Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 03:44   #1
Hrvatska ima šeste najskuplje režije u svijetu!

Quote:
Osnovni režijski troškovi, u kojima su struju, grijanje, vodu i smeće za stambeni prostor od 85 kvadrata, skuplji su u Splitu ili Zagrebu nego u Frankfurtu, gradu u kojemu su plaće tri puta veće nego u Hrvatskoj, piše Večernji list.

Prema podacima portala Numbeo, koji prati cijene u 118 država i 355 gradova, Hrvatska je prema skupoći osnovnih režija šesta država u svijetu. Ispred nas su, primjerice, Norveška, Slovenija i Luksemburg, a iza brojne neusporedivo bogatije europske države. Nije čudno stoga što dolazak konkurencije na tržište struje pobuđuje veliko zanimanje javnosti.
Evo i pismene potvrde onoga o čemu svi trube zadnjih godina. Kada će se prestati s povećavanjem cijena režija? Može li nam u tome ulazak u EU pomoći ili odmoći? Koliko ljudi mogu trpjeti? Tko je kriv - lokalna samouprava ili Vlada?

Najstrašnije mi je kad čujem da iz nekih kuloara dolaze zahtjevi za još većom poreznom presijom u vidu nekretninskog poreza pa me zanima gdje su ti zagovaratelji kojih je ovdje bilo? Misle li još da je moguće istisnuti iz džepova građana unatoč ovako skupim režijskim troškovima.

Quote:
Da bi se napunio proračun, Linić će morati birati između još većih poreza ili prihoda od privatizacije i velikog zaduženja u Aziji
Quote:
Ministar financija Slavko Linić priznao je da je proračun tanji za četiri posto, a u novcu to znači da je država prikupila milijardu kuna manje nego lani. To je potvrda da je porezna politika pogrešna i da su propali pokušaji da se to sakrije
Linićev brodić tone ali je i dalje drugi najpopularniji političar u RH.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 05:22   #2
Pa za cijene režija nije posve kriv Linić. Mnoge usluge su u rukama komunalnih poduzeća. Očito je stvar u tome da javna i komunalna poduzeća imaju monopole koji eto polako prestaju pa to počinje imati učinke na cijene.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 10:12   #3
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Pa za cijene režija nije posve kriv Linić. Mnoge usluge su u rukama komunalnih poduzeća. Očito je stvar u tome da javna i komunalna poduzeća imaju monopole koji eto polako prestaju pa to počinje imati učinke na cijene.
Za cijene rezija koje kriva su zajednicka brojila i ljudska glupost, bezobrastina i komocija.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 10:16   #4
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Evo i pismene potvrde onoga o čemu svi trube zadnjih godina. Kada će se prestati s povećavanjem cijena režija? Može li nam u tome ulazak u EU pomoći ili odmoći? Koliko ljudi mogu trpjeti? Tko je kriv - lokalna samouprava ili Vlada?

Najstrašnije mi je kad čujem da iz nekih kuloara dolaze zahtjevi za još većom poreznom presijom u vidu nekretninskog poreza pa me zanima gdje su ti zagovaratelji kojih je ovdje bilo? Misle li još da je moguće istisnuti iz džepova građana unatoč ovako skupim režijskim troškovima.





Linićev brodić tone ali je i dalje drugi najpopularniji političar u RH.
sve je tako jednostavno
treba samo staviti nekretnine u funkciju i platiti porez na djelatnost
vi kojima su nekretnine u funkciji i ne plaćate porez,platite porez na djelatnost
a vi koji ne želite platiti porez na djelatnost platite porez na nekretnine

pošteno da poštenije ne može biti

__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 11:18   #5
sve ove astronomske cijene režija,
imaju svoje ime i prezime.
treba tako razgovarati.
po mogućnosti u remetincu
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.06.2013., 11:25   #6
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
sve je tako jednostavno
treba samo staviti nekretnine u funkciju i platiti porez na djelatnost
vi kojima su nekretnine u funkciji i ne plaćate porez,platite porez na djelatnost
a vi koji ne želite platiti porez na djelatnost platite porez na nekretnine

pošteno da poštenije ne može biti

Nekretnina u funkciji !!

To je PRODANA NEKRETNINA
I onda lagano grickanje !

Ili još bolje: jedan je poznanik naslijedio stan od oca. Stan je pripao majci po dogovoru. I oni su stan prodali i majka službeni ima novac na banci. A sin i obitelj žive na selu u kući od prababe koja nema čiste papire. I oni se vode kao socijalni slučaj i sin i obitelj dobivaju 1500 kuna mjesečno. A majka im daje 3000 kuna mjesečno od te ušteđevine. Plus što ona ima mirovinu ali živi nevjenčano s nekim pomorcem u mirovini. Dakle , više ne plaćaju porez na nekretnine nego dobivaju socijalnu pomoć. A majka im koristi obiteljsku mirovinu od oca jer nije luda da se službeno oženi pa da to izgubi.


Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
sve ove astronomske cijene režija,
imaju svoje ime i prezime.
treba tako razgovarati.
po mogućnosti u remetincu
To je nemoguće jer u kapitalizmu vlasnik sam određuje cijenu svojih usluga. Pa makar vlasnik bila država, općina, grad.
A s tom lovom se ipak netko uhljebio.
Evo, moj rođak je tehničar i radi u HEPu u nekoj štelaonici strujomjera. Kaže mi da je posao od qurtza. Ali zaradi skoro 2000 kuna više od strojarskog inženjera u privatnoj firmi.

Zadnje uređivanje krena : 20.06.2013. at 11:37.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 15:49   #7
Ovo NIJE istina ''Osnovni režijski troškovi, u kojima su struju, grijanje, vodu i smeće za stambeni prostor od 85 kvadrata, skuplji su u Splitu ili Zagrebu nego u Frankfurtu, gradu u kojemu su plaće tri puta veće nego u Hrvatskoj, piše Večernji list.

Prema podacima portala Numbeo, koji prati cijene u 118 država i 355 gradova, Hrvatska je prema skupoći osnovnih režija šesta država u svijetu. Ispred nas su, primjerice, Norveška, Slovenija i Luksemburg, a iza brojne neusporedivo bogatije europske države. Nije čudno stoga što dolazak konkurencije na tržište struje pobuđuje veliko zanimanje javnosti. ''
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 16:20   #8
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
Ovo NIJE istina ''Osnovni režijski troškovi, u kojima su struju, grijanje, vodu i smeće za stambeni prostor od 85 kvadrata, skuplji su u Splitu ili Zagrebu nego u Frankfurtu, gradu u kojemu su plaće tri puta veće nego u Hrvatskoj, piše Večernji list.

Prema podacima portala Numbeo, koji prati cijene u 118 država i 355 gradova, Hrvatska je prema skupoći osnovnih režija šesta država u svijetu. Ispred nas su, primjerice, Norveška, Slovenija i Luksemburg, a iza brojne neusporedivo bogatije europske države. Nije čudno stoga što dolazak konkurencije na tržište struje pobuđuje veliko zanimanje javnosti. ''
Tko laže? Numbeo ili novinari?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 16:27   #9
Quote:
Osim toga, traži se liberalizacija gradskog i međugradskog prijevoza, brodskih linija, zbrinjavanja otpada, opskrba vodom, odvodnja... – rekao je Novotny. Objasnio je da će Vlada, ali i lokalne vlasti, morati raspisivati natječaje i dodjeljivati koncesije za te djelatnosti. Time će se, dodaje, ostvariti i niža cijena i bolja kvaliteta usluge.
Kakva su iskustva u drugim zemljama?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 16:29   #10
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
sve je tako jednostavno
treba samo staviti nekretnine u funkciju i platiti porez na djelatnost
vi kojima su nekretnine u funkciji i ne plaćate porez,platite porez na djelatnost
a vi koji ne želite platiti porez na djelatnost platite porez na nekretnine
Ponovo. Porez na nekretnine već postoji i zove se komunalna naknada koja se plača po području i veličini nekretnine.

Ovaj najvaljivani porez na nekretnine planira zamijeniti komunalnu naknadu te se planira količina dobivene love povečati za 3 puta, odnosno povečati davanja državi.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 17:59   #11
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
sve je tako jednostavno
treba samo staviti nekretnine u funkciju i platiti porez na djelatnost
vi kojima su nekretnine u funkciji i ne plaćate porez,platite porez na djelatnost
a vi koji ne želite platiti porez na djelatnost platite porez na nekretnine

pošteno da poštenije ne može biti
Ima narod izreku za takve kao ti - ' lako je s tuđim kur... mlatit po trnju.'

Ja mislim da takvima kao što si ti treba porezna uprava dodjeliti u najam nečiju nekretninu koja je višak.
Pa da ti lijepo plaćaš najam, i porez na najam, i započneš neku djelatnost i plaćaš porez na tu djelatnost.
Pa ti malo sa svojim organom mlati po tom trnju.

Pošteno?
Poštenije ne može biti!


Vidiš da je čak i Linić skužio da od toga nema koristi.

Zadnje uređivanje felixx : 20.06.2013. at 18:05.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:05   #12
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ima narod izreku za takve kao ti - ' lako je s tuđim kur... mlatit po trnju.'

Ja mislim da takvima kao što si ti treba porezna uprava dodjeliti u najam nečiju nekretninu koja je višak.
Pa da ti lijepo plaćaš najam, i porez na najam, i započneš neku djelatnost i plaćaš porez na tu djelatnost.
Pa ti malo sa svojim organom mlati po tom trnju.

Pošteno?
Poštenije ne može biti!


Vidiš da je čak i Linić skužio da od toga nema koristi.
višak nekretnina je uglavnom stečen nepošteno ili nemoralno,nevezano jel prije ili poslije 90-e
dakle,stečen je uglavnom na tuđoj grbači
zato je i pravedno da se kad tad plati za to
po meni bolje odmah nego kasnije
naprijed Liniću gdje čuo ili ne čuo ipak ima više nas opljačkanih neg onih koji su se okoristili
ožeži gdje ima jerbo sirotinja više nema
ti liepo stavi sve u pravne okvire jerbo bezbolnije i to za njih nego po pravici

ako ovo nije pošteno onda ne znam što je pošteno
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:11   #13
da ne zaboravim samo progresivan porez vodi progresiji u društvu,dakle poreznu stopu povećati proporcionalno vrijednosti nekretnina,naravno samo onih koje su višak
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:14   #14
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Evo i pismene potvrde onoga o čemu svi trube zadnjih godina. Kada će se prestati s povećavanjem cijena režija? Može li nam u tome ulazak u EU pomoći ili odmoći? Koliko ljudi mogu trpjeti? Tko je kriv - lokalna samouprava ili Vlada?
Nitko nije kriv, u pitanju je samo provođenje volje građana. Evo građani Zagreba kroz komunalije daju preko 200 milijuna kuna godišnje na izvjesnu udrugu građana (Dinamo) i time su toliko zadovoljni i sretni da su dosadašnjem gradonačelniku dali još više vlasti nego do sada.

Stvar je dakle u tim dodatnim vrijednostima koje se dobivaju plaćanjem komunalija, a koje nisu uključene u iste u recimo ne znam, Finskoj.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:21   #15
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Nitko nije kriv, u pitanju je samo provođenje volje građana. Evo građani Zagreba kroz komunalije daju preko 200 milijuna kuna godišnje na izvjesnu udrugu građana (Dinamo) i time su toliko zadovoljni i sretni da su dosadašnjem gradonačelniku dali još više vlasti nego do sada.

Stvar je dakle u tim dodatnim vrijednostima koje se dobivaju plaćanjem komunalija, a koje nisu uključene u iste u recimo ne znam, Finskoj.
Nije 200mil godišnje, već 200 i nešto milijuna kroz nekoliko godina (6-7?)
No svejedno puno previše.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:29   #16
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Nije 200mil godišnje, već 200 i nešto milijuna kroz nekoliko godina (6-7?)
No svejedno puno previše.
Hvala na ispravku.

No, kažem, narod čini se to voli.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:24   #17
prije je voda bila skoro badava , sada sa istom pogonom tjeraju upola manje vode, prije nisu imali ni jedan putnički auto imali su dva teretna automobila i bager. sada imaju mramornu portu recepcionara, zaštitara 5-6 putničkih automobila 10 kamiona 4-5 bagera i duplo više zaposlenih, a kao što sam rekao sada tjeraju upola manje vode, kako se zidala cijena jednom poskupi voda, drugi puta poskupi odvodnja ,treći puta se promjeni način obračuna , onda se uvede fiksana naknada …….. , da ne govorimo o HEP_u kada kod dođem kod jedne službenice, ili je na pauzi ili na doručku , na godišnjem odmoru , ili je vidim da ide po gradu, uvedene su fiksne naknade za plin, vodu, struju , komunalna naknada,
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:35   #18
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Tko laže? Numbeo ili novinari?
To nisu nikakvi podaci ni istraživanje, ja sam upisao tamo 5 cijena za Zagreb i digao prosjek za 1€, nemam uopće stan od 85 kvadrata. Tamo svatko može upisati što želi, a "stan od 85 m2" nije nikakva mjerna jedinica. Rekao bih da Dumbeo laže, a novinar je naprosto glup.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.