Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2010., 14:12   #2481
hm ja sam se svojih izgleda riješila
na kraju je izgleda pomogla pojačana intimna higijena, pamučne gaćice obične bijele, povećana doza vitamina c
kad me nešto kao krene malo peckat, stavim Acidosalus mljekeco jednu - dvije večeri

Inače, Marina lab se odselila sa adese na Trešnjevci, sad su bogu iza nogu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:54   #2482
OCTENISEPT blaženi bio, neznam zašto nam ginekolozi ne preporuče to, bar meni nisu...
pošto čekam mengu nisam htjela započinjat canesten da ne ode sve u k...pa sam nasprejala octenisept i skoro momentalno me prestalo svrbit, je da zapecka malo ako je nadražena picica, al prođe za 10ak sekundi i poslje je super, čak je pao i seksić, samo sam poslije opet špricnula jednom
uglavnom OCTENISEPT JE ODLIČAN!
zheljka333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 00:12   #2483
Kolko čitam, uvijek je ista priča da cure imaju problem s gljivicama, a dečke eventualno također uključite u terapiju preventive radi.

Međutim, kod mene je situacija da ja nemam apsolutno nikakve simptome candide, a dečko svaki puta nakon iole duljeg odnosa dobije crvenilo i svrbež, a nakon pregleda kod urologa, candida je i potvrđena. Mene je moj ginić nakon pregleda poslao doma jer sam kao "besprijekorna", nije htio radit briseve jer kao nema smisla, a to što dečko ima problema s tim je njegova stvar i trebao bi riješiti sam neovisno o meni , jer candida nije spolno prenosiva, nego živi s nama blabla, ono što već svi znamo...
Dečko odradio terapiju, svi sretni, kad li nakon odnosa - opet ista stvar. Nakon par dana apstinencije se smirilo samo, mi na seks, simptomi opet.
A ja cijelo vrijeme ništa, bez ikakvih naznaka da nešto ne štima.

I sad šta? Dal ići giniću i inzistirat na brisevima? Ili potražit drugo mišljenje? Čudno mi je da dečku urolog uopće nije spominjao mene i da bi se i ja trebala liječiti kao partnerica, a i mojem giniću je bilo potpuno svejedno dal partner ima candidu ili ne... Ništa mi nije jasno.

Ima ko kakav pametni savjet?
majadila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:37   #2484
evo opet mene
imam novu terapijupijem kapsule tahebo za jačanje organizma,stavljam tampone umočene u kantarionovo ulje i špricam octeniseptom
nadam se uspjehu,javljam rezultate kroz par dana
svjedok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 18:16   #2485
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
hm ja sam se svojih izgleda riješila
na kraju je izgleda pomogla pojačana intimna higijena, pamučne gaćice obične bijele, povećana doza vitamina c
kad me nešto kao krene malo peckat, stavim Acidosalus mljekeco jednu - dvije večeri

Inače, Marina lab se odselila sa adese na Trešnjevci, sad su bogu iza nogu
sta znaci pojacana intimna higjena?
ako se precesto peres onda tek mogu gljivice buknit...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 12:12   #2486
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
sta znaci pojacana intimna higjena?
ako se precesto peres onda tek mogu gljivice buknit...
prije posla, poslije posla, i navečer
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:41   #2487
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
prije posla, poslije posla, i navečer
zeno previse
nemoj to
jedanput na dan, dvaput je plafon!
tako ces poremetiti floru i onda gljivice imaju parti

malo se informiraj.. pitaj ginekologa...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 15:19   #2488
pa meni ovo funkcionira
ja se gamadi riješila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 17:28   #2489
ne znam... al opcenito se nije zdravo previse tusirati... ako se unisti ph koze i tak...
ne kazem da trebamo smrditi... ali zimi na -20 je previse 3 put dnevno...
ajd ljeti kad se znojis i radis svasta..
al inace mislim da nije zdravo...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 02:09   #2490
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
sta znaci pojacana intimna higjena?
ako se precesto peres onda tek mogu gljivice buknit...
tocno...ja sam se stalno patila s tim vragom dok nisam promjenila higjenu tj. ne kupam se vise vec tusiram. Prije sam znala po sat vremena visit u kadi, slusat muziku, stalno natankavat vrucu vodu i to je rezultiralo jakom suhocom rodnice i stalno s tim vragom. Uvijek sam imala Canesten u rezervi...ko bonkasi samnom u torbi. Odkad se tusiram rjeđe je..
sad sam nes bubana, nisam na antibioticima neg mi nos curi, i osjecam da me napada. Ic cu stavit sad cesnjak da probam to...makar nemam gazu da ga umotam..probat cu ga solo ovak...valjda bum ga izvukla
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 13:02   #2491
Može mala pomoc odnosno pitanjce za one koji imaju problema sa Candidom.Zanima me je li bolje test na candidu napravit u bolnici iz stolice ili privatno preko onih IgM i IgG antitijela,koja je razlika?

p.s za amebe je test iz stolice dosta neučinkovit,bar tako kažu infektolozi,možda je slično i s candidom!?
brazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 16:17   #2492
Quote:
secret_agent♀ kaže: Pogledaj post
tocno...ja sam se stalno patila s tim vragom dok nisam promjenila higjenu tj. ne kupam se vise vec tusiram. Prije sam znala po sat vremena visit u kadi, slusat muziku, stalno natankavat vrucu vodu i to je rezultiralo jakom suhocom rodnice i stalno s tim vragom. Uvijek sam imala Canesten u rezervi...ko bonkasi samnom u torbi. Odkad se tusiram rjeđe je..
sad sam nes bubana, nisam na antibioticima neg mi nos curi, i osjecam da me napada. Ic cu stavit sad cesnjak da probam to...makar nemam gazu da ga umotam..probat cu ga solo ovak...valjda bum ga izvukla

ajme smrada
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 19:03   #2493
zar je tako loše?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 22:54   #2494
nije loše hahah..nije me peklo ni svrbilo...nego šok nakon vađenja...ne mogu ni opisat miris
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:44   #2495
cure mali info: canesten 3 krema poskupila.... ja sam ja placala 28 kn a sad je 48...nadam se da nije svugdje tako, doduse bila sam samo u jednoj ljekarni...
greta beta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:53   #2496
Quote:
brazer kaže: Pogledaj post
Može mala pomoc odnosno pitanjce za one koji imaju problema sa Candidom.Zanima me je li bolje test na candidu napravit u bolnici iz stolice ili privatno preko onih IgM i IgG antitijela,koja je razlika?

p.s za amebe je test iz stolice dosta neučinkovit,bar tako kažu infektolozi,možda je slično i s candidom!?
brazer is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.10.2010., 22:03   #2497
Quote:
brazer kaže: Pogledaj post
Može mala pomoc odnosno pitanjce za one koji imaju problema sa Candidom.Zanima me je li bolje test na candidu napravit u bolnici iz stolice ili privatno preko onih IgM i IgG antitijela,koja je razlika?

p.s za amebe je test iz stolice dosta neučinkovit,bar tako kažu infektolozi,možda je slično i s candidom!?
Ne znam što je bolje, ja sam vadila antitijela u Steli. Bilo mi je brže.
Čekam nalaze pa ću staviti.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 04:10   #2498
vaginalni problem

zadnja tri tjedna imam problem
skužila sam da mi se jedna mala stidna usna svako toliko uveća, ali jako, baš nabubri kao palac i svrbi me to. bude kruta. i onda se trčim oprati i sve bude ok. par sati. onda opet počne svrbiti i nabubri. a nabubri kao neki edem. kad pritisneš, udubi se na pritisnutom mjestu i ostane tako udubljeno par sec. ne peče me dok piškim, kao što vidim to je simptom kojeg izazivaju candida i klamidija.... zna biti nekog bijelog sirastog iscjetka, ali nema mirisa.
sad mene zanima kaj bi mi to moglo biti. candida? klamdija? herpes? ili nešto gore?
na terapiji antibioticima sam dva tjedna zbog upale grla. znači, od antibiotika ne prolazi... ne znam šta da radim, kome da se obratim, svrbi za poludit kad me uhvati...
i prije tri tjedna sam imala herpes (ako je to herpes) na usni, znači na licu. neki mjehurić zrna graška na sredini usne, bijeli, kojeg sam ja živčano strgala zubima... i to mi je prošlo za sedam dana. jel to ima kakve veze jedno s drugim nemam pojma. čini mi se da nema, jer ne izgleda jednako, ali za svaki slučaj da mi znate pomoći sve kažem. samo znam da nikako se riješit natečenosti i svrbeža.... help
nemrem ginekologu ni pod razno... dakle savjetujte me čime da se liječim...
__________________
LEAVE AN IMPRESSION
ivana.hr is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.10.2010., 07:16   #2499
Quote:
ivana.hr kaže: Pogledaj post
nemrem ginekologu ni pod razno... dakle savjetujte me čime da se liječim...
Odbijati otići liječniku koji ti jedini može propisati pravu terapiju ukoliko si bolesna i umjesto toga od forumašica tražiti savjete/upute za liječenje je prilično glupo. I sad se trudim biti pristojna

Zašto ne možeš ginekologu?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:46   #2500
Neću ulaziti u razloge neodlaženja liječniku. Tvoja stvar.

Ako je Candida, trebao bi ti pomoći Canesten ili Plymicol.
Candidu sam ja redovito dobivala od antibiotika, jer bi mi pao imunitet.

Naravno, ipak savjetujem odlazak na pravu adresu!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.