Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Pogledaj rezultate ankete: Stvoritelj - Jahve ili Isus?
Stvoritelj je Jahve. 15 75.00%
Stvoritelj je Isus. 5 25.00%
Glasovatelji: 20. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2013., 00:18   #101
Da skratim daljnju nepotrebnu raspravu: Gospod je JEDAN, a ima i puno "imitatora". Tko su ti imitatori i koja je bila svrha obmane ljudi? Bilo bi lijepo da netko konkretno završi temu koja je suština iluzije. Iluzija je stvorena da se dobije naklon primitivne rase. Piramida?
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 20:58   #102
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Dakle, na šta se svodi tvoje pročuvanje SZ/NZ? Time ne umanjem tvoju želju i doprinos da naučiš to što voliš – nego uočavajući na velik zrakoprazan prostor u kojem si upao govorim da si zalutao u ovo područje. S time završavaju svi tvoji prepis copy citati. Ovo ipak je preteško za tebe....
Ne, nije to nikakav nonsens. Logika ti data od Tvorca, um ti je dat da spoznaješ i učiš i djeluješ. I gledaj, nije li ti jasno šta si napisao: „ne mogu ja dokazati“?? Pa jasno da nemožeš, kao što ništa od onoga što robotizirano ponavljaš - nemožeš dokazati. Ispred sebe imaš Svetu Knjigu; i mjesto da ju duhom istražuješ – očigledno da to ne izgleda tako kod tebe – ali tko sam ja da ti išta kažem (sem dijaloga). Zato sam ti postavio to pitanje dali možeš mi objasniti. A kako ne možeš, onda misliš da će Knjiga umjesto tebe riješiti tvoj osobni problem – e neće frende moj (joke). Ništa ti nemoš dokazat...dato ti je samo toliko koliko možeš ponesti. Bog čovjeku daje onoliko koliko neko može da ponese, i ništa više niti manje. Stoga se ne ljuti na mene....
Ok, ne bježim. Tu sam. Hvala što se trudiš da mi objasniš. Zaista thx. Sad ti probaj vidjeti šta si napisao pa mi objasni. Vjerujem da će ti biti mrsko stalno ponavljati. Ipak je imati hrabrosti za neprestano ponavljanje jedna superiorna odluka.
Puno riječi - ništa rečeno!

Daju ti se dokazi - stihovi iz Božje Jahvine knjige,
a ti - ništa - osim - priče!

Ponovno:

MATEJ 19,4
On odgovori: "Zar niste čitali:
Stvoritelj od početka muško i žensko stvori ih
MARKO 10,6
Od početka stvorenja muško i žensko stvori ih.
MARKO 13,19
jer će onih dana biti tjeskoba kakve ne bi od
početka stvorenja, koje stvori Bog,
sve do sada, a neće je ni biti.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Da li je Isus reko - ja sam nešto stvorio,
ili
je reko da je NETKO DRUGI SVE STVORIO?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 21:33   #103
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ponovno: Da li je Isus reko - ja sam nešto stvorio, ili je reko da je NETKO DRUGI SVE STVORIO?
Kada shvatiš da trebaš sebe promjeniti da bi razumio to što činiš (proučavanjem) i u kom smjeru djeluješ, nije dovoljno ponavljanje i ponavljanje – jer djela su ta koja se traže i duša koja vapi za istinom, za oslobođenjem od okova zlostavljača. Katarza i nanovo rođenje, hombre. Zapravo, ne smeta mi ništa šta pišeš. Nego, eto, kako vidim ti znaš tko je što učinio, pa stavljaš tefter na slovo „i“. Nije to na kraju ni važno, Bog je Tvorac svega, i Njemu koji Je oduvijek – čast i slava pripadaju. A onda ti (fig.) prah zemaljski znadeš šta je Isus učinio, ili šta nije?! To me cjelo vrijeme bode, s koliko hrabrosti ti podcrtavaš velikim slovcima svoju misao?“ Sad se pravi kao da ti nisam ništa napisao...ionako to nema smisla – jer je svakom dano od Gospoda koliko može da nosi. Igrajmo se pokvarenog telefona, to će ići lakše...
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 21:44   #104
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Jeli se ovo odnosi na post mene? Oliti nečeg drugog?


Ah ne, iznio sam generalno mišljenje, al da - ispada da sam tebi jer u biti na zadnjoj strani razgovarate ti i piramida4.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:11   #105
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post


Ah ne, iznio sam generalno mišljenje, al da - ispada da sam tebi jer u biti na zadnjoj strani razgovarate ti i piramida4.
Duxe, oki doki, samo ti piši ko dame nema
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 10:09   #106
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Vidim da ti je puno toga promaklo u mom postu 89,
jer si samo na ovo - obazrela se.
Zašto meni promaklo a ne tebi recimo ono da je interesantnost u detalju da je Isus koristio izraz "braćo" ali samo za vrijeme svog boravka na zemlji.
Danas, kako znamo, nit je na zemlji a nit je više čovjek a nit je u tom slučaju ispravno govoriti "Isus je moj brat".

Ne more jednostavnije od tog, baš kao i ono da se obazirem na ono što mi tog momenta privuče pažnju u tvom postu, pustim ti širine ponavljanja "Isus nije Jahve" kad znam i sama da nije, nemam potrebe ljepit tu uzrečicu u svakom novonastalom postu.

Eto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 01:22   #107
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Kada shvatiš da trebaš sebe promjeniti da bi razumio to što činiš (proučavanjem) i u kom smjeru djeluješ, nije dovoljno ponavljanje i ponavljanje – jer djela su ta koja se traže i duša koja vapi za istinom, za oslobođenjem od okova zlostavljača. Katarza i nanovo rođenje, hombre. Zapravo, ne smeta mi ništa šta pišeš. Nego, eto, kako vidim ti znaš tko je što učinio, pa stavljaš tefter na slovo „i“. Nije to na kraju ni važno, Bog je Tvorac svega, i Njemu koji Je oduvijek – čast i slava pripadaju. A onda ti (fig.) prah zemaljski znadeš šta je Isus učinio, ili šta nije?! To me cjelo vrijeme bode, s koliko hrabrosti ti podcrtavaš velikim slovcima svoju misao?“ Sad se pravi kao da ti nisam ništa napisao...ionako to nema smisla – jer je svakom dano od Gospoda koliko može da nosi. Igrajmo se pokvarenog telefona, to će ići lakše...
Samo čitaj Bibliju.
Bog Jahve je dao ljudima Bibliju - Zakon.
U njoj sve piše.
Jasno piše TKO je sve Stvorio.
Jasno piše da Isus nije nikada ništa stvorio,
nego - dapače - sve je ZA NJEGA stvoreno
OD Boga Stvoritelja Jahve.

Ne treba biti pametan.
Biblija nije pisana za intelekualece.
Apostoli, proroci,... nisu bili Visoko obrazovani ljudi.

Samo čitaj lijepo što piše - i samo to govori.
Ako nigdje ne piše - ISUS JE STVORITELJ - onda to niti nemoj govoriti.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 01:26   #108
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zašto meni promaklo a ne tebi recimo ono da je interesantnost u detalju da je Isus koristio izraz "braćo" ali samo za vrijeme svog boravka na zemlji.
Danas, kako znamo, nit je na zemlji a nit je više čovjek a nit je u tom slučaju ispravno govoriti "Isus je moj brat".

Ne more jednostavnije od tog, baš kao i ono da se obazirem na ono što mi tog momenta privuče pažnju u tvom postu, pustim ti širine ponavljanja "Isus nije Jahve" kad znam i sama da nije, nemam potrebe ljepit tu uzrečicu u svakom novonastalom postu.

Eto.
Isus je moj Brat!
Isus je Božji Sin.
Ja sam Božji Sin.
Sin i Sin su - braća.

Šta ti je krivo za to što mi je Isus - Brat?

Mi svi slijedimo Gospodina Isusa.
Bog Jahve je dao Isusu neraspadljivo tijelo u kojem je sad,
a takovo isto tijelo dobiti će i svi ljud po uskrsnuću.

Nego što je po tebi sada Isus?
Svemirac?

Samo da ponovim - Isus nije Jahve.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 20:34   #109
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Samo čitaj lijepo što piše - i samo to govori.
Ako nigdje ne piše - ISUS JE STVORITELJ - onda to niti nemoj govoriti.
Čuj frende, tebi ovdje nešto nije jasno. Jel ja šta govorim o ičemu tko je i što stvorio a tko nije? Ja samo primjećujem ti da ti sve govoriš i sve znaš, nije li to ozbiljan simptom usprkos mišljenju da činiš dobro? O čemu se u biti ovdje radi; naime ne bi htio da griješim ali da te pitam nešto - jesi li ti u nekom paničnom strahu od kazne? Kako možeš ti znati tko je stvarao a tko nije; dakako ti se vodiš slovima SZ i dalje ni pomisliti. Pa kako možeš znati što nebeski svijet čini a što ne čini - i uz to usput poklopiti poklopac na lonac? Nije mi to jasno, vjeruj mi - ovo može samo tebi biti prepreka, jel iza zida ni slučajno danisi pogledao jer bi te moglo zrno pogoditi po šljemu (haha) pozdrav

__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 07:34   #110
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Čuj frende, tebi ovdje nešto nije jasno. Jel ja šta govorim o ičemu tko je i što stvorio a tko nije? Ja samo primjećujem ti da ti sve govoriš i sve znaš, nije li to ozbiljan simptom usprkos mišljenju da činiš dobro? O čemu se u biti ovdje radi; naime ne bi htio da griješim ali da te pitam nešto - jesi li ti u nekom paničnom strahu od kazne? Kako možeš ti znati tko je stvarao a tko nije; dakako ti se vodiš slovima SZ i dalje ni pomisliti. Pa kako možeš znati što nebeski svijet čini a što ne čini - i uz to usput poklopiti poklopac na lonac? Nije mi to jasno, vjeruj mi - ovo može samo tebi biti prepreka, jel iza zida ni slučajno danisi pogledao jer bi te moglo zrno pogoditi po šljemu (haha) pozdrav

Ovdje je tema - Tko je Stvoritelj.
Imaš li čime - o temi?
Možda kojim stihom iz Istinite Božje Biblije?

-----------------------------------------
Na veliku žalost TTT apologeta,
nema niti jednog stiha da je Gospodin Isus
bilo što stvorio.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 11:47   #111
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Isus je Božji Sin.
Ja sam Božji Sin.
Sin i Sin su - braća.
Način na koji tumačiš je način islama a ne kršćanstva, zapazi to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 06:46   #112
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Način na koji tumačiš je način islama a ne kršćanstva, zapazi to.
Ti se tako ne osjećaš? - kao dijete Božje?

----------------------------------------
Ne mogu to zapaziti,
jer učim samo iz Biblije.

Biblijski!

RIMLJANIMA 8,14
svi koje vodi duh božji sinovi su božji.

GALAĆANIMA 3,26
uistinu, svi ste sinovi božji, po vjeri u kristu isusu.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 06:51   #113
Tema:
Stvoritelj - Jahve ili Isus?

Biblija daje 100tine i 100tine jasnih i glasnih stihova -
Bog Jedini Jahve je i JEDINI STVORITELJ SVEGA!

U SVE spada i Isus.

Nema niti jednog jedinog stiha -
Isus je Stvoritelj,
Isus je stvorio.

Ako nema - a NEMA,
kako netko može tvrditi da je Isus = Stvoritelj?

To može tvrditi samo - lažnjak.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 10:04   #114
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ti se tako ne osjećaš? - kao dijete Božje?

----------------------------------------
Ne mogu to zapaziti,
jer učim samo iz Biblije.

Biblijski!

RIMLJANIMA 8,14
svi koje vodi duh božji sinovi su božji.

GALAĆANIMA 3,26
uistinu, svi ste sinovi božji, po vjeri u kristu isusu.
Pa dobro ono više i s tim, sorite, jelte, al kako da Isusa doživim "bratom" kad lijepo piše da je Kralj Kraljevstva na 1000 godina.
Znaš, ja ti svom bratu velim i "ne, nisi u pravu, ne znaš posložit misao, filozofiraš i opet si zaboravio platit račune", a vidiš to Isusu nikada ne bih rekla jerbo nemam tu "bratsku slobodu" jerbo mi ne bi nit palo na pamet tako nešto.

A ono "svi smo mi Božji sinovi"...
Naravno, no zaboravio si spomenuti i "kćeri" pa onda time reci imaš li na nebesima i kakvih "sestara"?!
Pa rekoh ti da se izraz odnosi samo na ljude između ljudi, i to između ljudi iste vjere kršćanske, oni su ti koje možeš nazivati "braćom", čak se od tebe ne očekuje da tim izrazom nazivaš ljude druge vjere il pak nevjernike jer ne, nisu ti braća u duhu vjere. O tome uči Novi zavjet, zar ne.
I sad, gledano tako, opet dolazimo na onu istu - Isus ti nije brat već Kralj kojem ćeš u svoje vrijeme podložiti sve dugove, vrline i mane... kako već i ide.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 07:30   #115
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa dobro ono više i s tim, sorite, jelte, al kako da Isusa doživim "bratom" kad lijepo piše da je Kralj Kraljevstva na 1000 godina.
Znaš, ja ti svom bratu velim i "ne, nisi u pravu, ne znaš posložit misao, filozofiraš i opet si zaboravio platit račune", a vidiš to Isusu nikada ne bih rekla jerbo nemam tu "bratsku slobodu" jerbo mi ne bi nit palo na pamet tako nešto..
Ja svome Bratu Isusu neću nikada reč ono što ti svome zemaljskom bratu govoriš, i to iz jednog jako jednostavnog razloga -
Isus i ja imamo istu Biblijsku nauku - pa nemamo različita mišljenja.

Quote:
A ono "svi smo mi Božji sinovi"...
Naravno, no zaboravio si spomenuti i "kćeri" pa onda time reci imaš li na nebesima i kakvih "sestara"?!
Pa rekoh ti da se izraz odnosi samo na ljude između ljudi, i to između ljudi iste vjere kršćanske, oni su ti koje možeš nazivati "braćom", čak se od tebe ne očekuje da tim izrazom nazivaš ljude druge vjere il pak nevjernike jer ne, nisu ti braća u duhu vjere. O tome uči Novi zavjet, zar ne.
Nema muško - žensko - ne ženi se niti se udaje.
Kćeri se ne spominju.
Žao mi je.
hihihi
Ma ja volim žene, ali mi vjera ne dopušta.

Quote:
I sad, gledano tako, opet dolazimo na onu istu - Isus ti nije brat već Kralj kojem ćeš u svoje vrijeme podložiti sve dugove, vrline i mane... kako već i ide
E baš mi je brat - i nadam se da ćemo zajedno biti sa Bogom Našim Jahvom.
Zajedno - JEDNO!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 09:06   #116
Bog je Stvoritelj.
Isus nije ništa stvorio.
Čak sam kaže da je sve stvorio Bog, a ne On - Isus.

Time Isus sam kaže - Ja nisam Bog.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:14   #117
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ja svome Bratu Isusu neću nikada reč ono što ti svome zemaljskom bratu govoriš, i to iz jednog jako jednostavnog razloga -
Isus i ja imamo istu Biblijsku nauku - pa nemamo različita mišljenja.
možeš li to pojasniti?

Quote:
Nema muško - žensko - ne ženi se niti se udaje.
Kćeri se ne spominju.
Žao mi je.
hihihi
Ma ja volim žene, ali mi vjera ne dopušta.
Ne mogu vjerovati ovo što sam čuo od tebe piramida, koja to vjera ne dopušta da muškarac ima ženu i da je oženi, možeš li mi to pojasniti metaforički, a ne bukvalistički i po tvome zbog čega je stvorena žena?
To je velika šteta i suprotnost u takvoj tvojoj vjeri, tako nešto imaju i JS, kako je ime tvoje vjere? Ako ne možeš oženiti ženu, bome ne možeš niti imati odnos s ženom, kako će se čovječanstvo širiti?? Razmisli.


Quote:
E baš mi je brat - i nadam se da ćemo zajedno biti sa Bogom Našim Jahvom.
Zajedno - JEDNO!
Ne znam šta da ti kažem više.
__________________
DA'WA...
savjeti...
MUHAMMED, SALLALLAHU 'ALEJHI WE SELLEM
Fussilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:46   #118
Quote:
Fussilat kaže: Pogledaj post
možeš li to pojasniti?
Isus nije naučavao da je ON - Isus = Bog.
Tako isto i ja naučavam.
Isus je bio na Zemlji - Čovjek, i sada je Čovjek,
u neraspadljivom tijelu - kakova će i ostali ljudi dobiti po uskrsnuću.

Quote:
Ne mogu vjerovati ovo što sam čuo od tebe piramida, koja to vjera ne dopušta da muškarac ima ženu i da je oženi, možeš li mi to pojasniti metaforički, a ne bukvalistički i po tvome zbog čega je stvorena žena?
[/B]Ako ne možeš oženiti ženu, bome ne možeš niti imati odnos s ženom, kako će se čovječanstvo širiti?? Razmisli.
Razveden sam.
Žena mi je živa.

RIMLJANIMA 7:1-3
#7 Ili zar ne znate, braćo - poznavaocima zakona govorim - da zakon gospodari čovjekom samo za vrijeme njegova života. (2) Doista, udana je žena vezana zakonom dok joj muž živi; umre li joj muž, riješena je zakona o mužu. (3) Dakle: dok joj muž živi, zvat će se, očito, preljubnicom pođe li za drugoga. Ako li joj pak muž umre, slobodna je od zakona te nije preljubnica pođe li za drugoga.

Jel jasno sada?

Quote:
To je velika šteta i suprotnost u takvoj tvojoj vjeri, tako nešto imaju i JS, [B]kako je ime tvoje vjere?
Ja nisam JS. Oni isto kao i ostali imaju masu grešaka u nauku.
Jedino su u pravu da nema TTT i da Isus nije Bog.

Ime moje vjere?
Biblijska Jahvina Isusova vjera.

Ne znam šta da ti kažem više.
Reci samo - u pravu si!
hihihi
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:23   #119
Jedan je Bog .A tri su božanske osobe Otac,Sin i Duh Sveti. Druga božanska osoba Sin dakle Isus Krist spustio na zemlju da širi vjeru.Dakle tri božanske osobe su od postanka svijeta .
Jehovi svjedoci bez obzira na uskrsnuče ne daju Isusu status Boga nego samo sina,ne vjeruju da je on istobitno s Ocem i Duhom Svetim da je on stvoritelj dakle stvoritelji su sve tri božanske osobe.Jahve je naziv za sve tri osobe .Bog Otac on se imenuje Gospodin

Zadnje uređivanje morski vuk : 08.01.2014. at 17:53.
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:55   #120
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Jedan je Bog .A tri su božanske osobe Otac,Sin i Duh Sveti. Druga božanska osoba Sin dakle Isus Krist spustio na zemlju da širi vjeru.Dakle tri božanske osobe su od postanka svijeta .
Jehovi svjedoci bez obzira na uskrsnuče ne daju Isusu status Boga nego samo sina,ne vjeruju da je on istobitno s Ocem i Duhom Svetim da je on stvoritelj dakle stvoritelji su sve tri božanske osobe.Jahve je naziv za sve tri osobe .Bog Otac on se imenuje Gospodin
Odakle si ti ovo izvukao ?.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.