Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 20:21   #81
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Potpisujem, imali moji neku jako skupu, cca. 20k kn, a počela se trusit nenormalno. Doduše, ne za 2, 3 ili 5 godina, već malo više. A brat i ja smo bili daleko od destruktivnog ko djeca
20k kn, pa to je jako malo za pravu kožu!!.

E66 morali bi sami ocijeniti jeli sjedište u pravoj koži ili nije. Jer se prodaje sve i svašta- muda pod bubrege prodaju. Jednostavno ovako:
Prava koža trebala bi biti masna i kada pi pritisnuli cijelu šaku, te povukli morali bi ruka vrlo lako ići i to bez ŠKRIPANJA , kod eko kože taj sistem škripi. Druga stvar, ako možete negdje primiti namorani dio kože, tako da ga "rulite" unutarnje stijenke, kod prave kože taj proces ide tesško jer su unutra kao dlačice, dok kod eko kože ide lagano zbog tekstila s unutarnje str.

Ovo što se tiće ostalog djela od eko kože, to je tako, naravno da je bolje kada je sve u pravoj koži. Tako su moji roditelji kupili garnituru od malagića- bosna, bila je zadnja, bijele boje, 16000 za keš, mislili su da će se jako mazati i to. I evo nakon pet godina nikada, nije bila ribana niti nešto slično, opće se nije zamazala, a koža je kao nova. Cijela je obučena sa pravom kožom super kvalitete (nemože se uspoređivati sa natuzzi, naravno), ali u tom rangu best buy.-preporuka.

Skužio sam da je jedini problem svih tih garnitura slabi kostur. Ja sam malo teži (110kg) i po meni škripi, imam osjećaj manje čvrstoće, i to sam osjetio gotovo kod svih , od 50000€ do 100€. Jedina granitura koja je imala pravu čvrstoći, bila je nekadašnja od masivnog drva- lepa-lepoglava.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:38   #82
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
20k kn, pa to je jako malo za pravu kožu!!.

E66 morali bi sami ocijeniti jeli sjedište u pravoj koži ili nije. Jer se prodaje sve i svašta- muda pod bubrege prodaju. Jednostavno ovako:
Prava koža trebala bi biti masna i kada pi pritisnuli cijelu šaku, te povukli morali bi ruka vrlo lako ići i to bez ŠKRIPANJA , kod eko kože taj sistem škripi. Druga stvar, ako možete negdje primiti namorani dio kože, tako da ga "rulite" unutarnje stijenke, kod prave kože taj proces ide tesško jer su unutra kao dlačice, dok kod eko kože ide lagano zbog tekstila s unutarnje str.

Ovo što se tiće ostalog djela od eko kože, to je tako, naravno da je bolje kada je sve u pravoj koži. Tako su moji roditelji kupili garnituru od malagića- bosna, bila je zadnja, bijele boje, 16000 za keš, mislili su da će se jako mazati i to. I evo nakon pet godina nikada, nije bila ribana niti nešto slično, opće se nije zamazala, a koža je kao nova. Cijela je obučena sa pravom kožom super kvalitete (nemože se uspoređivati sa natuzzi, naravno), ali u tom rangu best buy.-preporuka.

Skužio sam da je jedini problem svih tih garnitura slabi kostur. Ja sam malo teži (110kg) i po meni škripi, imam osjećaj manje čvrstoće, i to sam osjetio gotovo kod svih , od 50000€ do 100€. Jedina granitura koja je imala pravu čvrstoći, bila je nekadašnja od masivnog drva- lepa-lepoglava.


nije mi jasno boldano

20 000 kuna nije baš mali novac bez obzira što je o koži riječ.
a ovo dolje 50 000 eura pa do 100 eura - ne razumijem.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:06   #83
E66,za te novce koje ti misliš dati ja sam u Kiki kupila garnituru Tempo od eko kože,svijetlo siva,skoro bijela.Imam ju godinu dana i zasad sam prezadovoljna.Imam i 2 malene djece koji joj ništa još nisu naudili....
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:08   #84
Nisam Armstrong al sigurno je mislio od 100 eura do 50 000 kuna...
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 10:00   #85
Quote:
poison5 kaže: Pogledaj post
E66,za te novce koje ti misliš dati ja sam u Kiki kupila garnituru Tempo od eko kože,svijetlo siva,skoro bijela.Imam ju godinu dana i zasad sam prezadovoljna.Imam i 2 malene djece koji joj ništa još nisu naudili....
pogledao sam na njihovoj web stranici, sviđa mi se, samo mi je malo prevelika za prostor, jel bilo kakvih kombinacija ili samo to što je na webu, ići ću ovih dana do Zg pa ću skočiti do Kike. Poslao sam im i upit vezano uz dostavu pa ćemo vidjeti. Hvala.
E66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:36   #86
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
20k kn, pa to je jako malo za pravu kožu!!.


Kaj nismo pričali o eko-koži? Tko je spominjao pravu?

A garnitura je kupljena u vrijeme kada su kune tek došle nakon dinara, tak da je 20 k kuna u to vrijeme bilo jako puno. U to doba, kada još nismo znali kaj je to inflacija, devalvacija ... recesija ... i hop, današnja depresija (ekonomski, ne psihološki pojam).

Tak da, ako je 20 k kuna malo za vremena kad su plaće bile 100 maraka ... ne znam jeste li Vi iz RH ili iz Švicarske
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:20   #87
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
20k kn, pa to je jako malo za pravu kožu!!.

Tako su moji roditelji kupili garnituru od malagića- bosna, bila je zadnja, bijele boje, 16000 za keš, mislili su da će se jako mazati i to. I evo nakon pet godina nikada, nije bila ribana niti nešto slično, opće se nije zamazala, a koža je kao nova. Cijela je obučena sa pravom kožom super kvalitete (nemože se uspoređivati sa natuzzi, naravno), ali u tom rangu best buy.-preporuka.

Malo
nije mi to baš jasno.....po meni to uopće nije malo

kad sam ja gledala bilo je lijepih kožnih kutnih garnitura za 10-ak a za 2o se moglo itekako naći i dobrih i kvalitetnih
a o Natuziju neću ni govorit jer ovo u nas je katastrofa, to nije vidilo super kvalitetu, prijA kupila, bolje rečeno masno popušila i nakon godinu dana je bilo užas, a i bilo je ovdje dosta nezadovoljnih kupaca)

ali da se vratim ....kažeš malo i čudiš se a s druge strane kažeš kako su tvoji roditelji kupili za 16 i da je super kvalitete nakon više godina
zašto ta od 20 onda ne bi bila isto dobre kvalitete

i black moly je govorila o eko koži ne pravoj
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 19:18   #88
Eh, sad opet isponova.
Da rekao sam od 100€ do 50 000€ - pedest tisuća eura= 350 000kn. Nisam tu cijenu naveo za kožu nego za kostur sam garniture. Problem je u tome kao što sam prije naveo, malkice sam teži (u odnosu na h) pa tijekom vremena se garnitura, kako da vam kažem , sjebe . Počne škripati i lagano se deformira. U današnje vrijeme pokušavaju napraviti takvu robu što brže, jeftinije i da bude laganija. Što se tiče ove gore navedene cijene, tu garnituru sam isprobao u frankfurtu na jednom sajmu prije nekoliko godina i čak
sam se posvadio sa glavnim direktorom te tvornice, kako mogu prodavati takav škart za tolike novce. On mene tamo uvjerava kako je to super, i da sam ja problem što sam teži. Onda mi počinje govoriti o ekstra kvaliteti kože, dok sam mu ja odgovorio, pa da je to koža od jelena šampiona, nebio toliko koštal. Tada je direktor ljutito pokupio stvari i garnituru, te se skoro rasplakao, a ja sam neke prijatelje još k tome vodio na taj sajam, tako da smo prasnuli u smijeh, a on jadnik sa svojim smećem ošo doma .

20 k kn malo za pravu kožu.
Da jer ćete teško pronaći neku garnituru koja zbilja ima finu kožu (pravu), a da se ne nabora neko vrijeme i da barem 10-15 godina bude supper bez falda i izbjeljivanja na faldama.
Kada se kupuju garniture od prave kože, tu uvijek treba otvoriti 10 oči jer ćete uvijek naći neku greškicu koja bode u oči. Često se znaju naći zarasle ozlijede goveda, koje tek kasnije uočite. Takvu kožu platite pod naj cijenu, dok na kraju u tvornici takva koža zapravo nevirjedi ništa, jer se barem 0.5 m slobodno može otpisati- jednostavno nema cijenu.

Što se tiče odakle sam, pa zaboga miloga iz hrv. ali ne živim u hrv. nego u DE.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 00:04   #89
Thumbs down PRIMA COMMERCE (salon namještaja)

Evo malo o Primi kao poslodavcu:
Tamo ljudi rade za mizeriju od 2800kn (i to ako im ne skinu dio i od toga, jer za svaku i najmanju greškicu lupaju po plači), tako da ljudi dobivaju i po 2200kn,što je prestrašno, jer vlasnik Prime (navodno nekakav Radić- bosanac)ima svoje tvornice namještaja u Hrvatskoj i Bosni (pitaj Boga gdje),te 40-ak salona diljem bivše Juge,pa vjerojatno misli da je Bog i da mu se svi moraju klanjati jer je on veliki vlasnik, koji svojim radnicima isplačuje crkavicu,s tim da je prosijek godina zaposlenika 55 jer su ti ljudi u nemiloj situaciji i svjesni su da će ih rijetko tko zaposliti sa toliko godina,a ovaj to dobro debelo ikorištava,pa ih drži kao jeftinu radnu snagu.
Velika večina njih nema završenu nikakvu školu i mahom su Bosanci,te su sretni da rade u salonu namještaja i ne pada im na pamet buniti se, njima je dobro sve dok se ispijaju kave i puši neumorno.
A to što ni jedan prekovremeni nije plačen (jer tako piše u ugovoru,a radi se prekovremeno) i što se za to ne može dobiti slobodan dan (jer te nema ko mijenjati)..to je njima u redu jer su se siroti ljudi već navikli da ih ovaj robovlasnik iskorištava do maksimuma...a ipak treba malo pripomoći vlasniku Prime, jer jadan, tko zna koliko milijunčeka ima na računu..dok se njegovi radnici smrzavaju u prostorima Prime,jer se štedi čak i na grijanju,a da ne pričam o krovovima koji puštaju kao sito....
Rukovodeči kadar je toliko nesposoban i aljkav da i namanji problem rješavaju na najteži mogući način, a kad i dođe do problema, ne znaš dal se prije love za glavu ili telefonsku slušalicu,pa zovu u pomoć...
Navikli su po komjutoru stiskati određene gumbiće i nedaj Bože da im netko ukaže na to ,da se problemi mogu rješavati i jednostavnije, jer oni rade samo onako kako su naučili i ne pokušavaju logički razmišljati da se to sve može i brže riještit,potpuno su ne sposobni,..
Tamo se roba prodaje sama od sebe, jer je toliko jeftina da nema potrebe za prodavačem ,a i pogotovo kad čuješ da prodavač govori "đes ba, ša ima,dođ vamo da ti pokažem zajebancije"..a kupac cijelo vrijeme stoji pred pultom i čeka ..dok prodavač pokazuje "zajebancije"drugom prodavaču.
Istina je da su zaposlenici odraz svojih vlasnika,a ovi vlasnici i ne zaslužuju bolje od "đes ba", jer za takvu mizeriju od plače ja ne bi digao ni guzicu sa stolice..to je pregrozno kako si neki vlasnici VELIKIH firmi dozvoljavaju gaziti malog čovjeka...zato klanjamo ti se veliki..o močni vlasniče Prime, dok tvoji zaposlenici jedva krpaju kraj sa krajem.
No drugačije ne može ni biti, jer takvu ne organiziranost i ne sposobnost rukovodioca nisam vidio ne pamtim od kad.
Oni kao da su došli iz nekog prošlog vremena, druge dimenzije...kod njih još vlada robovlasnički režim, ne postoje prava radnika..samo prava vlasnika, koja su jedina i nema odstupanja
Hvala ti Bože da tamo više ne radim i smiluje se onima koji su ostali.
sretnica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 01:04   #90
nikad vise prima

kupljena 1 dvosjed na razvlacenje i jedan trosjed na razvlacenje , uopce nisu bili jeftini prvi preko 2000kn drugi oko 2800kn , od prvog dana problemi sa razvlacenjem, izgrebalo mi cijeli parket....uglavnom ne vrijedi ni frtalj cijene.

sigurno bi bolje prosao u lesnini iako je skuplje, ali sigurno ne prodaju ovakvo smece
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:38   #91
Quote:
sretnica22 kaže: Pogledaj post
pogotovo kad čuješ da prodavač govori "đes ba, ša ima,dođ vamo da ti pokažem zajebancije"..a kupac cijelo vrijeme stoji pred pultom i čeka ..dok prodavač pokazuje "zajebancije"drugom prodavaču.
Meni je žao što je takva situacija sa vlasnikom, ali moram reći da je naš prodavač bio jako profesionalan i na usluzi. Bio je Bosanac, da, ali nije koristio nikakve "ba" i slične nazive, samo se primjetilo to po naglasku i jer je po mojoj adresi vidio da smo bili susjedi pošto je bio podstanar 3 kuće pokraj, pa mi se predstavio imenom i prezimenom, tako da sam znala da je Bosanac. Čak je pričekao mog dečka da ode na bankomat i donese gotovinu zbog popusta. Pokazao nam je sigurno 7 garnitura, razvlačio ih itd., ali nama se nijedna nije svidjela jer nisu imali takvu kakvu smo htjeli.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 10:27   #92
Evo ja sam u Primi kupila ormar i regal- kupila sam ih u ponedjeljak, stigli su u petak(jučer). Fakat brzo.
Sad će mi ih tata i dečko slagati, pa se nadam da će biti sve u redu jer ste me preplašili sa svim tim horor pričama.
Javim dojmove
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:18   #93
Radim tamo već skoro 2 godine, i ljudi moji moram komentirat par stvari...

Nestručno rukovanje ručkicama je kad zemo kupi kuhinju od 1.000 KN pa zatvori dva puta jače vrata, i ručkice puknu, ili povuče malo jače, ali ej - 1000 KN - nemožeš puno ni očekivati...
Inače radim kao prodavač kuhinja i crtam ih, i Lene i Anči su kvalitetne kuhinje, Anči je puno bolje nego Lena, na kuhinje se čeka mjesec dana, ali kad dobiješ kuhinju nemaš problema. Desi se da fali neki komad nečega ili oštećeno nešto, ali rijetko, i riješi se u roku tjedan dana (pošto je naša proizvodnja brzo sve riješe). Preporučam svima kojima treba kuhinja po mjeri! Sad su uveli u novu kuhinju u visokom sjaju, isto lijepa kuhinja i akcija je 25% na nju.

E66, ona garnitura je jako dobra, meni su starci nju gledali vjerojatno će je uzet sada, tako da je mogu preporučiti, i nije skupa. Od koža ionako držimo samo kinesku proizvodnju, i s njima nema problema ama baš nikad.

Što se tiče kašnjenja robe, kasni roba koja je uvoz ili koje nema pa se treba proizvest, ali odkad radim bilo je jako malo slučajeva.

Uživajte!
daryo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 15:56   #94
Puno ljudi kupuje u Primi jer doista imaju dobar izbor i povoljne cijene. Ja sam kod njih nasla upravo ono sto sam htjela. Cula sam razna iskustva. Shvacam da roba ponekad kasni, to mogu zanemariti, ali odnos prema kupcima jer iznimno los i bezobrazan. Kupila sam lezaj, uplatila puni iznos a trgovkinja mi je obecala da ce doci za deset dana i da je dostava do prvog kata besplatna. Rok isporuke je bio mjesec dana. Proslo je 10 dana, prosao je cijeli mjesec....nitko iz Prime se nije niti javio da me obavijesti i isprica se na kasnjenju. Ja sam zvala Primu, i dozivjela vrlo neugodno iskustvo. Trgovkinja je bila bezobrazna i nije mi htjela dati nikakav odgovor. Morala sam joj reci da cu ih tuziti da bi ona tek na to isla provjeriti sto se desava sa mojom narudzbom. Zatim su mi rekli da ce doci za jos tjedan dana....proslo je i tih tjedan dana, zvala sam jos nekoliko puta....proslo je jos nekoliko tjedana. Zatim sam i poslala dopis sa novim rokom isporuke koji prelazi mjesec i pol od roka za ispostavu. Nitko nije niti odgovorio na dopis. Lezaj je stigao sa mjesec dana kasnjenja od roka isporuke, dva mjeseca nakon uplacenog punog iznosa...i dosao je bez vijaka za spajanje stranica, s tim da sam se jos morala cijeli dan s njima natezati oko obecane bespaltne dostave do prvog kata, jer su mi na kraju htjeli to naplatiti 100 kn. Napisala sam novi dopis s reklamacijom za vijke i molbom da mi ih posalju....koliko cu to jos cekati?????
magnifiquea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 18:12   #95
pitanje..

magnifiquea..a u kojem salonu si kupila lezaj?
only_me_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:43   #96
Quote:
sretnica22 kaže: Pogledaj post
Evo malo ....
meni je sve ovo jako ružno napisano, i više mi govori o sretnici 22, nego o firmi. nakon čitanja, nisam izvela nikakav zaključak o vrsti/kvalieteti namješataja/ proizvoda ...
što se tiče posla- imaš podforum 'posao i karijera', a najviše od svega mi je ružno što si 's visoka' popljuvala svoje bivše kolege s kojima si radila (to me i potaklo na ovaj odgovor)
ne razumijem, tebe je ubijalo na poslu:
1) što su ti bivše kolege iz bosne,
2) ili što čovjek od 55 godina ne surfa po kasi,
3) ili što umjesto književnog hrvatskog jezika kaže 'đes ba'.. dok ti neznaš razliku č i ć, npr. napišeš 'večina' umjesto 'većina'... 'močni'.. (jao, jao)
4) ili što piju kavu...
5) 'što stiskaju gumbiće'

ma ukratko, meni je sve ovo ružno... daš otkaz i idi dalje, a pljuvati po bivšim kolegama, ma odakle oni bili, i kakvo god znanje oni imali mi samo ukazuje na kulturu pripovjedača...
i koliko gluposti u stilu :"...Istina je da su zaposlenici odraz svojih vlasnika"- da li si uopće sjela i razmislila što si uopće htjela reći svojim postom?
.. ma ti si bila prepametna za cijelu firmu, (svima si našla manu- od vlasnika, svih voditelja, radnika, prodavača..), ma dobro je da si 'pobjegla' od tamo...

Zadnje uređivanje reia : 13.11.2010. at 10:48.
reia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:21   #97
Quote:
...ima li netko kakvo iskustvo sa kineskim sjedećim garniturama u Primi? Upala mi u oko ova:

http://www.prima-commerce.hr/artikl....cirani-program

sjedeći dio je prava koža (tako kaže prodavač), a okolo je eko. Cijena 8500kn, sa 30% popusta dođe nekih 6000kn. Hvala.

Isto mi se desilo prodavač rekao sjedeci dio prava koza, ostalo eko koža, novi hit među ljudima.(kineska garnitura)
6000 kn budala platio i nakon 5-6 mjeseci korištenja sjedeći dio kože, prvo mjehurići a nakon toga bum, a pazili stavljali deke navrh toga niko ne pusi, sve uredno održavali, i onda kad pogledas u rupu vidis da su te prevarili to nema veze sa kožom(sjedeci dio)

Švabo kaže, nisam toliko bogat da kupujem najjeftinije,
a ja budala kupio cijeli namjestaj u primi platim 45000 kn, kasnije mi stolar kaze da im cijeli program iverice dolazi iz kine, da ne bude to dugo trajalo,,,
zato preporuka kupujte provjereno, aod priminih salona bježite ko sumanuti
structural is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:24   #98
Brat mi je kupio prije 5 godina njihov program, sasvim solidno izgleda ima 2 male djece namjestaj ko nov,
vjerojatno su radi krize toliko podbacili s kvalitetom,

imali ko savjet kako sanirati rupe od 2-3 cm na eko koži.
structural is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:29   #99
idem sutra kod njih bas me zanima sto ce mi reći za reklamaciju
structural is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 09:40   #100
kuhinje prima

Quote:
daryo kaže: Pogledaj post
Radim tamo već skoro 2 godine, i ljudi moji moram komentirat par stvari...

Nestručno rukovanje ručkicama je kad zemo kupi kuhinju od 1.000 KN pa zatvori dva puta jače vrata, i ručkice puknu, ili povuče malo jače, ali ej - 1000 KN - nemožeš puno ni očekivati...
Inače radim kao prodavač kuhinja i crtam ih, i Lene i Anči su kvalitetne kuhinje, Anči je puno bolje nego Lena, na kuhinje se čeka mjesec dana, ali kad dobiješ kuhinju nemaš problema. Desi se da fali neki komad nečega ili oštećeno nešto, ali rijetko, i riješi se u roku tjedan dana (pošto je naša proizvodnja brzo sve riješe). Preporučam svima kojima treba kuhinja po mjeri! Sad su uveli u novu kuhinju u visokom sjaju, isto lijepa kuhinja i akcija je 25% na nju.

E66, ona garnitura je jako dobra, meni su starci nju gledali vjerojatno će je uzet sada, tako da je mogu preporučiti, i nije skupa. Od koža ionako držimo samo kinesku proizvodnju, i s njima nema problema ama baš nikad.

Što se tiče kašnjenja robe, kasni roba koja je uvoz ili koje nema pa se treba proizvest, ali odkad radim bilo je jako malo slučajeva.

Uživajte!
Budi ljubazan pa mi reci cijene tih kuhinja, lena , anči, i ta nova tea s popustom? zahvalna
__________________
-IT'S A BEAUTIFUL DAY-
LAVICA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.