Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2009., 22:55   #81
Što će reći da je uopće jako nesigurno udavati se i ženiti se.
Jeah, živjeli US.

Umjesto da ljudi samo žive skupa dokle ide - ide, a ne što se udaju i žene za đ.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 01:41   #82
Jeli to kraj il' tek početak?

Ja sam na putu riješavanja tog pitanja. Prije kojih 8 sati sam došao do saznanja koja su mi pomogla da utvrdim svoju odluku o prekidu.Teško mi je i da nije pomalo komično vjerojatno bih bio totalno pijan ili bih plakao. Za čime? Neznam ni sam. Možda za svim onim izgubljenim vremenom kojeg sam potrošio za zavaravanje sebe samoga, možda za pogrešnim odabirom žene koja je postala majka mojoj djeci, a nije to trebala biti.
Najviše mi je teško pomisliti na razgovor s djecom (14 i 9 god) i odgovaranje na njihovo pitanje; zašto smo započinjali nešto,što nismo mogli istjerati do kraja?
Sada samo želim da sve što prije završi i da nisam u blizini one koja je postala pogreška u mojem životu. Volim prebrisati pogreške iako više volim da ih uopće nema. Što je tu je, smogao sam snage da napravim taj korak i sada nema povratka,prepuštam se toku rijeke života i ne želim više plivati uzvodno, nego se prepuštam da me voda nosi, pa makar se u njoj i utopio.

Mišljenja sam; da je institut braka neprimjenjiv u današnjem vremenu, a za mnoge parove bi bolje bilo da nikad brak nije ni postojao.
blade777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:44   #83
Quote:
samo_svoja kaže: Pogledaj post
Stvarno glupost Nikad ne znaš što ti život donosi, nemaš nikakvu garanciju da će biti sve ok. No, ako si spreman/spremna trpiti shiteve samo zato da ostaneš sa prstenom na ruci, gud lak.
u braku sam,imam puno problema,nisam kao ti spremna trpjeti shitove,volim jedino istjerat pravdu na sunce,nekad to nije dobro,a nekad i te kako koristi,jer muškarci su ti mala djeca koju moraš stalno nadzirati,ako malo skreneš pogled,eto ti oni opet naprave glupost,budi svoja i radi ono što ti želiš,ako se nećeš razvesti zato da ljudi ne pričaju radiš pravu glupost,moraš znat točno šta hoćeš i sama donijeti odluku,nemoj bit poljuljana
šećerna vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:34   #84
Quote:
samo_svoja kaže: Pogledaj post
Ovisi sve o razlozima i da li si ju još uvijek volio. Ja sam bila sretna što ću se napokon riješiti nekoga tko mi je uništavao život.
slažem se u potpunosti!

čisto da skinem teret sa svojih leđa, eto moje priče. prije godinu i pol, dobijem priliku da radim posao snova, a taman se oženio 3 mjeseca prije toga. naravno, pitam ženu, da li se slaže sa tim, jer je posao izvan HR, ali dolazit ću doma jednom mjesečno (znam da će sad svi skočiti, nije brak nešto na daljinu i slično. ali sjetite se da su nekad ljudi odlazili raditi van, i nisu dolazili doma po 6 mjeseci, i brakovi su opstajali!!!!!)
ona je radila neko vrijeme, pa dobila otkaz, pa opet radila, pa opet otkaz i tako cijelo vrijeme. dakle, spali smo na jednu plaću, a treba i kredite plaćati! prije 6 mjeseci, dolasci doma postali prava noćna mora! stalne svađe, prepirke, odluke kaj ćemo raditi i slično! ja sam želio provesti vrijeme s njom doma, da budemo skupa tih par dana, a ona ludila, jer želi vidjeti prijatelje i ne znam koga sve ne. nabijala telefonske račune, radila sranja, katastrofa!
proces je započeo prije 2 mjeseca, a ona se lijepo utaborila u stanu, ne izlazi iz njega (makar sam ga ja kupio prije braka), a ja dok dođem doma, moram spavati kod svojih! i rekla je da ne izlazi iz njega dok ne završi proces. zadnji puta sam bio u stanu, nije me puštala iz njega 2 sata, jer je htjela shvatiti kako je došlo do razvoda. izvrijeđala me ko zadnju stoku! a mogao sam samo stajati tamo i slušati je kako priča gluposti, jer da sam je dirnuo, mislim da bi me tužila za zlostavljanje. a ovo je sve samo početak priče, jer nismo još ni otišli na centar za socijal! a kaj će tek tamo biti.......
rl II is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 02:40   #85
Ne znam kako da počnem!!!
Uglavnom, ne mogu vjerovati da pišem nešto pod ovom temom ali moram se nekome izjadati i tražiti savjet.
Naime ukratko. Ja i moja sadašnja žena smo se upoznali na poslu i ona je tada radila sa svojim dečkom u toj istoj firmi, sve dok se nismo počeli više družiti i onda sam ju ja ajmo tako reći preoteo njezinom bivšem dečku. Nakon mjesec dana smo se zaručili i počeli pripremati svadbu koja je bila niti godinu dana poslje. U početku imali smo naravno nekih rasprava možda malo pretjeranih ali imali smo i dobre razloge za njih ali ništa strašno. Vodili smo jedan jako ugodan život jer ja sam tada hvala bogu imao jako puno novaca sa strane. Došla je svadba koje je bila stvarno prekrasna i još dan danas tvrdim najsretniji dan u mom životu. Poslje svadbe otišli smo na bračno i potrošili smo sve moje nove u tih godinu i nešto dana radi se o jako velikom iznosu, možete jako ljep stan kupiti i urediti sa njim. I tada su počele svađe, prepucavanja, predbacivanje jer mene se krivi za sve. Da se razumijemo nisam ni ja cvijeće ali ja sam imao stabilan život i taj novac sam pošteno zaradio i uštedio. Dakle ostali smo samo na svojim plačama i počeli dizati kredite i doveli se danas nakon nepunih godinu dana braka u bankrot. Od bračnog putovanja do danas bilo je svega i svačega. evo nekih primjera 1.Psovanje- ja nisam tip koji nikada ne psuje ali znam reći neku psovku u kontekstu razgovora tipa jebemu mater, ali ja kada sam to čuo prvi puta od svoje žene nije mi bilo sve jedno, danas to slušam skoro svaki dan to je znak nepoštovanja prema meni a ja nisam joj nikada sličnoga rekao i pod zadnje rekla je nešto tj dirnula je nešto što je meni sveto moj otac koji je nažalost zbog teške bolesti preminuo 2003 godine. Ona je rekla jebem ti mrtvog oca koji te napravio. 2.Ja nikada nisam u pravu ili je po njezinom ili nije nikako naime ona je starija od mene 5 godina i smatra me balavcem. 3. Bezkompromisnost- ja nemam pravo na ništa što se njoj ne sviđa. 4. Agresivna komunikacija- kao da traži sitnicu po stanu koju mi može prigovoriti i odmah krenuti u napad da se razumijemo ja nisam kockar, pijanac, trutina, niti nevjeran ja sam svojom ženom zaluđen zato i ne vidim neke stvari što ljudi oko mene vide.5. Nasilje s njezine strane trpio sam udarce mjesecima ležao na podu u suzama i napravio najveću pogrešku u životu uzvratio sam joj, s time sam postao ono što sam najviše mrzio čovijek koji je udario žensko biće. Mogu nabrajati u nedogled ali to su sve ajmo reći okidaći kulminacije nezadovoljstva s njezine strane u svađi je spremna reći sve Da sam niškoristi da sam debela svinja( Nisam debeo niti nemam škembu nego sam visok i jak nemam sala) da sam u krevetu najlošiji jebač od svih njezinih bivših, onda s nožem ide na mene a ja sve što sam njoj konkretno skrivio u životu je to što nemam novaca ja stvarno ne vidim što joj krivo radim užasno sam tužan i nesiguran u sebe, kada spomenem rastavu samo preko nje mrtve. Postoje dani kada se ne svađamo onda je sve prekrasno ponaša se kao da me voli najviše na svijetu i kao da se ništa ne događa ali takvi dani su prerijtki i previše boli sve što mi je napameti. Da ne spominjem seksualni život koji uopće nemamo tu i tamo se poseksamo onda smo znali i po 4 mjeseca ništa zbog svađanja i svega. A ona je tip koji je sama priznala da je svakog bivšeg prevarila kada joj je falilo seksa....Danas mi je prekipjelo i ozbiljno razmišljam o rastavi jer ja nisam onaj svoj koji je meni zaradio tolike plaće, nisam više vođa pun samopouzdanja i vijere usebe (naime bio sam manager) a ono najbitnije nisam sretan.
eto iz svega ovoga možda zbog ogorčenja sam samo pričao crne stvari ali one su mi napameti, da li su gore navedeni razlozi opravdani razlozi za rastavu a sama pomisao mi srce raspara........
MOLIM VAS POMOZITE MI POSTAVLJAJTE MI PITANJA DA DOBIJETE BOLJU SLIKU SITUACIJE I ONDA SAVJETUJTE!!
Toliko od mene !!
Mr.ambicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 02:52   #86
@Ambicius...sta radis uopce u takvom braku? To nije brak! Makni se glavom bez obzira. Za svoje dobro jer ovo je unistenje. Nemam nikakvih pitanja, jer sva su suvisna. Popravljati sliku za ovo ne da nema smisla, vec opet isto dovodi do unistenja. Nemoj si to raditi. Odi pronadji si mir i srecu. Daleko, od nje. Kad izadjes iz tog ludila, shvatit ces koliko si se unistavao.
Dream on is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 03:27   #87
Ukoliko je sve tako kako veliš (a ne sumnjam da jeste, čak mislim da si opisao tek mali djelić svojih problema) onda treba da je ostaviš odmah i bezuslovno. Preporučujem odlazak kod pravnika (advokata) a ako nemaš dovoljno novaca, postoji pri općini besplatna pravna služba. Postoji i bračno savjetovalište.

Ali pazi! Nemoj da joj dozvoliš da ti ona bilo šta nakon toga priča, da te zadržava, obećava... posebno ako plače. To nikako ne slušaj. Suze su predzadnje oružje takvih cura. (zadnje je "vriska" u seksu)

Nemoj zapravo niti da joj pričaš ništa o advokatu. Samo neka dobije od suda poziv na razvodbeni postupak i ročište... Nemoj je ni upozoravati. Kad dobije poziv suda, izmakni se dan dva od nje.

Znači, nemoj da joj pričaš ništa, ništa, ništa! Samo ćuti i radi sa advokatom dok on ne pripremi papire. Onda neka ju sud obavijesti.

I onda kirurški, po najkraćem mogućem postupku. ADIO !

Dobro bi bilo da se nakon pokretanja postupka udaljiš iz tog stana neko vrijeme... mjesec, dva makar.. dok ne bude gotovo.

Ako pak ostaneš u stanu jer nemaš gdje otić, a ona krene sa nožem i sličnim oružjima ka tebi, odmah ju prijavi da je išla nožem na tebe nek ju strpaju u ludaru. Ako je pak rizično da te može povrijediti i nemaš vremena za prijaviti, onda iskoristi snagu i ureži joj u svijet spoznaju da više nikad nikom ne treba da ponovi tako što. Samo nemoj po slabinama, bubrezima i po mozgu. Tamo gdje možeš da je obogaljiš, a to nije dobro za tebe i nju.

Bog će ti dati bolju ženu. Al sa drugom nemoj mnogo da pričaš.. uvijek drži malo distance.. makar malkice. To je dobro i za ljubav.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 07:52   #88
bez ljutnje,ali iskreno mislim da si zelen...od početka (preoteo drugom),mjesec dana pa svadba,potrošiti hrpu love na putovanje,teške svađe,spominjanje oca u kontekstu wtf...gle pravnik nisam da ti dajem savjet po tome pitanju,ali znam da moraš stati i razmisliti o svojem životu,što ti želiš od njega i što ti uopće treba...jel ovo su od početka loši temelji za vezu a pogotovo za brak,...povjerenje,tolerancija,kompromis,razumijev anje,komunikacija to su zdravi temelji zajedničkog života...puno nas pogriješi i radi greške ali valjda nešto naučimo od toga...da bi znali drugi put...
lou reed_616 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:24   #89
Da to je razumljivo razmišljanje, ja jesam stvarno zelen ali ja nisam naučio drugačije jel nikada nisam bio u braku, ja i vidim što se događa ali jednostavno sam očito sljep kada ja još premišljam borim se sa emocijama ne vidim jasnu sliku. Danas smo opet kao najzaljubljeniji par zeza se samnom ponaša se kao da me voli najviše na svijetu, isto tako danas ujutro sam joj postavio pitanje da li može jednog dana percipirati da ako ovako nastavimo ( znaći normalni razgovor nismo danas u svađi) če bojim se dođi do rastave braka, ona je rekla da si ne može zamisliti život bez mene i da ako jednog dana dođe do toga bi bila mrtva iznutra ali da bi bila primorena nastaviti dalje. Ja sam joj rekao da se bojim pomisli da živim bez nje ali da se više bojim ovako nastaviti živjeti i da nemogu više tako. I sada ide najbitniji dio poslje toga promijenila je temu na cipele kao da smo pričali o vremenu uopće me nije doživila niti se zapitala zašto ja sad najedamput pričam o tome i to je bio kraj našeg razgovora.
Meni je glava puna konflikata jer ona mi govori jedno srce drugo ali glava nažalost prevladava i bojim se užasno neznam što će biti.
P.S. Hvala na odgovorima!!!
Mr.ambicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 19:51   #90
pozdrav svima

Evo i mene (nažalost).
Moram se negdje "istresti" pa se nadam da ću dobiti par riječi podrške i savjeta.
Uglavnom, upoznali smo kad smo imali 18god. Prvih 6.mjeseci sve je bilo super i onda me je počeo zanemarivat i puf ja ostala trudna. Situacija još gora. Nismo se vjenčali ali smo zimi živjeli skupa jer je on s otoka pa se izvlačio da će bolje zaraditi ako bude tamo. Ali kad što, tamo je ekipa, party (čitaj.konzumacija svega i svačega) što ja nisam i ne podržavam. Ali on se svaku zimu vračao nama a ja ga primala. Prije dvije godine sam ga ostavila na par mjeseci a on se opet vrati (na zimu naravno) da ne može bez nas, da će se ubit da nas voli itd. I ja ga primim i opet sve iz početka plus doznam da me prevario. Ljeto je i opet ista priča, ja trpim njegove izlaske, partye i još mnogo toga što ne znam, on je tamo a nas dvije gdje jesmo i danas smo bili kod socij.radnika da sporazumno završimo vanbračnu zajednicu i odredimo alimentaciju ali to je tek početak. Kad smo izašli, meni se srce raspalo i opet pokušavam spasit stvar a njega boli briga. A ja kontam i nadam se da će nam se opet vratit ove zime jer kao da sam ovisna o njemu. Ne znam da li da nastavim s tim započetim procesom ili mu dam još jednu šansu....
YoungMom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:40   #91
[QUOTE=YoungMom;21706119]Evo i mene (nažalost).
Moram se negdje "istresti" pa se nadam da ću dobiti par riječi podrške i savjeta.
Uglavnom, upoznali smo kad smo imali 18god. Prvih 6.mjeseci sve je bilo super i onda me je počeo zanemarivat i puf ja ostala trudna. Situacija još gora. Nismo se vjenčali ali smo zimi živjeli skupa jer je on s otoka pa se izvlačio da će bolje zaraditi ako bude tamo. Ali kad što, tamo je ekipa, party (čitaj.konzumacija svega i svačega) što ja nisam i ne podržavam. Ali on se svaku zimu vračao nama a ja ga primala. Prije dvije godine sam ga ostavila na par mjeseci a on se opet vrati (na zimu naravno) da ne može bez nas, da će se ubit da nas voli itd. I ja ga primim i opet sve iz početka plus doznam da me prevario. Ljeto je i opet ista priča, ja trpim njegove izlaske, partye i još mnogo toga što ne znam, on je tamo a nas dvije gdje jesmo i danas smo bili kod socij.radnika da sporazumno završimo vanbračnu zajednicu i odredimo alimentaciju ali to je tek početak. Kad smo izašli, meni se srce raspalo i opet pokušavam spasit stvar a njega boli briga. A ja kontam i nadam se da će nam se opet vratit ove zime jer kao da sam ovisna o njemu. Ne znam da li da nastavim s tim započetim procesom ili mu dam još jednu šansu....[/QUOT



ma bježi od toga...nema tu kruha,samo sebe bacaš u bed,neke ljude jednostavno nije briga za ono što bi im trebalo biti najvrednije,Ti i dijete...nemoj sebe bedirati ,zato što on ne kuži stvari...lijepo ti kreni u "novi"život bez njega,biti će teško ali budeš pronašla ono što želiš...mir..a s mirom i novu pravu ljubav,koja će te znati cijeniti....
lou reed_616 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 08:07   #92
[QUOTE=lou reed_616;21710765]
Quote:
YoungMom kaže: Pogledaj post
Evo i mene (nažalost).
Moram se negdje "istresti" pa se nadam da ću dobiti par riječi podrške i savjeta.
Uglavnom, upoznali smo kad smo imali 18god. Prvih 6.mjeseci sve je bilo super i onda me je počeo zanemarivat i puf ja ostala trudna. Situacija još gora. Nismo se vjenčali ali smo zimi živjeli skupa jer je on s otoka pa se izvlačio da će bolje zaraditi ako bude tamo. Ali kad što, tamo je ekipa, party (čitaj.konzumacija svega i svačega) što ja nisam i ne podržavam. Ali on se svaku zimu vračao nama a ja ga primala. Prije dvije godine sam ga ostavila na par mjeseci a on se opet vrati (na zimu naravno) da ne može bez nas, da će se ubit da nas voli itd. I ja ga primim i opet sve iz početka plus doznam da me prevario. Ljeto je i opet ista priča, ja trpim njegove izlaske, partye i još mnogo toga što ne znam, on je tamo a nas dvije gdje jesmo i danas smo bili kod socij.radnika da sporazumno završimo vanbračnu zajednicu i odredimo alimentaciju ali to je tek početak. Kad smo izašli, meni se srce raspalo i opet pokušavam spasit stvar a njega boli briga. A ja kontam i nadam se da će nam se opet vratit ove zime jer kao da sam ovisna o njemu. Ne znam da li da nastavim s tim započetim procesom ili mu dam još jednu šansu....[/QUOT



ma bježi od toga...nema tu kruha,samo sebe bacaš u bed,neke ljude jednostavno nije briga za ono što bi im trebalo biti najvrednije,Ti i dijete...nemoj sebe bedirati ,zato što on ne kuži stvari...lijepo ti kreni u "novi"život bez njega,biti će teško ali budeš pronašla ono što želiš...mir..a s mirom i novu pravu ljubav,koja će te znati cijeniti....
eeeee ali ja se uvijek nadam da će se opametit i da će shvatit što može izgubit ako ga pustim neko vrijeme na miru...ali onda bi mu dala itekakve uvjete...jednostavno ne znam što me tjera da ne odustanem..ne znam bit sama nakon 6godina..
YoungMom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 10:00   #93
molim za savjet

Čitam vaše priče, divim se vašoj snazi.
I ja se nalazim pred rastavom. Još uvijek ne mogu vjerovat. Dvije godine sam u braku, muž me varao godinu i pol. Nemamo djece. Primjetila sam to prije godinu dana i već smo pokušavali, al on bi iznova varao. Sad je kraj.
Ne trebam savjet u smislu-ostavi ga, nije on za tebe jer je ta odluka konačno sazrijela u mojoj glavi, nego, zapravo, imam jedno pravno pitanje. On mi ne da rastavu, ja bi ga tužila. Ali me zanima da li postoji i neka tužba, npr. uvreda časti ( ili kako se već zove) , koja bi mi pomogla da ostvarim neka prava jer sporazumne rastave neće biti. Naravno da ću potražiti odvjetnika, ali me zanimaju vaša iskustva. Cijenila bih bilo kakav savjet, hvala.
titanik. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 17:35   #94
Quote:
Mr.ambicius kaže: Pogledaj post
Meni je glava puna konflikata jer ona mi govori jedno srce drugo ali glava nažalost prevladava i bojim se užasno neznam što će biti.
P.S. Hvala na odgovorima!!!
Sigurna sam da nije sve tako loše kako pišeš, jer očito je da ju još voliš...
Ovdje si nabrojao sve incidente, nisi ništa napisao o onome između.
Ukoliko nije poremećena (a to bi valjda znao), svi simptomi ukazuju na njezinu nemoć. Nemoć u smislu da ti približi što nju muči u životu. Doživljavaš li ti nju uopće kad nije ljuta? Uzimaš li ozbiljno njezine riječi izrečene mirnim tonom?

Razmisli, ovo što ona radi je ponašanje osobe ulovljene u zamku...ne može bez tebe, a iz nekog razloga ne može s tobom - da li ju ignoriraš, minoriziraš njezine probleme?
Kakva je s drugim ljudima? Radi li ispade i u odnosu na njih?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 18:09   #95
Evo i moje price...jutros se MM odselio iz stana nakon 14 godina braka...imamo curicu od 11 godina....i puno lijepih dana iza nas..ali zadnjih godinu dana to više nije bilo to-on svaku vecer s društvom vani do 1 sat, ja radim, kuham, cistim, perem, peglam-idem s curicom u grad, u kino, u kupovinu, svugdje....a on radi - pa ne radi, voli ujutro dugo spavat pa onda ispijati kavicu dva sata, pa naravno iza rucka opet malo odspavati i onda navecer vani.
Kad ga nešto tražim da napravi-napravit ce...tipa: otic do ducana, odvest malu u zubara, dovršiti rucak ...ali to su samo neki trenutci a život je svaki dan..a ta svakodnevnica mi je postala sumorna, nikakvih zezancija više nema, nikakvih zajednickih druženja - kratko receno: emocije su odlepršale iz našeg odnosa (od svibnja više ni sexualno ne funkcioniramo)
E sad, ja sam puno puta pokušavala pokrenuti pricu o sve tomu ali on ne želi pricat, izcupam iz njega nekoliko recenica ali ništa pametno, nakon tih razgovora 3 dana ne pricamo a cetvrti opet kao da ništa nije bilo. I curica je pocela to primjecivati i pitati me "Što je tati?"...nisam joj ništa loše o njemu rekla vec uvijek neku pricicu-umoran, boli ga, itd.
I jucer nakon još jednog u nizu pokušaja da popricamo o našem braku, opet je usljedila svađa i ja sam mu rekla da je gotovo i da pokupi stvari (moj stan)..otišao je ali se vratio nocas u 2 i legao normalno u postelju..jutros uzeo kufer i spakirao najvažnije stvari a po ostatak rekao doci drugi put.
Iskreno....za mene olakšanje veliko ali je curica jako tužna i sad u 19 sati je rekao da ce doci po nju da odu na sladoled i popricati. Muka mi je što ona to mora prolaziti ali mislim da ce joj u životu puno više znaciti vesela i nasmijana mama nego predstava koju vec godinu dana igramo ispred nje kako je sve super-a nije!
Francesca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 18:35   #96
Quote:
YoungMom kaže: Pogledaj post

Uglavnom, upoznali smo kad smo imali 18god. Prvih 6.mjeseci sve je bilo super i onda me je počeo zanemarivat i puf ja ostala trudna. Situacija još gora.
... Ali on se svaku zimu vračao nama a ja ga primala. Prije dvije godine sam ga ostavila na par mjeseci a on se opet vrati (na zimu naravno) da ne može bez nas, da će se ubit da nas voli itd. I ja ga primim i opet sve iz početka plus doznam da me prevario. Ljeto je i opet ista priča, ja trpim njegove izlaske, partye i još mnogo toga što ne znam, on je tamo a nas dvije gdje jesmo i danas smo bili kod socij.radnika da sporazumno završimo vanbračnu zajednicu i odredimo alimentaciju ali to je tek početak. Kad smo izašli, meni se srce raspalo i opet pokušavam spasit stvar a njega boli briga. A ja kontam i nadam se da će nam se opet vratit ove zime jer kao da sam ovisna o njemu. Ne znam da li da nastavim s tim započetim procesom ili mu dam još jednu šansu....
Koju jos jednu, pa vec je imao nekoliko. Vi usprkos zajednickom djetetu godinama zivite pola vremena odvojeno, pa svatko normalan moze naci posao i na kontinentu.
Ta veza bi se odavno raspala da mu ti nisi pronazila izgovore.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 07:48   #97
Quote:
Francesca1 kaže: Pogledaj post
Evo i moje price...jutros se MM odselio iz stana nakon 14 godina braka...imamo curicu od 11 godina....i puno lijepih dana iza nas..ali zadnjih godinu dana to više nije bilo to-on svaku vecer s društvom vani do 1 sat, ja radim, kuham, cistim, perem, peglam-idem s curicom u grad, u kino, u kupovinu, svugdje....a on radi - pa ne radi, voli ujutro dugo spavat pa onda ispijati kavicu dva sata, pa naravno iza rucka opet malo odspavati i onda navecer vani.
Kad ga nešto tražim da napravi-napravit ce...tipa: otic do ducana, odvest malu u zubara, dovršiti rucak ...ali to su samo neki trenutci a život je svaki dan..a ta svakodnevnica mi je postala sumorna, nikakvih zezancija više nema, nikakvih zajednickih druženja - kratko receno: emocije su odlepršale iz našeg odnosa (od svibnja više ni sexualno ne funkcioniramo)
E sad, ja sam puno puta pokušavala pokrenuti pricu o sve tomu ali on ne želi pricat, izcupam iz njega nekoliko recenica ali ništa pametno, nakon tih razgovora 3 dana ne pricamo a cetvrti opet kao da ništa nije bilo. I curica je pocela to primjecivati i pitati me "Što je tati?"...nisam joj ništa loše o njemu rekla vec uvijek neku pricicu-umoran, boli ga, itd.
I jucer nakon još jednog u nizu pokušaja da popricamo o našem braku, opet je usljedila svađa i ja sam mu rekla da je gotovo i da pokupi stvari (moj stan)..otišao je ali se vratio nocas u 2 i legao normalno u postelju..jutros uzeo kufer i spakirao najvažnije stvari a po ostatak rekao doci drugi put.
Iskreno....za mene olakšanje veliko ali je curica jako tužna i sad u 19 sati je rekao da ce doci po nju da odu na sladoled i popricati. Muka mi je što ona to mora prolaziti ali mislim da ce joj u životu puno više znaciti vesela i nasmijana mama nego predstava koju vec godinu dana igramo ispred nje kako je sve super-a nije!
Mislim da češ saznati kroz neko vrijeme kako ti se muž zaljubio..al pošto ja uvijek navijam za ljubav...isto tako smatram da bi trebala skupiti sve atome snage što ih možeš izvuči iz sebe i još jednom pokušati razgovarati.ISKRENO i bez laži..da vidiš uopće na ćemu si..jer mislim da ti uopće neznaš što se krije iza tih izlazaka.Ako ništa drugo imaš sreće što se nečeš morati misliti kako i kuda budući da je stan tvoj..znam da ti to nije utjeha..ali vjeruj mi, nekim ženama je to pri prestanku zajednice jako bitno..a bilo bi i meni.Kako je malecka podnjela razgovor ?
mama jeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 12:43   #98
ljudi molim pomoć...u kojim narodnim novinama mogu naći zaakon o parničnom postupku (razvodu).
unaprijed hvala
lilith76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 22:21   #99
Quote:
mama jeja kaže: Pogledaj post
Mislim da češ saznati kroz neko vrijeme kako ti se muž zaljubio..al pošto ja uvijek navijam za ljubav...isto tako smatram da bi trebala skupiti sve atome snage što ih možeš izvuči iz sebe i još jednom pokušati razgovarati.ISKRENO i bez laži..da vidiš uopće na ćemu si..jer mislim da ti uopće neznaš što se krije iza tih izlazaka.Ako ništa drugo imaš sreće što se nečeš morati misliti kako i kuda budući da je stan tvoj..znam da ti to nije utjeha..ali vjeruj mi, nekim ženama je to pri prestanku zajednice jako bitno..a bilo bi i meni.Kako je malecka podnjela razgovor ?
Naravno da cu nastojati još s njim razgovarati ali sad neka prođe koji dan da se oboje smirimo ... s malom je obavio jako lijepi razgovor i to mi je stvarno bilo bitno...kad je došla doma kazala mi je "Bila sam hrabra-nisam uopce zaplakala" i onda potekle suze u mom narucju...ali djeca ko djeca-jutros se normalno igrala s prijateljicama po kvartu ... popodne ju je tata nazvao da malo s njom poprica..pohvalno ali ne mogu da se ne pitam-zašto takve pažnje nije bilo dok je tu živio?
Ne znam više ništa - puštam sad da smo malo razdvojeni pa se nadam da cemo onda moci sjesti i bar u miru o svemu pricati
Francesca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 22:27   #100
Narodne novine, br. 53/91., 91/92., 112/99., 88/01. i 117/03
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.