Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 04:29   #81
Moze li mi netko napisati kako se izvodi Batesova metoda?
DrugDalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:31   #82
možeš si potražiti tu,
http://www.alternativa-forum.com/bolesti-oka/

LP!
Zyxzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:15   #83
Može li mi netko reći, ima li nade da tako bar malo skinem dioptriju (kratkjovidna sam) iako imam atrofiju očnog mišića? Zbog toga mi je dioptrija svake godine veća i veća...
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:10   #84
Znači imaš "minus" dioptriju. Ne znam koliko imaš, ja sam prošlog ljeta imao -1 na oba oka, od tada raduckam ove vježbe, nekad više nekad manje, nekad redovno nekad ne tako redovno, nekad ove nekad one. Kupio sam i one rupičaste naočale pa pomoću njih u zadnje vrijeme svaki dan malo čitam i gledam TV. Ne znam kolika mi je sad dioptrija ali i dalje dosta bolje vidim sa naočalama koje imaju -0.75 stakla nego bez naočala. Ali naočale ne nosim, samo ponekad kad odem u kino, ali inače ih uopšte ne nosim.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 20:16   #85
vader za godin dana rada si trebo skinuti na nulu.
Jer si radio streching(gore dole,levo desno),zumiranje i palming svaki dan?


Na ovom sajtu neki rus(andrei petunin) skino miopiju sa -5 na oba oka za 2-3 meseca,takodje je stavio BEsplatne upute kako da se skida dioptrija vezbama,pa koga interesuje nek pogleda
http://www.squidoo.com/restorevision
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 20:47   #86
Nisam radio svaki dan. Tu "gimnastiku očiju" sam najčešće radio od svih vježbi, ali nisam radio baš svaki dan, a uz to nisam te vježbe radio lagano, tek sam nedavno počeo da radim lagano, polako, mada možda čak ni to nije onoliko polako koliko treba

A palming nisam uopšte radio , ne znam ni sam zašto, na više mjesta sam čitao da je to bitna ako ne i najbitnija vježba ali je nisam radio, možda zato što mi je djelovala suviše jednostavno dok mi je ovo razgibavanje očiju djelovalo kao nešto konkretnije. Nedavno sam "okrenuio drugi list" i počeo sam raditi vježbe laganije, uz više palminga. U onoj knjizi piše da se radi plaming od par minuta iza svake vježbe, znači nakon vježbe lijevo-desno radi se malo palminga, pa nakon gore-dole opet malo palminga, pa kruženje očima pa opet palming. A valjda uz ovo treba raditi palming još par puta dnevno, po 5-10-15 minuta. Nisam radio ni ono sunčanje očiju, kada se gleda u sunce zatvorenih očiju. Mada i nema sunca stalno. Sad ga ima dosta pa planiram i to.

Ne znam koliko to smeta kod liječenja ali dosta vremena provodim pred kompjuterom.

Primjetio sam da mi je vid najbolji u jutro čim ustanem. To potvrđuje da se sa opuštanjem očnih mišića popravlja vid, jer spavanje predstavlja neku vrstu palminga koji traje oko 8 sati. Ali kad tokom dana nešto čitam i sjedim pred kompjuterom primjetim da mi je vid nešto slabiji nego u jutro kad ustanem.

Hvala na ovom linku, detaljno ću ga pogledati.

Mene je zbunilo i to što nisam znao koje vježbe raditi jer imam nekoliko knjiga o vježbama za oči, a čitao sam i više sajtova, svi oni imaju neke slične ili iste vježbe ali imaju i različitih. Različiti su sistemi vježbi. A onda sam na jednom sajtu pročitao da se Bejtsov metod uopšte ne bazira na tim vježbama gore-dole, lijevo-desno, već se bazira na mentalnom opuštanju (jer je to jedan od glavnih uzročnika poremećaja), palmingu i nekim drugačijim vježbama. Ako sam dobro shvatio te vježbe i taj sistem su predstavljeni na ovom sajtu, sa lijeve strane su lekcije koje su objašnjene i pomoću slika:

http://www.cleareyesight.info/index.html
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 14:17   #87
taj sajt je odlican!.SLikovit i lepo opisano.Bas sam cito pre nekako kolko je laserksa operacija zaista losa.Sve tu pise.Nakon toga sto sam procito ne bih se opredelio za laser NIKAD!!!!
Mislim da nema neke veze ako radis puno za kompom,bitno je da ne buljis,treba da trepces,zatvaras oci povremeno i gledas u daljinu na par sekundi svakih 5-6 minuta a isto tako i na neki blizi objekat pored kompjutera i nema problema,naravno i da pravis pauze.Ja sam za kompom dnevno mozda 20min mada, neki su i uz 7-9h rada na kompu uspeli da smanje miopiju.Da se izbaci navika buljenja tj. zurenja najbolja ti je vezba njihanje u prevodu long swing.
Obavezno ubaci zumiranje 2-3 puta na dan.To je najbolja vezba za nas miopicare.Majka za akomodaciju.Pocni sa 3-3.5 metra i postepeno povecavaj.

Obavezno to pogledaj,naucices dosta a ako te zanima poslacu ti jos linkova gde taj rus prica i objasnjava jos neke vazne stvari.
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 18:52   #88
Kako se izvodi vježba "long swing"?

Da li vama malo idu suze na oči kad radite one vježbe za vrat?
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 20:23   #89
http://ezinearticles.com/?The-Long-S...ief&id=3675704

http://www.sooperarticles.com/health...ion-35633.html
levo desno se kreces.
ukucaj long swing eye excercise u gugl,izbacice ti puno sajtova.
Meni ne suze oci.Suze mi jedino kad zevam
Kod sunninga ne bih trebalo gledati direktno u sunce a i iako izgleda veoma lako treba procitati detaljno.
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 14:18   #90
Taj "long swing" je onda vježba "njihanja" iz knjige "Bolji vid bez naočala" od Harry Benjamina?

Malo me zbunilo što se na internetu može naći i drugačiji opis te vježbe, kao npr. ovde

http://www.seeing.org/techniques/the...longswing.html
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 16:33   #91
DA to je ta vezba!ima milion varijacija.To sam i ja video.Radi kako pise u knjizi znaci levo desno s podizanjem pete,razmak nogu oko 12 inchi sto je oko 30cm.Mada meni licno odgovara malo veci razmak od 30cm jer nekako imam vecu slobodu,vidi kako tebi odgovara.
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 13:01   #92
http://cureyoureyes.com/blog/

OVo je nastavak od onog linka sto sam ti dao(andrei petunin).
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 14:13   #93
ljudi u kolko sati vi radite sunning(suncanje)?
Pise da ne bih trebalo raditi od 10-18h leti zbog ultraviolet zracenja sunca.To je pisalo skoro svuda gde sam cito sunning...mada nije mi jasno kako ce me ozraciti ako ne gledam direktno u sunce :S
Jos jedno pitanje je u vezi tople vode,svi govore kolko je dobra hladna voda za nase oci al sta je sa toplom vodom?Kakav uticaj ona ima na nase oci?

Vader Sve spomenute vježbe trebalo bi izvoditi poslije dlanovanja,
s dlanovanjem od nekoliko sekundi a ne minuta! između vježbe 1 i 2, 2 i 3,
3 i 4.
TO je bila i moja greska tako da sam prvih 10tak dana radio streching brzo i nisam bio opusten.CIlj vezbi je raditi opusteno i polako dakle relaxacija misica a ne jacanje.relaxacija je primarni cilj.
Kako napredujes sa njihanjem?
vezba zoomiranje u knjizi pise da se izvodi brzo mada ja mislim da je bolje da se izvodi 2 sekunde prst 2 sekunde udaljeni predmet.Jer ovako naprezes oci po mom misljenju
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 14:17   #94
http://www.mycity.rs/Ostali-zdravstv...bolji-vid.html

na ovom linku su kineske vezbe za opustanje ociju.
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 14:46   #95
Quote:
Saty kaže: Pogledaj post
TO je bila i moja greska tako da sam prvih 10tak dana radio streching brzo i nisam bio opusten
Tako sam i ja radio

Što se tiče vježbe sunčanja očiju koliko sam vidio pominje se gledanje o sunce otvorenih očiju ali samo pri izlasku i zalasku sunca. To je inače vježba kojom se navodno postiže puno više od liječenja očiju, navodno se sa njom unosi energija u tijelo pa se klasična ishrana može vremenom potpuno izbaciti, više o tome i tačnim načinima kako se vježba izvodi se može pronaći na internetu. Ali knjige o liječenju očiju navode da je zdravo i za oči da se gleda u sunce pri izlasku i zalasku sunca, samo tada. A kad je sunce jače onda se gleda u sunce zatvorenih očiju uz njihanje glave lijevo-desno tako da sunce zahvati cijelu površinu očiju, da se oči "kupaju" u suncu. Neke knjige i sajtovi kažu da se i to treba izvoditi samo kad je sunce slabije, u jutarnjim i večernjim satima.

Na jednom sajtu sam nekidan pročitao da se tom vježbom može otkloniti problem prevelike osjetljivosti očiju na jako sunce. Naime ja sam pri par godina počeo imati preveliku osjetljivost na ljetno sunce i tek prošle godine sam prvi put kupio sunčane naočale jer sam bio prinuđen, ali ih nosim samo onda kad baš baš moram, jer sve knjige i sajtovi o liječenju očiju govore da sunčane naočale nisu dobre za oči i da ih treba nositi samo onaj ko ima veliku osjetljivost na jako sunce, i samo onda kada osjeti da mu je teško bez naočala. Ni slučajno nositi sunčane naočale zbog mode i pomodarstva.

Tako da ako ove vježbe sunčanja očiju pomognu u "jačanju očiju" na jako sunce to će biti odlično.

A što se tiče količine vježbanja, ovaj sajt o kojem smo pričali kaže da se radi jednom dnevno i to samo 4 dana u sedmici, a ostala 3 dana je pauza. Dok ona knjiga navodi da se radi svaki dan, i to dva puta dnevno. Vježbe su slične, neke su iste a neke nisu, na sajtu ima više vježbi nego u knjizi. To je mene zbunjivalo jer ima tih raznih sistema i svaki ima recept u kojem se kaže šta i koliko da se vježba. Sad radim ono iz knjige a uz to dodam poneku vježbi od ovih sa tog sajta, i radim u jutro a ponekad i naveče.

Njihanje sada radim redovno, čim ustanem, i par puta tokom dana, gledaću da stvorim naviku da radim redovno kad ustanem i pred spavanje. Sad mi je i lakše da se duže njišem, u početku se mišići na nogama ranije umore. Da li ti kada se njišeš gledaš u neku fiksnu tačku ispred sebe ili lagano pomjeraš pogled u skladu sa njihanjem? Negdje kaže da se radi ovo drugo, i to obavezno opuštenog pogleda, bez fokusiranja na ono što se vidi.


Što se tiče zoomiranja ja sam mislio da je to ono da staviš prst ispred sebe i onda pogledaš u njega pa gledaš "kroz njega" na neki objekat koji je udaljen. Knjiga valjda kaže da se te promjene rade brzo, ja ih nekad radim brzo a nekad laganije, inače kod te vježbe se baš može osjetiti da se oči naprežu.
Ali na ovom sajtu (predlažem da baciš pogled na njega, ima svačega) se zoomiranje radi tako što udaljiš prst najdalje što možeš, gledaš u neku tačku na njemu i polako približavaš prst gledajući u tu tačku, pa polako udaljiš ruku gledajući u tu tačku, onda to ponoviš ali nešto brže pomjeraš ruku, i tako sve brže. Tu piše da je to dobra vježba za akomodaciju.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 13:25   #96
jos ja gledam na kom sajtu nadjoh to kad upravo na tom koj si napisao sad.
http://pages.prodigy.net/unohu/bates.htm#Acc
evo linka,procitaj sunning samo!
pise do not look directly at the sun,jedinu tu,na svim ostalim sajtovima pise gledaj direktno u sunce zatvorenih ociju..to me totalno zbunilo.
Zainteresovao si me,aj ako mozes posalji link to da se klasicna ishrana moze potpuno izbaciti da ne ceprkam po netu .Ako si i dalje osetljiv na sunce onda nosi kacket al nikako naocare za sunce .One ce ti samo povecati osetljivost.O ovome je bates puno pricao.
Trenutno radim po principu 4 dana streching 3 dana pauza.Nekako mislim da je ovako bolje a ako ne bude islo onda se vracam na svaki dan ujutru.Takodje sam ubacio neke vezbe odande.
Kod njihanja trudim se da stalno menjam fokus, tj. da se ne skoncetrisem ni na jedan predmet.Glava se ne pomera kod njihanja samo oci.Uradim 100 komada uvece sto je oko 3 minuta.Ujutru vratne vezbe.
Pa to i jeste zumiranje,imas na tom sajtu isti ONaj link na pocetku kako se radi.Ja radim tako kao na linku i odlicno ide.
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:31   #97
Quote:
Saty kaže: Pogledaj post
Zainteresovao si me,aj ako mozes posalji link to da se klasicna ishrana moze potpuno izbaciti da ne ceprkam po netu
Radi se o nečemu što se zove "sungazing". Evo par sajtova na koje sam sad naletio, a dalje možeš i sam tražiti

Sungazing Hrvatska (možeš skuinuti neke tekstove ovde)
http://www.sungazing.com/652.html
https://forums.vutra.org/threads/375...ing-Surya-Yoga
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:38   #98
hvala nal linkovima.Radim streching ovako,gleda se za i jedan i drugi smer dakle ukupno 16,sve se radi polako
1.gore dole 8
2.levo desno 8
3.kruzno 8
4.kruzno zatvorenih ociju 8
5.vertik osmica 8
6.horizontalna osmica 8
7.e sad uradio sam i vertk osmice zatvorenih ociju,extra filing mada tamo ne pise.ne znam dal cu ih ubuduce raditi
8.relax
9.palming 5 min.

zoomiranje radim posebno 2x na dan.
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:56   #99
A između svih vježbi radiš palming? U kom trajanju?
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 20:08   #100
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
A između svih vježbi radiš palming? U kom trajanju?
oko 2-3 sekunde,tako pise u knjizi
Saty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.