Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 18:06   #81
Zna li netko gdje se mogu nabaviti (kupiti, skinuti...) note pjesama 'Bella ciao' i 'U Stambolu na Bosporu' za harmoniku s klavijaturom?

Također, i note ruskih (može i partizanskih), irskih, talijanskih, francuskih itd. pjesama?

Npr.
http://www.youtube.com/watch?v=f9TYRQ6S-Sc
http://www.youtube.com/watch?v=NeZf7CTM4-c
afrata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 18:02   #82
pozdrav,

Našao sam kući harmoniku, za koju mislim da je

HARMONIKA WELTMEISTER STELLA III 96 B :hmmm:

evo je ode na slici

http://postimg.org/image/sloe3kg37/

molim Vas za pomoć jer se slabo razumijem u haromonike, zanima me da li je to ta marka, koliko vrijedi, negdje sam pročitao da vrijedo oko 250 eura ?

fala na pomoći.
mozakipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 15:48   #83
Koju harmoniku kupiti?

Ovako poceo sam svirat harmoniku i htio bi si kupit neku dobru za ucenje,da je 120b do 3000kn
koju mi harmoniku preporucate ? hvala
Tomica90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 18:12   #84
nemaš toga u Hrvatskoj, u Sloveniji ili Italiji kupiš deset puta bolju za isto toliko manje para, jedan moj rođak tamo kupio za 1000e, sada mu neki tip nudi duplo ovdje u HR
prikaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 11:53   #85
Ne isplati mi se ici u italiju ili sloveniju..kad naucim dobro svirat onda ce mi se isplatit..trazim neku dobru harmoniku za ucenje da nije pre skupa a da je dobra za vjezbanje..
Tomica90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 19:12   #86
Kupnja harmonike u Srbiji

Da li je tko kupovao harmoniku u Srbiji i koji je naćin prenošenja u Hrvatsku.Hvala
JURE313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 12:29   #87
Pozdrav svima! Ima li netko mozda iz zadra da zna harmonikasa Josu ili Josipa? Ima negdje oko 55 godina. Hvala!
Mario1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 23:40   #88
Guerrini % Figli Castelfidardo

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...b67b0a0a57845b


ovako. zanima me znate li mozda nekog tko posjeduje ovakvu guerrini and figli harmoniku (casterfidaldo) naravno Italy. Crvena. četveroglasna, 7 registara u desnoj i 2 u lijevoj ruci, nista mjenjano sve original. stara 45-50 godina. i znate li mozda koliko je njena vrijednost, posto na internetu nisam nasao niti jedan ovaki model.
GadenziBuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 20:34   #89
Sviranje harmonike po sluhu - pomoć

Evo ovako ja sam iso u glazbenu skolu nekih 3 mjeseca ali je onda otiso profesor i nisu mogli naci drugog tako da nisam mogao uciti svirat,a imam zelju i stoga bi sada zelio pokusat po sluhu svirat,pokusao sam ali ne mogu nista odsvirat kako da naucim molim vas da pomognete

Unaprijed hvala
Royalstandard80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 02:27   #90
Kupnja harmonike

Ovako da se predstavim, novi sam na forumu imam 17 god i velika mi je zelja nauciti svirati harmoniku.S 10 godina sam poceo svirat ali vise kao pratnja u skoli , zatim sam krenuo u srednju skolu i morao sam ici u ucenicki dom i to me sprijecilo od daljnjeg ucenja harmonike.Sada sam se opet zagrijao za "svirku" ,ali imam harmoniku weltmeister caprice koja bas nema lijep zvuk htio bih si kupit dallape organtone i trebaju mi misljenja.Harmoniku kupujem sebi ali i svom tati koji isto svira tako da nebi mislili pocetnik a kupuje dallapu .

http://www.njuskalo.hr/harmonike/dallape-oglas-10196231

Ovo je harmonika koja me zanima.

Hvala unaprijed.
Audiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 15:07   #91
Pozdrav ljudi,novi sam na ovom forumu,dakle ono što me oduvijek fasciniralo je harmonika,njezina melodija koje ti dušu otvara,ono što me zanima,imam 30 godina i imam pitanje, dali je kasno početi učiti svirati harmoniku u tim godinama?
čoče is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 07:30   #92
NOTE ZA HARMONIKO

Lep pozdrav!

Prihajam iz Slovenije! Če koga zanimajo note Slavka Avsenika me lahko kontaktira na mail:

[email protected]
mihchohner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 14:31   #93
Quote:
Tomica90 kaže: Pogledaj post
Ovako poceo sam svirat harmoniku i htio bi si kupit neku dobru za ucenje,da je 120b do 3000kn
koju mi harmoniku preporucate ? hvala
Za pocetnike , su ti dobre harmonike cak sa 60 basova, ali neki standard je 80 ili cak 96 je idealno za sviranje no to nema neke velike veze , ako imas volje. Po meni je bolje uzeti manju harmoniku sa manje baseva a kvalitetniju, ali kako zelis, uglavnom da je ispravna , zdrav mjeh, i plitke tipke. Melodije su idealne

Sent from my PAP5300DUO using Tapatalk
Giuseqqe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:18   #94
Harmonika

Pozdrav, ovako imam 16 godina i imam jaku želju da sviram harmoniku. A nisam baš pri novcima kako ni moji roditelji, a htio bi kupit i svirat harmoniku. Pričao sam sa dosta ljudi i kažu da mi je prekasno za nešto ići svirat, molim vas za vaše razmišljanje i pomoć oko harmonike( koju kupit,kakvu kupit itd. a da nije preskupa ) Hvala
suskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 23:14   #95
Pozdrav, zanima me kliko vrijedi harmonika hohner verdi lllb 120 basova, u jako dobrom stanju je
nikolaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 23:15   #96
Quote:
suskoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovako imam 16 godina i imam jaku želju da sviram harmoniku. A nisam baš pri novcima kako ni moji roditelji, a htio bi kupit i svirat harmoniku. Pričao sam sa dosta ljudi i kažu da mi je prekasno za nešto ići svirat, molim vas za vaše razmišljanje i pomoć oko harmonike( koju kupit,kakvu kupit itd. a da nije preskupa ) Hvala
Po mojem mišljenju nikad nije kasno; i ja sam baš u tvojim godinama krenuo svirati. Ipak u glazbene škole se upisuje cca 2-3 razred osnovne u jednom slučaju ili cak i prije. No ne vjerujem da češ ići u glazbenu školu pa i ako želiš svirati pravilno i znati note ima večernjih škola, privatnih satova harmonike i sl.Vjerojatno češ biti samouk.No bilo bi dobro da imaš nekog tko svira da ti pokaže osnove i malo te uvede,pokaže tehniku, kako spojiti lijevu i desnu ruku. Ima i dobrih knjiga za učit, no nije to to.

Bitno kod kupnje harmonike je da je ispravna. Ne treba biti nešto velika i skupa, kasnije kad se zna svirati lako se prebaci na bolje. Bitno je da ima zdrav mjeh, što pliće tipke (lakše je svirat) te da je zdrava iznutra (da nije oksidirala i slično). Za početak 80 basna je ok.
Giuseqqe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 18:09   #97
Hohner antikvitet vrijednost?

našao sam na tavanu nekakvu starinsku harmoniku pa bi me zanimalo koliko vrijedi
Pgneovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 00:26   #98
pozdrav svima!
tražim savjet i molim pomoć. sin je završio drugi razred glazbene škole i prerastao harmoniku (weltmeister, 60 basova). rekli su nam da mu treba veća, po mogućnosti 90 ili 96 basova, najbolje hohnerova i da bi ga ta trebala izdržati do kraja osnovne glazbene. i počela sam gledati po oglasima što se nudi polovno, da nije preskupo, a opet ima neku kvalitetu i naišla na zid. što odabrati? hohnerovih ima više koliko vidim. što gledati? lucia, morino, amica,... totalni sam laik na tom području, molim, pomozite mi. isto tako, pokušavam ovu našu od 60 basova prodati, prošli mjesec je bila na servisu, sve je iznutra sad uštimano i naštimano (valjd se tak kaže ), taj servis sam platila 670kn, imam i račun. jel puno za nju tražiti 2000kn? s obzirom da je stara 30-ak godina, mužu tata kupio u njemačkoj kad je bio mali, a nije ni korištena dok sin nije krenuo u glazbenu. doslovno je 27 godina čamila u kutiji. i za ovu veću, jel moguće naći nešto za 3000kn?
hvala unaprijed na odgovorima!
frankie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:57   #99
Pomoć????
Klinac (7 godina) uči svirati harmoniku i nakon dobrog uspjeha s vježbama otvaranja mijeha došle su vježbe sviranja. E sad! U teoriji stoji da se tijekom pauze ne otvara/zatvara mijeh, a broje se dobe.
A u vježbi iz knjige ima situaciju da - ako ne otvara mijeh tokom pauze - nema dovoljno otvoren mijeh za sviranje sljedećeg takta kad se mijeh zatvara.
Treba li pomoću tipke za zrak zatvarati/otvarati mijeh za vrijeme pauze?
Puno hvala!!
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 02:25   #100
pa znaci da se onda mijeh ne uvlaci,nego razvlaci...ovisi koliko i ta pauza traje..

mislim,između ostaloga ne znam cemu dijete forsirati sa tim finesama.Kada mu se motorika razradi,kroz par mjeseci onda polako treba inzistirati na takvim stvarima...


ne znam odakle ste,ali moj vam je savjet da uz glazbenu skolu,klinac ide i na privatne satove.Cijene se krecu od 10€ pa do 50€ ovisi odakle ste.Puno ce bolje savladati tehniku,sto u nasim glazbenim skolama bas i nije moguce...
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.