Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2007., 19:22   #61
Unhappy Istegnuti ligamenti

Molin vas jel ko zna šta da radin...jer san više luda od boli, a stanje mi se ne popravlja...
U ponediljak san pala niz stepenice i izvrnula nogu u zglobu, završila na hitnoj, stavili mi nogu u longetu i rekli da san istegnula ligamente...
Držin nogu u zraku, stavljan hladne obloge, hodan na štakama, ali vidin da mi noga sve više i više natiče...ne znan više šta da radin ....pliz help!!!!
Nadalina_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:37   #62
To ti tako ide.. jos je rano da bi se noga oporavila.. bude to jos neko vrijeme bolilo... ali ako su samo istegnuti, budi sretna sto si tako dobro prošla..da si pokidala, onda bi vidjela sto je dozivotni belaj sa razvaljenim koljenom...
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 20:00   #63
To mi svi kažu, pa san eto i sretna...ali boliiiiii u vražju mater!!!
Nadalina_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 20:45   #64
popij ketonal
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 21:36   #65
Quote:
Nadalina_1 kaže: Pogledaj post
To mi svi kažu, pa san eto i sretna...ali boliiiiii u vražju mater!!!
Normalno da boli, pa istegla si cijelo koljeno - jedan od nazeznutijih zglobova za ozlijediti!

Biti ce bolje kroz tjedan-dva, a nakon toga ce se postupno sve vracati u normalu. Nakon par mjeseci te vise nece muciti toliko bolovi i ni propadanje koljena, osim ako nije nesto trajno osteceno. Morati ces sad paziti to koljeno neko vrijeme. Ozljeda ligamenata koljena nikad nije bezazlena.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 11:04   #66
ja sam prije godinu dana pokidao ligamente ramena i još me boli povremeno, u određenom položaju i pod opterećenjem..
moj kolega je išćašio oba gležnja, i stalno ga bole..
čim duže traje oporavak rezultat je bolji..
čim više miruj i bit će bolje..
a poslije na terapiju..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:44   #67
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
popij ketonal
Pijen Tramal...to su mi preporučili u Draškovićevoj...kratkoročno veselje.
Na svu sriću (?) ne radi se o kolinu nego o gležnju, ali svi mi kažu da mi ne triba longeta nego samo dobar fizioterapeut.
Još ću longetirat do kontrole u ponediljak, nadan se da će mi skinut tog đavla s noge!!!
Nadalina_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:43   #68
Kako sam u ponediljak bila na kontroli u Draškovićevoj, nakon 3 sata čekanja i očaja...iznenađenjce...noga je još natečena i upaljena...još 2 tjedna longete i nerada...
Ja nisan tila više nosit longetu i na preporuku mog kolege otišla san kod fizioterapeuta, gospodina Donadića (www.donadic.hr) ...došla san kod njega sva šepava, s nogom ko slon i luda od muke i bolova...
Slijedeći dan san prestala pit analgetike, počela vozit auto i prohodala relativno normalno...Danas, nakon 5 terapija, bol je zanemariva, hodan skroz brzo i normalno, a i stala san u svoje cipele...
Svi me gledaju u čudu, da neman bandažu na nozi po ničem se ne bi skužilo da iman ikakvu ozljedu, a kamoli da san još prije par dana bila na štakama...
Žao mi je što nisan ranije otišla kod njega...pa od srca preporučujem svim ljudima istegnutih ligamenata....zaboravite Draškovićevu, longete i analgetike,
idite na fizioterapiju!!!!
Nadalina_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 23:07   #69
Ligamenti gleznja - sta uraditi nakon 6 mjeseci ?

Prije nekih 6 mjeseci na nogometu istegnem vanjske ligamente gleznja. Sat-dva nakon ozljede, noga mi ima oblik kao da raste na njoj jabuka i ja trk u bolnicu. Tamo uslikam, nema prijeloma, kazu samo jako distorzija. Zaviju mi nogu, reknu kako da se ponasam iducih dana. Ja sve poslusam, mirovao, noga u zraku i sl. stvari.
E sad me muci ovo:nakon oporavka pri svakom aktivnom bavljenju sportom(bilo trcanje bio nogomet)meni se opet vrati ta ''jabuka'' na gleznju(vanjski dio gleznja). Ovo aktivno podrazumjeva 1-2 termina nogometa/trcanja tjedno. Aktivnom bavljenju sportom sam se vratio nakon 8-10 tjedana nakon istegnuca, tako da je dovoljno vremena bilo proslo za oporavak.

Sta sad da uradim da nakon sporta se vise ne pojavljuje ''jabuka''?
Alternativna medicina(tj.namjestanje noge kod seoskog doktora), operacija(vracanje kod onih radi kojih je i nastalo sve ovo) ili nesto trece?
dsztrrezt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:21   #70
ja sam prije 10 mjeseci isto istegnu ligamente na gležnju i na toj nozi mi je više zadebljano nego na drugoj. Bavim se nogometom, pa sam neko vrijeme osijećao nelagodu pri trčanju i udaranju lopte, sad je sve ok. Nego meni ovo nije prvi put da sam istegnu gležanj na toj nogi, pa su mi rekli liječnici da se bolje oprostim od nogometa jer ako mi se to još koji put dogodi mogao bi na operaciju, ali nije baš ni doktorima sve za vjerovat...
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 08:32   #71
vjerojatno je otišao neki ligament. ako ti nije žao para odi na magnetsku rezonanciju. ili odi drito nekom dobrom doktoru, npr na šalatu. no možda je još u pitanju istegnuće. ako je tako...ti kažeš da je dovoljno 8-10 tjedana. ja kažem da je potrebno duplo više. jedno 4 mjeseci mirovanja
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:12   #72
Ne želim te plašiti ali sam prije par godinu izrazito izvrnula gležanj stoga su mi umalo pukli ligamenti. Oporavak je trajao godinu dana, tj. godinu dana sam znala imati probleme poput boli, zakočenja i nateknuća. Nakon otprilike godine dana sam sve normalno mogla.
Stargate Atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 13:21   #73
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
vjerojatno je otišao neki ligament. ako ti nije žao para odi na magnetsku rezonanciju. ili odi drito nekom dobrom doktoru, npr na šalatu. no možda je još u pitanju istegnuće. ako je tako...ti kažeš da je dovoljno 8-10 tjedana. ja kažem da je potrebno duplo više. jedno 4 mjeseci mirovanja

4 mj mirovanja su definitivno previse. Mirovati treba dok se ne povuče oteklina i smanje bolovi a nakon toga treba ojačati istegnute strukture zgloba, naravno treba ići postupno s opterećenjem.
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 20:16   #74
JA BEZ NOGOMETA NEMOGU.....polomio sam ligamente i na lijevoj i na desnoj nozi.....kada je doktor rekao da mirujem nisam baš mirovao,svaki sam dan pomalo vjezbao....a sada igram nogomet il neki drugi sport kao da mi se ništa nije dogodilo,skoro sa zaboravio da sa polomio..... a tu jabuku imam i ja....i to če ti narasti još više sam kad se malo ostari,to ti je mormalno,samo ožiljak.
hasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 12:59   #75
Popucali ligamenti

molim pomoć oko dijagnoze

šta znaći lezija medijalnog kolateralnog ligamenta?

prije 11 dana pala sam i dobila langetu i nakon 7 dana zatv. gips od gležnja do guze.

koliki je oporavak i da li otići privatno ortopedu pošto me pregledao traumatolog..iskustva sa plastičnim gipsom.
hvala..
franciska31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 22:14   #76
Quote:
franciska31 kaže: Pogledaj post
molim pomoć oko dijagnoze

šta znaći lezija medijalnog kolateralnog ligamenta?

prije 11 dana pala sam i dobila langetu i nakon 7 dana zatv. gips od gležnja do guze.

koliki je oporavak i da li otići privatno ortopedu pošto me pregledao traumatolog..iskustva sa plastičnim gipsom.
hvala..
Ne znam ti za dijagnozu ali znam da plastični gips doktori baš i ne preporučaju,jer premalo stisne nogu,a ja sam ga imao po ljeti,kupio sam ga u ljekarni,4 zavoja nekih 300 kn.
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 08:27   #77
mada čitala sam dosta i kažu da je bolje imati pravi gips nego plastični jer bolje stisne nogu.još dva tjedna pa kontrola.
franciska31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 16:52   #78
Question Istegnuće ligamenta gležnja

u petak istegnuh(nadam se da je sam to!) ligamenta gležnja na lijevom stopalu. taj petak i dobar dio subote sam opterećival svoje stopalo, sve dok navečer nisam otišel do kirurgije u vinogradskoj. tam su mi poslikali s RTGom (ništ nije slomljeno), al mi je dežurni doktor (koji me je primil) u hodniku u PROLAZU dobacio da trebam mirovati. nikakve povijesti bolesti, nikakva langeta nis dobil....i kaj ti ja znam kaj sve ide. danas je utorak i još uvijek ležim, jučer sam elastičnim zavojem imobilizirao stopalo i krenul u mali šetanac(ne znam koliko je to pametno bilo) i poslije toga osjećam kao neko drobljenje unutar tog područja. sutra ću kod doktora i opet sve ispočetka.
strah me je da tim silnim hodanjima nisam oštetio nepovratno ligamente.
da držim stopalo imobilizirano do kud i kako?
oteklina je odavno splasnula i bol se malo povukla.
nemam blage kaj delat, vučem prek 2 godine ozljedu prepona te iste lijeve noge, da li je moguće da je to povezano?
eh usput i tu ozljedu prpona još uvijek osjećam, mada su rekli da će prestat.
da li je moguće nekaj i s tim napravit il je za to prekasno???
fala!
thend is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:40   #79
Osobno sam inače skeptičan prema korištenju elastičnih zavoja osim u prevenciji tromboze....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:00   #80
meni su ti ligamenti 2 puta pucali... na istoj nozi.

uglavnom kako mi je doktor rekao, čak i ako puknu, maksimalno 15 dana mirovanja, a nakon toga lagano hodanje (oslanjanje uz štake, uglavnom bitno je nogu aktivirati) + rehabilitacija naravno (vježbe raznorazne) da to sve ne bi okoštalo - ako okošta e onda je tek problem.

ako su te pustili doma bez longete onda se ne zamaraj nego hodaj koliko god možeš...ako boli, stisni zube...samo nemoj izvrćati nogu.
elastični zavoji kao bandaža su živo sranje.
jedini pozitivni efekt s njima je čisto psihičke naravi. jer te neki kuac konstantno steže i onda malo više paziš.

p.s.
mislim da je glupo reći: gležanj na stopalu.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.