Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 22:02   #1
e-Dnevnik

Već se duže vrijeme govori o uvođenju e-imenika (imenika dostupnih roditeljima putem interneta), večeras čujem da ministar Jovanović to kani uvesti.
Smatram da je to nepotrebno i loše iz sljedećih razloga:
-u tom slučaju oni roditelji koji se interesiraju samo za ocjene nikad ne bi došli u školu na individualni razgovor o napretku djeteta koji često ne može biti vidljiv na osnovi ocjena (osobito u području odgoja i razvoja funkcionalnih sposobnosti)
-sve ocjene nisu jednako važne (ocjena iz RB ili domaće zadaće zasigurno nije jednako važna kao ocjena iz usmene ili pisane provjere) te bi roditelj mogao dobiti netočnu sliku o uspjehu djeteta u nekim predmetima
- u izravnim kontaktima s roditeljima ostvaruje se i suradnički odnos u pomoći djetetu; kad bi se susreti učitelja i roditelja prorijedili (jer bi neki roditelji stekli osjećaj da imaju uvid u napredak svoje djece), tada bi i suradnja s nekim roditeljima izostala
- dijete mora znati da svaku ocjenu mora reći roditelju - takvu razinu iskrenosti svaki roditelj mora ostvariti sa svojim djetetom, i to ne samo radi škole i ocjena; ako to nije u stanju, to znači da u odnosu roditelj-dijete nešto nije u redu
- roditelj koji ne može naći vremena da dva puta godišnje dođe na 15 minuta u školu ima problem: šalje poruku djetetu da je sve drugo važnije
- ne postoji mehanizam koji bi osigurao da se provjeri je li roditelj upućen u to kako dijete napreduje (ako se ne zadrži roditeljska obveza da se izravno, u školi o tome informiraju)
- e-matice su takve da na kraju godine jednostavno unošenje ocjena traje danima zbog lošeg sustava (a trebalo bi trajati dva-tri sata); tko će garantirati da i unos svake ocjene neće nepotrebno dugo trajati
- neke škole, pa i moja, imaju jedan ili dva računala na raspolaganju učiteljima; i za najjednostavnije akcije čekamo po dva sata da dođemo na red; može li država osigurati dovoljan broj računala da se sve dnevne ocjene unesu tako da učitelj ne mora čekati satima da unese ocjene koje su učenici toga dana zaslužili; u školi od 700 učenika na kraju radnog vremena čekalo bi se satima da svaki učitelj sve ocjene (tridesetak učitelja koji istovremeno moraju unijeti prosječno 15 ocjena), jedino ako ministar Jovanović ne kani kupiti svakom učitelju kompjuter da može ocjene unositi odmah po ocjenjivanju.

Ima toga još, ima sigurno i argumenata za e-imenike, no što je s e-dnevnicima, e-primjedbama u pomoćnim rubrikama, e-razgovorima o ponašanju djece...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 22:27   #2
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Već se duže vrijeme govori o uvođenju e-imenika (imenika dostupnih roditeljima putem interneta), večeras čujem da ministar Jovanović to kani uvesti.
Smatram da je to nepotrebno i loše iz sljedećih razloga:
-u tom slučaju oni roditelji koji se interesiraju samo za ocjene nikad ne bi došli u školu na individualni razgovor o napretku djeteta koji često ne može biti vidljiv na osnovi ocjena (osobito u području odgoja i razvoja funkcionalnih sposobnosti)

- u izravnim kontaktima s roditeljima ostvaruje se i suradnički odnos u pomoći djetetu; kad bi se susreti učitelja i roditelja prorijedili (jer bi neki roditelji stekli osjećaj da imaju uvid u napredak svoje djece), tada bi i suradnja s nekim roditeljima izostala

- roditelj koji ne može naći vremena da dva puta godišnje dođe na 15 minuta u školu ima problem: šalje poruku djetetu da je sve drugo važnije
Nevezano s uvodjenjem ili neuvodjenjem toga...ne shvacam ove razloge. Pa, roditelj je duzan pojaviti se na tim informacijma i roditeljskim sastancima, a ako se ne pojavljuje, onda valjda mozes se po tom pitanju nesto i uciniti...ucitelj/nastavnik/pedagog/CZSR i sl.
Ako se uvede e-imenik, ne znaci to valjda da se sve ovo drugo ukida?
Valjda ipak ostaju i klasicne informacije?
Ja to vidim kao neki dodatak, ne kao unistavanje postojeceg i pretpostavljam da su roditelji i nadalje duzni dolaziti na te informacije...bar par puta godisnje.
Ali su postedjeni dolazenja u nadi da ce cuti nesto novo, a jedino je sto dobiju su ocjene i nista drugo...a takvi to (mnogi) ionako vec znaju i dolaze bezveze.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:27   #3
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nevezano s uvodjenjem ili neuvodjenjem toga...ne shvacam ove razloge. Pa, roditelj je duzan pojaviti se na tim informacijma i roditeljskim sastancima, a ako se ne pojavljuje, onda valjda mozes se po tom pitanju nesto i uciniti...ucitelj/nastavnik/pedagog/CZSR i sl.
Ako se uvede e-imenik, ne znaci to valjda da se sve ovo drugo ukida?
Valjda ipak ostaju i klasicne informacije?
Ja to vidim kao neki dodatak, ne kao unistavanje postojeceg i pretpostavljam da su roditelji i nadalje duzni dolaziti na te informacije...bar par puta godisnje.
Ali su postedjeni dolazenja u nadi da ce cuti nesto novo, a jedino je sto dobiju su ocjene i nista drugo...a takvi to (mnogi) ionako vec znaju i dolaze bezveze.

Sastanci su obavezni, a informacije, koliko znam, nisu.Većina ljudi ide na informacije isključivo zbog ocjena.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:47   #4
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Sastanci su obavezni, a informacije, koliko znam, nisu.
Ako se ne varam, donedavno je bio na snazi pravilnik koji se grozio strašnim posljedicama za roditelje koji ne dođu barem dvaput u polugodištu. Taj se pravilnik navodno promijenio u neodređenu formulaciju "skrbi za dijete" ilui takvoga nečeg - što je praktički nedokazivo (jer roditelj može skrbiti i bez dolaženja u školu).
Quote:
Većina ljudi ide na informacije isključivo zbog ocjena.
Ta većina je, hm, za žaljenje.

Trenutak u kojem roditelj saznaje ocjenu svog djeteta na informacijama (a ne od djeteta) je tužan trenutak.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 23:23   #5
Evo primjera ocjena jednoga djeteta kako bi se vidjele u e-imeniku iz triju predmeta u 5. razredu u studenom:

Hrvatski jezik:
Jezik: 2, 1, 1
Književnost: 4, 2, 3
Lektira: 4, 5
Pisano izražavanje: 5, 2
Usmeno izražavanje: 5, 4
Medijska kultura: 4, 5

Povijest:
Usmeno: 1
Pismeno: 2
Uočavanje uzročno-posljedičnih veza: 3
Aktivnost i domaće zadaće: 5, 5, 5

Geografija:
Usmeno: 1, 3
Pismeno: 3
Zemljovid: 4
Aktivnost i domaće zadaće: 5, 4

Pitanja na koja roditelj nema odgovor (ako se ne vidi s učiteljem):
Iz kojih su cjelina i jedinica ocjene?
Kako poboljšati znanje i ocjene?
Je li djetetu potrebna dopunska pomoć (dopunska nastava, pomoć logopeda, psihologa...)?
Kako se dijete osjeća u školi i na pojedinim predmetima?
Kakav je odnos djeteta s vršnjacima u razredu i školi?
Prati li dijete nastavu s punom pozornošću?
Kako dijete reagira pri usvajanju novoga gradiva, a kako pri ponavljanju i uvježbavanju?
Razlikuje li se ponašanje djeteta u školi i kod kuće?

Pitanja na koja učitelj nema odgovor (ako se ne vidi s roditeljem):
Zašto je dijete često razdražljivo i neadekvatno reagira na najmanje podražaje?
Koji su njegovi interesi koji nisu povezani sa školom?
Koliko vremena provodi učeći?
Radi li samostalno ili uz pomoć?
Kad liježe i kad ustaje?
Ima li kontakte s djecom iz škole i izvan nastave?
Kako se ponaša na izvanškolskim aktivnostima?
Kako savladava gradivo u glazbenoj školi?
Kako reagira na roditeljski zahtjev da nešto učini?

Ostali nedostaci izostanka osobnog kontakta roditelja i učitelja:
- nemogućnost koordinacije u slučaju problema ili potencijalnih problema
- upućivanje roditelja u mogućnosti pomoći djetetu u razvoju funkcionalnih sposobnosti, u odgojnome smislu, u ostvarivanju obrazovnih zadataka
- upućivanje roditelja u metode razvijanja djetetovih interesa
- informiranje učitelja o okolnostima zbog kojih dijete ne postiže najbolje moguće rezultate
- prevencija većih poteškoća (u obrazovnom i odgojnom smislu)
- zajedničko rješavanje postojećih poteškoća...

Imam i drugi primjer. Dijete ima gotovo sve petice. Sve zaključne ocjene bit će zasigurno odlične iz svih predmeta. Treba li roditelj doći na individualni razgovor?

Roditelj ne zna, ali učitelji znaju, da dijete barem jedanput tjedno zaplače, bez jasnoga i vidljivoga razloga, da često svojata učiteljevu pažnju, da se neprijateljski i s omalovažavanjem odnosi prema drugoj djeci (no bez vrijeđanja ili nekih drugih izravnih agresivnih ispada), no zbog svojega stava ima samo jednoga prijatelja u razredu. Hoće li to biti jasno iz e-imenika, hoće li škola moći pomoći djetetu bez roditeljske suradnje, treba li škola zvati socijalnu službu zbog takva djeteta?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 00:19   #6
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Evo primjera ocjena jednoga djeteta kako bi se vidjele u e-imeniku iz triju predmeta u 5. razredu u studenom:
Pitanja na koja roditelj nema odgovor (ako se ne vidi s učiteljem):
Pitanja na koja učitelj nema odgovor (ako se ne vidi s roditeljem):
Na sve ove dileme ni nastavik niti roditelj ne dobivaju odgovore na informacijma. Bar ne na onima za koje sam ja cula...uvijek i samo uvijek - gledanje ocjena...a niti rijeci o bilo cemu drugome. Kad se pita za bilo sto osim ocjena - nula bodova, ni rijeci. (ne kazem da je tako uvijek i svuda, ali govorim na osnovu onog sto cujem)
Quote:
Ostali nedostaci izostanka osobnog kontakta roditelja i učitelja:
- nemogućnost koordinacije u slučaju problema ili potencijalnih problema
- upućivanje roditelja u mogućnosti pomoći djetetu u razvoju funkcionalnih sposobnosti, u odgojnome smislu, u ostvarivanju obrazovnih zadataka
- upućivanje roditelja u metode razvijanja djetetovih interesa
- informiranje učitelja o okolnostima zbog kojih dijete ne postiže najbolje moguće rezultate
- prevencija većih poteškoća (u obrazovnom i odgojnom smislu)
- zajedničko rješavanje postojećih poteškoća...
Cini mi se da ovo nitko ne radi. Ako radi...onda na zalost nije vidljivo, niti cijenjeno...a trebalo bi biti.
Quote:
Imam i drugi primjer. Dijete ima gotovo sve petice. Sve zaključne ocjene bit će zasigurno odlične iz svih predmeta. Treba li roditelj doći na individualni razgovor?
Pa...ne znam... Ja uvijek mislim da - da. Da cuje jos nesto o svom djetetu osim toga da je dobro i da ima petice. Ali, ako je jedino sto na informacijama cuje (i vidi) jesu te ocjene, i opet, i opet...i nikada nema bas nista o samom djetetu...cak i ako se pita " a sto jos"...a ne dobiva nista dodatnih informacija o djetetu...onda to nekako i nema smisla....
Quote:
Roditelj ne zna, ali učitelji znaju, da dijete barem jedanput tjedno zaplače, bez jasnoga i vidljivoga razloga, da često svojata učiteljevu pažnju, da se neprijateljski i s omalovažavanjem odnosi prema drugoj djeci (no bez vrijeđanja ili nekih drugih izravnih agresivnih ispada), no zbog svojega stava ima samo jednoga prijatelja u razredu.
Pa nekako imam dojam da ni do sada ta uciteljska opservacija pri informacijma nije bila tih dimenzija...(naravno, samo na malom uzorku)...i da se obicno i ne bave time na informacijama, vec samo ocjenama..tako da ne vidim da bi tu e-imenik nesto promijenio.
Ipak, nije mi bas jasno zasto nesto ucitelj zna, a roditelj ne.
Quote:
Hoće li to biti jasno iz e-imenika, hoće li škola moći pomoći djetetu bez roditeljske suradnje, treba li škola zvati socijalnu službu zbog takva djeteta?
Skola ni do sada nije bas cinila bogznasto, niti je zvala soc. sluzbu zbog takvog (kakvog?) djeteta...u vecini slucajeva...da ne bi ispalo da nitko nista ne poduzima.
I prije, a i nadalje (ako zazivi e-imenik) socijalna sluzba bi trebala imati istu ulogu, a i skola...
Imo, e-imenik bi roditeljima trebao pruziti informaciju o ocjenama. Ako ucitelj/nastavnik ima za reci nesto mimo toga i zelio bi da roditelj dodje na informacije (ili roditelj samoinicativno dodje 2-4 puta tokom godine), bilo bi lijepo da se razmijene informacije o samom djetetu, ne (samo) o ocjenama.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:19   #7
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Evo primjera ocjena jednoga djeteta kako bi se vidjele u e-imeniku iz triju predmeta u 5. razredu u studenom:



Geografija:
Usmeno: 1, 3
Pismeno: 3
Zemljovid: 4
Aktivnost i domaće zadaće: 5, 4

i?

Što je to zemljovid?Koju riječ zamjenjuje.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:53   #8
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
.......Hoće li to biti jasno iz e-imenika, hoće li škola moći pomoći djetetu bez roditeljske suradnje, treba li škola zvati socijalnu službu zbog takva djeteta?

NEĆE. Ali... e-imenik nije zamjena za odnos roditelj-nastavnik, nego samo nadopuna. U svojoj praksi, vjerujem da si se i do sada susretala s roditeljima koji jesu spremni na suradnju, kao i s onima koje jedva vidiš i čak i kad im nešto kažeš - ne žele znati ni surađivati. Tako će vjerojatno biti i dalje. Da vidim ovakve ocjene kao što si navela - na prvu bi došla do tebe i pitala što se dešava, na koji način raditi kod kuće , gdje šteka, gdje ne šteka.... čak ne bi ni čekala zakazani roditeljski ili informacije a netko neće ni okom trepnuti da 5 puta dijete padne razred ... Podatak koji se dobiva sms-om ili mailom samo je BRŽI na ovaj način, pa tako i reakcije roditelja mogu biti - BRŽE. Npr. neće čekati mjesec dana do idućih informacija, a u tom roku nemati pojma da je dijete nanizalo još 5 komada iz raznih predmeta... (da, komunikacija roditelj-dijete je važna stvar, ali... ne znam koliko možeš vjerovati pubertetliji kojeg peru hormoni , a u školi šteka!)
Btw, kod nas su već uveli pred godinu-dvije te sms-ove, mailove.... iako su još u nižim razredima. (ne znam da li se radi o istom sistemu... iskreno... rečeno je da je to neki projekt u povojima, koji bi trebao u dogledno vrijeme "zaživit" u školama... a mi pristali bit pokusni kunići ) Istog trena su u učionici dobili komp (tako da nema čekanja u redovima za upis) za učiteljice, koje se često služe time i da - pošalju roditeljima poruke vezano za sastanke, obavijesti razne ... koje klinci jednostavno ZABORAVE prenijeti (pa čak i kad su u njihovom interesu - recimo "idemo tamo i tamo - treba 10 kn za ulaznicu... )

Zadnje uređivanje daru : 02.06.2012. at 20:58.
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:52   #9
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Pitanja na koja roditelj nema odgovor (ako se ne vidi s učiteljem):
(...)
Pitanja na koja učitelj nema odgovor (ako se ne vidi s roditeljem):
Tek dvije kratke napomene:
- e-imenik nije supstitut za "informacije uživo"; štoviše, upravo e-imenik omogućava razgovor o "pravim" pitanjima na informacijama;
- jako bih volio čuti primjer iz prakse u kojem razrednik razredne nastave ovako temeljito i sveobuhvatno brine o svojim učenicima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 11:29   #10
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post



Imam i drugi primjer. Dijete ima gotovo sve petice. Sve zaključne ocjene bit će zasigurno odlične iz svih predmeta. Treba li roditelj doći na individualni razgovor?

Roditelj ne zna, ali učitelji znaju, da dijete barem jedanput tjedno zaplače, bez jasnoga i vidljivoga razloga, da često svojata učiteljevu pažnju, da se neprijateljski i s omalovažavanjem odnosi prema drugoj djeci (no bez vrijeđanja ili nekih drugih izravnih agresivnih ispada), no zbog svojega stava ima samo jednoga prijatelja u razredu. Hoće li to biti jasno iz e-imenika, hoće li škola moći pomoći djetetu bez roditeljske suradnje, treba li škola zvati socijalnu službu zbog takva djeteta?

Nastavnik tada, treba i može, pozvati roditelje tog đaka.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:48   #11
ja sam za e-imenike!!
na stranu sad Ribezin argument o parama (da, slazem se s njom, al, onak, na taj nacin nam SVE u drzavi funkcionira, tj ne fuknkcionira.. to je vec drugi par opanaka puno siri od tematike RiDa..)
ja zaista u njima vidim samo pozivitno.

sjecam se doba svog skolovanja te muljanja (krivotvorenja) sa izvjescima na polugodstu, muljanja s ipsircnicama i tak to sve..
s e-imenicima bi to postalo nemoguce, jer roditelj itekako ima uvid u relano stanje stvari.

uvodjenje e - imenika bi trebalo roditeljske sastanke pretvoriti u tematske sastanke (koji su zaista pozitivna stvar, sastanke s konkretnim problemima, a ne samo sa sturim tehnickim informacijama.

ne mislim da ce posjet informacijama opasti, dapace, mislim da ce cak i porasti uvodjenjem e - imenika, jer putem e - imenika roditelj vidi ocjenu/vladanje/opasku (ne znam kako su konketno zamisljeni pa bubam), no ne zna sto je do toga dovelo, te ce bas zbog objasnjenja prije otici na iformacije nego onak, jednom u polugodistu.

u vremenu u kojem online mogu platiti i naruciti skoro sve, znati kad je netko na drugom kraju svijeta prdnuo i sl. apsolutno mi je nezamislivo da ne mogu imati uvid u uspijeh mog djeteta u skoli online.

doduse, ja sam savjestan roditelj koji ce se potruditi otici na sastanak/informacije pa makar mi dijete bilo cvijece svih vrtova
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 23:30   #12
a sto skola ne moze pozvati roditelja na razgovor ukoliko je u necemu problem (a u ovom tvom zadnjem primjeru definitvno jest problem)?
mislim, zar se takve stvari rjesavaju samo na informacijama?

ako je odgovor ne moze se zvati roditelja po potrebi i da, to se rjesava samo na informacijama, onda treba iz definicije skole izbaciti ono odgojno - obrazovna ustanova.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 00:02   #13
Ako me sječanje ne vara - zar nisu već u par škola uveli e-imenike - probno?
Znam da sam negdje čitala o tome...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 00:35   #14
Ima još jedan problem koji mi je pao napamet. Što je sa hakiranjem tog e-imenika? Za prepraviti onaj stari je ipak trebalo njega uzeti, i prepraviti da se muljanje ne vidi. Ovako, iz vlastite sobe netko može, ako zna kako, uređivati imenik kako ga je volja.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 07:48   #15
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Što je sa hakiranjem tog e-imenika?
Što je sa hakiranjem e-bankinga?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 12:20   #16
Za e-imenik.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:30   #17
Za.

Profesori uvijek mogu sazvati roditeljski sastanak ako smatraju da je to potrebno, ili pozvati roditelja pojedinačno...
Ovim bi uštedjeli vrijeme svima.
Lady Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 22:34   #18
Pročitao sam većinu ove teme, s nekim stvarima se slažem, s nekima ne, ali odlučio sam se javiti pošto ipak pišem iz prve ruke.

Naime, moja škola je već uvela E-dnevnik. Isprva sam bio skeptičan, ali sve radi, osim što tu i tamo koja ocjena nestane, ali i to se poboljšalo krajem prošle školske godine (dolaskom nove verzije).
Ne samo da učenici mogu vidjeti koja je ocjena upisana i s kojim obrazloženjem, već mogu vidjeti i ukupan broj izostanaka, one koji su opravdani, neopravdani i koji čekaju na odluku razrednika.Jedna od funkcija je i ta da ako roditelj želi da svoju e-mail adresu i dolazi mu poruka onog trenutka kada je učenik zapisan kao odsutan na satu.

Quote:
Omogućio im je "legalno gledanje u imenik" pa ocjenu iz nekog testa saznaju i prije samoga sata.
To je nemoguće, jer ocjena iz testa ne smije biti upisana prije nego što ga učenik vidi, pregleda i žali se (po potrebi).Inače, rok za ispravak krivo unesene ocjene je 10 minuta. Vjerojatno se može i kasnije ispraviti unesena ocjena, ali s većim komplikacijama.

Što se tiče hakiranja ne brinem se, a navodno je server za Zagreb u Osijeku (nisam siguran u ovo, samo sam načuo).
A što se tiče roditelja i informacija, sve osobe koje znam ne daju roditeljima lozinku za pristup, nego roditelji idu na informacije.
ano96nimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 15:29   #19
Quote:
ano96nimus kaže: Pogledaj post

To je nemoguće, jer ocjena iz testa ne smije biti upisana prije nego što ga učenik vidi, pregleda i žali se (po potrebi).Inače, rok za ispravak krivo unesene ocjene je 10 minuta. Vjerojatno se može i kasnije ispraviti unesena ocjena, ali s većim komplikacijama.


A što se tiče roditelja i informacija, sve osobe koje znam ne daju roditeljima lozinku za pristup, nego roditelji idu na informacije.
To je moguće i dogodilo se.
test je pisan tjedan prije, prof ga ispravila i unijela u imenik, pa je učenik vidio ocjenu prije dolaska na sljedeći sat toga predmeta ( možda nije zakonito , ali se događa )

Moje dijete ima lozinku za sebe, nisam je tražila na uvid, ali uvijek kad tražim otvori mi e-imenik i vidim sve kaj me zanima
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:40   #20
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post

Moje dijete ima lozinku za sebe, nisam je tražila na uvid, ali uvijek kad tražim otvori mi e-imenik i vidim sve kaj me zanima
moje dijete nema, niti će dobiti pristup lozinci. on nema što s tim, ali ja imam. ako me zatraži onda ću ja njemu otvoriti, ne obrnuto. e-dnevnici su odlični, ne znam zašto se uopće ovako dugo čekalo na njihovo uvođenje
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.