Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 12:58   #81
Novi naslov serije je "Ruža vjetrova".

Quote:
U Splitu i okolici snima se nova domaća dramska serija "Ruža vjetrova"
Olujno more, barka koja lomi valove, jednom riječju ljetna nevera - prvi su kadrovi nove dramske serije, produkcijske kuće Fremantle Media, koja će se na jesen početi prikazivati na RTL Televiziji. Serija radnog naziva 'Klan' dobila je tako službeni naziv 'Ruža vjetrova'.



U surovim uvjetima pokraj svjetionika Mulo, u Primoštenskom arhipelagu prošli je vikend pala prva klapa, a iako je produkcija pripremila specijalne efekte ne bi li dočarala olujno nevrijeme, to nije bilo potrebno jer je prava ljetna nevera odlučila 'glumiti' u prvim scenama.

Glavni glumci Anja Alač i Matko Knešaurek simili su prve scene serije, a Anja Alač je po nemirnom moru, upravljala jedrilicom. I Matko i Anja su bez dublera i kaskadera snimili sve akcijske scene dok je redatelj Mladen Dizdar, u ronilačkom odijelu i s kamerom u ruci snimao podvodne kadrove.

Iako je veći dio ekipe za vrijeme cijelog snimanja bio potpuno mokar, svi su oduševljeni prvim scenama.



' Nikad nisam vidio dvoje hrabrijih glumaca' , rekao je redatelj Mladen Dizdar.

Snimanje se nastavlja na vanjskim lokacijama, a studijsko snimanje u Splitu, gdje će glumci snimati scene u izgrađenoj splitskoj kaleti, počinje sredinom lipnja.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:17   #82
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zašto ? kaj su Šola i on u nekoj svađi?
Ufff da, i to znaju samo pojedine osobe, a kad bi se znao razlog završili bi na naslovima svim tračerskih magazina. Srećom, Vladek ima dobre prijatelje koji to neće izbrbljati medijima...

OT: Bezveze mi je i ovaj drugi naziv. Svakako bolji od 'Klan', ali ipak...
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:23   #83
Meni je ovaj drugi baš sapuničast

Hvala Bogu nova lica... al i dalje me zanima kompletan cast list
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:31   #84
Meni je nekako besmislen naziv

Čekaj, glavna glumica je beograđanka?
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:36   #85
Quote:
Adrian91 kaže: Pogledaj post
Meni je nekako besmislen naziv

Čekaj, glavna glumica je beograđanka?
Ja nemam pojma više tko je tu glavni, tko sporedni. Ja sam mislio da je glavni Kurbaša i da je ta beogradska glumica njegova partnerica.. onda izađe vijest da su iz iste familije, tj. brat i sestra

P.S. Mali off topic, al čudi me da još nema nikakvih vijesti o Larinom izboru., a i HRT-ovoj telenoveli.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:41   #86
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Ja nemam pojma više tko je tu glavni, tko sporedni. Ja sam mislio da je glavni Kurbaša i da je ta beogradska glumica njegova partnerica.. onda izađe vijest da su iz iste familije, tj. brat i sestra

P.S. Mali off topic, al čudi me da još nema nikakvih vijesti o Larinom izboru., a i HRT-ovoj telenoveli.
Ova Anja Alač je valjda glavna, uz tog drugog "glumca", bar tako piše u tekstu. Neki amateri očito, kao i u Zabranjenoj ljubavi (Berisha i Zoki).

OFF: I mene za Larin izbor čudi, je l moguće da je otkazan? Nešto mi smrdi oko tog projekta, već bi PR-ovci pustili nešto u medije da je snimanje počelo. A ako počinje od jeseni, pa trebalo bi već početi sa snimanjem ovaj mjesec... A HRT će sigurno imati telenovelu ove jeseni?
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:51   #87
Quote:
Adrian91 kaže: Pogledaj post
Ova Anja Alač je valjda glavna, uz tog drugog "glumca", bar tako piše u tekstu. Neki amateri očito, kao i u Zabranjenoj ljubavi (Berisha i Zoki).

OFF: I mene za Larin izbor čudi, je l moguće da je otkazan? Nešto mi smrdi oko tog projekta, već bi PR-ovci pustili nešto u medije da je snimanje počelo. A ako počinje od jeseni, pa trebalo bi već početi sa snimanjem ovaj mjesec... A HRT će sigurno imati telenovelu ove jeseni?
Ne bih rekao da su amateri.

Anja Alač:
http://www.imdb.com/name/nm4161610/

Matko Knešaurek:
http://www.mala-scena.hr/home/biogra...knesaurek.aspx

Koliko ja znam, HRT će imat Interfilmovu telenovelu, to je čak i negdje tu pisalo LOL. Sumnjam da su otkazali "Larin izbor", al snimanja su već trebala počet, da.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:05   #88
Iskreno meni je Klan punooo bolji naziv od Ruža vjetrova !!!

Klan zvuči moderno,atraktivno a Ruža vjetrova kao neka meksička sapunica...
nombre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 18:58   #89
Meni je najveći problem s naslovom što uopće ne kužim što bi naslov trebao značiti. Koji vrag je ruža vjetrova? I je li to jedan vjetar ili više vjetrova?
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 19:40   #90
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Meni je najveći problem s naslovom što uopće ne kužim što bi naslov trebao značiti. Koji vrag je ruža vjetrova? I je li to jedan vjetar ili više vjetrova?
Malo sam googlao i naišao na objašnjenje tj. pojam i značenje Ruža vjetrova:

Quote:
Vjetar vrlo rijetko puše stalnom brzinom, tj. uobičajeno mijenja jakost. Izuzetak čine monsuni - vjetrovi koji na određenim zemljopisnim područjima tijekom dijela godine pušu stalnim smjerom i jačinom, zbog čega su u vrijeme jedrenjaka obilato krišteni za prekooceanske plovidbe. Jačina vjetra može se približno ocjeniti i prema učinku na objekte u prirodi (npr: lahor - pomicanje lišća na granama itd).
Učešća pojedinih smjerova i prosječnih ili maksimalnih brzina vjetra u tim smjerovima prikazuje tzv. "ruža vjetrova" s naznačenim stranama svijeta prema slici. Na jakost vjetra uz odnos tlakova u atmosferi utječe i konfiguracija, prisustvo prirdnih i umjetnih prepreka i obraslost terena što uvjetno rečeno možemo shvatiti i kao trenje s podlogom.

Izvor: http://hr.wikipedia.org/wiki/Vjetar#Ru.C5.BEa_vjetrova

Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 23:32   #91
U seriji glumi i Petra Cicvarić tj. Korana iz "Najboljih godina".

Quote:
Ako je suditi prema prvim scenama domaće dramske serije “Ruža vjetrova”, na jesen nas na malim ekranima čeka prava oluja. Upravo su olujno more i barka koja lomi valove – riječju ljetna nevera – prvi kadrovi RTL-ove sapunice koja se počela snimati u Primoštenskom arhipelagu, a prva klapa pala je u surovim uvjetima pokraj svjetionika Mulo.

Ne bi li dočarala oluju, produkcijska ekipa pripremila je i specijalne efekte, ali to nije bilo potrebno jer su glumci Anja Alač i Matko Knešaurek imali priliku hrvati se s pravom neverom.

– Bilo je fantastično, baš u hollywoodskom stilu! Počela su mi klecati koljena kada sam iz broda morao skočiti u more, ali ni u jednom trenutku se nisam bojao za svoj život – priznaje zagrebački glumac koji tumači Marka Odaka, zgodnog i šarmantnog mladića od djela i principa. Tijekom oluje na otvorenom moru upoznaje Ines Matošić, inteligentnu i optimističnu djevojku privrženu ocu i punu povjerenja u ljude i tu počinje njihova priča.

– Anja je predivna, ostao sam bez daha kako je dobro odglumila skok u more – pohvalio je Matko svoju beogradsku partnericu. Anja i Matko bez dublera su snimili sve akcijske scene, a Anja je i upravljala jedrilicom! – Nikad nisam vidio dvoje hrabrijih glumaca – kaže redatelj Mladen Dizdar.

Snimanje sapunice u kojoj glume i Nives Ivanković, Frano Lasić, Robert Kurbaša, Petra Cicvarić i mnoštvo drugih glumaca sredinom lipnja nastavlja se u Splitu, a da gledatelje čekaju zaista veličanstveni prizori, govori i to da na njoj radi i Rade Mihajlović, poznat po radu na velikim hollywoodskim produkcijama, kao i na filmovima Emira Kusturice.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 00:18   #92
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Meni je najveći problem s naslovom što uopće ne kužim što bi naslov trebao značiti. Koji vrag je ruža vjetrova? I je li to jedan vjetar ili više vjetrova?
Geografija iz srednje škole. Nije te bilo kad se to učilo?

Šala mala, ne zamjeri. Samo mi čudno da ljudima nije poznat pojam.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 00:45   #93
Hvala, Adrian.

Ne, nije mi poznat pojam. Ili ga nisam učila ili sam ga zaboravila.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 02:20   #94
naziv je bezveze...inače,za larin izbor piše da će glumit herceg,budem li morao birati između ove dvije ,izabrat ću larin izbor,herceg je samo jedan
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 11:14   #95
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
U seriji glumi i Petra Cicvarić tj. Korana iz "Najboljih godina".
Antipatična do bola. Ozbiljno.


Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Hvala, Adrian.

Ne, nije mi poznat pojam. Ili ga nisam učila ili sam ga zaboravila.
Nema na čemu.
Nije niti meni poznat. Ja čak mogu sa sigurnošću tvrditi da ga nisam učio jer smo u srednjoj školi iz geografije imali pijanu profu (bakicu koja miješa praksitene s alkoholom) koja je prilikom ulaska u razred palila upaljeno svjetlo. Sve vam jasno. A kad smo imali usmeno odgovaranje, gledala bi kroz prozor tako da smo istu rečenicu mogli ponoviti deset puta, a da ne primijeti. Dovoljno za četvorku ili peticu


Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
naziv je bezveze...inače,za larin izbor piše da će glumit herceg,budem li morao birati između ove dvije ,izabrat ću larin izbor,herceg je samo jedan
Hvala Bogu da u ovoj seriji neće glumiti Herceg. Dolinu sunca sam jedva pretrpio, NG ne bih mogao podnijeti zbog njega (kao ni onu reklamu za banku), a sad još i ovdje. On i njegovi uzdasi.
Kakva je šansa da se Cicvarićka utopi u moru u prvoj epizodi?
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 12:42   #96
Meni baš Cicvarićka simpa. Herceg će "dahtati" i "uzdisati" u "Larinom izboru".
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 21:51   #97
samo nek se Herceg skine,pa nek uzdiše koliko god hoće
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 19:21   #98
< / >

Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
samo nek se Herceg skine,pa nek uzdiše koliko god hoće
Kakav Herceg, Valentić je bolji !!!
nombre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 21:36   #99
meni je Herceg bolji od Valentića
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 17:19   #100
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
meni je Herceg bolji od Valentića
a i herceg je profil glumac a valentić nije
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.