Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 00:11   #61
Quote:
drazenh kaže: Pogledaj post
E ovako!
kao prvo svima pozz!
Imam 16 god. i imam kod kuce jednu novu harmoniku...
Dali je kasno da pocnem uciti...ali neznam kako to nauciti...
Kada neznam nikoga iz slavonskog kraja ko uci harmoniku..
Dali da pocnem sam uciti...
I koja bi pjesma bila dobra za pocetak
Hvala Unaprijed
Bok Dražene.

Ne znam jel ti već tko odgovorio, ako i je, nije na odmet. Prvo, zavidim ti na novoj harmonici , mora da je dobra i da ćeš s užitkom vježbati na njoj.

Čuj, ovo što pitaš: "Da li je kasno....", ma kakvi kasno, u životu za ništa nije kasno, to zapamti.

A što se tiče tvog učenja harmonike, probaj si skinuti s neta tu knjigu koju sam već jednom tu spomenula, od Albina Fakina pa probaj s tim (ukucaj si u google: Albin Fakin download), ili gledaj linkove, imaš ih brdo na youtube-u, pa probaj i tako. Gore sam već pisala što i kako ukucati u google za youtube. Al ti si mlad, sigurno si čim si progledao sjeo za kompjuter, za razliku od nas starijih (ja imam 37 i u srednjoj školi sam prvi put vidjela kompjuter i naučila kako se pali, a kupila ga tek na faksu , moje generacije ne znaju u djetinjstvu za kompjuter, mobitel, čak i telefon smo kasno dobili... za razliku od vas mladih ) Eto...

A za sve u životu ti je bitno da imaš volju, tako i sa harmonikom. I da si uporan i redovit kod vježbanja.

Koja je pjesma dobra za početak...? Hmmmm.... To je teško pitanje, ima ih brdo, al opet, što ti znači pjesma, osim ako nemaš tako dobar sluh da je "skineš", a obzirom da si početnik... ne znam. Doduše, imaš na netu brdo pjesama, s notama i akordima, pa malo istražuj, probaj svirati, traži sam melodiju u desnoj ruci, i nađi si pjesmu koja tebi odgovara. Svatko voli različite stvari, teško je tu dati savjet.... Ali, ... sviraj, upoznaj se s instrumentom, isprobavaj svašta, igraj se, puno slušaj, istražuj... Što se pjesama tiče, što god da uzmeš, za početak učenja, počni s pjesmama u kojima je par akorada, jednostavna i sporija melodija, a poslije ćeš već dodavati...

Ja ti imam jednu super pjesmaricu, ogromna je, mogu ti je poslati na mail, pa ako ju hoćeš, pošalji mi svoj mail na privatnu poruku, pa ti pošaljem. Ona ti može poslužiti za ideje. Unutra su tekstovi i akordi. Doduše, nisu svi akordi baš ono, oriđiđi, al inače je pjesmarica super, jako je velika, ima preko 700 stranica, a u njoj su ti hrvatske, bosanske, srpske i ine pjesme, dakle, s našeg govornog područja Balkana. A velim, imaš toga i brdo na netu. I ako ti harme ne odgovaraju, uvijek možeš provjeriti na netu s nekom drugom verzijom i eto, učiš, isprobavaš, slušaš svoj vlastiti instinkt kod harmonija...

Eto, nadam se da sam ti pomogla i javi kako ti ide. Rado bi čula povratnu informaciju.

Bok i sretno.
Andraste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:49   #62
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Evo ove godine duge zimske dane sam odlučio skratiti sviranjem harmonike.

Kako sam kao klinac svirao synth doma, imam neke osnovne teorije, znači prepoznavanje nota, sviranje po notama, prepoznavanje simbola povisilice itd..

Imam nekih osnovni glazbeni sluh, dakle kroz 10-15 min mogu provaliti neku pjesmu, barem površno pa to doraditi...Da sam se kao mali nastavio baviti sviranjem, sad bih već imao sve znanje u glavi.

Ali dobro, želim sebi i drugima za gušt svirati, jer smatram da je harmonika najbolji društveni instrument, možda meni jači i od gitare.

Za vikend ću uzeti harmoniku, točnije posuditi, sječam se da je neka manja, početnička, mislim da nema puno baseva, ali meni za prvi par mjeseci će biti sasvim ok dok ne savladam osnovne basove, u biti sviranje sa dvije ruke paralelno.

Skinuo sam albino fakin 1-4 knjige, i još jednu za učenje, a ta druga se doima stvano super, je objašnjava točno po notama kako svirati, recimo vježbaš samo 3 note par pjesama, pa dodaš bas, pa na četiri note itd...

Ima tko kakvih savjeta?

Da li da se orjentiram odmah na svoj sluh i napamet sviranje pjesama, ili da sviram po notama i tako učim?

I molim neki osnovni položaj ruke kod sviranja klavijature, jer imam osjećaj da kad ju primim da ću sve tipke fulati, jer nije isto svirati harmoniku jednom rukom, i synth sa dvije ruke...
Hej, zanima me kako ti ide, kako napreduješ? I kako vježbaš i učiš? Koji si "recept" skužio da ti dobro ide, da tako napreduješ? Čisto me zanima kako ljudi uče, ja inače predajem u muzičkoj, al ne harmoniku, već solfeggio.
I da, nije isto svirati harmoniku i synth, al može se, ja sviram više instrumenata, al sve se može postići vježbom.
Andraste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 01:10   #63
Quote:
dabi kaže: Pogledaj post
Imam jednu zamolbu!!! Samouk sam u sviranju harmonike ,isključivo sviram za svoje gušte,imam jaku želju da naučim svirati Bećarac,pa molim sve forumaše koji znaju svirat Bećarac da mi pomognu.... Ne kužim se u note,malo mi je to preklompicirano pa kada bi mi mogli prevest npr. C,His,D itd.... Na taj način bi mogao da naučim... Bio bi zahvalan svima koji imaju toliko strpljenja da mi pomognu... Moj mail:[email protected]
Jel ti tko odgovorio na ovo pitanje? I jesi naučio svirati Bećarac? Dalo bi ti se pomoći i objasniti, al bi to bio malo duži tekst pa me zanima kako napreduješ u tome? Inače me zanima na koji način ljudi uče, pa te zato pitam... Meni je muzika struka, pa eto... Kako bi rekli, prof. def.
Andraste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 01:18   #64
kakav majstor

http://www.youtube.com/watch?v=ynErQ7O7_SY
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 01:42   #65
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
Je, slažem se. A ajd malo za promjenu, da li je netko čuo kako zvuči neka klasika na harmonici? I evo, klipić prati današnje apetite, nadam se. Pošto je danas ljudima samo ono - što virtuoznije, to bolje, iako to nije nužno i muzikalno jer tehnika nije glavna značajka dobrog muzičara, već način na koji muzicira, bilo da svira brzu ili sporu skladbu. Meni je, recimo, ovo savršeno. I dolazi do izraza mogućnost harmonike. Zvuči kao orkestar... savršeno!

http://youtu.be/NiRNzIUkDuk
Andraste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 20:44   #66
SVIRANJE HARMONIKE

Pozz muzičari!!!

Evo ovako, Harmoniku želim naučiti svirati otkad znam za sebe, onako za svoj gušt i društvo ništa profesionalno, ali do sada nikako da uhvatim vremena. Evo sad ga imam, pa imam par pitanja za Vas.
Naime nisam totalno neuk što se tiče glazbe, znam note čitat, nešto sam svirao i klavijaturu ali skroz malo... Dakle da ne duljim.... trebao bih si kupiti neku harmoniku za početnike te bih molio preporuku. Također bih molio savjet dal da to probam sam učiti kroz nekakvu literaturu ili da odem na nekakve sate kod profesionalca. Molio bih odmah ako netko zna preporuku na području zagreba!

Hvala unaprijed
rsmoljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:33   #67
Pozdrav i tebi.
E ovako: za ovo prvo, kupnja, savjeti, literatura i još puno toga što će ti još pasti na pamet, a nije ovaj čas, ali bude, kako to inače biva ti preporučam specijalizirani forum: http://www.muzikaharmonike.com/
A za ovo drugo, ja sam čula za Davora Horvata, pa si utipkaj to ime u Google i odi na njegovu stranicu pa vidi šta i kako...
Dakle, eto, da ne duljimo, mislim da ti je to najbolje. Sretno i javi se kako ide i jel informacija bila od koristi.
Andraste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 21:36   #68
I evo još ovo: http://www.harmonikaski-centar.hr/Ha...r/POCETNA.html
Andraste is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 08:19   #69
Thumbs up

Quote:
mario 35 kaže: Pogledaj post
ako nađeš hohner cocncerto 3 kupuj! ima sve što ti je potrebno,lagana,malena i izvrsno zvuči!
ja imam hohner concerto 3 i proda bi je
Mirko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:41   #70
početnik u sviranju -koja harmonika?

ovako imam vec jako jako jako dugo zelju svirati harmoniku...imam 17 god skoro 18 ..i volio bi naucit svirati tu predivnu stvarcicu...prije nisam bio u mogucnosti niti uciti niti kupiti harmoniku... a moj problem nastaje kod kupnje jer se ne razumijem u valjanost i kvalitetu same harmonike pa onda i zvuka...sad me zanima ako bi mi ko mogo predlozit neku harmoniku vrstu marku...kupio bi polovnu ali na npr. njuškalu ih ima 1000 ne znam koju bi.. znaci za mene ko pocetnika koja bi bila najbolja ? kolko basova i sve to.. ali opet da nije bas samo za pocetnika da se mogu na njoj nauciti pa kasnije i svirati na njoj znaci da me posluzi .. a kasnije tek kad budem bolji svirac da prelazim na nesta bolje. unaprijed hvala
pacman1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 01:41   #71
Quote:
pacman1312 kaže: Pogledaj post
ovako imam vec jako jako jako dugo zelju svirati harmoniku...imam 17 god skoro 18 ..i volio bi naucit svirati tu predivnu stvarcicu...prije nisam bio u mogucnosti niti uciti niti kupiti harmoniku... a moj problem nastaje kod kupnje jer se ne razumijem u valjanost i kvalitetu same harmonike pa onda i zvuka...sad me zanima ako bi mi ko mogo predlozit neku harmoniku vrstu marku...kupio bi polovnu ali na npr. njuškalu ih ima 1000 ne znam koju bi.. znaci za mene ko pocetnika koja bi bila najbolja ? kolko basova i sve to.. ali opet da nije bas samo za pocetnika da se mogu na njoj nauciti pa kasnije i svirati na njoj znaci da me posluzi .. a kasnije tek kad budem bolji svirac da prelazim na nesta bolje. unaprijed hvala
Nabavi ovo hahaha
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 01:24   #72
Kupi si neku welteister, royal standard ili delicia ko ja...
gledaj da ima preko 72basa mada i ove s manje su ok al opet.
Gledaj samo da mijeh ne pusta da tipke, bas i registri rade i da su remeni dobri
i to je to za pocetak netrebas nista vise gledat i zvuk naravno...
Moj frend je kupio royal i ima mekse(lakse) tipke i vise bassa
nego ja a delicij al moja je glasnija itd itd nebitno samo gledaj da je cijela
i da ti neuvale pokvarenu i nemoj preko 1500kn trosit.



E da i jedno pitanje od mene, jeli znate di mogu naci trilere/ukrase
Polustepeni, cjelostepeni, osnovni, tercni,, itd itd??
__________________
Vo se veživa za roge, a čovik za besidu.
zeko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 19:44   #73
Pozdrav,

Nevolje velike,
Izvadim harmoniku iz kofera i kad ono kod bas tonova F i B kada izvlačim mjeh zvuči ko da vlak trubi, užas živi, a kad vračam mjeh sve dobro.
Imam sutra gažu, da li mogu što kod kuće sam uradit ili mi nema samo pomoći.

Pozdrav
Dejan86g is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 13:19   #74
Nepoznata harmonika

Pozdrav svima

Da li je kome poznata ova harmonika, porijeklo, proizvodjac, ista?
Pise samo Planinarka, harmonija.

Nisam nista uspjela pronaci o njoj.


http://img571.imageshack.us/img571/4...31985x1320.jpg
alana81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 20:12   #75
Quote:
Dejan86g kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nevolje velike,
Izvadim harmoniku iz kofera i kad ono kod bas tonova F i B kada izvlačim mjeh zvuči ko da vlak trubi, užas živi, a kad vračam mjeh sve dobro.
Imam sutra gažu, da li mogu što kod kuće sam uradit ili mi nema samo pomoći.

Pozdrav
meni je takav zvuk imao fis na klavijaturi. neštu je uletjelo u pisak bilo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 20:26   #76
Harmonika za početnike u Rijeci

bok svima...

dragi glazbenici i ljudi koji znaju svirati ovaj instrument molim pomoć.
Stvari stoje ovako, kupujem harmoniku našao sam jednu sasvim dobru za mene od 80 barova a marka je Weltmaister.
E sad će se neki javiti kako je ta lošija, gora od Hohnera, drugih proizvođača ili šta već.

To me ne zanima meni kao apsolutnom početniku za početak sviranja i učenje mislim da će biti sasvim dovoljna.

Nego mene muče neke druge stvari, htio bi krenuti negdje na instrukcije, neki tečaj ili što već postoji u Rijeci.

Koliko se zapravo kreću cijene sata instrukcija za početnike?
Znate li gdje se može javiti, koga pitati za sviranje?

koliko je potrebno godina naučiti svirati harmoniku, evo odmah da skrenem pažnju na to da ja ne želim biti profesionalac tako da nebi bilo ono sviraj 10 sati dnevno već želim naučiti neke pjesmice za sebe i djevojku izvesti negdje pa možda s društvom zasvirati malo i tako.

Uglavnom svirat ću najviše za sebe, a vježbat ću zaključan u izoliranoj garaži tako da me nitko ne čuje i ne vidi prvih godinu dana dok ne savladam neko gradivo...

šala na stranu, roditelji mi nikada nisu htjeli kupiti harmoniku, jesu dječju kad sam imao 7 godina. Uvijek sam mislio kako je to nedostižno pa treba škola pa ovo pa ono, zato sam propustio godine i godine i nisam se toga nikada uhvatio. zato roditelji kad djete nešto želi ne morate ga odmah poslušati ali ako vam to govori 20 godina onda to stvarno i želi.

Inače cijeli život patim za sviranjem harmonike i vjerujem da ću uspjeti u tome.



Hvala svima na pomoći.
donjavežica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 15:23   #77
lijepi pozdrav. evo ovako. inače sam samouka "harmonikašica". išla sam 6 godina u glazbenu školu ali sam svirala klavir, tako da note znam čitati. e sad tu postoji jedan problem. klavijature mi idu savršeno na harmonici no problem su basovi. u slijedećim slikama dole prva slika je moja harmonika (znam, loša, mala ovo ono), a slici ispod sam uslikala samo basove i crvenim crtama označila basove na kojiima se snalazim, znači znam ih koristiti i svirati s njima. e sad bih vas molila za pomoć (ako netko ima volje i strpljenja) da mi objasnite laički ili stručno po notama, šta znače basovi izvan mog crvenog kvadrata. unaprijed zahvaljujem.

http://imageshack.us/content_round.p...101kopiraj.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images...102kopiraj.jpg
HarleQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 14:42   #78
Koliko se moze traziti za Hohnericu 80 basova?stanje je dobro,sam treba malo prasinu srediti.
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 00:08   #79
Harmonika Barcarole 72 basa, PROBLEM

Pukla su mi 2 glasa na harmonici iz naslova,

pa me zanima gdje ih kupiti?

Pozdrav
Računalac111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 21:51   #80
Harminka-dugmetara-skola-ucitelj?

Koja je najbolja skola ili ucitelj u Zagrebu za uciti harmoniku dugmetaru? Hvala.
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.