Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 01:55   #61
Stvarno se ne radi o meni nego o najbližoj rodbini. Plaća mu je tolika, ali je firma odlična i zato se može toliko zaduživati. Kredite je prelako dobiti i upravo zato je i nastala cijela situacija.

Je li tko vidio najnoviju reklamu na tv-u? Tip dođe na blagajnu sa punim kolicima i kartica mu je odbijena. No tu je banka koja će mu dati novu kreditnu karticu i on će moći platiti to što je kupio. A pravo je stanje da nema ni lipe!

Mislim da je gorespomenuti kredit jedino rješenje, samo neće ići toliki iznos, nego puno manji, a 2 kredita će i dalje ostati za otplatu (+ ovaj glavni). Samim kreditom mu se mjesečne kamate i dadžbine bankama za sve i svašta smanjuju sa gotovo 2000 kuna na nekih 650. Izlazi da će plaćom moći pokriti sve kredite i režije i još će mu nešto i ostat, a dosad su mu trebale gotovo dvije plaće za pokrivanje svega, pa je dizao "kredit na kredit"!
__________________
Moje (zapušteno)carstvo
likich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:01   #62
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Nije ti jasno? Onda tebi nije jasno cjelokupno financijsko trziste u Hrvatskoj pa prema tome ne znam zasto po forumu dijelis savjete.
PMS?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 10:44   #63
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
PMS?
Ne. Alergija na prepotentne licemjere bez pokrica.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:35   #64
Odi se predrkavati s nekim drugim. Za tebe i tvoje probleme nemam vremena.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:04   #65
Quote:
likich kaže: Pogledaj post
Stvarno se ne radi o meni nego o najbližoj rodbini. Plaća mu je tolika, ali je firma odlična i zato se može toliko zaduživati. Kredite je prelako dobiti i upravo zato je i nastala cijela situacija.

Je li tko vidio najnoviju reklamu na tv-u? Tip dođe na blagajnu sa punim kolicima i kartica mu je odbijena. No tu je banka koja će mu dati novu kreditnu karticu i on će moći platiti to što je kupio. A pravo je stanje da nema ni lipe!

Mislim da je gorespomenuti kredit jedino rješenje, samo neće ići toliki iznos, nego puno manji, a 2 kredita će i dalje ostati za otplatu (+ ovaj glavni). Samim kreditom mu se mjesečne kamate i dadžbine bankama za sve i svašta smanjuju sa gotovo 2000 kuna na nekih 650. Izlazi da će plaćom moći pokriti sve kredite i režije i još će mu nešto i ostat, a dosad su mu trebale gotovo dvije plaće za pokrivanje svega, pa je dizao "kredit na kredit"!
matematika vam je prepuna rupa dosad je trbao dvije plaće a sad će mu od jedne još i ostati. već sam i kod prvog topića sa tom temom dao rješenje jedino moguće osim dobitka na lotu.
osnovni problem nije kredit ili krediti koje ima nego troškovi koje ima svaki dan jer u kredite je zapao zato što troši više nego zarađuje a budući da radi za plaču ima fiksni prihod i nema mu druge nego smanjit rashode ako te zanima moje mišljenje i način kako to rješit potraži na starim topićima. a mslim da si i pročitao jer u uvodu spominješ taj problem koji je bio manji nego tvog rođaka
boky majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 18:03   #66
Quote:
likich kaže: Pogledaj post
Et, slična je tema bila, al kak se radilo o malom iznosu, radi se samo o sličnosti, premda je problem u osnovi isti. Samo puuuno veći!

Rođak je izračunao kako je dužan 230 000 kuna. I to po 5-6 (kratkoročnih) kredita u ZABI, 2 u PBZ-u, 1 u Splitskoj i nešto sitno kod neke štedionice, a uz to tu su i minusi i dugovi po karticama (Masteri, Diners, Americani, neke sa revolving-kreditima, neke ne...) i činjenica je da od plaće od nekih 6000 kuna ne može vraćati 8000 kuna kredita i živjeti i plaćati režije itd...

Pitanje: kad bi digao kredit u, recimo, pbz-u i zatvorio sva dugovanja, imao bi ratu od oko 3000 kn na 10 godina. Isplati li se više zatvorit sve kredite kešom, sad i odmah ili dio keša staviti u neki novčani fond i otvorit trajne naloge da se krediti sami otplaćuju iz tog fonda ili je pametnije sve odmah vratit i zatvorit tu priču... Što je povoljnije?

I usput, isplati li se založit stan u omjeru 1:3 i dići takav kredit jer bi onda kta bila nešto manja?

I što kažete na cijelu ovu situaciju???

cisto iz znatizelje, a za sta se to tvoj rodjo zaduzio?.. pa najbolje bi bilo da mu ti posudis 100 000 kuna.. ne bi? pa vidis, u tome je stvar..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:44   #67
Quote:
likich kaže: Pogledaj post
I što kažete na cijelu ovu situaciju???
Najbolja opcija mu je zapravo skocit u Savu. Ili to ili da stegne remen i prestane nasetavat najnovije mobitele po spici.

Posto se radi o egzistencijalnoj nuznosti onda nema puno razmisljanja nego napraviti refinance tako da mu nakon vracenih kredita ostane za jest i platiti rezije. A da se kojim slucajem ne radi o egzistencijalnoj nuznosti onda slijedi kompleksna analiza dugovanja, uzroka dugovanja i sastavljanja finansijskog plana za ozdravljenje. Neka napravi osobni asset/liability i cashflow statement i onda neka vidi di se moze rezati i kako najefikasnije restruktuirati dugove. to nije toliko jednostavno i prilicno je individualno, ovisi o okolnostima. Npr. izuzetno je glupo restruktuirati dug za recimo automobil na nizu kamatu jer niskokamatna zaduzenja povlace duge rokove otplate koje se u slucaju zaduzenja za kratkorocne assete protezu na zuzi rok od zivotnog vijeka asseta. Drugim rijecima rodji je bolje prodati automobil ako ne moze podnijeti otplatu nego restruktuirati dug za automobil na period dulji od zivotnog vijeka automobila.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:58   #68
Dug na kartici!

Ma samo me zanimalo pošto imam dug na kartici od 12000 kn a nemam im odmah platiti,zna li netko šta mi slijedi.Kažu da će me poslati pravnoj službi!A sa njima ide kakva procedura?
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:10   #69
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
Ma samo me zanimalo pošto imam dug na kartici od 12000 kn a nemam im odmah platiti,zna li netko šta mi slijedi.Kažu da će me poslati pravnoj službi!A sa njima ide kakva procedura?
NEMOJ biti duzan(a) na kartici!!! Moja najiskrenija preporuka!!! Iskopaj negdje cash, vrati 12000, digni odmah nesto love nazad da vratis i smanjuj tako postepeno dug... Kad ti zblokiraju, onda je gotovo. A svasta potpises a ne procitas kad dizes karticu...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:18   #70
Ma ja bi isto najrađe sve odmah platila ali jednostavno nemam od koga posudit toliko love.A oni očekuju barem 10000 do kraja mjeseca ili me otpisuju.A znaš li šta se dogodi ako odeš u pravnu službu?Jeste tamo u nekakvom sporu i ima li onda šanse vraćat u komadima?
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:38   #71
Koja je kartica? Obicno se mozes dogovoriti za vracanje na rate... A ako te pocnu tuziti, onda je bedara... platit ces vjerojatno i troskove suda...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:42   #72
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
Ma samo me zanimalo pošto imam dug na kartici od 12000 kn a nemam im odmah platiti,zna li netko šta mi slijedi.Kažu da će me poslati pravnoj službi!A sa njima ide kakva procedura?
Iz informacija kojima raspolažem, s nekim kartičarskim kućama se možeš dogovoriti i probati platiti na rate, ali moraš karticu vratiti i onda plaćaš u ratama taj dug i kamate (na 6/12 rata), dok kod nekih kartičarskih kuća oni ti šalju stalno opomene i kažu da ukoliko ne podmiriš dug da će te kazneno prijaviti zbog prevare prema nekom članku iz Kaznenog zakona (jer si trošila, a znala si da nemaš kako podmiri taj dug), odnosno svjesno si napravila trošak.
Ja da sam na tvom mjestu nazvao bih ih i pokušao se dogovoriti ako se da i ako možeš s njima normalno razgovarati.
O kojoj kartičarskoj kući je riječ ako nije tajna i na kojoj kartici?
Kako si došla do tako velikog duga? Nisi plaćala pa se spojilo nekoliko računa ili je sve napravio u roku mjesec dana? Može neka informacija ako želiš podijeliti s ostalim forumašima....
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:45   #73
A to ti je Diners! Ma sa njima sam već imala neke dogovore ali su prebrutalni.Oni tih 12000 ne mogu čekat kroz 2,3 mjeseca nego žele odmah sve.A kad odeš u pravnu službu nema povratka?
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:36   #74
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
A to ti je Diners! Ma sa njima sam već imala neke dogovore ali su prebrutalni.Oni tih 12000 ne mogu čekat kroz 2,3 mjeseca nego žele odmah sve.A kad odeš u pravnu službu nema povratka?
ja imam dc...jednom mi se isto desilo...i nije bilo problema...samo su mi stopirali karticu i morala sam im reći svako kolko mislim uplaćivati i koliko...bar približno...kad sam to vratila,karticu su odblokirali i opet sve po starom...al važno je tamo se SAM javiti,a ne čekati da tebe zovu...bar sam ja tako...i sve se da dogovoriti...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:43   #75
Ja nemam pozitivno iskustvo sa Dinersom. Kad sam bio u gabuli, morao sam platiti sve odjednom ili su mi rekli da će me tužiti na Općinskom sudu u Zg. Dobro to je bilo pred više godina, prije jedno 6, pa možda su se malo promjenili. Ali kako je paspa savjetovala probaj nazvati i dogovoriti plaćanje u ratama ako se to može tako. Ako ne pristaju nema sanse, onda čekaj poziv pravne službe.... Ništa drugo ti ne preostaje.
Jel imaš kakvu drugu kreditnu karticu (Amex, Master)? Probaj na njoj dići preko gotovinskog kredita traženi iznos koji duguješ, pa da se tog riješiš. Bar nećeš doći u poziciju da te maltretiraju i da slučajno ne završiš na sudu.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:51   #76
Quote:
alex29sb kaže: Pogledaj post
Ja nemam pozitivno iskustvo sa Dinersom. Kad sam bio u gabuli, morao sam platiti sve odjednom ili su mi rekli da će me tužiti na Općinskom sudu u Zg. Dobro to je bilo pred više godina, prije jedno 6, pa možda su se malo promjenili. Ali kako je paspa savjetovala probaj nazvati i dogovoriti plaćanje u ratama ako se to može tako. Ako ne pristaju nema sanse, onda čekaj poziv pravne službe.... Ništa drugo ti ne preostaje.
Jel imaš kakvu drugu kreditnu karticu (Amex, Master)? Probaj na njoj dići preko gotovinskog kredita traženi iznos koji duguješ, pa da se tog riješiš. Bar nećeš doći u poziciju da te maltretiraju i da slučajno ne završiš na sudu.
...ako si bio iole redovan platiša do problema koji je nastao,mislim da bi se sve dalo dogovoriti...meni se to desilo pred 3 god...a sad su mi čak dali i dc plus...i nakon toga se zaista pazim kaj radim...teško je kad zapadneš u probleme...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:11   #77
Ma ja sam se već jednom sa njima dogovarala ali nisam baš sve u roku platila i oni su odmah digli paniku.Taj iznos su mi povećali za dvije stvari šta sam ih kupila na rate pa je nakraju ispalo 12000.A nisam ni prije baš bila uredna pa je možda u tome stvar.A imam i american ali samo start pa ništa ni od posudbe sa nje.A izgleda da moram čekati pravnu službu.Šta od njih da očekujem?Odmah tužbu ili...
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:15   #78
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
Ma ja sam se već jednom sa njima dogovarala ali nisam baš sve u roku platila i oni su odmah digli paniku.Taj iznos su mi povećali za dvije stvari šta sam ih kupila na rate pa je nakraju ispalo 12000.A nisam ni prije baš bila uredna pa je možda u tome stvar.A imam i american ali samo start pa ništa ni od posudbe sa nje.A izgleda da moram čekati pravnu službu.Šta od njih da očekujem?Odmah tužbu ili...
ha,čuj...onda drugo nisi ni mogla očekivati...žal mi je...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:18   #79
A jel se netko od vas suočio sa tom pravnom službom?Ima li kakve šanse za dogovor sa njima?
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:52   #80
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
A jel se netko od vas suočio sa tom pravnom službom?Ima li kakve šanse za dogovor sa njima?
nema. financijske dogovore i pregovore obavljaš sa financijskim službama. Ako si došao do pravne službe znači da je tvoje vrijeme za dogovore prošlo. pravna služba, ko što joj i samo ime kaže, bavi se pravnim pitanjima a ne financijama. Nije ih briga ni kolko ni zašto si dužan nego kak to što prije naplatit na sudu. Očekuj neku ovrhu il nekaj.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.