Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 18:41   #21
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Sve 5 ali šta ga Novlja ima sa tom Plažom kad je daleko od gradića i kako im ta buka i šušur sa plaže smeta?
Zato što su turisti i to mladi na istom otoku s njima, što im je nepodnošljivo!!!

Ako ovo prođe, ne zaslužujemo biti doli sunce i more za par stranih penzionera
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:46   #22
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Pag je tolko ružan i bezvezan otok da bi trebali bit sretni da im bar ovo malo turista, kakvi god oni bili, dolazi. A mještani su si sami krivi što su nesposobni iskoristit situaciju i zaradit iako im novci doslovno stoje na pladnju. Tamo ostaju prazni samo apartmani za koje gospoda traži 100€ po noćenju, pa normalno da nitko nije tolko glup da to plati pa će rađe kampirat ilegalno. Mi smo jedva jedvice pronašli prazan apartman u sezoni po normalnoj cijeni. Tolko o tome da slabo zarađuju od turista.
Samo budala s vrlo niskim IQ-om će glasat za gašenje Zrća. Ali me ne čudi ni malo, mi Hrvati smo poznati po nesposobnosti i glupim idejama.
Frendica ima apartmane u Petrčanima i nikada nije htjela iznajmiti apartmane englezima koji su dolazili na festival. Tako i drugi da im nebi strgali koju stolicu (100 kn ) a dolazilo je desetke tisuča engleza koji su trošili ko ludi...Nisu htjeli uiznajmiti apartmane i onda se bunili jer ovi spavaju po plažama. A gdje da spavaju.... I sad su ostali bez festivala pa bumo vidili kolko bu ove godine zaradili, moš misliti...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:21   #23
ovo će biti jedan od onih primjera gdje demokracija omogući narodu da uništi sam sebe.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 19:46   #24
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Frendica ima apartmane u Petrčanima i nikada nije htjela iznajmiti apartmane englezima koji su dolazili na festival. Tako i drugi da im nebi strgali koju stolicu (100 kn ) a dolazilo je desetke tisuča engleza koji su trošili ko ludi...Nisu htjeli uiznajmiti apartmane i onda se bunili jer ovi spavaju po plažama. A gdje da spavaju.... I sad su ostali bez festivala pa bumo vidili kolko bu ove godine zaradili, moš misliti...
dok jednom ne smrkne drugom ne svane... Dolaze u Tisno sada
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:01   #25
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
dok jednom ne smrkne drugom ne svane... Dolaze u Tisno sada


Upravo tako, ima u RH mnogo gradića i uvala kojima treba više turista, neki će prihvatiti i Engleze i mlade, ako ih Novalja ili Petrčani ne žele.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:11   #26
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Pag je tolko ružan i bezvezan otok da bi trebali bit sretni da im bar ovo malo turista, kakvi god oni bili, dolazi. A mještani su si sami krivi što su nesposobni iskoristit situaciju i zaradit iako im novci doslovno stoje na pladnju. Tamo ostaju prazni samo apartmani za koje gospoda traži 100€ po noćenju, pa normalno da nitko nije tolko glup da to plati pa će rađe kampirat ilegalno. Mi smo jedva jedvice pronašli prazan apartman u sezoni po normalnoj cijeni. Tolko o tome da slabo zarađuju od turista.
Samo budala s vrlo niskim IQ-om će glasat za gašenje Zrća. Ali me ne čudi ni malo, mi Hrvati smo poznati po nesposobnosti i glupim idejama.
Pa ako ti je Pag ružan zašto si išla onamo?
Mogla si te pare utući za divni Tunis Egipat...koji bi ti više pasali.
Molim te lijepo pusti priče o skupoći,HR ima prostora za dva pa čak i tri puta više cijene u usporedbi ostalim EU destinacijama,ovdje za 100 eura dobijaš PRAVU sobu oprenmeljnu PRAVIM namještajemi wc s slavnimo s vodom koju MOŽEŠ piti,a ne preuređeni kokošinjac s preuređenim poljskim wc-om s otrovnom vodom , frendica je nekih dva dana nakon dolaska s maturlanog (španjolska) dobila nekeakve kraste po cijelom tijelu jer je pila vodu iz slavine
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:19   #27
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je Pag ružan zašto si išla onamo?
Zbog Zrća ko i ostalih 99% ljudi

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Molim te lijepo pusti priče o skupoći,HR ima prostora za dva pa čak i tri puta više cijene u usporedbi ostalim EU destinacijama,ovdje za 100 eura dobijaš PRAVU sobu oprenmeljnu PRAVIM namještajemi wc s slavnimo s vodom koju MOŽEŠ piti,a ne preuređeni kokošinjac s preuređenim poljskim wc-om s otrovnom vodom
Ja sam to sve dobila za 90 kn po danu, također u Novalji i to u centru pa ti teorija baš ne drži vodu.
Može se, ali su domaći pohlepni i onda se čude kad im apartmani usred sezone stoje prazni. Sad misle da će zatvaranjem Zrća živjet u miru i zarađivat brdo para. Aha, moš mislit, pa nitko im više neće doć na otok kad postoji 1000 drugih ljepših i zanimljivijih otoka na Jadranu

A i ovaj dobro kaže, kak im smeta galama s Zrća kad je Zrće dobrih 10 min vožnje autom od Novalje
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:33   #28
U Novalji se Zrće ne čuje i to je dobar primjer kako diskoteke mogu na miru raditi daleko od naseljenog mjesta bez da uznemiravaju puk koji ne želi buku.

Na žalost, postoji primjer jednog drugog otoka u kojem su nekad davno htjeli napraviti diskoteku za mladež daleko od mjesta ( na bivšoj lanterni na južnom portu), ali mještani to nisu dozvolili, poslije su se izgradili noćni kafić i diskoteka u samom selu i bukom uznemiravali mještane.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:35   #29
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Zbog Zrća ko i ostalih 99% ljudi


Ja sam to sve dobila za 90 kn po danu, također u Novalji i to u centru pa ti teorija baš ne drži vodu.
Može se, ali su domaći pohlepni i onda se čude kad im apartmani usred sezone stoje prazni. Sad misle da će zatvaranjem Zrća živjet u miru i zarađivat brdo para. Aha, moš mislit, pa nitko im više neće doć na otok kad postoji 1000 drugih ljepših i zanimljivijih otoka na Jadranu

A i ovaj dobro kaže, kak im smeta galama s Zrća kad je Zrće dobrih 10 min vožnje autom od Novalje
A jesi oderala jadne ljude
No,kako bilo uvijek će se naći budala koje će tražiti i davati dobre stvari badava,kod mene ne bi dobila nikako ispod sto eura za dan,jebi ga meni je cilj da zaradim
I nije istina da postoji masa zanimljvihih otoga na Jadranu,pag ima čipku,sir,solane vrijednu arhitektonsku baštinu...ima dosta toga ponuditi ljudima oji to sve znaju cijeniti .
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:41   #30
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa ako ti je Pag ružan zašto si išla onamo?
Mogla si te pare utući za divni Tunis Egipat...koji bi ti više pasali.
Molim te lijepo pusti priče o skupoći,HR ima prostora za dva pa čak i tri puta više cijene u usporedbi ostalim EU destinacijama,ovdje za 100 eura dobijaš PRAVU sobu oprenmeljnu PRAVIM namještajemi wc s slavnimo s vodom koju MOŽEŠ piti,a ne preuređeni kokošinjac s preuređenim poljskim wc-om s otrovnom vodom , frendica je nekih dva dana nakon dolaska s maturlanog (španjolska) dobila nekeakve kraste po cijelom tijelu jer je pila vodu iz slavine
Jel moram stavljati linkove na to kolko Novalja ima vode ili buš sam priznao da ste ljeti žedni.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:56   #31
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A jesi oderala jadne ljude
No,kako bilo uvijek će se naći budala koje će tražiti i davati dobre stvari badava,kod mene ne bi dobila nikako ispod sto eura za dan,jebi ga meni je cilj da zaradim
I nije istina da postoji masa zanimljvihih otoga na Jadranu,pag ima čipku,sir,solane vrijednu arhitektonsku baštinu...ima dosta toga ponuditi ljudima oji to sve znaju cijeniti .
Početna cijena je bila 100 kn po osobi, ja se cjenkala i spustila na 90, svi sretni i zadovoljni
Da, da, samo ti stavi cijenu 100€ pa gledaj kolko će ti ljudi doć u apartman
Čipku i sir ima skoro svaki otok, solane nisu tolko zanimljive kak zvuče. Otok je kamenjar i ružan je.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Jel moram stavljati linkove na to kolko Novalja ima vode ili buš sam priznao da ste ljeti žedni.
Hahahaha istina, kad se samo sjetim kolko su im puta furali vodu u cisternama
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 23:22   #32
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Jel moram stavljati linkove na to kolko Novalja ima vode ili buš sam priznao da ste ljeti žedni.
Nekad davno, svako drugi dan je bio privezan brod Meduza i dovozio vodu.

Neznam kada je Novalja ostala bez vode, možda bude manji pritisak u sezoni.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 23:38   #33
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Frendica ima apartmane u Petrčanima i nikada nije htjela iznajmiti apartmane englezima koji su dolazili na festival. Tako i drugi da im nebi strgali koju stolicu (100 kn ) a dolazilo je desetke tisuča engleza koji su trošili ko ludi...Nisu htjeli uiznajmiti apartmane i onda se bunili jer ovi spavaju po plažama. A gdje da spavaju.... I sad su ostali bez festivala pa bumo vidili kolko bu ove godine zaradili, moš misliti...

Uskoro ce englezi, kao i u Puli, zakupiti veliku puvrsinu i tamo ce imati i satorsko naselje, a domacima ce biti zabranjen pristup. Imat ce svoju hranu i sve a samo ce koristiti javni i taxi prijevoz, i to samo od aerodroma do partya, pa ce se onda nasi praviti pametni i pohlepni. U Zadru jedini nocni zivot postoji u Gardenu, koji drzi bivsi UB40 clan.
Nasi nemaju pojma o turizmu.
Sljedece godne dolazi Pasha na Zrce pa cete vidjeti sto je zabava i provod, odtali ce moci zatvoriti
sladoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 01:10   #34
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nekad davno, svako drugi dan je bio privezan brod Meduza i dovozio vodu.

Neznam kada je Novalja ostala bez vode, možda bude manji pritisak u sezoni.
http://www.jutarnji.hr/pag--75-000-l...ukcije/229304/
da ne tražim dalje
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 02:57   #35
Kako nekome PAG može biti ružan?????????? Valjda dokaz da se o ukusima ne raspravlja. A što se Zrća tiče, ono se u NOvalji ne čuje, tako da je to samo politikanstka predstava, moguće sa šaptačima iz crkvenih krugova....
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 03:22   #36
Pratio sam ovu temu na jednom drugom forumu.

Kvaliteta života pada u turističkim naseljima tokom ljetnog perioda.
Gužve na ulicama, redovi u dućanima, prljave ulice sa više smeća, pad kvalitete mora i slične stvari se još i mogu tolerirati jer ne utječu direktno na zdravlje kao što to utječe buka. Problem buke je pogotovo izražen ljeti, uz otvorene prozore cijelu noć.

Razodjevene turiste i remećenje javnog reda i mira ne bi komentirao. To je stvar policije i njihove tolerancije prema navedenom.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 09:35   #37
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Pratio sam ovu temu na jednom drugom forumu.

Kvaliteta života pada u turističkim naseljima tokom ljetnog perioda.
Gužve na ulicama, redovi u dućanima, prljave ulice sa više smeća, pad kvalitete mora i slične stvari se još i mogu tolerirati jer ne utječu direktno na zdravlje kao što to utječe buka. Problem buke je pogotovo izražen ljeti, uz otvorene prozore cijelu noć.

Razodjevene turiste i remećenje javnog reda i mira ne bi komentirao. To je stvar policije i njihove tolerancije prema navedenom.
kao što im i ime kaže Turistička naselja koja navodiš su TURISTIČKA...znači to im je primarna djelatnost i glavni izvor prihoda...

Rudarima također kvaliteta života opada kad su u rudniku,prašina zagušljivost,opasnost od urušavanja i eksplozije ali oni su Rudari i to su izabrali...primjera ima još puno.... ovo je najbanalniji...



ukoliko mjesta ne žele više da im zbog gologuzih turista koji piju i žderu i stvaraju redove u dućanima i zbog toga im opada životni standard u sezoni nek se krenu baviti nečim drugim...

to je jednostostavno...nek zatvore sve mogućnosti za smještaj,zatvore ostale uslužne djelatnosti i Turisti neće imati gdje boraviti i njima će standard kroz cijelu godinu biti visok
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:09   #38
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Početna cijena je bila 100 kn po osobi, ja se cjenkala i spustila na 90, svi sretni i zadovoljni
Da, da, samo ti stavi cijenu 100€ pa gledaj kolko će ti ljudi doć u apartman
Čipku i sir ima skoro svaki otok, solane nisu tolko zanimljive kak zvuče. Otok je kamenjar i ružan je.


Hahahaha istina, kad se samo sjetim kolko su im puta furali vodu u cisternama
Ah...informiranost
Dušo pašku čipku nema svaki otok,jer da ima ne bi bila pod zaštitom Unesco-a i ne bi je kupovale kraljevske obitelji (u prošlosti) da njome prekrivaju stolove u palačama .To što je tebi zanimljivije stresti u sebe litru votke na pjena party-u nego pokušati naučiti barem osnovne činjenice o paškoj čipki dovoljno govori o tebi
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:18   #39
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ah...informiranost
Dušo pašku čipku nema svaki otok,jer da ima ne bi bila pod zaštitom Unesco-a i ne bi je kupovale kraljevske obitelji (u prošlosti) da njome prekrivaju stolove u palačama .To što je tebi zanimljivije stresti u sebe litru votke na pjena party-u nego pokušati naučiti barem osnovne činjenice o paškoj čipki dovoljno govori o tebi
svaka čast na paškoj čipci,siru modernoj novljanskoj modernoj arhitekturi njenom arhitektu Dominiku Kunkeri.

al Zrće je populariziralo Novalju od rata na ovamo. Ja se sjećam ratnih godina i Novalja je bila onako prosječna ratom neokrznuta općinica sa prgavim i škrtim domorodcima koji su pojili svoje ovčice u neregistriranim renault 4...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:23   #40
Upravo na njemackoj telefiziji (RTL2) gledam dokumentarac o Njemcima koji su iznajmili auto- kamp u Tisnom i kojima je vlasnik prokopao put, nasuo na njega dva kamiona kamena, prerezao kablove za struju, iskljucio vodu, polupao sve sto su izgradili, cak i rasvjetu, iako uredno ubire najamninu, a opcina i svi ostali se prave ludi i sad cekaju na sudsku odluku (!!!!) o ni sami ne znaju cemu, jer imaju uredne ugovore i sve uredno placaju.
Sve to traje godinu dana, ljudi su ulozili zivotnu ustedevinu i nitko im NE MOZE pomoci. To je dokaz "funkcioniranja pravne" drzave.
A Romima ne mogu nista...................
Koja sramota od drzave!
Oni i Njemce, koji su pojam reda, rada i discipline, uspiju napraviti cergare.

Tako je i sa Zrcem i svakim drugim mjestom i gradom u Hrvatskoj- gore od svakog divljeg zapada; jer lokalni mocnici i politicari sve gledaju kroz vlastitu korist, a zakoni sluze samo za pritisak
na one koji ne igraju po njihovim pravilima.
Prema tome- ROme ne diraju jer im odgovaraju i sire duh koji oni zastupaju.

Oprostite ako sam malo off ( u sto sumnjam ), jer ovo sto upravo gledam najbolje oslikava situaciju u nasoj zemlji, u kojoj su samo lopovi, prevaranti i kriminalci dobro dosli- ostali kvare "poslovnu etiku"!
sladoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.