Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2012., 18:27   #4001
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Legenda podnica je pogodna za 90% madraca na tržištu.
Prirodni latex ali i sintetski imaju miris. Isto tako miris imaju i svi drugi novi materijali i potrebno je neko vrijeme da ti materijali poprime miris okolnog prostora. Prirodni latex često zna imati intenzivniji miris od ostalih materijala, pa bi bilo dobro da vidite da li vam to smete ili ne. Budite posebno oprezni kod izbora madraca od 100% prirodnog latexa , jer je to često fora za nabrijavanje cijene. Nije isto da li je madrac 100% natural latex ili je 100% latex. ...razlika u cijeni i materijalu je ogromna. Ne znam koj model ste gledali, jer zadnji put kad sam bio kod njih nisu imali 100% natural latex, pa oprezno.
Sutra ćemo nazvati i provjeriti kako se zove madrac (govorili su da se radi o novom proizvodu koji još nije u katalogu i da je od 100% prirodnog lateksa) koji smo gledali pa ću se opet malo raspitati kod stručnjaka:-)
Do sad hvala na danim informacijama.
Ako imate još malo snage, možda mi možete prokomentirati Glamour madrac?
Neispavana is offline  
Old 26.11.2012., 10:55   #4002
Quote:
Neispavana kaže: Pogledaj post
Ako imate još malo snage, možda mi možete prokomentirati Glamour madrac?
To im je novi model koji nisam isprobao. ...Stari mi se nije sviđao. Inače nisam ljubitelj dvoslojnih madraca. Oni su se dobro sjetili da ga prodaju u varijanti dvoslojno, ali i u kombinaciji jedne pjene u dvije tvrdoće. Za one koji nisu sigurni koja im tvrdoća treba imaju madrac koji mogu okrenuti, a za one koji znaju što im treba imaju dvije tvrdoće. Presjek je normalan 7 zonski. ...ostalo ne znam dok ne probam.
afoj is offline  
Old 26.11.2012., 15:19   #4003
Question

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
To im je novi model koji nisam isprobao. ...Stari mi se nije sviđao. Inače nisam ljubitelj dvoslojnih madraca. Oni su se dobro sjetili da ga prodaju u varijanti dvoslojno, ali i u kombinaciji jedne pjene u dvije tvrdoće. Za one koji nisu sigurni koja im tvrdoća treba imaju madrac koji mogu okrenuti, a za one koji znaju što im treba imaju dvije tvrdoće. Presjek je normalan 7 zonski. ...ostalo ne znam dok ne probam.
Hvala.
Inače, onaj model madraca o kojem sam pisala se zove Mayan Green, firma je Artilat (Belgija) i od 100% je prirodnog lateksa. Čekam da mi jave kad će biti dostupan u veličini 80*200 pa ga uzimamo.
Sad mi je palo na pamet da smo tijekom traženja bili i u Lesnini gdje nam je neka prodavačica rekla da se kod lateksa više znoji... Inače imam problema sa štitnjačom pa se povremeno više znojim i nikako mi ne bi odgovaralo uzeti madrac koji potiče znojenje. U Ergoactivu tvrde da tome nije tako, odnosno da visco pjena najviše potiče znojenje. Tko je u pravu?
I još pitanje vezano za Legendu S. Ona ima učvršćivače (2 gumice) u tri reda. Pravilan položaj postavljanja tih gumica je u obliku slova V? Slova A? Ili se gumice slažu tako da su paralelne, a u sva tri reda u istoj ravnini? Ili na neki četvrti način? I to pitam jer smo u različitim dućanima čuli različita tumačenja, a ne prihvaćam odgovor trgovaca da je svejedno jer da je svejedno ne bi postojala mogućnost podešavanja...
Neispavana is offline  
Old 27.11.2012., 10:30   #4004
Quote:
Neispavana kaže: Pogledaj post
Hvala.
Sad mi je palo na pamet da smo tijekom traženja bili i u Lesnini gdje nam je neka prodavačica rekla da se kod lateksa više znoji... Inače imam problema sa štitnjačom pa se povremeno više znojim i nikako mi ne bi odgovaralo uzeti madrac koji potiče znojenje. U Ergoactivu tvrde da tome nije tako, odnosno da visco pjena najviše potiče znojenje. Tko je u pravu?
Pa i nije baš tako. Ni jedan materijal baš ne potiče znojenje. Ne bih to baš rekao ni za visco pjenu. Naravno da postoje materijali koji bolje dišu i koji lošije dišu. Latex uz HR i talalay latex madrace spada u najprozračnije materijale. Istina je da se neki ljudi više znoje na visco pjenama, ali je malo pretjerano reći da potiču znojenje.
Prodavačica u lesnini je naravno posrala latex ,jer ga uopće nema u ponudi ili ima jedna model.
Quote:
Neispavana kaže: Pogledaj post
Hvala.
I još pitanje vezano za Legendu S. Ona ima učvršćivače (2 gumice) u tri reda. Pravilan položaj postavljanja tih gumica je u obliku slova V? Slova A? Ili se gumice slažu tako da su paralelne, a u sva tri reda u istoj ravnini? Ili na neki četvrti način? I to pitam jer smo u različitim dućanima čuli različita tumačenja, a ne prihvaćam odgovor trgovaca da je svejedno jer da je svejedno ne bi postojala mogućnost podešavanja...
Ne postoji neko univerzalno pravilo za podešavanje lumbalne zone. Nismo svi isto građeni. Logično je da podnica mora biti najčvršća u lumblanom djelu i onda se lagano opuštati obostrano prema leđima i zdjelici. Nije svejedno ni gdje ja naš položaj kod spavanja. Ako imate 6 letvica za podešenje (legenda), srednje bi trebale biti stegnute , a krajnje nešto otpuštene.
afoj is offline  
Old 27.11.2012., 14:45   #4005
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nema na čemu. ....samo što mene nećete naći u trgovini, niti itko tko radi u prodaji madraca može doći do podataka koje sam ovdje servirao, a iz motiva da razjebem kojekakve laži i besmislice o madracima koje sam godinama slušao i koje sam i ja u nedostatku informacija znao servirati kupcima. Tek kad sam prestao raditi u prodaji madraca, dobio sam sve informacije koje su potrebne za pravu sliku stvari.
Nisam ni mislila da ću vas naći direktno u prodaji- vi ste na puno višoj hijerarhijskoj ljestvici. Ako i ne radite u Ergoactivu onda vas sigurno lijepo plaćaju za ovakav oblik marketinga - jer vrlo je mudro ljudima se uvući pod kožu dobronamjernim savjetima i prijedlozima; i nemojte mi reći da ste svakodnevno ovdje iz hobija

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nigdje nisam Ergoactivu dao ove epitete, ali već sam u nekoliko navrata spomenuo da cijenim to što rade i to prije svega zbog iskrenosti i točnih deklaracija. Kod njih nisam nikad naletio na PU pjenu, a da na njoj piše HR.
Cijene koje imaju su takve da teško možete ne uključiti njihov model kad se radi neka analiza. Isto tako nikad nikome ne preporučam samo jedan model jednog proizvođača ,već uvijek navedem nekoliko sličnih. Namjerne pristranosti nema, a subjektivne će uvijek biti iako tu pristranost uvijek nastojim potkrijepiti i argumentom. Na kraju balade, ja sam na ovom topicu pisao dok ergoactiva nije bilo ni u povojima.
Normalno da ih niste otvoreno dali - za to služe plaćeni oglasi ! I normalno da, vrlo suptilno i mudro, u svoje preporuke dodajete i druge proizvođače. Al, na kraju balade, o Ergoactiv madracima uvijek znate sve i do najsitnijeg detalja. Baš čudno ! Ja zaista ne znam ništa o madracima , pa ovime ne želim reći da su vaši ni loši ni dobri (na kraju krajeva, sve ima svoju black&white stranu), ali znam ponešto o ljudskoj psihi i marketingu , tako da mi zaista u ovom slučaju nije teško zbrojiti dva i dva. Još jednom napominjem, nije problem u tome što vi tu dajete savjete i (prikriveno) se reklamirate nego u ljudskoj naivnosti i nesposobnosti čitanja između redaka. Ovo je samo jedan banalan primjer kako se ljudima mogu zamazati oči.
tonkica bi is offline  
Old 27.11.2012., 15:55   #4006
Quote:
tonkica bi kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila da ću vas naći direktno u prodaji- vi ste na puno višoj hijerarhijskoj ljestvici. Ako i ne radite u Ergoactivu onda vas sigurno lijepo plaćaju za ovakav oblik marketinga - jer vrlo je mudro ljudima se uvući pod kožu dobronamjernim savjetima i prijedlozima; i nemojte mi reći da ste svakodnevno ovdje iz hobija
ja sam ovdje iz dosade i navike baš kao i 90% članova ovog i svih drugih foruma. Sudjelujem u topicu o kojem nešto znam i koji mi je zanimljiv. Ne znam zašto ste vi ovdje? Bojim se da bi vas moj stvarni položaj na "hijerarhijskoj" ljestvici jako razočarao, a i mjesto same ljestvice.

Quote:
tonkica bi kaže: Pogledaj post
Normalno da ih niste otvoreno dali - za to služe plaćeni oglasi ! I normalno da, vrlo suptilno i mudro, u svoje preporuke dodajete i druge proizvođače. Al, na kraju balade, o Ergoactiv madracima uvijek znate sve i do najsitnijeg detalja.
To ste vi koji "ništa ne znate o madracima" zaključili ,pa ste se samo iz razloga da razotkrijete moj zao naum registrirali na ovaj forum i ostavili dva posta.
Možda bi bilo dobro da ipak prvo nešto naučite o madracima, pa tek onda krenete u razotkrivanje samo vama znanih "urota". Gotovo svi podaci koje sam ikad ovdje iznio su dostupni na internetu ili putem kataloga, a velik dio podataka mi ja na raspolaganju zbog dugogodišnjeg iskustva u radu s madracima raznih proizvođača.
Ukoliko još netko prepoznaje moj marketinški genij, lijepo molim da mi se javi na PM kako bi dogovorili način plaćanja.
Ukoliko pak želite smisleno raspravljati o pojedinom modelu madraca i dalje vam stojim na usluzi. ...potpuno besplatno.
afoj is offline  
Old 29.11.2012., 21:08   #4007
Quote:
tonkica bi kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila da ću vas naći direktno u prodaji- vi ste na puno višoj hijerarhijskoj ljestvici. Ako i ne radite u Ergoactivu onda vas sigurno lijepo plaćaju za ovakav oblik marketinga - jer vrlo je mudro ljudima se uvući pod kožu dobronamjernim savjetima i prijedlozima; i nemojte mi reći da ste svakodnevno ovdje iz hobija



Normalno da ih niste otvoreno dali - za to služe plaćeni oglasi ! I normalno da, vrlo suptilno i mudro, u svoje preporuke dodajete i druge proizvođače. Al, na kraju balade, o Ergoactiv madracima uvijek znate sve i do najsitnijeg detalja. Baš čudno ! Ja zaista ne znam ništa o madracima , pa ovime ne želim reći da su vaši ni loši ni dobri (na kraju krajeva, sve ima svoju black&white stranu), ali znam ponešto o ljudskoj psihi i marketingu , tako da mi zaista u ovom slučaju nije teško zbrojiti dva i dva. Još jednom napominjem, nije problem u tome što vi tu dajete savjete i (prikriveno) se reklamirate nego u ljudskoj naivnosti i nesposobnosti čitanja između redaka. Ovo je samo jedan banalan primjer kako se ljudima mogu zamazati oči.
Prodava Afoj madrace ove ili one, ili ne prodava,čovik zna i pohvale mu za dosad iznešeno, prodaju i drugi svašta ma ne dilu informacije, neznan samo što to dotičnima smeta. Nego ja htidoh priupitati baš Afoja (vid čuda) koji bi od memori nadmadraca vridilo kupiti, da nije preskup, (za madrac se nema momentalno i triba instant rješenje), dormeo je na crnoj listi koliko vidin...
tovareća mužika is offline  
Old 30.11.2012., 09:20   #4008
Quote:
tovareća mužika kaže: Pogledaj post
Nego ja htidoh priupitati baš Afoja (vid čuda) koji bi od memori nadmadraca vridilo kupiti, da nije preskup, (za madrac se nema momentalno i triba instant rješenje), dormeo je na crnoj listi koliko vidin...
Po meni se isplati kupiti samo one najbolje koji su svi redom preko 60mm debljine:

Tempur - 85kg/m3 i cijena apoteka
Ergoactiv Voyager - 60kg/m3
Perfecta Slowmotion 50kg/m3
Hespo Visco toper 50kg/m3

Bitno je da nadmadrac nije tanji od 6cm i da je u njemu kvalitetan visco. Danas ima hrpa visco pjena koje su katastrofa loše. Ovi gore navedeni su najbolje na tržištu, ali za tu lovu već možete kupiti i prostojan madrac, pa treba dobro vagnuti što vam se više isplati.
afoj is offline  
Old 30.11.2012., 19:13   #4009
meni je cijela ova stvar oko biranja madraca strasna. muz i ja imamo madrac od tzv pametne pjene koji je prije 4,5 god kostao oko 7 tisuca kuna 180x200. Madrac je grozan.... mrzimo ga oboje, totalno je udubljen i oboje lose spavamo. Kod roditelja imamo madrac koji je jako tvrd sa oprugama i ako npr. ja hodam po njemu a on lezi, on nista ne osjeti pomicanje i udubljivanje. Kod nas je dosta velika razlika u tezini, tj dupla, muz ide preko stotke a ja tek oko 55 kg, oboje smo visoki. Po svemu sto sam procitala ja bi morala imati srednje tvrdi madrac, zbog udubljenja, kraljeznice i bla bla, al meni taj izrazito tvrdi stvano odgovara i super se osjecam. Da li je za nas bolje da kupumo dva razlicita madraca ili jedan. Pjena vise ne dolazi u obzir. Molim Vas pomozite. Ni cijena nije toliko bitna, samo da je dobar. I da bilo bi jednostavno reci, pa kupite kao onaj sto imaju starci, al napisat cu samo, to je nemoguce.... da ne duljim.... HVALA!
nemam.nick is offline  
Old 30.11.2012., 19:33   #4010
Pozdrav Afoj, gledao sam Bernardine džepičaste madrace, pa me zanima što mislite o madracu Siesta i općenito o Bernardi, da li se isplati uzimati njhove proizvode. Imam 90 kg i dosad sam spavao na običnom madacu sa oprugama, te bi sada ipak htio malo bolji madrac.
loony87 is offline  
Old 01.12.2012., 10:50   #4011
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
ja sam ovdje iz dosade i navike baš kao i 90% članova ovog i svih drugih foruma. Sudjelujem u topicu o kojem nešto znam i koji mi je zanimljiv. Ne znam zašto ste vi ovdje? Bojim se da bi vas moj stvarni položaj na "hijerarhijskoj" ljestvici jako razočarao, a i mjesto same ljestvice.


To ste vi koji "ništa ne znate o madracima" zaključili ,pa ste se samo iz razloga da razotkrijete moj zao naum registrirali na ovaj forum i ostavili dva posta.
Možda bi bilo dobro da ipak prvo nešto naučite o madracima, pa tek onda krenete u razotkrivanje samo vama znanih "urota". Gotovo svi podaci koje sam ikad ovdje iznio su dostupni na internetu ili putem kataloga, a velik dio podataka mi ja na raspolaganju zbog dugogodišnjeg iskustva u radu s madracima raznih proizvođača.
Ukoliko još netko prepoznaje moj marketinški genij, lijepo molim da mi se javi na PM kako bi dogovorili način plaćanja.
Ukoliko pak želite smisleno raspravljati o pojedinom modelu madraca i dalje vam stojim na usluzi. ...potpuno besplatno.

Kolega Afoj, ( kolega jer je vrlo vrlo vjerovatno da je u biznisu sa madracima- malo pazljivije iščitavanje njegovih postova to navodi) je opet napadnut
Neznam zasto, on daje objasnjenja, necu reci savjete jer i on sam kaze da nikome ne savjetuje sto tocno da odabere i kupi.
Laicima, kojih je vecina na ovome forumu se ti savjeti cine- a ponekad i jesu vjerodostojni, no osnova je to, kaze stara poslovica - par puta ponovljena neistina prelazi u istinu jer se stalno ponavlja i cuje.
Ono sto Afoj ne moze ili nece, je dokazati , ne rijecima nego vjerodostojnom metodom, kvalitetu od njega preporucivanih madraca, naravno da postoji usporedna mjerna metoda kojom se moze dokazati razlike u madracima istog ili slicnog sastava te njihova kvaliteta u podrzavanju tijela i pravilnom rasporedu pritiska na plohu madraca.
Firma koju protezira je neko vrijeme imala zelju da nabavi takav uredjaj pa je odustala, da li zbog cijene uedjaja( vjerujem u tu varijantu) a manje zbog mogucnosti losijih rezultata. Naime uredjaj i od par losih odabere onaj najmanje los, pa opet nesto ispadne dobro.

No bez obzira na proteziranje firme Ergoaktiv, vidljive iz velike vecine njegovih postova mislim da ima pozitivnu funkciju, jedino sto je sa vremenom osjecaj vladanja forumom iz finog rijecnika pretvorio u par neukusnih atributa kojima casti odredjene proizvodjace, firme i njihove zaposlenike. To je - vlast je slast

Svima Vama koji trazite savjete na ovim stranicama mogu samo reci, a i Afoj to kaze, ne povodite se njegovim savjetima kao Svetim pismom, probajte, usporedite i cijene i sastave , legnite ( dok ne budu dostupniji drugi kvalitetniji nacini kontrole odgovarajuceg madraca) i odaberite.
Zapamtite samo jednu istinu - TVRDO nije najbolje . niti je MEKANO najbolje.
Tvrdo znaci da je pritisak vaseg tijela na manjoj povrsini u dodiru sa madracem i samim tim ti djelovi koji su u kontaktu trpe veci proitisak jer je na njima veca tezina ( stavite si na prst 10 kg tereta pa ga onda stavite na dlan, pa ce te shvatiti sto želim reci)
Mekano na kraju mora imati nesto sto ga tvrdo drzi pa ce te opet doci do toga tvrdoga a usput se iskriviti i nepravilno lezati jer ce tezi dijelovi tijela propadati vise od laksih.
I da , sve te zone napravljene izrezivanjem, ispupcenim dijelovima madraca su jedna velika nebuloza, niti je to prava zona niti svi imamo za ta ispupcenja iste kraljećnice niti smo jednake gradje, no to je trenutno put kojim ide industrija madraca- put stednje na proizvodnji.

Vjerovatno laksi put odabira je definicija financija,informacija o tome trebaju li ili ne i koje podnice, definicija madraca u odabranom cijenovnom razredu +- 10% cijene, i onda , ako nema boljeg nacina , put pod noge do odabranih madraca, lezanje, okretanje, vrpoljenje i to po mogucnosti na odabranoj podnici ili bar slicnoj i uzi izbor, pa onaj pravi ako ga osjetite.
Puno srece
madraci is offline  
Old 01.12.2012., 15:23   #4012
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Kolega Afoj, ( kolega jer je vrlo vrlo vjerovatno da je u biznisu sa madracima- malo pazljivije iščitavanje njegovih postova to navodi) je opet napadnut
Neznam zasto, on daje objasnjenja, necu reci savjete jer i on sam kaze da nikome ne savjetuje sto tocno da odabere i kupi.
Laicima, kojih je vecina na ovome forumu se ti savjeti cine- a ponekad i jesu vjerodostojni, no osnova je to, kaze stara poslovica - par puta ponovljena neistina prelazi u istinu jer se stalno ponavlja i cuje.
"Kolega" neistina!? Kad me već ovako prozivate bilo bi zgodno da to malo i argumentirate, a ne da vam se svi postovi svode uvijek na istu priču o svemogućem mjernom uređaju.

Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Ono sto Afoj ne moze ili nece, je dokazati , ne rijecima nego vjerodostojnom metodom, kvalitetu od njega preporucivanih madraca, naravno da postoji usporedna mjerna metoda kojom se moze dokazati razlike u madracima istog ili slicnog sastava te njihova kvaliteta u podrzavanju tijela i pravilnom rasporedu pritiska na plohu madraca.
Firma koju protezira je neko vrijeme imala zelju da nabavi takav uredjaj pa je odustala, da li zbog cijene uedjaja( vjerujem u tu varijantu) a manje zbog mogucnosti losijih rezultata. Naime uredjaj i od par losih odabere onaj najmanje los, pa opet nesto ispadne dobro.
Ovo više nema smisla komentirati, jer je tema ergochecka obrađena u svakom vašem postu.
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
No bez obzira na proteziranje firme Ergoaktiv, vidljive iz velike vecine njegovih postova mislim da ima pozitivnu funkciju, jedino sto je sa vremenom osjecaj vladanja forumom iz finog rijecnika pretvorio u par neukusnih atributa kojima casti odredjene proizvodjace, firme i njihove zaposlenike. To je - vlast je slast
Mene zanima zašto se vi jednostavno ne uključite u raspravu i iznesete svoje mišljenje. To je definicija foruma. Nemam ništa protiv dobrog argumenta.
O kakvim vi atributima pričate!? Koga sam ja to prozvao? Zaposlenike? Koje zaposlenike? Zašto ne reagirate na konkretan primjer, pa da vam mogu konkretno i odgovoriti, nego ovako generalizirate?
Zašto nikad ne odgovarate na konkretna pitanja na forumu. već uvijek okrećete temu na mjerenje? I još onda mene prozivate zbog reklame?
Možda vas smeta to što ljudi konkretna pitanja postavljaju meni? Iskreno to smeta i mene i bilo bi mi puno draže tu postoji još netko s konkretnim savjetom, ali vi to niste. Ne pitaju ljudi na forumu koji madrac je za njih udoban, već što vrijedi , a što ne? Pa to valjda znate procijeniti!? Ili možda ipak ne znate?

Čovjek lijepo i konkretno pita za najbolje nadmadrace na tržištu? odgovorite mu.
Ili odgovorite kakav je madrac Siesta? To što ga niste imali priliku mjeriti ne znači da ne možete procijeniti kvalitet materijala.
afoj is offline  
Old 01.12.2012., 15:31   #4013
Quote:
loony87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav Afoj, gledao sam Bernardine džepičaste madrace, pa me zanima što mislite o madracu Siesta i općenito o Bernardi, da li se isplati uzimati njhove proizvode. Imam 90 kg i dosad sam spavao na običnom madacu sa oprugama, te bi sada ipak htio malo bolji madrac.
Mislim da je taj madrac užasno tvrd. Dobra džepičasta jezgra s vrlo malo pu pjene i vrlo debelom kokos pločom koja potpuno eliminira zasebno reagiranje opruga i zone. Koliko me pamćenje služi većina kupaca je bila zadovoljna s tim madracem uz par iznimki kojima je bio pretvrd. Ako vam odgovara spavanje na jako tvrdoj podlozi (što ne preporučam) to je dobar odabir. Oprezno s navlakom, jer iako ima cif sa sve 4 strane, nije periva u perilici.
afoj is offline  
Old 01.12.2012., 15:37   #4014
Quote:
nemam.nick kaže: Pogledaj post
I da bilo bi jednostavno reci, pa kupite kao onaj sto imaju starci, al napisat cu samo, to je nemoguce.... da ne duljim.... HVALA!
Možda je nemoguće kupiti isti taj, ali je sigurno moguće naći nešto slično.
Jasno mi je da se ljudima zamjeri nešto kad se jednom opeku, ali odustati od pjene ili opruge zbog jednog lošeg odabira ne znači da cijeli taj segment proizvodnje nije dobar.
Madraci s pametnom pjenom ne postoje! to je termin koji obično upotrebljavaju proizvođači koji rade nisku kvalitetu proizvoda. Pretpostavljam da se radi o memory pjeni (visco pjeni),a tu ima i vrhunskih madraca i šrota baš kao i kod madraca s prugama. S obzirom na razliku u težini logično je da vam trebaju i madraci različite tvrdoće.
afoj is offline  
Old 01.12.2012., 16:38   #4015
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
"Kolega" neistina!? Kad me već ovako prozivate bilo bi zgodno da to malo i argumentirate, a ne da vam se svi postovi svode uvijek na istu priču o svemogućem mjernom uređaju.


Ovo više nema smisla komentirati, jer je tema ergochecka obrađena u svakom vašem postu.

Mene zanima zašto se vi jednostavno ne uključite u raspravu i iznesete svoje mišljenje. To je definicija foruma. Nemam ništa protiv dobrog argumenta.
O kakvim vi atributima pričate!? Koga sam ja to prozvao? Zaposlenike? Koje zaposlenike? Zašto ne reagirate na konkretan primjer, pa da vam mogu konkretno i odgovoriti, nego ovako generalizirate?
Zašto nikad ne odgovarate na konkretna pitanja na forumu. već uvijek okrećete temu na mjerenje? I još onda mene prozivate zbog reklame?
Možda vas smeta to što ljudi konkretna pitanja postavljaju meni? Iskreno to smeta i mene i bilo bi mi puno draže tu postoji još netko s konkretnim savjetom, ali vi to niste. Ne pitaju ljudi na forumu koji madrac je za njih udoban, već što vrijedi , a što ne? Pa to valjda znate procijeniti!? Ili možda ipak ne znate?

Čovjek lijepo i konkretno pita za najbolje nadmadrace na tržištu? odgovorite mu.
Ili odgovorite kakav je madrac Siesta? To što ga niste imali priliku mjeriti ne znači da ne možete procijeniti kvalitet materijala.

Afoj ne razumijem zasto se ljutis, procitaj malo svoje natpise, u svima njima je Ergoaktiv u pozitivi, Perfecta i Hespo manje vise u lagano negativno srocenim porukama, Bernarda isto tako losije prolazi u tvojim natpisima, Optimo se tu i tamo spomene ali opet ispada da je preskup u poredjenju sa Ergoactivom, ostalih na trzistu skoro pa i nema.
kakav se zakljucak iz toga moze nametnuti,
1 da radis u Ergoactivu i kroz forum polako reklamiras , ok tvoja stvar
2, da ne radis u Ergoactivu ali smatras da je to najbolje , ok tvoja stvar
3. da ti se neda provjeravati druge proizvode osim ovih koje si provjerio.

No i to provjeravanje je velika pozitiva zrtva za dobrobit forumasa jer to nitko osim tebe ne radi i ne trudi se toliko

Sto se tice mjerenja , vidis da ne navodim , niti jesam naveo , nazivuredjaja, tu smo na suprotnim stranama, par tisuca vlasnika trgovina, tvornicara koji rade madrace su narucili i kupili ili trgovacku ili proizvodnu verziju tog uredjaja jer su shvatili njiegove pozitivne stvari i vjeruju rezultatima no Ti o tome mislis suprotno ( necemo komentirati ovo)
a ja mislim, osim sto ih zastupam za pola europe da je to buducnost prodaje madraca i za mene lamentiranja o madracu na osnovu njegovih navedenih sastava je - besmislica ipuhanje u vjetar.
Zasto ? Zato sto zaboravljas osnovno, fizicki izgled osobe koja kupuje madrac, navike spavanja, podnicu koja je pod tim madracem, a svaki od tih čimbenika ima svoj pravilan odabir,
osoba od 190cm 115 kg koja spava na boku i osoba od 165 cm i 56 kg koja spava na boku nemogu se osjecati isto kvalitetno na istom madracu jer su im prevelike razlike u visinama i težinama, jos dodajmo pivski trbuh i izrazito koscatu osobu i dobivamo tim problematicnji odabir.
Bez ljutnje tvoji savjeti su uopceni, mogu pomoci da se ne kupi precijenjen proizvod no da se kupi tocno odgovarajuci madrac - to nisu, a i ti sam kazes da ti to nije namjera, nego savjetovati o tome sto koji madrac sadrzi, koliko je tvrd (sic) za osobu od 55 kg je nesto tvrdo a za onu od 130 je to mekano, dakle tvrdoca je u bransi madraca rastezljiv pojam, madrac nije drvo, ili voda, ili snijeg da ima tvrdocu.

Ne smatram , kao profesionalac da radis nesto lose, mislim da si dobro dosao sa savjetima onima koje to zanima, no upitna je vjerodostojnost tih savjeta gledano sa pozicije pravilnog odabira prema osobi koja trazi madrac, sve to vuce na jedan preferirani mlin.

Ja savjet ne mogu i ne zelim dati na osnovu sastava madraca jer bi time radio protiv svoje savjesti, mogu samo komentirati za odredjenu visinu, tezinu, spol koji madrac od mjerenih je preporucljiv na osnovu baze podataka koju imam jer pri svakom mjerenju se podatci unose u tu bazu pa se time radi laksi odabir kad u trgovini nema uredjaja.
Npr . Hildin Poljska je po tom sustavu u izradi baze podataka za BRW trgovine kojima isporucuje madrace posebno izradjene za njih. kakoBRW ima par uredjaja a preko 50-tak trgovina sirom poljske to ce trgovac unosenjem podataka o visini, tezini, nacinu spavanja, spolu i cijenovnom razredu madraca dobiti na izbor par madraca koji su pokazali najbolje rezultate pri mjerenju osoba slicne visine+-5 cm, i tezine+-10 kg.

Taj nacin dobivanja informacija mjerenjem i pravljenjem baze je sve vise prisutan u Europi a u SAD i Kanadi je skoro pa standard.
Eto iako znam da te to apriori ne interesira ponavljam, uvijek si dobro dosao u trgovinu da vidis kako to stvarno radi.

Sto se tice " sporkarija" imasu par postova neprimjerne rijeci ..prolistaj ..vidjeti ces.
Rezime : savjeti i usporedbe cijenovne su ok i vrijede, savjeti i usporedbe madraca po kvaliteti su subjektivne tvoje i nemaju ( bar za mene ) dokazanu vrijednost, mogu biti smjernice za podrobnije ispitivanje, no tu nedostaje jos hrpa drugih proizvodjaca prisutnih na trzistu madraca u ZG, i ostatku zemlje Nottingblu iz Istre, onih Zadarskih talijana, Lineaflexa, i da ne nabrajam dalje .

Volio bih da time okoncamo ovu diskusiju jer bi obojica mopgli biti bannirani, meni to i ne cini mnogo jer me niti nema ovdje, no ti bi a i forumasi time bili zakinuti za informacije, a altruisti su uvijek welcomee
madraci is offline  
Old 01.12.2012., 17:02   #4016
ne ljutim se ni najmanje i neću patiti ako me baniraju, ali ne vidim razloga za to , jer ja uporno pozivam da se govori o konkretnim madracima.
Meni je drago da si ti tu, ali bilo bi mi još draže da napišeš nešto konstruktivno i eventualno nekome pomogneš. ...ova furka "nije dovoljno analizirati materijale" ti ne drži vodu, jer je upravo to ono što bi trebalo definirati cijenu nekog proizvoda, a to je ono što ja ovdje komentiram. ..ili ti misliš da nije bitno da li je madrac od PU pjene i košta koliko kod drugih košta HR + visco!? To je ono što ljude zanima. Da li ih netko laže ili ne?
Priča da je tebi svejedno ti isto ne drži vodu, jer ne bi pisao kilometarske postove da je tako, a godinama si bio daleko aktivniji na ovom forumu od mene.
Što se tiče proizvođača koje spominjem, pa ne očekuješ valjda da sve proizvođače poznajem jednako dobro!? Iz Zagreba sam i najbolje poznajem one s kojima sam radio, a to je većina. Prozvao sam do sad jedino one koji lažu i one koji rade nešto što je van pameti. Ukoliko ti poznaješ neke druge proizvode, ljudi će ti biti zahvalni za preporuku, ali to ne radiš ,jer ti nije u interesu. Da je meni toliko stalo do ergoactiva, misliš da bih uopće spominjao alternative!? Ne bi, već bi se ponašao kao i ti i napisao da mogu komentirati samo svoje jer drugo ne poznajem.
Ostaje ti još jedna napomena, ja ne hvalim ni jednog proizvođača, već hvalim ili kudim pojedini proizvod.
Nema tu neke ljutnje, ali ako me netko prozove lažovom bez argumenta, neću se libiti odgovora.
Ako želiš nastaviti ovu raspravu lijepo te molim da ju preseliš na PM, jer ljude ovo ne zanima.
afoj is offline  
Old 02.12.2012., 10:59   #4017
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Možda je nemoguće kupiti isti taj, ali je sigurno moguće naći nešto slično.
Jasno mi je da se ljudima zamjeri nešto kad se jednom opeku, ali odustati od pjene ili opruge zbog jednog lošeg odabira ne znači da cijeli taj segment proizvodnje nije dobar.
Madraci s pametnom pjenom ne postoje! to je termin koji obično upotrebljavaju proizvođači koji rade nisku kvalitetu proizvoda. Pretpostavljam da se radi o memory pjeni (visco pjeni),a tu ima i vrhunskih madraca i šrota baš kao i kod madraca s prugama. S obzirom na razliku u težini logično je da vam trebaju i madraci različite tvrdoće.
madrac koji imamo je od proizvodaca Purtex, ima sedam zona, ta neka 3D mreza, mislim ja se ne razumijem, samo znam da nam nikako ne odgovara. Bojim se da ako uzmemo odvojena madraca, da ce se osjetiti udubljenje izmedju.....a mi definitivno odustajemo od pjene, a prvenstveno zbog toga sto je madrac bio puno tvrdji kad smo ga tek kupili....
nemam.nick is offline  
Old 02.12.2012., 14:43   #4018
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Po meni se isplati kupiti samo one najbolje koji su svi redom preko 60mm debljine:

Tempur - 85kg/m3 i cijena apoteka
Ergoactiv Voyager - 60kg/m3
Perfecta Slowmotion 50kg/m3
Hespo Visco toper 50kg/m3

Bitno je da nadmadrac nije tanji od 6cm i da je u njemu kvalitetan visco. Danas ima hrpa visco pjena koje su katastrofa loše. Ovi gore navedeni su najbolje na tržištu, ali za tu lovu već možete kupiti i prostojan madrac, pa treba dobro vagnuti što vam se više isplati.
Fala na odgovoru, da li možda znate kakva je to "silver safe trajna antibakterijska obrada" kod navlake ergoactiv voyagera, ježin se od kemijski tretiranih tkanina svim i svačim, ili je u pitanju kakav prošiv vlaknima srebra koji imaju dotični učinak?
tovareća mužika is offline  
Old 02.12.2012., 16:45   #4019
Quote:
tovareća mužika kaže: Pogledaj post
Fala na odgovoru, da li možda znate kakva je to "silver safe trajna antibakterijska obrada" kod navlake ergoactiv voyagera, ježin se od kemijski tretiranih tkanina svim i svačim, ili je u pitanju kakav prošiv vlaknima srebra koji imaju dotični učinak?
Sve te "silver" obrade su isto i ni jedna nema srebrne niti. Možete si zamisliti koliko bi koštao madrac da je navlaka prošivena srebrom. To je furka za reklamu, zapravo se radi o ionizaciji srebrom. Takve navlake možete prati bez da gube svojstva. Kemijske obrade srebrom ne postoje, pa ne morate brinuti.
afoj is offline  
Old 02.12.2012., 16:52   #4020
Quote:
nemam.nick kaže: Pogledaj post
Bojim se da ako uzmemo odvojena madraca, da ce se osjetiti udubljenje izmedju.....a mi definitivno odustajemo od pjene, a prvenstveno zbog toga sto je madrac bio puno tvrdji kad smo ga tek kupili....
Na žalost nećete moći odustati od pjene, jer svi danas postojeći madraci (osim vodenih) imaju pjenu. Opcija su vam jedino madraci s oprugama koji imaju manje pjene. Pazite da ne uzmete madrac s oprugama koji u gornjem sloju ima istu pjenu kao i ovaj kojeg sad imate.
Dva odvojena madraca će sigurno imati udubljenje. ..to se ječe osjeti kod madraca s federima.
afoj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.