Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2008., 08:30   #1
Best buy vino

naletio u Billi na Gossips Shiraz Cabernet. 30kn vino koje je jako dobro za te novce,puno bolje nego hrpa domacih ili makedonskih u tom cjenovnom razredu.

ukusno dizajnirana boca i prakticni twist cep
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 08:43   #2
i da postajte ovdje vase best buy vino.znaci sve ono sto je dobar deal za neku normalnu cijenu do 50kn po flasi.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:07   #3
Još uvijek je bestbuy vino domaće u rinfuzi, gdje za 20-30 kn za litru možeš dobiti bolje vino nego većina vina u butelji u dućanima do 50 kn. Odmah ga flaširaš i može ti bez problema na primjerenoj temperaturi stajati bar mjesec dana da se ne promijeni.

U dućanu od bijelih vina kupujem Kutjevačku graševinu, nekad zna biti oko 40 kn na akciji ili neku graševinu i slično, Belje, Đakovačko.
Od crnih se nekak najviše isplati Plavac Blato po 40 kn, nekad je na akciji i malo ispod 40 kn.

Od stranih vina, u Vrutku se može pronaći solidnih vina do 50 kn, nemam nešto omiljeno, eksperimentiram.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:15   #4
Od bijelih vina Zlatna Vrbnička žlahtina za 40 kn. Crno pijem gotovo isključivo svoje domaće i vrlo rijetko kupujem pa ne znam koje izdvojiti
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 15:39   #5
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
Još uvijek je bestbuy vino domaće u rinfuzi, gdje za 20-30 kn za litru možeš dobiti bolje vino nego većina vina u butelji u dućanima do 50 kn. Odmah ga flaširaš i može ti bez problema na primjerenoj temperaturi stajati bar mjesec dana da se ne promijeni.
a kaj molim te znaci domace vino? kod koga? di? ne znam kad sam zadnji put kupila domace vino, a uglavnom se u taj eksperiment dam po istri da mi je prezivilo duze od 3 dana?! mislim da je o tome bespredmetno raspravljati...

od best buyova, svakako je dobar taj gossips, a i bushman's gully, tamo obicno u billi bude odmah do.

ja u zadnje vrijeme lupam po montes vinariji, isto chile. njihove classic serije su vise nego dobre, merlot, cabernet, a i chardonnay. flasa je oko 60 kuna.
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:00   #6
ima super vina na akcijama u lidlu...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 01:55   #7
Quote:
la-di-da kaže: Pogledaj post
a kaj molim te znaci domace vino? kod koga? di? ne znam kad sam zadnji put kupila domace vino, a uglavnom se u taj eksperiment dam po istri da mi je prezivilo duze od 3 dana?! mislim da je o tome bespredmetno raspravljati...

od best buyova, svakako je dobar taj gossips, a i bushman's gully, tamo obicno u billi bude odmah do.

ja u zadnje vrijeme lupam po montes vinariji, isto chile. njihove classic serije su vise nego dobre, merlot, cabernet, a i chardonnay. flasa je oko 60 kuna.
Kupujem savršena vina od frendova na Pelješcu za 20-tak kuna u rinfuzi. Odmah ih sam flaširam i doma stoje po mjesec dana, ako izdrže, mislim ako se ne popiju
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 10:40   #8
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
Kupujem savršena vina od frendova na Pelješcu za 20-tak kuna u rinfuzi. Odmah ih sam flaširam i doma stoje po mjesec dana, ako izdrže, mislim ako se ne popiju
i ja sam preko frenda naručivao ta sa pelješca, majko moja šta je to jako
2dl i spavam ko beba
Guto Gmižić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:17   #9
ma da, mislim, super je to ako imas nekog svog "dobavljaca" i znas kaj kupujes. i nadas se da ce i slijedece godine biti jednako dobro
al ic napamet brijem da je vrlo opasno
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:40   #10
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Od bijelih vina Zlatna Vrbnička žlahtina za 40 kn.
više pijem pivo ali to je jedino vino koje kupujem - jako dobra ponuda za tu cijenu.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:46   #11
jedino savrseno domace vino koje mi obozavamo pit nije na proadjau vec miloscu prijatelja tu i tamo dobijemo buteljku

sve ostalo sto sam probala od domacih je... puno slabije kvalitete


iz ducana - vranac - plantaze definitivno best buy za nase okusne pupoljke
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 17:38   #12
meni ova nasa domaca i makedonska u ovom cjenovnom razredu jesu ok ali nis narocito.fali im onog nekog aftertaste. Chilleanska i Australijska su mi nekak finija imaju drugi miris i okus.

neusporediv je onaj plavac u flasi po 30kn i neki od ovih australskih bar meni...

pravi pljeski plavac je daleko skuplji a da ne govorim o Dingacu...

slicno i sa bijelim vinima.Mi imamo dobrih skupih vina ali u ovom jeftinijem razredu vecina dobavljivih u ducanima je shit.


ovo od frendova etc je van kategorije
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 18:54   #13
od stranih bugarski teliš (oko 25 kn), od domaćih grgurevićev plavac (oko 50 kn).
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:20   #14
uputite se po vinskim cestama npr. zagrebačke županije
oko Zeline imate hrpetinu dobrih vinara i njihova su vina u rimfuzi oko 20 kn , otiđite u okolicu Jastrebarskog ista je priča
po Međimurju također, Moslavina
ti su ljudi registrirani, ministarstvo poloprivrede ih nadgleda, sve je pod kontrolom
dakle, put pod noge...
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 07:12   #15
Od vina u rinfuzi, ja ubadam Zeleni silvanac, 16kn/l. Kupujem ga na Mirogojskoj, preko puta Doma zdravlja je obiteljska kuća gdje se u drvenim bačvama čuva to vino koje se inaće doprema iz Varaždina. Meni je odlično Inaće, ta "prodavaonica" postoji tamo već barem 30god, tako da vjerujem da ste mnogi čuli za nju. No, ono što pokušavam nabaviti je domaće crno vino, za to nemam pojma gdje u ZG ubosti - ima li tko kakav prijedlog? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 12:14   #16
Meni je od tih jeftinijih dobar Merlot od Dubrovačkih podruma
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 14:12   #17
sva jeruzalemova vina.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:57   #18
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
više pijem pivo ali to je jedino vino koje kupujem - jako dobra ponuda za tu cijenu.
A taj Vrbnik mora da je kao Kalifornija ,kad toliko Žlahtine lifraju.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:59   #19
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Od vina u rinfuzi, ja ubadam Zeleni silvanac, 16kn/l. Kupujem ga na Mirogojskoj, preko puta Doma zdravlja je obiteljska kuća gdje se u drvenim bačvama čuva to vino koje se inaće doprema iz Varaždina. Meni je odlično Inaće, ta "prodavaonica" postoji tamo već barem 30god, tako da vjerujem da ste mnogi čuli za nju. No, ono što pokušavam nabaviti je domaće crno vino, za to nemam pojma gdje u ZG ubosti - ima li tko kakav prijedlog? Hvala!
Probaj na početku Kustošijanske,desna strana imaš viški podrum.Korektna vina i korektne cijene.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:55   #20
Više manje sam prestao piti vina iz butelje, to držim samo za crne dane kad nestane rinfuze u hladnjaku. A i to se iskristaliziralo, zbog nekog razloga imam popriličan broj buteljica Traminca iz jednog čarobnog podruma u Zmajevcu(jer ih kupujem kad god gazda hoće prodat a ukućane baš i ne smatram dostojnim toga vina dok god nema zapečenih palačinki na stolu).

Rinfuza se nabavlja naveliko iz Zmajevca i Suze. Tko zna zna, tko ne zna, njegov problem. Nema dovoljno za sve, al mora biti za mene, tako da... pijte vi lijepo onaj industrijski drlog iz trgovine a ja si lijepo idem natočit čašu vina kakvog ni Isus Krist nije pio dok je na zemlji hodao.

Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.