Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2007., 20:21   #21
Question

Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
ako ćemo tako postaviti stvar, onda trebamo lijepo reći da 95% osoba s depresijom, anksioznošću, kombiniranim stanjima, raznim neurotičarima, dakle, reći im treba, da im je stanje nepromjenjivo, da su kronično neizlječivi jer im je oštećen dio mozga kao i schizofrenicima, osobama s demencijom, parkinsonom itd.

trebalo bi pozatvarati sve ambulante za psihoanalizu, gestalt i ostale tehnike koje koriste psiholozi i sve pacijente lijepo poslati k neurolozima, jer su neuronska oštećenja trajna, sinapse se pobrkale trajno, neuroreceptori trajno prošireni itd.

lijepo
Ovaj je upis iskljucivo poradi samoga upisa. Nema smisla na ovo odgovarati.
Nitko ne zeli ukinuti psihologiju, ili psihijatriju.
Ovdje se diskutira o psihoanalizi, o njezinoj eficijenciji kao znanstvenoj metodi lijecenja.
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:23   #22
Quote:
tereza_ kaže: Pogledaj post
a tek neurolozi što imaju onda lijek za takve..npr. za alkoholičare, posebne tablete...ili za fobične.....ili tzv. fine neurotike...ma treba izmisliti pilulu za sva neuronska stanja!!!!
Mozes li mi opisati nacin, po kojem bi ti psihoanalizu primjenila kod jednog alkoholicara?
Voila! Da su ga rodiljelji mozda odgajali alkoholom, a ne mlijekom u djetinjstvu. Ma daj molim te!
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:49   #23
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Ovaj je upis iskljucivo poradi samoga upisa. Nema smisla na ovo odgovarati.
Nitko ne zeli ukinuti psihologiju, ili psihijatriju.
Ovdje se diskutira o psihoanalizi, o njezinoj eficijenciji kao znanstvenoj metodi lijecenja.

Čini se da su itvoji upisi "isključivo poradi samoga upisa", a temu si slobodno mogao nazvati "ajmo pljuvati po psihoanalizi". Od prvog posta, gdje si psihoanalizu posprdno nazvao jadnom, vidi se kako će se na temi znanstveno diskutirati.

Jesi li ti znanstvenik? Psiholog? Psihijatar?
Ne bih rekla, jer takvi imaju pametnijeg posla od ovakvih diskusija, na ovakvom mjestu, s ovakvim "argumentima".
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:56   #24
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Mozes li mi opisati nacin, po kojem bi ti psihoanalizu primjenila kod jednog alkoholicara?
Voila! Da su ga rodiljelji mozda odgajali alkoholom, a ne mlijekom u djetinjstvu. Ma daj molim te!
Ovaj komentar pokazuje tvoju "stručnost". Ono što ti znaš, u biti misliš da znaš je vrlo površno i vrlo pogrešno.

Drugo, nitko ne kaže da je svaka metoda prikladna za sva stanja. Psihoanaliza, tj. da budem preciznija - psihoanalitički bazirane psihoterapije (jer vjerovao ili ne, ima ljudi koji nastavljaju znanstveni rad, modificiraju i preoblikuju psihoanalizu) ima svoja ograničenja, ali i svoje prednosti. Također, neke psihoterapije se rade same, neke kombiniraju s drugim oblicima liječenja.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 21:05   #25
Quote:
tereza_ kaže: Pogledaj post
a tek neurolozi što imaju onda lijek za takve..npr. za alkoholičare, posebne tablete...ili za fobične.....ili tzv. fine neurotike...ma treba izmisliti pilulu za sva neuronska stanja!!!!
A čuj, jako velikom broju ljudi je jako teško prihvatiti da - premda se sastojimo od stanica, molekula, atoma i premda se u našem tijelu odvijaju razni biološki procesi - da čovjek nije samo hrpa povezanih stanica.

Hvataju se za tablete kao slamku spasa (da se odmah ogradim - nisam protivnik farmakoterapije, već samo isključivosti), a najlakše im je prihvatiti svoje stanje na način da ono nema veze s njihovim mislima, osjećajima, iskustvima, konfliktima, trumama, međuljudskim odnosima itd. itd. itd. već samo s genetskim predispozicijama, neuronima i tzv. "kemijom u mozgu".

Onako - nema to veze sa mnom, to sam naslijedio/la, to su moji geni, to je moja kemija u mozgu i jedino što mogu učiniti je piti tablete do kraja života. Što je baš fora, jer u vrijeme kad je sve jasnije da je većina fizičkih bolesti uvjetovana psihičkim stanjima (bez obzira što se očituje fizičkim simptomima i promjenama u organizmu), počevši od psihosomatskih nadalje - istodobno sve više ljudi u nemogućnosti da svoju bolest prihvate kao psihičku (jer bi to moglo značiti da s njima nešto nije u redu) sa zadovoljstvom prihvaćaju objašnjenje da su psihičke bolesti organske (samo se pitam zašto ih onda medicina naziva psihičkim bolestima, a ne bolestima mozga i zašto se ne dijagnosticiraju laboratorijskim pretragama).

Svaka čast razvoju neuroznanosti, ali neki brkaju logiku. Ako nešto ostavi trag u mozgu, to ne znači da je trag u mozgu uzrok bolesti. Ako zec protrči po svježem snijegu, to ne znači da su tragovi u snijegu taj zec. Pa ako i novi snijeg pokrije tragove, tko kaže da novi zec neće protrčati? Ali zašto hvatati zeca, kad možemo zatrpavati tragove?
Na taj način mislim da se samo može zecu staviti soli na rep.

No sasvim sam sigurna da ćemo uskoro slušati i da ljubav nije ljubav, već kemija u mozgu, pa će tablete protiv ljubavnih jada biti najprodavanije. Ako u braku jedan partner prestane voljeti drugoga, dat će mu se ljubavna tableta da se opet zaljubi. Jer to nije on, to je njegova kemija u mozgu. I za moral ćemo naći tablete. Davat ćemo ih lopovima i pokvarenim političarima, ubojicama. Jer to nisu oni, to je njihova kemija u mozgu. Osjećaji su kemija, misli su kemija, moral je kemija, sve je kemija, svi smo mi kemija.

Tablete će spasiti svijet i riješiti sve naše probleme - koji su ionako genetski.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 23:21   #26
Quote:
tereza_ kaže: Pogledaj post
a tek neurolozi što imaju onda lijek za takve..npr. za alkoholičare, posebne tablete...ili za fobične.....ili tzv. fine neurotike...ma treba izmisliti pilulu za sva neuronska stanja!!!!
U svakom slučaju, uštedilo bi vremena, novaca i živaca (ukoliko se radi o psihoanalitički baziranoj terapiji)
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:23   #27
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, uštedilo bi vremena, novaca i živaca (ukoliko se radi o psihoanalitički baziranoj terapiji)
Mislis li ti to ozbiljno?

Anti-psihijatrija te pozdravlja!
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:11   #28
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Mislis li ti to ozbiljno?

Anti-psihijatrija te pozdravlja!
Joj kak si ti sam sebi super.
E da bi bio anti-nešto, morao bi prvo znati nešto o tome. A dosad još nikakvo znanje nisi pokazao.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:38   #29
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Mislis li ti to ozbiljno?

Anti-psihijatrija te pozdravlja!
Pa u slučaju kad bi zaista bilo moguće jedno efikasno farmaceutsko rješenje za neuroze općenito, to bi bila dobra stvar.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 16:49   #30
O da. I jedno za ljubavne jade, jedno za posao, jedno da nam novac pada s neba, jedno protiv dosadnih ljudi, jedno protiv agresije pa ne bi bilo ratova, jedno umjesto hrane da ne moramo kuhati i jedno protiv samoće da se ne moramo družiti... i nakon svega jedno protiv dosade, jer kad smo tako riješili sve probleme, ne bi više imali što raditi.


Bilo bi nam super.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:20   #31
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Joj kak si ti sam sebi super.
E da bi bio anti-nešto, morao bi prvo znati nešto o tome. A dosad još nikakvo znanje nisi pokazao.

Ma kakvo znanje? O cemu ti to?
Da li se ovdje dijeli znanje ili gluposti?
Ti u svakom slucaju pises nadri-gluposti.
Znas li uopce o cemu je ovdje rijec?
Kladimo se da neznas!
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 22:57   #32
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Ako pogledamo danasnje statistike, mozemo primjetiti, da psihoanaliza nije odvise omiljena u psihologiji. Psihijatri se ponekad sjete te Freudove zablude, za koju moderna istrazivanja kazu, da je kao terapija daleko losija od placeba, pa cak i od samolijecenja.

Kod neuroticnih oboljenja pacijenti ozdrave bez ikakve terapije u 65%slucajeva.
Placebo ima kvotu od 75%, a ta jadna psihoanaliza tek 45%.
Pa cemu onda gnjaviti sebe i bolesnika.

Karl Kraus je jednom onako satiricki rekao: "Psihoanaliza je bolest, za ciju se ona terapiju drzi."
Pa prvo se zapitaj što je to 100% zdravlje.
A drugo 100% znam da svaki psihoanalitičar mora proći psihoanalizu.

I na kraju svako je slobodan ubit se, ubit nekog drugog, ići u zatvor, ludnicu, na more , u lounge bar, na tenis i tako ima bezbroj mogućnosti izvan
mogućnosti odlaska na psihoanalizu.
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 03:23   #33
Sve mi je jasno o kompetencijama postavljača teme kad, želeći kritizirati
psihoanalizu, jedino za kog je čuo jest Freud, o kojem je također očito da
nema skoro ikakvoga pojma Jao si ga anti-psihijatriji, kad je prepuštena
takvima da ju brane..
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:38   #34
Mislim da se ovdje prvenstveno radi o psihoanalizi u kontekstu psihoterapije, siguran sam da je u kazališnoj teoriji, knjiiževnosti i određenim pravcima u filozofiji, psihoanaliza ostavila nešto bolji dojam.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 14:56   #35
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovdje prvenstveno radi o psihoanalizi u kontekstu psihoterapije, siguran sam da je u kazališnoj teoriji, knjiiževnosti i određenim pravcima u filozofiji, psihoanaliza ostavila nešto bolji dojam.

Pa ja prvenstveno govorim o kliničkoj psihoanalizi. Zbilja želiš reći da
npr. Lacanovci danas uopće nisu zastupljeni unutar kliničke prakse?
Treba samo svratiti do Francuske ili pak argentinskog Buenos Airesa
da se vidi koji status tamo uživa lakanovski psihoanalitički tretman.
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 15:23   #36
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovdje prvenstveno radi o psihoanalizi u kontekstu psihoterapije, siguran sam da je u kazališnoj teoriji, knjiiževnosti i određenim pravcima u filozofiji, psihoanaliza ostavila nešto bolji dojam.
psihodrama
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 15:39   #37
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
psihodrama
Vjerujem da je cocaine htio napisati u filmskoj (S. Žižek npr.), a ne
kazališnoj teoriji, no dopuštam mogućnost da on ima neke zbornike
koji se intenzivno bave psihoanalizom teatra =)
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 22:35   #38
ljudi mislim da bi bilo bolje da se uživo nađemo

svi zajedno i ispričamo životne priče i isplačemo u zagrljajima kao u filmu klub boraca , to je u americi normalno a mi se tu svađamo preko foruma,
lud jesam ali ipak nisam najluđi od svih vas
pusa
fjodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 08:33   #39
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
Pa prvo se zapitaj što je to 100% zdravlje.
A drugo 100% znam da svaki psihoanalitičar mora proći psihoanalizu.

I na kraju svako je slobodan ubit se, ubit nekog drugog, ići u zatvor, ludnicu, na more , u lounge bar, na tenis i tako ima bezbroj mogućnosti izvan
mogućnosti odlaska na psihoanalizu.
Pa izaberi jednu mogucnost!
Ja bih ti preporucio da ides u ludnicu, prije nego li nekog ubijes.
Sto mislis, jesam li fair?

Zadnje uređivanje Aganor1 : 04.01.2008. at 08:38. Reason: gramatika
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 08:36   #40
Quote:
LNP20 kaže: Pogledaj post
Sve mi je jasno o kompetencijama postavljača teme kad, želeći kritizirati
psihoanalizu, jedino za kog je čuo jest Freud, o kojem je također očito da
nema skoro ikakvoga pojma Jao si ga anti-psihijatriji, kad je prepuštena
takvima da ju brane..
Nisam vidio, da si napisao nesto pametno. Jao si ga pacijentima koje ti budes lijecio, ako si uopce neki lijecnik ili terapeut. Jad i bijeda pervertiranog ljudskog duha, naslijedjenog od jednog "dinosaurusa" preopterecenog djecijim traumama i kasnije opijumom.
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.