Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 13:13   #21
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post

Koliko ja znam, to je netočno. Znala sam trudnicu koja je imala mačku cijelo vrijeme trudnoće, mačka je testirana, nije bila bolesna i nije bilo nikakvih problema. I da, koliko znam, opasno je samo u prvim mjesecima trudnoće. Kao i hrpa drugih stvari.
Lijepo piše u članku da se bolest prenosi (što znači da ne postoji kod svih jer bi onda svi bili bolesni), i da treba izbjegavati izmet zaraženih životinja.
pardoncek, di se ono nalazi tvoja ginekoloska ordinacija da dodjem po drugo misljenje ako mi zatreba?

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ma da, mislim da je samo izmet u pitanju.
No problem s mačkama je (osim ako nije skroz na skroz 100% kućna) što nikad ne znaš kad se zarazi. Pa to su lovci ljudi moji.
Ode i potamani dva tri miša i dvije tri ptice časkom
ovo

a meni ih moja lilika i dosene na uvidjaj :mixedfeelings:
Blentava is offline  
Old 30.09.2013., 13:13   #22
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post

No da, ali one love i muhe kad ulete u stan. I pojedu ih
E sad, je li moguće da se iz toga razviju gliste u probavnom sustavu mačaka... jer da je samo do muhe, i ljudi bi padali kao muhe jer one su posvuda.
Ne znam ipak još ne jedem muhe
Gle, preporuka za čišćenje mačaka od parazita je za kućne svaka 3 mjeseca a za ove koje idu po vani svaki mjesec
Gilda. is offline  
Old 30.09.2013., 13:17   #23
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ne znam ipak još ne jedem muhe
Gle, preporuka za čišćenje mačaka od parazita je za kućne svaka 3 mjeseca a za ove koje idu po vani svaki mjesec
znači ja svaki mjesec ulupam lovu za nekoliko komada advocate ampula jer "drže" mjesec dana, a mirno bih mogla svaka tri mjeseca?
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 30.09.2013., 13:18   #24
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
a meni ih moja lilika i dosene na uvidjaj
pa da, da te nahrani

Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Onak, OK - drago mi je zbog tebe i fala, ko da jesam.


Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Nije tu bitno što želim dobiti od mačke, psa ili djeteta, nego što želim imati mačku i psa, a dijete ne. Kakvi bili da bili ili ne bili.
ovo, da
ProstNick is offline  
Old 30.09.2013., 13:21   #25
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post

No da, ali one love i muhe kad ulete u stan. I pojedu ih
E sad, je li moguće da se iz toga razviju gliste u probavnom sustavu mačaka... jer da je samo do muhe, i ljudi bi padali kao muhe jer one su posvuda.
Mislim da to nije problem jer se insekti ne inficiraju tim parazitom, on napada toplokrvne životinje.

http://en.wikipedia.org/wiki/Toxoplasmosis
Quote:
The seroprevalence of T. gondii in domestic cats, worldwide, has been estimated to be around 30–40%.... Most infected cats will shed oocysts only once in their lifetimes, for a period of about one to two weeks.[66] Although this period of shedding is quite transient, millions of oocysts can be shed, with each oocyst capable of spreading and surviving for months.[66] An estimated 1% of cats at any given time are actively shedding oocysts
Dakle, jasno je da rizik postoji ali da nije naročito veliki i da se adekvatnim merama može još dodatno smanjiti. Naravno, jasno mi je zašto bi ljudi hteli biti maksimalno oprezni.
Amelie is offline  
Old 30.09.2013., 13:22   #26
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
a meni ih moja lilika i dosene na uvidjaj :mixedfeelings:
I ocekuje da je pohvalis.
klonka is offline  
Old 30.09.2013., 13:23   #27
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
a meni ih moja lilika i dosene na uvidjaj :mixedfeelings:
To ti je poklon ujutro na otiraču zna biti cijeli pokolj ...da ne kažem sprovod
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
znači ja svaki mjesec ulupam lovu za nekoliko komada advocate ampula jer "drže" mjesec dana, a mirno bih mogla svaka tri mjeseca?
Ne znam ja, tako pročitah Govorim o crijevnim parazitima naravno.
Gilda. is offline  
Old 30.09.2013., 13:23   #28
evo pozdravlja vas lilli tuzna je jer se boji usissivaca i jer nece u kucu do veljace :kri:
Blentava is offline  
Old 30.09.2013., 13:24   #29
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
evo pozdravlja vas lilli tuzna je jer se boji usissivaca i jer nece u kucu do veljace :kri:
Jao kako liči na moju I mojoj je isto usisivač najveća noćna mora
Amelie is offline  
Old 30.09.2013., 13:25   #30
Jel se to ona malo zdebljala? moj je jedan ko tenk. Jedan mora na dijetu a drugi je premršav sad još moram i mačke posebno hranit
Gilda. is offline  
Old 30.09.2013., 13:30   #31
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ma da, mislim da je samo izmet u pitanju.
No problem s mačkama je (osim ako nije skroz na skroz 100% kućna) što nikad ne znaš kad se zarazi. Pa to su lovci ljudi moji.
Ode i potamani dva tri miša i dvije tri ptice časkom
Da, naknadno sam vidjela da je Blentina mačka vanjska. Ova spomenuta je bila samo u stanu. Jel postoji kakvi cjepivo protiv toga? Za mačke mislim.
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Ovo je odlično rečeno, nisam znala formulirati - hvala! (osim ovog o mačkama i psima :catperson: )
Naprosto nemam potrebu niti za negativnim niti pozitivnim stranama roditeljstva. Priča o bezuvjetnoj ljubavi roditelja i njegove mini-kopije fascinira me kao i priča o bezuvjetnoj ljubavi vjernika i boga. A istinski vjernik bi se zakleo da nema veće i ispunjavajućije ljubavi na svijetu i da je taj osjećaj neusporediv s ičim na kugli zemaljskoj. Onak, OK - drago mi je zbog tebe i fala, ko da jesam.
Ponekad me ide.

Zadnje uređivanje Scarlett_O_Hara : 30.09.2013. at 13:40.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 30.09.2013., 13:30   #32
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
evo pozdravlja vas lilli tuzna je jer se boji usissivaca i jer nece u kucu do veljace :kri:


pogled

: pazit ću ga i mazit ću njegova perca:
ProstNick is offline  
Old 30.09.2013., 13:35   #33
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
pardoncek, di se ono nalazi tvoja ginekoloska ordinacija da dodjem po drugo misljenje ako mi zatreba?
Nalazi se u bespućima interneta. Dok sam pisala, mislila sam da imaš kućnu mačku.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 30.09.2013., 13:36   #34
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Jel se to ona malo zdebljala?
i meni se čini

:empatično debljanje:
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Old 30.09.2013., 13:38   #35
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
evo pozdravlja vas lilli tuzna je jer se boji usissivaca i jer nece u kucu do veljace :kri:
Misliš do ožujka? U veljači se tulumari.
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 30.09.2013., 13:48   #36
ajooooj, jepte se zaglibih u off do trepavice

lilli je sterilizirana i boli ju uho za veljacom. a dami se nikad ne govori da se zdebljala

iako mislim da je u pitanju emocionalna glad, ceznju za mazenjem utapa u brzoj hrani, misevima, jelte

@scarlet, ja sam na selu. zatvorit micu u kucu na selu za mene je zlocin. ona je vani zapravo presretna i moze biti to sto jest. cjepivo ne postoji, vec se hvatah za novcanik.
Blentava is offline  
Old 30.09.2013., 13:51   #37
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
ajooooj, jepte se zaglibih u off do trepavice
Svaki povod za priču o mačkama je dobar
Amelie is offline  
Old 30.09.2013., 13:52   #38
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
ajooooj, jepte se zaglibih u off do trepavice

lilli je sterilizirana i boli ju uho za veljacom. a dami se nikad ne govori da se zdebljala

iako mislim da je u pitanju emocionalna glad, ceznju za mazenjem utapa u brzoj hrani, misevima, jelte

@scarlet, ja sam na selu. zatvorit micu u kucu na selu za mene je zlocin. ona je vani zapravo presretna i moze biti to sto jest. cjepivo ne postoji, vec se hvatah za novcanik.
I moja je na selu. Ali one što se naviknu na stan, dobro im je. Obrnuto - teško.

Eh tebe, što onda što je sterilizirana? Kakva je to diskriminacija mačaka koje ne mogu imati mačiće?
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 30.09.2013., 13:53   #39
mislim da lili ne zeli imat macice. postujem i ne preispitujem njezine odluke.

Blentava is offline  
Old 30.09.2013., 13:56   #40
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
mislim da lili ne zeli imat macice. postujem i ne preispitujem njezine odluke.



Stvarno mislim da moja bivša mačka nije želela imati mačiće, ali se onda pokazala kao divna majka i mnogo ih je volela [/Godiva]
Amelie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.