Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 12:31   #321
Quote:
krycek kaže: Pogledaj post
imam bijele sintetične zavjese, glat su bez mustre - ne znam kako bih ih opisao uglavnom, požutjele su i to u gornjem dijelu pa ružno izgleda. zanima me kako bi se mogle izbijeliti? imam dvije ideje ali nisam siguran koliko su djelotvorne - vanish ili domestos pa dugotrajno namakanje što mi savjetujete?

ima specijalnih sredstava za izbjelivanje zavjesa, mislim da čak i vanish ima posebni proizvod za to
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:10   #322
Quote:
nana666 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne možeš, barem ja ne mogu. Imam panele i karniša je baš namijenjena samo za vodilice za panel. Ne mogu ništa drugo iskombinirati.
Može, može
trebaju ti posebne male kukuice tzv. suze. Iz panel vodilice se izvade klizači i na njihovo mjesto umetnu szze. Tada se šiva zavjesa od vodilice pa 2 cm iznad poda koja se kvači u te suzice.
Problem je jedino što to nemožeš nigdjekupiti osim kod majstora koji se tim bave!!!
Roger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 13:06   #323
Quote:
Roger kaže: Pogledaj post
Može, može
trebaju ti posebne male kukuice tzv. suze. Iz panel vodilice se izvade klizači i na njihovo mjesto umetnu szze. Tada se šiva zavjesa od vodilice pa 2 cm iznad poda koja se kvači u te suzice.
Problem je jedino što to nemožeš nigdjekupiti osim kod majstora koji se tim bave!!!
Ja kupila u IKEI.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:16   #324
Bonagracija?

Imam jedno konkretno pitanje: može li bonagracija (ne znam književni naziv za taj držač) ako je duljine cca 240 cm biti samo na dva nosača?
Radi se o drvenoj, na koju dolaze oni kolutovi za zavjese i učvršćuje se za zid. To bi išlo iznad klizne stijene i ako stavim u sredini nosač onda mi je tu rupa jer ne mogu imati zavjesu u komadu. A opet frendica kaže da su oni probali i da se iskrivilo u sredini jer nema oslonca pa propadne zbog dužine
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:22   #325
Question panel zavjese

gdje se mogu kupiti lijepe panel zavjese u Splitu?
malena šarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:35   #326
e, kaj se tice panela, kak s *normalnim* prozorima, jel se isto stave dugacki paneli, da pokriju radijator, ili kratki?
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 23:57   #327
Quote:
crna ovčica kaže: Pogledaj post
e, kaj se tice panela, kak s *normalnim* prozorima, jel se isto stave dugacki paneli, da pokriju radijator, ili kratki?
meni su paneli lijepi samo u dugoj varijanti...ali, u pravilu, možeš i jedno i drugo
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 08:20   #328
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
meni su paneli lijepi samo u dugoj varijanti...ali, u pravilu, možeš i jedno i drugo
da, pa i meni su tak najljepsi.samo neznam ni kako se to odrazava na grijanje... plavusa
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 17:05   #329
Quote:
crna ovčica kaže: Pogledaj post
da, pa i meni su tak najljepsi.samo neznam ni kako se to odrazava na grijanje... plavusa
Meni se ne odražava (a i ja sam si isto mislila )...mislim da je po tom pitanju isto kao sa klasičnim zastorima..
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:17   #330
Izbor zavjesa

Bok, dakle zanima me gdje mogu kupiti zavjese (zastore)u relativnom centru Zg-a po recimo povoljnim cijenama(ne NAMA)?

Hvala
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:21   #331
https://www.forum.hr/showthread.php?t=63167

crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:31   #332
Thumbs up

puno ti hvala, moderator moze lock
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 22:26   #333
Rolo zavjese

Zna li netko, gdje u Zagrebu postoji veći izbor neprozirnih materijala za rolo zavjese.

Kupila sam drveni mehanizam i sada pokušavam naći materijal koji bi bio svijetle boje (može i s uzorkom), samo ne onaj uobičajeni, prugasti.

Također pitanje - Kako obraditi rubove, budući da su okna nejednake širine. Netko mi je rekao da bi rubove trebalo termički obraditi, jer da obrađivanje strojem za šivanje ne dolazi u obzir. Ako treba, gdje to mogu dati napraviti?

Mora li materijal biti isključivo onaj za rolo zavjese ili može biti i neki drugi, primjerice, žutica?

Zavjese će biti u kuhinji, pa ako budu zgodnog uzorka, s tim materijalom bih presvukla i sjedalice dviju stolica.

Molim da mi svojim savjetima uljepšate kuhinju i život.

Hvala!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 08:09   #334
Tapetarski dućani.
U Martićevoj na križanju s Bauerovom imate dva komada.
U Maretićevoj u utrinama isto još jedan dućan ima.

Preporučam da uzmete platno za tende, jer je duplo kvalitetnije od ovog za roloe, a isto tako radi normalno.
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 15:12   #335
Quote:
crna ovčica kaže: Pogledaj post
e, kaj se tice panela, kak s *normalnim* prozorima, jel se isto stave dugacki paneli, da pokriju radijator, ili kratki?
Nacelno ti je isto, samo kod dugih panela moraš karnišu postaviti više u sobu tako da ti paneli ne drapaju po radijatorima. Za grijanje je nebitno. Kod kratkih panela visina ti je max 2 cm iznad radijatora ili klupčice prozora i tik do zida.Može se i kombinirati s visinama. Dugi panel na mjestu gdje nema radijatora, a kratki na ostatku isl.
Roger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:21   #336
Ciao, ima li tko od vas iskustva u farbanju zavjesa?
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:26   #337
A gdje si kupila mehanizam?

Hvala...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:20   #338
Budući da nemam nikakvog iskustva sa kupnjom zastora a trebala bih kratke, do radijatora, zanima me da li mi je jedina opcija šivanje ili se mogu negdje kupiti i gotovi kraći zastori? Hvala vam puno na pomoći!
mijauuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:38   #339
Mehanizam (drveni) sam kupila u Martićevoj. Imaju ga u obadva dućana u Martićevoj. Također sam ga vidjela i u Bauhausu.

Međutim, izbor materijala za rolo zavjese je u tim dućanima veoma "skučen", barem po izboru dezena.

Još uvijek se nadam nekoj preporuci za neku trgovinicu (Dubrava, Kustošija, Gajnice, Novi Zagreb...), koja mi nije u prolazu, a posjeduje neko, za mene, "rolo blago".

Najvažnije možda u svemu - mora li to biti baš ta tkanina ili se može "improvizirati i s nečim drugim? Ako da, što bi bilo nabolje?

Dobrodošli su i savjeti svih onih koji su sami radili takve zavjese.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 21:49   #340
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Međutim, izbor materijala za rolo zavjese je u tim dućanima veoma "skučen", barem po izboru dezena.

Još uvijek se nadam nekoj preporuci za neku trgovinicu (Dubrava, Kustošija, Gajnice, Novi Zagreb...), koja mi nije u prolazu, a posjeduje neko, za mene, "rolo blago".

Najvažnije možda u svemu - mora li to biti baš ta tkanina ili se može "improvizirati i s nečim drugim? Ako da, što bi bilo nabolje?

Dobrodošli su i savjeti svih onih koji su sami radili takve zavjese.
Eto, ja sam radio te zavjese, pošto mi je to posao.
I kada sam ih radio na tom rolo štapu, uzimao sam materijal u tom dućanu u Martićevoj, i to onaj za tende jer je kvalitetniji. Malo se teže šije, ali kad ga vidim na prozoru u usporedbi s platnom za roloe, onda vidim razliku.
Mislim da su imali podosta uzoraka zatende - od jednobojnih do onih sa raznobojnim crtama.
Mislim da se mogu staviti i bilo kakvi materijali jer u biti taj štap namata paltno kakvo bilo. Jedino je bitno kako se materijal namata.

Ako vas zanima neki dućan gdje možete to sve vidjeti, mogu vam preporučiti Roletarstvo Dodić na Karažniku u Gajnicama. Tamo imaju velik izložbeni salon u kojem ima mnogo izvedbi platnenih roleta. Pa tamo možete vidjeti što se sve može napraviti.

Nadam se da sam pomogao
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.