Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2009., 15:07   #1
prodaja nekretnine pod hipotekom

Zanima me da li je velika procedura oko toga. Planiram prodati kuću pod hipotekom i za te novce kupiti neku drugu nekretninu i prebaciti hipoteku na nju.Da li mogu očekivati velike probleme? Ima li netko iskustva u tome? Hipoteka mi je 2/3 veća od vrijednosti kuće jer imam još jedan stan koji je pod istom hipotekom, ali njega ne bih prodavala.
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 10:27   #2
zar nitko ne zna?
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:10   #3
charlizeos,otidji u banku svakako s ovim pitanjem koplicitrano i nije komplicirano.
2 su hipteke na 2 razlicite nekretnine u pitanju da lči su na istom kreditu ili na 2 kredita ?
Ti prodas nekretninu skines hipoteku banci prijevremeno otplatis dug ne placas kamate do kraja dospijeca nego samo naknadu za prijevremenu otplatu kredita na iznos glavnice na dan prijevremene otplate kredita. I na kupca ce se prenijeti na vlasnistvu kad se skine hipoteka.
Predpostavljam da ces prodati za veci iznos nego sto je huipoteka npr.meni da prodajes ja bi ti to platio u II rate, I ratu bi dao da skines hipoteku i kad skines ostatak novca .
To je neka moja vizija ovoga
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:18   #4
ali ja ne bih otplatila kredit ranije nego kupila novi stan, i hipoteku samo prebacila na taj novi stan, jedan je kredit u pitanju a hipoteka na dvije nekretnine u vrijednosti kredita
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:38   #5
ne znam posalji mail banci ili otidji do poslovnice pa ih pitaj
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 21:32   #6
ok, thanks
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.