Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2008., 20:39   #61
Molila bih vas, ako vam nije problem, da mi stavite par ok modela koje bi mogla ugrabiti sad u zg-u ili os...nisam početnik tako da i abec 7 dolazi u obzir .
Nisam dosada kupovala pa mali savjeti za povoljan shoping...
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 16:46   #62
Quote:
just__me kaže: Pogledaj post
Molila bih vas, ako vam nije problem, da mi stavite par ok modela koje bi mogla ugrabiti sad u zg-u ili os...nisam početnik tako da i abec 7 dolazi u obzir .
Nisam dosada kupovala pa mali savjeti za povoljan shoping...
povoljan shopping: Rollerblade Geo III W, lageri su SG7 ---> 475 kn na sniženju
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:33   #63
Quote:
just__me kaže: Pogledaj post
Evo ja ovih dana planiram kupiti nove role i trenutno si premišljam uzeti polovne ili nove.
Naišla sam ne jedne polovne K2: abec5, 78 mm, 78a, 3.0, soft boot...Tako nešta sam i tražila. Nisu puno vožene, ali su od prije 2 sezone. Pretpostavljam da vas ima koji se skroz kužite pa me zanima koliko je ok dati za takve polovne role?
Ili ipak bolje kupiti nove??
moje preporuke su uvijek nove role...pogotovo sada kada su velika sniženja 2007 kolekcije pa iste takve role možeš dobti jako povoljno.....nisi napisala koji model K2, pa ne znam koliku cijenu bih ti rekla za ove polovne.....

ako se odlučiš za nove role, iste/slične/bolje karakteristike kao ove K2 imaju:

Rollerblade Spiritblade II W, SG5, 76 mm/ 80a --> 420 kn (Sport4Sport), moja sestra ih je tamo kupila




Rollerblade Geoblade III W
, SG7, 78 mm/ 82a --> 475 kn (Sport4Sport)

Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 13:11   #64
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Roces S 102 W --> 425 kn (Rog Joma), 600 kn (Turbo sport)
Ovaj model mi se sviđa...ali na stranicama rog jome nisu u ponudi pa me zanima jel imaju to u dućanima ili ne??
just__me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 00:33   #65
Quote:
just__me kaže: Pogledaj post
Ovaj model mi se sviđa...ali na stranicama rog jome nisu u ponudi pa me zanima jel imaju to u dućanima ili ne??
http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=806

imaš u 2 boje te role: plava i crvena.....Roces radi fitness role uvijek u dvije boje......na stranicama je prikazana crvena S 101 w ili lady kak tamo piše (al nekak su mi iste kao i one muške, a ne sjećam se više kak su izgledale crvene u ženskoj verziji).....no možda imaju i plave.....u turbo sportu su sigurno imali te plave.....nemoj zabunom kupiti muške role, jer prodavači vole reći kak su role univerzalne......a nisu...Roces, Rollerblade, K2 i Salomon uvijek rade i muške i ženske modele......uvijek inzistiraj na ženskim...

kod Roces uvijek na modelu stoji oznaka W

kod Rollerblade isto W, a tamo gdje nema te oznake W, to su modeli Sugar free New York, Miami i Paris (vidi se na njima da su ženski), Wing (muška verzija je Astro) i Activa (muška verzija je Crossfire)

kod Salomon je oznaka ženskog modela Siam (muška je Motion)

kod K2 su ženski modeli Alexis, Celena, Electra, Athena, te VO2 W
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:36   #66
ROLE I PROBLEMI OKO KUPNJE

OVAKO VISOK SAM 190 I STOPALO MI JE PO EUROPSKOJ DUŽINI 47-47.5 I IMAM VELIKE PROBLEME JER ODBIJA OD EUROPSKOG STANDARDA KOJI JE OKO 44-46 ZA MUŠKARCE...VELIKE KUCE NARUCUJU I TENISICE I ROLE U STANDARDNOJ VELICINI JER SE SVE PRODAJU...A JA AKO IMAM SRECE DOBIT CU TENISICE KOJE MI SE SVIĐAJU...

ZELIM KUPIT ROLE JER SE NISAM ROLAO VEC 5GOD...ŽELIM SE MAKNUT OD ULIČNOG ŽIVOTA I KLOŠARSTVA I VRATIT SE REKREACIJI I SPORTU..

KAKO DA NAĐEM ROLE Br. 49..

SVUGDJE GDJE SAM GLEDAO SU 47 NAJVECI STO SAM VIDIO a BOJIM SE DA CE MI BIT MALE I DA CU DOBIT OTEKLINE...može pomoc i preporuka za ducane po zagrebu.. SPASITE ŽIVOT KLOŠARU OD 17 GODINA
veliko stopalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:37   #67
u Zg, kao ni drugdje u RH, nema baš neki veliki izbor rola....no možeš pogledati u slijedećim trgovinama:

Sport4Sport, Masarykova

Turbo sport (Rotor, Ilica, Importanne centar, Trešnjevački trg, Avenue Mall, City centre --> dobro je što su umreženi sa svim svojim trgovinama u RH, pa možeš pitati u bilo kojoj trgovini da ti na compu pogledaju jel imaju tvoj broj....ako imaju, mogu ti ga povući iz te trgovine i tražiti da se pošalje u Zg.....tako su moje role stigle iz Splita, jer su jedino oni imali moj broj od modela koji sam htjela)

Top sport (Ilica, robna kuća Dubrava, Maksimirska, outlet Draškovićeva i Dubrava --> trgovine im nisu umrežene pa ćeš morati ići od jedne do druge)

Rost sport, kod Doma sportova

Intersport (Trg, Mercator - Zagrebačka avenija i Vukovarska)

Skate centar, Vlaška

Hervis, City centre

Rog Joma, Savska, Vlaška

Cisalfa sport, King Cross, Mandi

ne znam gdje još ima ponuda rola u Zg...
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:59   #68
K2

Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
u trgovini u Radničkoj ulici kod autobusnog i gradske plinare (tamo gdje je i ona TV prodaja blabla) je u proljeće obično rasprodaja prošlogodišnjih K2 modela po osjetno sniženim cijenama

imaju trgovinu i u SC Prečko al nemrem se sjetit kak se zovu
Quote:
Lei kaže:
Sport&co

Frima koja je zastupnik i ima te ducane je Merces: www.merces.hr

bila sam danas u SC Prečko i te trgovine više nema....jel ova u Radničkoj još uvijek radi....nikako ne mogu na stranice tog mercesa, a ne znam koja tvrtka prodaje u Zg K2 role.....nigdje ih nema za naći.....pa ako netko ima informaciju......tnx
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:48   #69
Ovaj Merces navodno izgubio pravo zastupstva za K2 tako da nema trgovine.. Što mi je jako krivo jer sam imao K2, bile mi super, ali se razgulile. Onda kupio Rollerblade i zajeb gadni... Žuljaju, stišću i nikako mi ne odgovaraju nozi... Ubiju mi zglob... I sad tražim neke nove, ali ne znam što da kupim...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 15:28   #70
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Fila role se ne mogu mjeriti sa Salomon, K2, Rollerblade i Roces rolama.....a njih sada imaš na sniženju po istoj cijeni kao i Fila.....

Rollerblade u Sport4Sportu u Masarykovoj......sniženje 30 - 40 %.....ima rola već od 420 kn....

Roces u Rog Jomi u Savskoj....sniženje 50 %.....role od 425 kn, a daju još i 10 % popusta na gotovinu....


Ja kupih Fila role, istina ima tome godina, godina i po, i mogu reć da su odlične....Također, i ženi sam pazario role, i super su joj..........

Kako kome paše..........
al naši ljudi su tašti, mora se vidjeti firma, inače to niš ne valja..........
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:10   #71
Quote:
balrog kaže: Pogledaj post
Ovaj Merces navodno izgubio pravo zastupstva za K2 tako da nema trgovine.. Što mi je jako krivo jer sam imao K2, bile mi super, ali se razgulile. Onda kupio Rollerblade i zajeb gadni... Žuljaju, stišću i nikako mi ne odgovaraju nozi... Ubiju mi zglob... I sad tražim neke nove, ali ne znam što da kupim...
uzmi Salomon.....meni su odlične, jako dobro podstavljene, tako da ne stišću i nisam imala nikakvih problema, niti je bilo žuljeva.....ali problem je što ni njih više nema u RH....zadnji put su ih uvezli 2006 i jedino se mogu naći ostaci te kolekcije u Top sportu....moj dečko je tamo kupio model Salomon Motion 7 (iz 2006) i jako je zadovoljan...prije je isto imao Rollerblade i kaže da su mu ove puno udobnije i bolje leže na nozi.....kako kome odgovara, moja sestra je jako zadovoljna svojim Rollerblade, a kad sam ih ja probala, nikako mi ne leže, nisu mi tako udobne kao moje....što se Salomona tiče, kad smo ih išli kupiti, prije nekih mjesec dana, išli smo u Top sport u robnoj kući Dubrava jer ih oni jedini imaju, i to 2 modela su im ostala: Salomon Motion 6 i 7 (oba modela iz 2006).....s time da je 7 u centralnom skladištu, pa se treba inzistirati (kao što smo mi) da ih odtamo donesu....

http://www.baysideblades.com.au/inli...ion_7.0_06.htm
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 16:53   #72
e di da nađem broj 49 bilo kakvih rola
veliko stopalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:19   #73
Ja rolam 13 godina i praktički bolje rolam nego hodam, imala sam dvije roces, rollerblade, k2, dvije crazycreek .. itd.. najbolji dojam su mi daleko ostavile jedne crazycreek, to su bile još prije 10 godina, e to su bile nenadjebive role, jako čvrste i teške. s njima sam mogla divljat, i radit "figure" koje sam htjela, više nešto kao umjetničko rolanje jedbnostavno sam se u tim rolama uvijek dočekala na noge pa makar skocila sa 5 stepenica i sl.. što mi je osobno najbitnije a ne brzina kod rolanja
k2, a roces pogotovo su me razočarale - prelagane, preklimave. možda jer je teško bilo nadmašit crazycreek.

ja se u te brojeve, mm, i slično više uopće ne razumijem, zadnje sam kupila prije 3 godine k2 i nije me držalo rolanje, sad mi se opet rola i hoću fakat neke dobre, čvrste, i teške, fakat mi je najbitnije da su kotači učvršćeni, i da su teže

prijedlozi? cijena mi nije bitna...
e da.. crazycreek su mi trajale 5-6 godina a da se nisu ni malo trošila, s tim da sam rolala po 4-5 sati dnevno skoro svih tih godina jer tad nisam imala tenisice pa sam nosila role umjesto tenisica bar je tak izgledalo dok su mi ovaj shit roces/k2 bile vec nakon 1 godinu očajne jer odu lageri i šta već, jednostavno nije to to, nije to ta kvaliteta s tim da jedne crazycreek koje sam imala su bile shit, ali te nisu ni bile gumene.
baš mem zanima kakve je danas crazycreek kvalitete, međutim neću riskirat, rađe uzmem neke provjerene
bebana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 20:41   #74
Sniženja rola

za sve vas koji kupujete role.....frendica i ja bile danas u svim centrima u Zg gdje ima za kupiti role, jer je ona sebi kupovala....rezime onoga što smo vidjele:

Sport4Sport je digao cijene, nema više sniženja....sve iz kolekcije 2007 je ponovno po staroj cijeni
Skate centar i Rost sport --> ponuda je sve osim šarolika, nema baš neki izbor....u Rost sportu uopće ne drže ženske role, samo muške, i to stare modele.....ne znaju hoće li i kada dobivati jer im se ne isplati zbog loše prodaje.....Skate centar drži samo Powerslide role
Intersport uopće nema role
Turbo sport ima svoje Urban Republic i Zigga role po vrlo visokoj cijeni za ono što nude, te po 1 model m i ž Rocesica.....jedina povoljna stvar su im muške Salomon Motion 7 (2006) za 599 kn, što je vrlo povoljno s obzirom da iste dođu u Top sportu 1000 kn
Top sport ima role samo u robnoj kući Dubrava i to iz kolekcije 2006, samo muške, Salomon Motion 6 i 7, a navodno više neće dobivati, jer se slabo prodaju
Rog Joma ima preostale brojeve Rocesa iz 2007, al više neće naručivati role jer im se ne isplati
Hervis ima nešto ostataka Rollerblade rola iz 2007, ali se, kak se meni čini, preorijentirao na Fila role, jer ima dosta njihovih modela, koji su trenutno na sniženju 600 i 700 kn
Cisalfa ima ponudu Rollerbladea i Rocesa, a i dalje će dobivati nove role....stara kolekcija je na sniženju
Salomon i K2 role uopće više nema za kupiti u Zg, tako da je ponuda ovdje stvarno nikakva.....

btw. iz ponude koju smo vidjele, mogu izdvojiti slijedeća sniženja:

Roces SK2 W --> 395 kn (Rog Joma --> Savska, Vlaška)



Roces SK6 W --> 365 kn (Rog Joma --> Savska, Vlaška)



Roces SK8 W --> 575 kn (Cisalfa --> King Cross, Mandi)



Rollerblade Spiritblade II W --> 490 kn (Hervis --> City center)



Rollerblade Geoblade III W --> 580 kn (Hervis --> City center)



Salomon Motion 7 --> 599 kn (Turbo Sport Žitnjak), 1000 kn (Top Sport --> robna kuća Dubrava)


Zadnje uređivanje Allexis : 29.02.2008. at 21:27.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 13:33   #75
Urban Republic je doslovno napravio kopiju Rocesica.....na slici možda ne izgledaju identično, ali u trgovini, jedna rola do druge, ni ne prepoznaš odmah koje su koje.....tek kad vidiš ispod cijenu....pa pogledaš u čem je razlika i vidiš logo UR na jednima, te Roces na drugima.....jel magma ima dozvolu za takve stvari???

Urban Republic



Roces S 102 W

Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 15:23   #76
Danas sam bio u Skate centru i imaju neke Powerslide, ali su 1500 kn... E sad... Zanima me jesu li te role dobre, ako ih je netko imao... Čine se kvalitetne, ali sve se takvima čine kad ih tek obuješ... Do sad sam imao Rollerblade (dva puta - nikako mi ne leže, žuljaju i sad mi jedne gotovo nove trule doma...), Neke Spin (tak tak, loša kvaliteta) i K2 (te su mi bile najudobnije, ali im je kvaliteta izrade užasna). Prilično često rolam i trebaju mi neke dobre i kvalitetne, za npr. 20-30 km dnevno...
toni26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:34   #77
Thumbs up nove role-pomoć

hoću si kupiti nove role!!!!potpuno sam nova u rolanju, al znam donekle rolat...pa bih da mi neko veli šta sve da gledam kod rola kod kupnje a i da mi neko preporuči koji model da kupim..osobno mi se sviđa Rollerblade Geoblade III W..
pomagajte
tincha2809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:28   #78
Molila bih da mi preporučite dobre, brze ležajeve i kotače i gdje ih ima u Zagrebu?
lpavli18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 02:22   #79
Quote:
tincha2809 kaže: Pogledaj post
hoću si kupiti nove role!!!!potpuno sam nova u rolanju, al znam donekle rolat...pa bih da mi neko veli šta sve da gledam kod rola kod kupnje a i da mi neko preporuči koji model da kupim..osobno mi se sviđa Rollerblade Geoblade III W..
pomagajte
ove role koje ti se sviđaju - Rollerblade Geo III W su dobre za fitness rolanje, znači rekreativno.....kod kupnje je jako važno da se radi o ženskim, a ne kako prodavači kažu univerzalnim rolama.....jer takve ne postoje....svaki proizvođač dobrih rola ima muške i ženske modele.....gore u prethodnim postovima sam napisala kako ih razlikovati.....moja preporuka rola je uvijek Salomon, s obzirom da imam njihove role i nikad bolje ni udobnije role nisam imala....no nažalost oni više od prošle godine ne proizvode role....jako dobre su i K2 kojih također nema za kupiti u RH, tako da na izbor ima samo Roces i Rollerblade od kvalitetnijih proizvođača.....u prethodnim postovima sam navela role na sniženju, međutim moja preporuka za te role je prije Roces nego Rollerblade, jer su mi udobnije i bolje podstavljene.....međutim ne bilo koji model Rocesica, već samo ovi SK modeli, s obzirom da su puno lakši od njihovih S 102 W, S 202 W i S 302 W modela.....u protivnom, ako nema tvog broja SK modela, onda je bolje uzeti Rollerblade.....što se lagera tiče, kod Roces imaju abec, Rollerblade ima SG lagere....broj lagera (5, 7, 9) te veličina kotača (76 mm, 78 mm, 84 mm itd) su važni za brzinu....što je veći broj, role idu brže....brojevi 78 A, 80 A, 82 A itd. označavaju tvrdoću kotača....standardne role uglavnom imaju kotače 78 mm, lageri 5, tvrdoća 80 A....

ako uzmeš neki od tih gore modela, sigurno nećeš pogriješiti.....jer Roces i Rollerblade, uz K2 i Salomon, su top role....ostalo se ne može s njima mjeriti...

btw. ako se odlučiš za te Rollerblade Geo III W, osim u Hervisu, ima ih i u Cisalfi (King Cross, Mandi) --> frendica ih je danas tamo kupila (599 kn)
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 05:34   #80
Thumbs up role

Ljudi kupujem role pa me zanima koje kupit....nisam bas neki roler (rekreacija) ali nebi htio neku glupost kupit.....
Vidim ima tu kod rola dosta tih oznaka....veličina kotača, tvrdoća, ovakvi lageri onakvi itd....

Na koje karakteristike da obratim pažnju.....dal mi ko može objasnit značenja tih najosnovnijih oznake...tnx

naravno moze i preporuka....ali ne pretjerujte s cjenama...
misc_maker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.