Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 09:43   #101
Hvala, snašli smo se. Jednostavo smo na kraju nazvali učiteljicu i dobili uputu da upišemo u vježbu notu umjesto pauze kako bi klinac mogao to pravilno odvježbati.
8još je mali sav ponosan jer je pohvaljen kako je dobro uočio problemčić )
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:15   #102
pozdrav svim pocetnicima
bili11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 01:48   #103
Odabir harmonike za početnika

Lijep pozdrav svima za početak,
Imam 20 godina i pukla me zelja da naucim svirati harmoniku jednostavno sam presretan kad cujem zvuk harmonike te zelim i sam svirati istu,eh sada sviram tamburicu vec skoro 9 godina te znam citati note (donekle) te vecinu pjesama mogu nakon jednog slusanja na internetu sam odsvirati dosta tocno ,no posto se na harmonici pretpostavljam konstantno svira dvoglasno totalno sam pocetnik na tom podrucju, pa me zanima koja harmonika bi bila dobra za pocetnika ,kod kuce imam "melodiju" od 32 basa koja je vec stara i pokvarena te mi treba neka pouzdana za ucenje ovako za sviranje po festama a tko zna kasnije i mozda nesto vise.Koga god pitam kazu mi da uzmem sa sto vise basova, ja sam razmisljao oko 60-ak? no svi mi kazu da ce mi to biti malo.
Jos me zanima kakvi su dojmovi na harmoniku Weltemeister Stella ili Diana posto sam pronasao oglase na njuskalu koje bih mogao provjeriti,te sam jos pronasao ovaj oglas koji je u mom "cjenovnom rangu " pa me zanima misljenje nekoga iskusnijeg http://glazbeni-oglasnik.com/oglasi/606091
Eto ukoliko imate bilo kakav savjet pomozite,
Lijep pozdrav i sve najbolje za nadolazece blagdane
Josip.
crazyIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 13:20   #104
Pozdrav svim harmonikasima
Ja sam poceo evo prije mjesec dana sa sviranjem harmonike, oduvijek mi to bila zelja i mogu reci vec sad da mi je zao sto nisam ranije poceo (imam 31 g) i da mi ovaj hobi totalno ispunjava srce i dusu :-)
Kupio sam Weltmeister Stella 60 basova i veoma sam zadovoljan .
Poceo sam sa sviranjem striktno po notama ali posto od mnogo pjesama je nemoguce pronaci notne zapise, prisiljen sam da pocnem uciti na sluh, sto mi bas i neide... skidanje pjesme traje prepredugo i nonstop isprobavanje koji ton pase koji ne, pocinje polako zivcirati.
Molim za iskustva i savjete??
elvis-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 23:33   #105
a koji zanr? Narodno, klasika, polke...??
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 23:51   #106
Ima li neke značajnije razlike u zvuku između klavirske harmonike i dugmetare?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 04:16   #107
Znaci ako su tonovi isti, ne da nema znacajnije, nego nema nikakve razlike
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 18:12   #108
Pozdrav,evo prijatelj mi poklonio harmoniku weltmeister diana 80 basova,e sad me zanima dali je to dobra harmonika za početnike i dali znate koga tko popravlja i uštimava harmonike okolica zagreba,jaske,karlovca.
Nikad nisam svirao ali bi htio naučiti samo još trebam naći nekoga tko daje lekcije.Hvala.
biankoneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:27   #109
kupio bih harmoniku...80b, ili 96b.....ako netko ima povoljno i da je sa harmonikom sve u redu neka se javi....početnik sam u sviranju, ali ne kupujem mačka u vreći, tako da onaj tko prodaje harmoniku odgovara (garantira) za ono što kaže o njoj...prednost Osijek i okolica, ali nije uvjet
alex osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:29   #110
Lijepi pozdrav svima,
može li se na ovoj harmonici: http://franc-music-shop.com/harmonik...jh2000-rd.html
naučiti osnove i zasvirati pokoju ili je to dječji model za zabavu?
lp
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:41   #111
Ovisi što želiš odsvirati. S obzirom na jako mali broj basova (lijeva ruka) nisu baš velike mogućnosti. Dječja harmonika je to. Imaš li veliku ruku? 64-80 basova bi ti bilo ok.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:00   #112
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Ovisi što želiš odsvirati. S obzirom na jako mali broj basova (lijeva ruka) nisu baš velike mogućnosti. Dječja harmonika je to. Imaš li veliku ruku? 64-80 basova bi ti bilo ok.
Hvala ti na odgovoru. Pa da, našao sam jednu od 60 basova i ta mi se nekako čini ok. (Weltmeister).
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:40   #113
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje, znaci totalni sam pocetnik, ne znam apsolutni nista o harmonici ali volio bih pripremiti jedno iznenadjenje na jednom dogadjaju koji ce se desiti za godinu i pol dana. U tih godinu i pol dana planiram svaki dan uciti svirati, da li je moguce u godinu i pol nauciti barem par pjesama odsvirati za taj dogadjaj?
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:08   #114
Quote:
Krustyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje, znaci totalni sam pocetnik, ne znam apsolutni nista o harmonici ali volio bih pripremiti jedno iznenadjenje na jednom dogadjaju koji ce se desiti za godinu i pol dana. U tih godinu i pol dana planiram svaki dan uciti svirati, da li je moguce u godinu i pol nauciti barem par pjesama odsvirati za taj dogadjaj?
Moguće je ali to i ovisi o tome koje pjesme želiš odsvirati, koliko su one komplicirane i slično i koliko si sati dnevno spreman izdvojiti za vježbanje ako uvidiš da to ne ide onim tempom kojim si zamislio?
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 23:46   #115
Moguce je, ali ovisi o cemu se radi tj. sta ces svirat. Najbolje si nađi privatno satove, pravilnije ces naucit, a mozda niti ne stanes na tome, nego se pronađes pa nastavis dalje...
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 13:50   #116
Kupujem harmoniku za učenje, ali da može i dalje poslužit....80+ basova.....ako netko ima povoljno, neka se javi u inbox. Prednost Osijek i okolica, ali nije uvjet
alex osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2021., 18:54   #117
Pozdrav svima, nikada nisam svirao nikakav instrument niti znam o notama a zanima me sve o harmonici, registri za sta sluze, koju odabrati za pocetnika i za daljnje sluzenje, (jedan mi je rekao 120basova, do 400eura koju god da kupim dobra je). Onda o tim registrima 7+2 itd..dali netko zna gdje skinuti knjigu o tome (o svemu sto se tice harmonike). Hvala
Gec89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 11:28   #118
Quote:
Gec89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nikada nisam svirao nikakav instrument niti znam o notama a zanima me sve o harmonici, registri za sta sluze, koju odabrati za pocetnika i za daljnje sluzenje, (jedan mi je rekao 120basova, do 400eura koju god da kupim dobra je). Onda o tim registrima 7+2 itd..dali netko zna gdje skinuti knjigu o tome (o svemu sto se tice harmonike). Hvala
Ne znam možeš li skinuti knjigu (zašto bi skidao ako ju možeš posuditi?) ali potraži ili utipkaj Albin Fakin - to je bila škola za harmoniku, zatim Celeste Zrelc-Nikola Đirlić - Savremena škola za klavirsku harmoniku. Osim toga, 120 basova za početnika mi se čini puno. Sa 120 basova možeš na harmonici odsvirati najkompliciranije skladbe (tonaliteti s puno povisilica i snizilica), no teško da ćeš odmah svirati Franza Liszta. Mislim da ti je dovoljna i ona od 80 basova. Nemoj uzeti najmanju (32), te su namijenjene djeci i zaista su male za odraslog početnika.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2021., 23:05   #119
Pozdrav, trebao bi poreporuku neke stranice ako imate od kud nabavljate note. Volio bi svadbene, zabavne, a može i stranog ponešto.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2021., 09:27   #120
Ima netko ?
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.