Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 14:48   #21
Back Track je odličan iako dosta vas nema isto razmišljanje iz razloga što nije uredu učiti druge da
rade štetu, jel.. Al eto ja bar znam da mi susjed ima flat pa mi uopće nije žao što mu ¨kradem ¨ net.

Inače, nije teško naučiti, ako vam netko pokaže, ja to radim već po navici nekih 8-9 mjeseci, imam
napisano po koracima kako i šta , tako da se snađem..A žemska sam, jelte
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:57   #22
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Back Track je odličan iako dosta vas nema isto razmišljanje iz razloga što nije uredu učiti druge da
rade štetu, jel.. Al eto ja bar znam da mi susjed ima flat pa mi uopće nije žao što mu ¨kradem ¨ net.

Inače, nije teško naučiti, ako vam netko pokaže, ja to radim već po navici nekih 8-9 mjeseci, imam
napisano po koracima kako i šta , tako da se snađem..A žemska sam, jelte
Nitko ne spori odličnost backtracka kao alata... ono što nam smeta jesu upravo "kuharice" kakvu ti imaš i radiš stvari napamet i bez razumijevanja što je što i zašto. Da ti netko postavi par pitanja o tome što je MAC adresa, što je IP adresa, koji su IP rangeovi rutabilni, koja je razlika između UDP i TCP paketa, što je i čemu služi default gateway, na koji način računala dobivaju mrežne adrese...

odgovor bi bio hrpa upitnika...?

Nije problem u "krađi" nečijeg bandwidtha... problem je u tome što nemaš pojma što radiš i što se pritom događa.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 15:50   #23
A tko je rekao da neznam ?
Više pažnje priklanjam perfektnom znanju SolidWorka koji mi treba za posao ( dodatni), tak da mi nije bitno
dali točno znam što znači airodump-ng ili aircrack-ng, kao da je bitno znam li ili ne , bitno je da
ja dođem do rezultata...jedini mi je problem kad mreža ima Mac filter pa nema šanse da nađem ključ,
ali sve ostalo šljaka..
Zašto bih se opterećivala što je što( niti mi je to struka, niti me spec. zanima) radim nešto sasvim drugo
med.sestra sam....tako da nemožeš na 10 polja biti najbolji, ja sam u nekoliko super a u nekoliko baš
kao i ti Prosječna ( ako ne i loša).

Srdačan ti pozdrav !
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:50   #24
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
A tko je rekao da neznam ?
Više pažnje priklanjam perfektnom znanju SolidWorka koji mi treba za posao ( dodatni), tak da mi nije bitno
dali točno znam što znači airodump-ng ili aircrack-ng, kao da je bitno znam li ili ne , bitno je da
ja dođem do rezultata...jedini mi je problem kad mreža ima Mac filter pa nema šanse da nađem ključ,
ali sve ostalo šljaka..
sve dok jedanput ne najebes zbog svoje glupavosti
__________________
tejk it ot liv it
g4gfact0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:42   #25
PROSIJECAN, hvala ti na odgovoru, ali da li mozes biti malo precizniji?
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:47   #26
vec sam 2 put pisao odgovor al se nije moglo postat nisam ja nikakav haker, a ono sto prije par dana nisam znao to sam pitao, a kad sam zaukruzio jednu cjelinu i vidio da masa ljudi ima pitanja na koja sad vec znam odgovor, doslo je do toga da je napravljen ovaj mali tutorial. tutorial lagano razumljiv prosjecnom windows korisniku.

bash: cowpatty: comand not found, ?????

kakvu si komandu upisao? tj sto si tocno upisao?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 19:55   #27
ljuska bash ti očito nema u putanji mapu u kojoj se nalazi izvršna datoteka cowpatty pa se ili:

1. pozicioniraj u mapu u kojoj se nalazi cowpatty i pokreni ga koristeći:

Kod:
bash# ./cowpatty
2. uredi putanju do cowpattyja

Kod:
bash# PATH=$PATH:/putanja do cowpattyja
VIDI LINK ZA UREĐIVANJE PUTANJE
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:08   #28
Hvala ti za link, dosta je koristan ali ono sta me zanima da li ja te putanje mogu sebi modificirat ako koristim live-cd ili samo u slucaju ako instaliram na hdd??
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:24   #29
Sa linka:

Quote:
Important : To make the above changes permanent (that is it should work every time you login) make the changes to the .profile file that exists in your HOME directory. Simply type the required commands one line for each. And there you go. It will be available every time you login.
Što znači da bi trebao imati datoteku .profile i u njoj zapisane putanje. Kako koristiš živu distribuciju nemoguće ti je promijeniti tu datoteku (medij je napravljen kao read only).
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:25   #30
Ma ide samo je stvar u sljedecem,

apt-get install cowpatty
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 17:19   #31
veliki pljesak za go cat
boozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:18   #32
ma prvi post ima dosta gresaka

evo malo ispravljen prvi dio:

Quote:
Pocnimo, upisite:
airmon-ng

Airmon-ng komanda ce pokazati interface imena mreznih kartica na racunalu, uredaje sa kojima se spajate na mrezu. Interface imena mogu biti razlicita, npr wlan0, eth0, ath0, mon0 i druge. U primjeru je koristen wlan0. Ako nemate wlan0, mozete probati sa onom koju imate.

airmon-ng stop wlan0

Ovom naredbom smo ugasili wlan0 mrezu. Svi procesi koje je ta kartica mogla raditi sad su ugaseni.

ifconfig wlan0 down

macchanger --mac 00:11:22:33:44:55 wlan0

Ovom komandom smo fejkali MAC adresu nase wlan0 kartice. Kartica ima default MAC adresu sa kojom obavlja procese. Na ovaj nacin mi cemo tu default MAC adresu fejkati, i ona ce biti 00:11:22:33:44:55.

airmon-ng start wlan0

Sada smo pokrenuli wlan0 mreznu karticu koja ima fejkanu MAC adresu. Takoder, napravila se i nova mrezna kartica na monitor modu sa interface imenom mon0. Mozete je pogledati tako da upisete airmon-ng. Ovih prvih par koraka cak i nije obavezno napraviti, to se radi vise radi zastite osobnih podataka, tj prave MAC adrese nase mrezne kartice.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:35   #33
Thumbs up

Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
ma prvi post ima dosta gresaka

evo malo ispravljen prvi dio:
aha znaci nije potrebno. sta kazes fejko il ne fejko adresu isto radi ne utjece to nista na ubrzavanje date, a tako te pitam jer ja se igram tu i tamo s tim crackanjem. . ps , naj jaci si pozdrav.
boozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:31   #34
ma ima puno laksis nacina kako doci do wep koda,,,onaj drugi wep2 je malo zeznutiji ali isto nije strasno...a ne tu backtrack i to...dobro to je uz naredbe ali ima stvarno laksi nacin
mravac23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 23:01   #35
imam problem kod pokretanja naredbe airodump-ng wlan0, cijeli dan sam prckao po tom svemu i vise nemoze naci niti jednu mrezu preko backtracka, dok na windowsima bez problema nađe 20tak mreža se dobrim signalima. Kako popravit problem. hvala
makaveli34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 01:45   #36
Quote:
makaveli34 kaže: Pogledaj post
imam problem kod pokretanja naredbe airodump-ng wlan0, cijeli dan sam prckao po tom svemu i vise nemoze naci niti jednu mrezu preko backtracka, dok na windowsima bez problema nađe 20tak mreža se dobrim signalima. Kako popravit problem. hvala
Imam problem s autom kad okrenem ključ neće da upali.



Koja kartica, koji backtrack, što si tocno napravio malo detalja
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 11:24   #37
Quote:
lilo kaže: Pogledaj post
Imam problem s autom kad okrenem ključ neće da upali.



Koja kartica, koji backtrack, što si tocno napravio malo detalja
koji auto?
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:33   #38
imam alfu awus036h, radim na bt4, ma nisam radio nista sto nepise u bilo kojem tutorialu, al mislim da sam sad popravio tj. ugasio komp i probo iduci dan i radi heh, no sad kada dam naredbu aireplay-ng -1 0 -a [bssid] -h 00:11:22:33:44:66 -e [essid] [device], govori kako ima problem, il je signal los il mi kartica nepodrzava itd. kako to rijesit i da probo sam resetom kompa ovaj put nije upalilo
makaveli34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 11:30   #39
malo proguglaj, i vidjet ces par postova da kartica radi super s backtrack 2 final. BTW di si kupio tu karticu...
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:51   #40
Quote:
lilo kaže: Pogledaj post
malo proguglaj, i vidjet ces par postova da kartica radi super s backtrack 2 final. BTW di si kupio tu karticu...
imas na njuskalu dobre kartice.
boozo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.