Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2011., 00:32   #1
Nismo poskupili - samo smo smanjili pakiranje

Taktika je u posljednje vrijeme sve češća.
Evo primjera na koji sam naletio jučer.
Standardne koštaju 14, a ove gratis dođu 12 čuna.
Kupujte hrvatsko, ovce.

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:46   #2


Nevjerovatni su. Čokolade standardno skoro sve imaju 80 g a cijena im je identična onoj koja je bila za 100g.

Najjače mi je kad promjene ambalažu i smanje gramažu, kao ono svi smo glupi pa nećemo primjetiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 01:57   #3
Omegol majoneza je oduvijek imala 95g, ali, pobogu, tko ocekuje 95g proizvoda u pakiranju? Ne razumijem ni smrznuto povrce od 450g, ali, ajde, to je recimo jedna funta (je, sigurno ga izvoze u SAD).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 10:00   #4
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Omegol majoneza je oduvijek imala 95g, ali, pobogu, tko ocekuje 95g proizvoda u pakiranju? Ne razumijem ni smrznuto povrce od 450g, ali, ajde, to je recimo jedna funta (je, sigurno ga izvoze u SAD).
Zapravo 400 g
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:16   #5
Ledo 450, neki 400, Spar 350 IIRC.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 15:19   #6
meni je bilo najjace kad sam ljetos kupila u krasu 3+1 gratis dorina mlijecna cokolada
dodem doma i skuzim da uopce nije nikakav gratis u pitanju, nego je cijena po komadu samo malo manja nego da sam kupila 4 komada pojedinacno

prvo sam mislila prijavit inspekciji ali ipak sam ih prvo nazvala i objasnila o cemu se radi

fakat sam postala senilna ali ne mogu se sjetit sto je tocno bilo, zasto i kako im se to "desilo", uglavnom ispravili su odmah gresku

normalno da sam napomenula kako ipak nisam zvala prvo inspekciju nego njih pa su me za nagradu docekale jos cetiri cokolade
(mada su se mogli i malo vise isprsit s obzirom da sam im zapravo hrpu novaca ustedila neprijavljivanjem )
dijetlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:19   #7
topljeni sir u trokutima je smanjen. jogurt čašice su strašno deformirane, osobito od ovih bio lgg aloe vera nešto čudesa. a skuplje bar 30% od običnih. i velike Milke su sad 250 g, a ne 300.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:30   #8
Jogurti su nekad imali 200g.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:38   #9
Evo i palenta zlato polje 450 g
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 02:36   #10
i podravkin pekmez od sljiva, druge ne kupujem pa ne znam...
milke koje nisu za balkansko trziste i dalje imaju 100 grama.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 02:44   #11
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jogurti su nekad imali 200g.
Ispravak: 200 ml.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 16:06   #12
Neki jos uvijek imaju, bas sam za Novu radila jedan recept u kojem je bilo napomenuto da treba jogurt od 200ml.. tako da mislim da sam kupila Meggle na kraju? Nisam sigurna, ali neki jesam u svakom slucaju (iako da, bas sam onda uocila da ih je vecina 180ml)
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 16:32   #13
da nismo poskupjeli...samo vam prodajemo glavice salate na komad! a stavite je na vagu i vidite koliko ste kupili puterice za 6,5kn u konzumu....ispada da je 20kn/kg, no dobro...puterice, al tak je i kristalka i endivija i sve...

u mercatoru puterica 1 kom=9,5 kn neki dan kupila
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 16:51   #14
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
da nismo poskupjeli...samo vam prodajemo glavice salate na komad! a stavite je na vagu i vidite koliko ste kupili puterice za 6,5kn u konzumu....ispada da je 20kn/kg, no dobro...puterice, al tak je i kristalka i endivija i sve...

u mercatoru puterica 1 kom=9,5 kn neki dan kupila
Evo ja sam bas jučer ludila na to (naravno ne prvi put) i to bas jako. U Kauflandu glavica kristalke 4 kn, ali od glavica samo sredina - jako mala sredina. Meni bi trebalo takvih 6 za ručak! Kilo valjda 80 kn
Nisam kupila jer sam bila ljuta! I, opet nikom ništa! Tako će ih oljustiti do samog srceka i prodavat po 150 kn/kg!
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:41   #15
i to, Bubi...što ti kažeš! ogule vanjske trule listove, a cijena 7. dan 6,5 kn ko i prvi

zbog toga često promijenim plan i otkantam zelenu salatu....uzmem kupus bijeli, crveni, ciklu, kiseli ili jednostavno - domaću kiselinu iz špajze. a baš si nekad poželim zelenu ili paše uz nešto...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:45   #16
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
topljeni sir u trokutima je smanjen.
Joj, na to sam bio pizdio, i htio im se žaliti, ali sam na kraju odustao.
Prije je jedan onaj trokutić imao 21g, a sad ima 17,5g, a cijena je naravno viša.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:53   #17
Ma to je klasika, nema uopće govora. Pljačka se narod, i to je to.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:49   #18
Hrana koja se nekako "smanjila"

neki dan sam baš kupio kraševe napolitanke ( one narančaste jer su to za mene jedine i orginalne ) i vadim ja onu jednu ciglicu i uzimam jedan red kada mi se učini da je nešto manji i sjetim se da je još do prije koji mjesec u tom redu bilo 4 napolitanke, a sada su tri.
pogledam na pakiranje i piše 860 grama ( tak nešto ) a prije je bila kila ako se ne varam.

gledao sam i ono provjereno kada je bila slična emisija na tu temu gdje je sada čokolada 80 grama, a jogurt 180 dok su prije težili 100 i 200 grama.


mislim zar je to pošteno, daješ iste novce za manje pakiranje koje nitko nije najavio nego ovako prešutno, ako prođe- prođe
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:19   #19
krševa domaćica se isto smanjila! u biti većina proizovda Kraš je smanjena težina, a cijena ostala ista!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:19   #20
a opravdanje je: "smanjili smo gramažu da ne moramo poskupiti"
u tome je najaktivniji Kraš, pa ja zato jedem čokolade i kekse iz Lidla (koje su btw. 3x bolje i 2x jeftinije) pa me sve to uopće ne dira
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.