Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2007., 21:10   #1
Srbija od danas ne želi više u NATO

DSS protiv ulaska Srbije u NATO
stana - 15. septembar 2007.


Premijer Srbije i predsednik Demokratske strake Srbije Vojislav Koštunica, otvarajući sednicu Glavnog odbora DSS, izrazio je uverenje da u Savetu bezbednosti UN nikada neće biti usvojena odluka da se Srbiji otme deo njene teritorije, ali da postoji realna opasnost da albanski separatisti jednostrano proglase nezavisnost i da jedan broj uticajnih država prizna takvu tvorevinu. „Naša je dužnost da učinimo apsolutno sve što se može kako bi se razvoj događaja preusmerio i kako bi se odustalo od ovog opasnog scenarija. S druge strane, Srbija mora imati spreman odgovor za slučaj da se ostvare pretnje, pre svega one koje otvoreno upućuju SAD, da će posle 10. decembra kosovsko pitanje biti rešeno na osnovu odbačenog Ahtisarijevog plana”, rekao je Koštunica. Ta stranka će, kako je naglasio Koštunica, raditi na postizanju nacionalnog konsenzusa i jedinstva svih stranaka koje u biračkom telu imaju stvarnu težinu.

„To jedinstvo podrazumeva pre svega da po svaku cenu pokušamo da sprečimo priznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti, a istovremeno i saglasnost u pogledu odgovora Srbije za slučaj da do ovog nasilja dođe”, rekao je Koštunica.

On je kazao da je NATO bespravno bombardovao Srbiju, da su NATO trupe prisutne u pokrajini i da Ahtisarijev plan, koji sada služi kao osnova za jednostrano proglašenje nezavisnosti, nedvosmisleno predviđa ničim ograničenu vlast NATO na Kosovu i Metohiji.

Zato je, prema Koštunicinim rečima, zbog uloge NATO u projektu stvaranja nezavisnog Kosova, u novom programu DSS navedeno da Srbija treba da bude članica programa Partnerstvo za mir, ali ne i same Severnoatlantske alijanse.

„Ovo je principijelno stanovište koje prevazilazi okvir odnosa Srbije i NATO oko rešavanja kosovskog pitanja: ono je pre svega utemeljeno na uverenju da Srbija treba da zadrži punu vojnu neutralnost i da njen državni i nacionalni interes zahtevaju nepristupanje bilo kojem vojnom savezu”, rekao je Koštunica.

Kako je naglasio, nema nikakve protivrečnosti između pristupanja Partnerstvu za mir i odbijanju da se bude član NATO jer, jedno je, kako je istakao, biti nečiji partner i ravnopravni saradnik, a sasvim drugo član organizacije koja podrazumeva striktne, skupe, teške i ne uvek pravedno raspoređene obaveze.

„U krajnjem ishodu, to je razlika između očuvanja slobode odlučivanja i delovanja, i odricanja od te slobode”, rekao je Koštunica.

Srbija, kako je naglasio, sa punim pravom očekuje da sve države koje žele da imaju prijateljske odnose sa njom poštuju ono najminimalnije pravo koje Srbija ima kao i svaka država na ovom svetu - a to je pravo da se poštuju njene međunarodno priznate granice.

Koštunica je izrazio uverenje da u Srbiji postoji nacionalni konsenzus da Albanci u pokrajini mogu imati sva prava i da mogu slobodno da upravljaju svojim životima i svojom budućnošću, uz jedino ograničenje da ne mogu stvarati drugu albansku državu - i to na teritoriji Srbije.

Demokratska stranka Srbije usvojila je novi program partije s glavnim političkim ciljem da se očuva teritorijalna celovitost Srbije, s Kosovom i Metohijom u njenom sastavu.
SKP is offline  
Old 17.09.2007., 09:57   #2
Od jedne klerofašističke stranke i njenog vođe dr. Kalašnjikova ništa se bolje nije moglo očekivati. Sa toliko entuzijazma ni Milošević nije upropašćavao Srbiju. Međutim, velika je sramota Boris i DS koji još uvek učestvuju u vladi sa DSS.
aleksije radicevic is offline  
Old 17.09.2007., 11:00   #3
Koštunica vs. NATO

Quote:
Srbija mora zadržati punu vojnu neutralnost i njezin državni i nacionalni interes zahtijeva ostanak izvan bilo kakvog vojnog saveza, kaže Koštunica koji Savezu zamjera ilegalno bombardiranje.
http://www.net.hr/vijesti/page/2007/09/15/0083006.html
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 17.09.2007., 11:28   #4
Niste razumeli;
Nije on protiv Natoa, cak je za ulazak u Partnerstvo za mir,
Ali je protiv toga da Srbija postane clan Natoa i ucestvuje u "mirovnim" operacijama sirom sveta. Osim toga Nato nije omiljen u Srbiji.
A i sto bi se zamerali sa arapima radi SAD.
Gvozden is offline  
Old 17.09.2007., 11:33   #5
zamjerili st se vi arapima dovoljno radi srebrenice, kosova i ostalih ljubjenja s muslimanima
divizija is offline  
Old 17.09.2007., 11:35   #6
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
zamjerili st se vi arapima dovoljno radi srebrenice, kosova i ostalih ljubjenja s muslimanima
Ne vidim da na pr. u Iraqu ubijaju Srbe, nego bas narode koji su stitili srebrenicu i kosovo.
Gvozden is offline  
Old 17.09.2007., 11:36   #7
to je samo zato jer u iraku nema srba. no pitaj srbe s vlašića kako su prošli dolaskom arapa. ako uopće nađeš kojega koji je opstao da priča o tome
divizija is offline  
Old 17.09.2007., 11:38   #8
srbiji ne treba potpuna vojna nezavisnost
naata is offline  
Old 17.09.2007., 11:40   #9
kakva vojna nezavisnost!
naata is offline  
Old 17.09.2007., 11:44   #10
Najavio je također da je cilj političkog djelovanja DSS-a u budućem razdoblju očuvanje teritorijalne cjelovitosti Srbije s Kosovom u njezinim granicama.

Ovde se vidi da sve sto je rekao vezano je za program DSS,to je misljenje jedne partije.
Konacni sud o tome daje narod na referendumu,kao u svakoj zemlji,tako da cemo videti...
__________________
Ne! Ne, ja necu postati novi ,Ja cu uvek biti k'o pre...
SisterOfMercy is offline  
Old 17.09.2007., 11:46   #11
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to je samo zato jer u iraku nema srba. no pitaj srbe s vlašića kako su prošli dolaskom arapa. ako uopće nađeš kojega koji je opstao da priča o tome
To su cudne stvari, ti koji su dosli u BiH sigurno nisu bas reprezentativni predstavnici arapa.
Mi smo im prodavali oruzje Sadamu i ostalima celo vreme rata kao i danas.Poznata ti je afera sa VTZ Orao.
A danas Indonezija iako muslimanska zemlja glasa protiv nezavisnosti Kosova u UN. Rusija sa Iranom gradi nove odnose jer drze 80% svetskih rezervi plina.
Cak je i Seselj za dobre odnose sa muslimanskim svetom.
Sve u svemu, ne zna se sta nosi dan a sta noc.
Gvozden is offline  
Old 17.09.2007., 11:47   #12
Nije mi jasna poenta ulaska u NATO, čemu toliko oduševljeneje NATO-om

ja sam za nato samo ako se mora jednio ako neko postavi prduslov ulaska u EU ulaskom u NATO

šta je uopšte poenta NATO-a,

- sprcanje grdnih para u kupovinu vojne opreme po
NATO standardima
- slanje momaka diljem svjeta na NATO "bojišnice"
- postajnaje divne mete za AL kaidu i slične umjetnike

Nismo mi zemelje u regionu u sitaciji da nam prijeti neka invazija sa strane pa da moramo pod NATO kišobran.

mislim stvarno šta je to dobro što nato nudi a da se naši napaćeni narodi oduševe time.
ko što rekoh NATO samo ako se mora a ako nemora, ma ko jebe NATO

Ramo Amadeus je imao jedan odličan tekst o Natou prije neki dan u beogradskoj politici.

http://www.politika.co.yu/detaljno_a...=2007&m=9&d=13
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Old 17.09.2007., 12:00   #13
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Od jedne klerofašističke stranke i njenog vođe dr. Kalašnjikova ništa se bolje nije moglo očekivati. Sa toliko entuzijazma ni Milošević nije upropašćavao Srbiju. Međutim, velika je sramota Boris i DS koji još uvek učestvuju u vladi sa DSS.
ajde pammetni ti sastavi vladu bez "klerofašista" ako možeš

by the way koja je to izjava Dr. Borisa i Dr. Kalašnjikova po pitanju kosova i cjelokupne srpske politike razlikuje
jedino stav oko NATO-a gdje se DS nije izjasnio a DSS je dao jasan stav.

u svakom slučaju je to stvar za referenum a ne za vladu

Što se mene tiče jebeš NATO i bile kakve vojne paktove koji nešto traže.

u NATO ako se mora a ako ne vojska kućama ili nek lade jaja ko do sada
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Old 17.09.2007., 12:01   #14
poanta ulaska u nato je da sprijeci pojavu novih milosevica. sto se mene tice, financijski se to isplati vise nego obnavljati trecinu teritorija od agresije.
7nationarmy is offline  
Old 17.09.2007., 12:02   #15
Quote:
Gvozden kaže: Pogledaj post
To su cudne stvari, ti koji su dosli u BiH sigurno nisu bas reprezentativni predstavnici arapa.
Mi smo im prodavali oruzje Sadamu i ostalima celo vreme rata kao i danas.Poznata ti je afera sa VTZ Orao.
A danas Indonezija iako muslimanska zemlja glasa protiv nezavisnosti Kosova u UN. Rusija sa Iranom gradi nove odnose jer drze 80% svetskih rezervi plina.
Cak je i Seselj za dobre odnose sa muslimanskim svetom.
Sve u svemu, ne zna se sta nosi dan a sta noc.
indonezija ima previše separatista kod kuće da bi ih podržala drugdje, a ruski odnosi s iranom su isto kao američki sa s. arabijom: mrze se ali imaju zajdnički interes.
što se pak sadama tiće- pa to je grobar arapa. taj je toliko arapa poslao u smt da se tomu ni križari ne mogu načudit. a još dodaj kurde, on je najveći ubojica muslimana ikad.
divizija is offline  
Old 17.09.2007., 12:05   #16
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
poanta ulaska u nato je da sprijeci pojavu novih milosevica. sto se mene tice, financijski se to isplati vise nego obnavljati trecinu teritorija od agresije.
ma daj nemoj lupetati, kakvi novi miloševići mogu nastati u okrilju EU
nato je stvar za velikie igrače i bjelosvjetsku fukaru.
šta će austiji NATO, što austrija nije u NATO

problem je jedini što se u NATO mora, pa te ne pitaju hoćeš ili nećeš

a da se kojim slučaje pita, u NATO nikako!!!!
__________________
u pržun nemoeju da me vode u švicarsku stavia san papire i šolde..Ditrektorski
Tenicki Direktor is offline  
Old 17.09.2007., 12:18   #17
Ne treba se zamerati ni sa nikim.
Al za Nato drzave nama treba viza, a za Tursku na pr. ne treba.
I gde ce narod sve vise odlaziti?
Gvozden is offline  
Old 17.09.2007., 12:19   #18
Austrija dugo vremena nije bila ni u UN-u ni u EU , zbog " trajne neutralnosti " koju zauzima nakon WW2. Znam, da se Rusija protivila ulasku Austrije u UN i EU jer su zajedno sa drugim zemljama imali potpisan sporazum sa Austrijom, vezano za Austrijsku neutralnost. Zbog " trajne neutralnosti " ( kao i Švicarska koja nije članica niti UN-a , niti EU ) nije članica NATO-a, a ne zbog toga što ima neke druge sumnje u tu organizaciju .
CondoR is offline  
Old 17.09.2007., 12:32   #19
Mislim da ste fulali svi.

Ne radi se ovdje o tobožjoj neutralnosti kao o političkoj doktrini za koju se Koštunica zalaže. Daleeeeeko od toga.

Koštunica je povukao jedan vrlo pragmatičan potez nimalo slučajan i vrlo pomno isplaniran. To što je on izjavio slobodno možete objestiti mačku o rep.

Ovdje se radi o čistoj trgovini. Odnosno Kuštunica je postavio pitanje dvojici udvarača Rusima i Amerikancima: "Ko daje više?"

A obzirom da je već u nekakvom savezu sa Rusima koji mu "ostavljaju" Kosovo, onda logično pita Amerikance: Ako uđemo u NATO šta ćete sa Kosovom? I odmah daje odgovor: "Ako uzmete Kosovo mi nećemo u NATO nego ćemo otvoreno biti Ruski igrači."
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 17.09.2007., 12:35   #20
A kaKO ce to nas Rusija da "zastiti "od NATO saveza?
Ono...cisto pitam..
Moj licni stav je da ne trebamo da ulazimo u takav grozan savez.
__________________
Ne! Ne, ja necu postati novi ,Ja cu uvek biti k'o pre...
SisterOfMercy is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.