Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2014., 20:00   #1
Mjesta s manje turista

Pozdrav svima
Naime kao i sto pise u naslovu u potrazi sam za nekim manjim turistickim mjestom nebitno otok ili kopno ali bitno da ne vrvi turustima jer ne preferiram guzvu
prosle godine smo bili u selcu pa mi je tamo bila k
atastrofa...korzo i plaza uzasna guzva
tnx
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 20:53   #2
Ti bi skroz totalni mirno mjesto di skoro i da nema turista? Mora li to biti vece mjesto (kao Selce ili moze biti skroz malo)? Ima dosta mirnih mjesta na Jadranu, ali me zanima je li ti bitna velicina mjesta.
Zasad, na prvu mi palo na um Trpanj na Peljescu. Veliko kao Selce, a daleko manje turista i puno ljepse za kupanje. Imam jos prijedloga, pa javi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 21:04   #3
hvala
ali ne ne mora biti velicina selca moze biti i manje mjesto a i vece ne bitno
bila sam na vise mjesta ali jos uvijek tragam za idealnim ali prosle godine sam poludjela u selcu najgore mjesto do sada.
Plaza krcata rucnik ne mogu staviti ,za nas cetvero ( mm i dvoje djece ) uzas ...
navecer kada setas rivom setamo kao sardine
za sladoled red od 15 metara...uzas
a bas me taj put kostalo koda sam u grcku otisla.
Najgore mjesto do sada.
Basbi osamu ono gdje nema pubertetlija samo obiteljski
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 22:52   #4
Kuzim te, i meni Selce jedno od najneprivlacnijih mjesta na Jadranu.
Dakle, Trpanj sam vec spomenula. Loviste, isto na Peljescu, totalno mirno, bez turista, ima ducan, par restorana i to je to. Duba peljeska, sa predivnim plazama,,samo sto tamo nema ducana, samo konoba i pekarski kombi koji donosi svako jutro kruh. Najblizi ducan je 14 km dalje, u Trpnju.
Orebic je najvece peljesko naselje, ima puno lijepih plaza, bude turista ali nikad guzva, ni u sezoni. Zuljana isto na Peljescu, jako malo mjesto, divne plaze, jedan ducancic, kafici, nesto restaca i to je to. Od makarske rivijere ti je Bratus jako mirno mjesto. Jako malo mjesto, sa ducancicem, tri restorana ali ima setnicu iz more i s jedne i s druge strane i te setnice uz more s plazama vode do susjednih mjesta.a ako pozelis vrevu/moving,samo skoknes 5 km do Makarske ili B. Vode. Do Bratusa su Krvavice, tamo je samo jedan restoran, najmirnije mjesto Ma rivijere..samo plaza s borovom sumom, mali kamp, nesto kuca a velika plazaaa.
Slano, 30 km prije Dubrovnika isto mirno mjesto. Puno plazica, imas se di setati uz more. Otok Cres: Miholascica, jako malo mirno mjesto (stvarno turbo malo mjesto), ima veliku sljuncanu plazu, jedan restoran, kafic na plazi. Ima i jedan ducan. Na Pagu Smokvica, jako malo selo sa sljuncanom plazom. Nema ni restorana ni ducana, najblizi restoran je 2 km dalje u Vlasicima (malo selo s pjescanom plazom)., a u vecu opskrbu se ide u Pag (cca 15 km). Otocic Ilovik, na njega se ide brodicem sa Losinja. Tamo nema auta, auto se ostavlja na Losinju. Jako malo pitoreskni naselje, turista skoro da i nema, puno cvijeca a nekih 15 min setnje od mjesta je predivna plaza s bijelim pijeskom i s hladom..
Silba, Olib-mali mirni otoci..
Itd its..ma mogu ih jos nabrojiti., ali nisi mi dala jos neki kriterij da suzim izbor
Sva ova mjesta sto sam spomenula imaju bas lijepe plaze.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 00:59   #5
Hvala na iscrpnoj informaciji puno ste mi pomogli
To je to sto sam trazila u biti samo bez neke vreve i slicnih stvari.
Mir mir i samo mir
Da neoptereceno u kupacem mogu setati hihihi
zekam se malo
Ma ono prosle godine katastrofa
eh da jedini kriterij- da nisu kamene ili betonske plaze radi kikica
bas ono nesto da se ne optereceno izvalim na plazu i rileks
a ne da jos uz svoju moram dadiljati i tudju djecu kao sto mi se desilo prosle godine i zbog toga trazim osamu jer odmor nula bodova na takav nacin
Iryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 01:06   #6
Sva ova mjesta koja sam nabrojala imaju lijepe plaze, dakle ili sljuncane ili pjescane, nikako beton ili stijene jer i ja favoriziram takve plaze kao ti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 13:09   #7
Kožino je fora

Dovoljno daleko, a opet blizu Zadra, Petrčana, Nina i svih okolnih nacionalnih parkova.
chopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 15:03   #8
Od Zadra prema Pagu - Ljubač, zatim Rtina (prijedlog Stošići i Vrankovići, Miočići baš i ne), mala mjesta sa pješćanim plažama sa sitnim pijeskom i plitkim morem i bez gužve. Smokvica na Pagu je prekrasna, šljunčana plaža sa prirodnim šljunkom, a ima i restoran preko ljeta. Vlašići su isto bili, ali su počeli ugošćavati grupe pa zna biti poprilična gužva kad uleti mlađa ekipa, posebno ako su neki sportaši, što sam vidiom prošle godine.
Dinjiška na Pagu je lijepa, ali kroz mjesto prolazi glavna cesta, Miškovići su isto zgodni, ali baš nemaju neku plažu.
Otoci - mislim da gotovo cijeli Pašman odgovara ovome što tražiš, posebno potez Kraj - Pašman.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 20:00   #9
Ne bih Rtinu preporucila, da, Smokvicu sam vec preporucila. Ljubac, ja volim pijesak ali tamo moras hodati po pijesku 100 m da voda bude do trbuha , a rijetko komu se to da.,Dinjisku ne bih, jer stalno tamo prolaze auti cestom, Miskovici nemaju plazu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 21:37   #10
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne bih Rtinu preporucila, da, Smokvicu sam vec preporucila. Ljubac, ja volim pijesak ali tamo moras hodati po pijesku 100 m da voda bude do trbuha , a rijetko komu se to da.,Dinjisku ne bih, jer stalno tamo prolaze auti cestom, Miskovici nemaju plazu.
A gledaj, Rtina se proteže nekih 4 km, imaš nekoliko zaselaka gdje su prvi i zadnji (Miočići i Miletići) prenapučeni, sa betoniranim plažama, restoranima, preveliki muving za moj ukus, ali ona dva srednja sela su bez ičega, sa manje više prirodnim pješćanim plažama, manjim brojem ljudi, nema gužve.
A Ljubač, e to je posebna priča, treba hodati i 200 m za vodu do trbuha , na 100 je samo do koljena , za picigin i slične igre dušu dalo, moje klinke obožavaju kad se tamo zakopamo, jedino si pun pijeska pa je prvo tuš pa onda ulazak u kuću, u kupaćem kostimu se nađe pijeska za temelje izbetonirat. Jedino je gadno kad se pijesak uvuče u mehanizam od fotoaparata pa na to treba pripazit.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 00:14   #11
Da, meni je fora taj Ljubac, samo vecini Hrvata je to mrsko toliki pijesak . Osobno, za miran odmor s predivnom prirodom i plazama preferiram Peljesac
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 13:18   #12
Poljica, 2km posije Marine (Trogir)
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 08:45   #13
Lightbulb Jedan sličan upit

Pozdrav svima

@Iryne, ispričavam se na ubacivanju, no ne znam kamo da svoj upit smjestim.

Treba mi preporuka za mjesto s čim manje turista i mirnom plažom za 1 osobu koja želi čisti odmor i obnavljanje, tišinu. Da može jednostavno leći i ''postojati uz more'' ili malo proplivati, bez previše interakcije s ljudima. Poželjno je da je plaža veoma blizu jer će se samo do nje ići, neće biti nikakvih aktivnosti ni izlazaka. Manje je bitno kakav tip smještaja je dostupan (hotel ili apartman), bitan je mir. Apsolutno je nebitno radi li se o većem ili manjem mjestu.

Otegotne okolnosti su što je lokacija geografski ograničena na prostor između cca Rijeke i Senja, da nije otok. Poželjno je i da se do tog mjesta nije suviše komplicirano dovesti. Svaka sugestija je dobrodošla jer bi bilo izvrsno da se taj odmor realizira vrlo brzo. Molim vas, pišite ako vam bilo što pada na pamet.

Unaprijed hvala
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 11:21   #14
Na ton potezu jedino mirno mjesto bez turista je Bakarac (ne Bakar, nego Bakarac) u Bakarskom zaljevu. Jako mirno i jako malo mjesto. Najljepse se kupati na onom dijelu gdje je ona dizalica bivse tunere, mala sljuncana plazica, hlad cijeli dan. Od mjesta do tog dijela plaze max pet min pjeske. Istina, kroz Bakarac i iznad plaza je magistrala, ali otkad je produzena obilaznica od Rijeke do Krizisca, daleko je manji promet, samo domaci...cijeli ostali potez do Senja je prepuno kupaca, osim jedne ili dvije uvale izmedju Novog i Senja ali nije bas u mjestu i mora se imati auto/skuter.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 18:01   #15
Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Treba mi preporuka za mjesto s čim manje turista i mirnom plažom za 1 osobu koja želi čisti odmor i obnavljanje, tišinu. Da može jednostavno leći i ''postojati uz more'' ili malo proplivati, bez previše interakcije s ljudima. Poželjno je da je plaža veoma blizu jer će se samo do nje ići, neće biti nikakvih aktivnosti ni izlazaka. Manje je bitno kakav tip smještaja je dostupan (hotel ili apartman), bitan je mir. Apsolutno je nebitno radi li se o većem ili manjem mjestu.
Otegotne okolnosti su što je lokacija geografski ograničena na prostor između cca Rijeke i Senja, da nije otok. Poželjno je i da se do tog mjesta nije suviše komplicirano dovesti. Svaka sugestija je dobrodošla jer bi bilo izvrsno da se taj odmor realizira vrlo brzo. Molim vas, pišite ako vam bilo što pada na pamet. Unaprijed hvala
A da unajmiš manju jedrilicu barku na par dana, nađeš neku osamljenu valu i "slušaš" tišinu par dana?
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 12:30   #16
intenzivno tražimo smještaj, i našla sam neke jako jako jeftine apartmane u Poljici kraj Zadra.
Gledam na karti, najbliže mjesto za kupanje su Vrsi, zna li netko kakvo je tamo stanje s parkingom, budući pješke ne možemo ići.

Jel netko bio u navedenom kraju, ne znam uopće što da očekujem i koliko je pametno ići negdje gdje moram svaki dan autom ići do plaže.
black berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 13:20   #17
I ja tražim neko mirno mjesto. Ne mora biti pustoš, ali da nije gužva. Negdje na potezu od Zadra do Dubrovnika, isključeni su otoci do kojih je skupo prevesti auto. Bitno mi je da ima trgovinu, kafić za kavu i eventualno negdje navecer prošetati te da ima stari dio (tipa stare kućice i sl., da nije neko novo apartmansko naselje), šljunčane ili pješćane plaže s hladom, a idealno s uvalicama gdje bi mogli biti praktički sami u polovici 8. mj. Bili smo na Pelješcu i Makarskoj rivijeri, tako da bi htjeli nešto novo. Kao primjer onoga što mi se svidjelo mogu navesti Pučišća na Braču ili Trpanj na Pelješcu. Ako vam pada što na pamet, molim preporuku.
Ljiljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 18:08   #18
skoro svako misto prije 5.7 i nakon 15.8.....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 19:48   #19
Quote:
black berry kaže: Pogledaj post
intenzivno tražimo smještaj, i našla sam neke jako jako jeftine apartmane u Poljici kraj Zadra.
Gledam na karti, najbliže mjesto za kupanje su Vrsi, zna li netko kakvo je tamo stanje s parkingom, budući pješke ne možemo ići.

Jel netko bio u navedenom kraju, ne znam uopće što da očekujem i koliko je pametno ići negdje gdje moram svaki dan autom ići do plaže.
Poljica su selo u polju par km od mora. Kupanje u Ljubaču ili Vrsi ili uvala Jasenovo sjevernoistočno od Vrsi. Ovo zadnje bi bio moj izbor, ali Ljubač ima prednosti ako imaš malene.
Kao što i sama vidiš jeftino je s razlogom, odnosno imaš manjak komoditeta. Ako te interesira više imaš moj pm. Poznajem dosta dobro to područje, ne znam koji te smještaj interesira i do koje cijene, možda bi se našlo nešto bliže moru.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 09:32   #20
Quote:
Ljiljan kaže: Pogledaj post
I ja tražim neko mirno mjesto. Ne mora biti pustoš, ali da nije gužva. Negdje na potezu od Zadra do Dubrovnika, isključeni su otoci do kojih je skupo prevesti auto. Bitno mi je da ima trgovinu, kafić za kavu i eventualno negdje navecer prošetati te da ima stari dio (tipa stare kućice i sl., da nije neko novo apartmansko naselje), šljunčane ili pješćane plaže s hladom, a idealno s uvalicama gdje bi mogli biti praktički sami u polovici 8. mj. Bili smo na Pelješcu i Makarskoj rivijeri, tako da bi htjeli nešto novo. Kao primjer onoga što mi se svidjelo mogu navesti Pučišća na Braču ili Trpanj na Pelješcu. Ako vam pada što na pamet, molim preporuku.


Okrug Donji na otoku Čiovu :-)
sandy1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.