Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 22:28   #641
smeđe je stara krv - znači, ne krvariš trenutno

ja sam imala krvarenje, čista krv, pa nekoliko dana nakon toga smeđi iscjedak. Sad mi je bijeli, ponekad žućkast, ali ne zamaram se jer su mi brisevi čisti. Bitno samo da nema svježe krvi
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:47   #642
Bok svima, ja sam nova na forumu iako vas dosta pratim, pa evo da i ja ispricam svoju pricu. Prije godinu dana imala sam spontani u 24tj., takoder sam imala cijelo vrijeme smečkaste iscjetke i nekoliko puta jaca krvarenje, ali to nije uzrokovalo spontani vec aminocenteza, nazalost. Da ne duljim, sada sam otkrila da sam trudna kojih 6 tjedana i imam obilan iscjedak, proziran, ponekad rastezljiv, ali ne brine me to toliko kao rozkasti iscjedak koji sam imala prije 2 dana, bilo je slabo i nije se nastavilo, ali nakon prosle trudnoce svega me uzasno strah, jer neznam kako bih podnjela opet isto. Zanima me kakva su vama iskustva s roskastim iscjetkom i kako prozivljavate pocetke trudnoce jer vidim da nas nazalost dosta ima sa istom sudbinom.
is23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 13:47   #643
Ja sam isto prvih 12 tt konstantno imala krvavi iscjedak i to svaka 2-3 tjedna, trajalo bi po par dana, ujutro je bilo obilnije, popodne manje. Moj ginekolog je meni savjetovao mirovanje i čekanje.U 12 tt je to skroz nestalo. Evo, sad sam u 22 tt, maternica potpuno zatvorena, uredna trudnoća. Nadam se da će i tebi biti tako, sretno!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:43   #644
is23, iako sam obecala sebi da necu puno visiti na forumu i internetu kad ostanem trudna zelim ti odgovoriti jer znam kroz sta prolazis. prvu bebu izgubila sam u 23+1 tt, radjala sam punih 12 sati, beba nije prezivjela a ja sam dozivjela takvu traumu da sam godinama bila uvjerena kako cu jednog dana prije usvojiti dijete nego ostati trudna. isto sam malo krvarila, pa malo imala smedji iscjedak malo ne. uglavnom, brisevi bili cisti ko suza i ni dan danas ne znaju sta se dogodilo. ruptura placente, uslijed čega, necu nikad saznati. samo se jednog dana srusilo sve. sada sam opet trudna, u 16tt. isto imam stalno neke iscjetke (sada bijeli/svijetlo zuti, cak i svijetlo smedji), na pocetku i taj svijetlo crveni/rozi. vec mi idu na jetra . ali trudnoca je uredna, svi nalazi uredni, malo vise se pazim, na mirovanju sam doma i nastojim, koliko god to na dane tesko bilo, misliti pozitivno, raditi stvari koje volim i okupirat misli necim drugim kad me uhvati strah. nije lako i znala sam da nece biti lako no dati cu sve od sebe da ovaj moji mali zvrk na ljeto dodje na svijet i da mu pruzimo svu ljubav ovog svijeta. tebi zelim sto uredniju trudnocu, slusaj ginekologa, pazi se i sto manje straha i crnih misli
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:12   #645
Cure moje drage
Ja imam bijeli gust iscjedak ali kao da je pomiješan sa prozirnim. Imam ga od spolnog odnosa. Nadam se trudnoći. Kaj vi mislite? Imala možda koja od vas bijeli, gusti obilna iscjedak na početku trudnoće? Hvala
AndelaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:17   #646
Imaš ga od spolnog odnosa?

Od toga dana ili zbog toga?
Moram priznati da ne kužim.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:52   #647
Drage cure i ja muku mučim s iscjetkom, i to više psihilčku muku nego fizičku pa molim za savjet. U 8. tjednu trudnoće sam i imam prozirni iscjedak bez mirisa gotovo 2 tjedna. Ništa me ne peče i ne svrbi, ali osjećam neugodu zbog kontinuirane vlage dole. Stalno pratim iscjedak od straha da ne promijeni boju jer sam prošle godine imala spontani u 7. tt. Tada sam isto imala prvo prozirni pa bijelkasti iscjedak, koji je iz dana u dana postajao sve tamniji dok nisam prokrvarila. Znam da je pojačani iscjedak u trudnoći normalna pojava, ali ono što me brine odnosno zbunjuje je to da kada mirujem on je minimalan, čak ne ostaje na gaćicama, ali postaje obilniji kada se krećem, hodam odnosno kada sam fizički aktivnija (u smislu da ne sjedim ili ležim pola dana). Npr. unazad 10-ak dana sam bila na poslovnom putu i dan mi je bio dosta naporan. Tada je iscjedak bio ne samo obilniji nego čak gušći. Ali navečer se smirilo i drugi dan je opet bilo sve po starom. Sada sam kući na mirovanju po preporuci doktora (koji za sada kaže da je sve u redu) i naravno čuvam se, ali moram i hodati inače će mi se dupe zapeći za stolicu Čitam po netu i forumima svašta o iscjetku u trudnoći, ali nisam naišla na iskustvo da se on pojačava kod fizičke aktivnosti. Ima li možda neka od vas slično iskustvo? Hvala vam cure
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:44   #648
Quote:
Pixie777 kaže: Pogledaj post
Imaš ga od spolnog odnosa?

Od toga dana ili zbog toga?
Moram priznati da ne kužim.

Od toga dana.
AndelaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 11:51   #649
Dadolina, hvala ti na podršci jako puno mi to znaci jer ljudi koji nisu prosli nemogu znati kako se mi osijecamo,lako je reci ma bude, tako je moralo biti ali dan danas se sijecam svega kao da je bilo jucer, i krvarenja i rađanja, i sobe pune trudnica sa malom dijecom, i sestara koje su me svaki dan pitale, a koja je vasa beba...ah .. Ja jos nisam otisla kod ginica, idem u ut i uzasno me strah sta ce biti, a valjda bude sve ok, mora, drzim ti fige i zelim ti svu srecu da sve prode u redu, MORA, zasluzila si, kao i sve ostale curke. Htjela bi te pitati jos, ako si iz zg da li privatno ides kod ginica ili u bolnici vodis trudnocu, jer ja sam sva u nedoumici, ne znam sta bi mi bilo pametnije?.
is23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 10:46   #650
trudna 5+1, koristim linex lady vaginalete, jučer 3 za redom stavila, e sad, narančasti iscjedak , to je vjerovatno od njih,?!

od prve dvije vaginalete nisam imala tu pojavu, ima li nekog objašnjenja

da zovem gin ili sestru pa da pitam, ?!
nisam čitala cijelu temu pa ne znam da li je neka trudnica imala takav slučaj.
Daisyduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 13:32   #651
a koje su boje te vaginalete
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 13:42   #652
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
a koje su boje te vaginalete
nisu narančaste, nego bjelkasto-krem, one su u kapsulama, nije kao ona obična vaginaleta bijela, tipa canesten
Daisyduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:36   #653
pa to ti je vjerojatno od vaginalete, dok se topila. Tako je meni bilo nakon geonistina, on je žućkast
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:44   #654
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
pa to ti je vjerojatno od vaginalete, dok se topila. Tako je meni bilo nakon geonistina, on je žućkast
tnx
Daisyduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 19:08   #655
Ej curke, i ja sam nova pa se nemojte ljutiti ako to vec negdje pise :P

Uglavnom, uskoro sam u 15. tjednu trudnoce, a taj iscjedak mi je poceo oko 9. tjedna onako lagani, bez boje i mirisa kako i inace zna biti, ali u 13. je grozno krenulo... Zuckasto-bijele je boje, vise zute, uzasno smrdi i svrbi, ali ne konstantno, nego onako u mahovima. Redovito se perem, cak i cistim intimnim maramicama kada nemam gdje oprati.. Pocela sam cak dnevne uloske koristiti kako ne bi kroz hlace stalno promakalo... Toliko zna svrbiti da se ne mogu suzdrzati i jednostavno moram to pocohati, ali sam se par puta znala raniti jer mi je ionako koza cini se od toga osjetljiva pa jos i sila ne pomaze
Kod ginica ne mogu jos neko vrijeme pa zelim cuti bar necije misljenje da se ne sekiram oko toga.. Vidjela sam da se preporucuje odmor, ali studiram pa ne mogu ne dolaziti na nastavu. A sto se tice tableta, dobila ih sam od prosle ginekologinje jos prije trudnoce (iako nije bilo ovih simptoma) i bilo je samo gore. Mislim da su vaginalete ili tako nesto.

Je li to opasno, sto da radim?
Toncica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 02:18   #656
moguće da imaš gljivice... pogotovo ako ima miris i svrbi te, a gljive oće svrbit do iznemoglosti. ja sam ih imala jednom u životu i mislila sam da ću riknut :d

a da se posvetim i sebi. mene prati žućkasti iscjedalžk od 6 tt... brisevi bo, sve bo, al on i dalje smara

i u biti se pojavljuje malo pojačano ako duže hodam ili stojim na nogama..
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 09:18   #657
Damn it... Ok, dakle nesto definitivno moram poduzeti.. Hvala
Toncica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 09:22   #658
Quote:
Toncica7 kaže: Pogledaj post
Damn it... I sta, ipak moram cekati do ginekologa pa ce mi valjda dati nesto za to? I jel moze to nastetiti bebici?
a zašto ne možeš poći u ginekologa?

neće ti gljivice naštetiti bebi samo će tebi ić na živce, al bar su one lako rješive, pođi na pregled i nek ti da terapiju
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 10:12   #659
Duga prica... Studiram u drugom gradu, a ginekolog mi je u rodnom, a necu ic jos neko vrijeme doma... Ali dobro, ako kazes da nije za bebu opasno onda bude ok, ja izdrzim jos malo i to je to =)
Toncica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:18   #660
Evo i mene, drage moje. 5tt, slab smeđi iscjedak jucer, doktor mi je rekao da to ne smije biti, tj. da nije normalno, dobila utriće i preporuku mirovanja. 30 tableta, 3x1, za deset dana ponovno k njemu.. Samo da sve bude OK..
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.