Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 14:10   #8081
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Klima je u sat vremena u Cool modu spustila temp. s 29.5 na 26.5 C. U TEST COOL modu sam na izlazu iz klime termometrom izmjerio temp od 17.5 C koliko je danas bilo i vani. U Cool modu, fan na max i temp na dalj. post. na 17 C temp. izlaznog zraka je 20.5 C nakon 5 minuta.
Ovo boldano bi trebalo bi biti manje, meni kad je serviser srvisirao klimu prije mjesec i pol stisnuo je "MANUAL AUTO gumb"na tijelu unutarnje jedinice (duze od 10 sekundi) i onda pocne pojacano hladjenje klime (to koriste serviseri za testiranje) na izlazu nakon par minuta rada izmjerio temperaturu od 4,5 stupnja, rekao je ovo je dobro.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 12.08.2017., 14:18   #8082
Postoji tzv. TEST RUN (COOL mode) za testiranje rada.
Kažeš da je 3 C U 1 h ok, jel to znači da bi prostoriju od 15- m2 trebalo tri sata hladit proje nego temp padne s 29 -> 20 C (ako bi uopće uspjela)?
Ne zvuči mi to baš impresivno.
marxfer is offline  
Old 12.08.2017., 14:22   #8083
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ovo boldano bi trebalo bi biti manje, meni kad je serviser srvisirao klimu prije mjesec i pol stisnuo je "MANUAL AUTO gumb"na tijelu unutarnje jedinice (duze od 10 sekundi) i onda pocne pojacano hladjenje klime (to koriste serviseri za testiranje) na izlazu nakon par minuta rada izmjerio temperaturu od 4,5 stupnja, rekao je ovo je dobro.
Hvala za info. Pretpostavljam da je to ista funkcionalnost (Operation Test) kao TEST RUN kod moje Toshibe jer se i ova aktivira nakon 10 s držanja tipke Operation/Reset na samom uređaju.
Javio sam se dečku koji je instalirao klimu.
Jel bi problem mogao biti u plinu?
marxfer is offline  
Old 12.08.2017., 14:26   #8084
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Hvala za info. Pretpostavljam da je to ista funkcionalnost (Operation Test) kao TEST RUN kod moje Toshibe jer se i ova aktivira nakon 10 s držanja tipke Operation/Reset na samom uređaju.
Javio sam se dečku koji je instalirao klimu.
Jel bi problem mogao biti u plinu?
Evo sa manuala od Fujitsu:
https://s13.postimg.org/pz2xyx43b/klima.jpg
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 12.08.2017., 14:54   #8085
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Probaj ti manuelno zadat brzinu duvanja nemoj auto,i iskljuci ekonomy pa javi kako tad radi.

Meni u hladjenju ne pase to smanjivanje brzina a pogotovo gasenje.
Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
Ja sam probao , COOL i 2 i 3 brzinu , isto se ponasa kao i n AUTO fan , kako dostigne zadatu ona smanji izduv a posle 30 sec se skroz ugasi . Tako su izgleda podesene sve nove Fujitsu klime .. Economy nikad ne drzim ukljuceno ..
Mislim da sam i ja to vec prije isprobavao i ovako je kao sto je napisao nexteen, mozda da se eventualno proba jos taj ECONOMY mod.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 12.08.2017., 15:26   #8086
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Kako si upuhivao vanjski hladniji zrak u kucu ?

Jesil hladio klimom ili si otvorio prozore pa prozracivao ?
Ja sam odmah pretpostavio da misli da klima upuhuje vanjski zrak, nije rijedak slučaj da ljudi to misle

Quote:
D@ny kaže: Pogledaj post
Da nije bila u fan modu ?
Ovo je po meni uvredljivo pitanje

Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Nikomah sta je to sa tvojim fujitsu.

Moj duva non stop u hladjenju.
Eto vidiš moj ne, evo upravo stavio na 30 i puše još 15ak sekunda i stane. Vidim rotor miruje.

Ovo je u prvoj brzini bilo, ali kad prebacim u auto i dalje je isto.

Inače ću podsjetit da moj fujitsu mene sluša i drži se onog što mu zadam vezano za brzinu puhanja e sad znam da je nešto bilo da sam ga jednom uhvatio da je usporio, sad više nisam siguran, možda u grijanju ipak uspori .. nisam to baš pratio jer u grijanju držim na auto fan.

Ovih dana sam malo pogledavao i bome moj fujitsu dosta troši.. rijetko kad bude ispod 200W a često i preko 400 u nekom ajmo reći održavanju.
Quote:

I kad podignem temp na 30 on nastavi zauvijek duvat u onoj brzini koja je zadana.
Moj ima i mode fan.
Ima i ciscenje susenje unutrasnje poslije hladjenja,ali ga skoro nikad ne koristim,i ja podignem temp na 30 i ako se sjetim nekad ugasit ga skroz,ako zaboravim nema veze sutra samo spustim temp ponovo.
pa ako ti puše i kad isključi kompresor, ne vidim čemu onda uopće ta opcija za čišćenje/sušenje? Zar nemaju svim FAN mode, osim eto toshibe daisekai?

Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Klima je u sat vremena u Cool modu spustila temp. s 29.5 na 26.5 C. U TEST COOL modu sam na izlazu iz klime termometrom izmjerio temp od 17.5 C koliko je danas bilo i vani. U Cool modu, fan na max i temp na dalj. post. na 17 C temp. izlaznog zraka je 20.5 C nakon 5 minuta.
To je loše, iako nisam ni upamtio koliki je prostor u pitanju.. to mora ići brže samo što će klima još dosta vremena trošiti više struje..

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Kakvi je to test cool.mode?
Skinut 3c u sat vremena zvuci sasvim ok
Zar nema ovo i toshiba? čini mi se da sam pročitao.. u svakom slučaju baš kod toshibe ti tako nešto moralo postojati jer ona neće hladiti ako je vani ispod 24 ili koliko već?
Mislim, monter sastavi i sad da se proba pa nastane zbunjenost.. Ovako stisneš taj test cool mode i ona hladi bez obzira.. iako mislim da moja može hladiti i kad je vani 5 ili više, al nisam više siguran..

p.s. Evo mjerim kod sebe - postavio temperaturu na 18 (to je najniže) i puhanje na 4 crtice - temperatura nije išla ispod 9.4 C - mjereno s ubodnim termometrom, njemu vjerujem puno više.. mjerio sam i sonim "pištoljem" što ima i Batman ali taj krene od 13 pa se spusti do nekih 7, nisam dalje ni htio pratiti
Iz utičnice vuče 1130, ulazna temperatura 20, pustio sam malo da odradi, vlažnost zraka u sobi 50%, trenutno soba zatvorena.
Izračunati COP za te uvijete je oko 2,45

Iako sam mu i prvi put dao dosta vremena, sad ponovo izmjerim, i temperatura je 7.3 na izlazu, vuče 1020W a COP porastao na 3,25

Evo probao i Powerful mode, i kao što sam već i prije otkrio, taj mode još više ubrza ventilator, koliko točno ne znam jer ne piše u deklaraciji, tamo piše samo za prve 4 brzine, uglavnom potrošnja se povećala na 1130 a temperatura ispuha ostala ista, tj. palo sa 7,3 na 7,2.. Cop tu naravno ne mogu izračunati jer ne znam kakav je ispuh

p.ps. Samo za prvi cop sam mjerio ulaznu temperaturu, no upravo opet izmjerio i nije više 20 nego 18, tako da je drugi COPovi napisan gore zapravo manji nego što piše, tj. oko 2.7

p.pps Na termometru temperatura pokazuje 18.1 a na početku je bilo negdje oko 22, znači za svega 20 min koliko vjerujem da traje ovo moje pisanje se spusti temperatura za 3 C u sobi 16 kvadrata s tim da sam izlazio i ulazio nekoliko puta a izvan ove sobe je 26-27

Zadnje uređivanje Nikomah : 12.08.2017. at 15:46.
Nikomah is offline  
Old 12.08.2017., 15:35   #8087
Nezam za taj test mode nije mi trebalo pa nisam ni ulazii u price s drzanjen reset tipke
Sta nece hladiti ispod 24? Moj nije htio grijati iznad 24 ne hladiti
20c na ispuhu cini se mrsava
I kod.mene bi trebalo sigurno 3 sata za skinuti 9 stupnjeva
Pretpostavlja nisam.probao
Prvi stupanj skine za 10 min poslije ide sporije rekao bial moj je uvijek u auto fan modu bez hi powera i icega
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 12.08.2017., 15:51   #8088
Sad gledam za zadnja 24 h sam zabilježio, potrošeno 6,8 kWh, malo mi to puno, neki imaju za grijanje manju dnevnu potrošnju
Nikomah is offline  
Old 12.08.2017., 15:57   #8089
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Nezam za taj test mode nije mi trebalo pa nisam ni ulazii u price s drzanjen reset tipke
Sta nece hladiti ispod 24? Moj nije htio grijati iznad 24 ne hladiti
20c na ispuhu cini se mrsava
I kod.mene bi trebalo sigurno 3 sata za skinuti 9 stupnjeva
Pretpostavlja nisam.probao
Prvi stupanj skine za 10 min poslije ide sporije rekao bial moj je uvijek u auto fan modu bez hi powera i icega
Ne koristim ni ja taj hi power, ali eto sad kad već testiram da vidim kako se potrošnja mijenja a zvuk ubrzanog ventilatora mogu samo po sluhu reći da je brže..

ima tu puno nepoznanice jer eto sad krenem ugasit powerful mode i vidim da je spustio potrošnju sa 1000+ W na svega 260, valjda je vidio da je brzo rashladio pa usporio, i čim sam ugasio krene opet rasti potrošnja.. uglavnom ne da mi se više oko toga pa sam sve manio i stavio na normalu a u hlađenju je većinom u 1. brzini tako da ju skoro ni ne čujem - u drugoj mi nekad zna smetati zvuk kad gledam tv. A u autofan većinom radi u 2. brzini

Mislim da i ovako radi ali to bi još trebao dodatno istražiti potvrditi. Znači na autoFan vuče preko 200W i ugasit će se kad dođe do "zadane". Dok ako ga stavim u 1. brzinu puhanja onda ga uhvatim da radi na 150 ili tako nekako oko toga, nisam zapisao pa se ne sjećam točno.
Nikomah is offline  
Old 12.08.2017., 16:02   #8090
Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
seceruuu

Kazes kuca je hladna , ima li ta kuca neku izolaciju , kakva je stolarija , jel ti izolovan plafon , koliko para si spreman/na da ulozis u kupovinu klima , da li zelis grejati svih 110m2 ili odredjen deo , na koju temp bi je zelela grejati , koje su najnize temp u Istri , daj malo vise podataka da ljudi mogu da procene situaciju .. A ne bi bilo lose da se ima i skica stana , da se ima uvid u raspored prostorija koji je jeako bitna stavka u preporuci ..

chatou

I za tebe vazi , opsi malo bolje stan , gore sam naveo da se ne ponavljam , sve utice na preporuku ..
Kuća ima stiropo fasadu 10 cm, klima bi bila postavljena na gornju etažu iz koje idu dvoja vrata u suprotne prostorije te dolje stepenice za prizemlje-dnevni boravak. Dakle, sama prostorija gdje je klima je oko 20 m2, ali potencijalno bih voljela ugrijati/ohladiti još 30-ak...Donji dio se inače grije na drva kad je velika zima, opcija klima grijanja je zapravo za neko prijelazno razdoblje kad malo treba zgrijati...
chatou is offline  
Old 12.08.2017., 16:46   #8091


u ovoj tablici pišu za moju klimu skroz drugi podaci nego li su oni na koje sam naviknuo.. npr. za naveću brzinu bi trebalo biti 800m3/h a ne 710 i 690 kako ovdje piše..

dalje vanjska jedinica bi trebala imati 33kg a ne 23..
Nikomah is offline  
Old 12.08.2017., 17:34   #8092
pozz. Ja imam Toshibu Mirai 16 i probao sam isto izmjeriti temperaturu na izlazu unutarnje jedinice. Stavio sam klimu na 18 C i stavio na najace puhanje i izmjerio sam temp izmedju 10-11 C. Pocetna temperatura prostorije(39 m2) je bila oko 27 C i nakon 10-15 min spustila na 24 C. Mozda je temp unutarnje jed i manja jer nisam dugo držao termometar. Koristio sam obicni alkoholni termometar.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Old 12.08.2017., 17:35   #8093
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Meni je poznata jedna jedina kliam koja moze djelimicno upuhivat svjezeg (kako gdje)vanjskog zraka.
To je daikin ururu sarara i kosta 2000-2500 €.

A to da ce ustedit puno para ja ne mogu da povjerujem.
Nekome mozda da,meni sigurno ne
Pa ako bi dobro odrađivala upuhivanje svježeg zraka u prostor možda tada neme potrebe za ventilacijom istog.

Ako bi dobro odrađivala onda se nebi trošio veliki novac na rekuperaciju zato je davorradman i naveo za uštedu.

Mene je svojevremeno zanimala ta klima Ururu sarara pa sam tražio po netu kako funkcionira upravo ta ventilacija koliko se sjećam zasebno ide cijev za dovod zraka u unutrašnjost ali je malog promjera i ima mali kapacitet m3 zraka po satu pa je upitno kako to u stvarnosti i funkcionira.

Jedan forumaš ima taj model ali nikakvih informacija nemožemo dobiti od njega kako ta klima radi i dali je zadovoljan.
BatmanBg is offline  
Old 12.08.2017., 17:53   #8094
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Jedan forumaš ima taj model ali nikakvih informacija nemožemo dobiti od njega kako ta klima radi i dali je zadovoljan.
Jel to onaj friski korisnik iz Osjeka koji je dao dosta love za nju.

Uopce ne vidim svrhu tog vanjskog upuhivanja.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 12.08.2017., 18:12   #8095
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Sad gledam za zadnja 24 h sam zabilježio, potrošeno 6,8 kWh, malo mi to puno, neki imaju za grijanje manju dnevnu potrošnju
Nikomah koliko trenutno sa klimom hladiš m2 neznam tu informaciju ako nije problem za tu navedenu potrošnju..
Ja sa Suzumijem 10-tkom hladim spavaću 14.7m2 sa uvijek otvorenim vratima prema hodniku tako da hladim i kupatilo i jedan dio hladnoće dolazi u drugu spavaću od Suzumija a jedan dio od Hitachia.

Juče sam snimio video kako se klima ponaša kad se upali i koliko vuče struje tj. kako starta u odnosu na Fujitsu gdje je navedeno da starta jako pa onda smanjuje snagu po potrebi.

Toshiba radi ovako a i prije sam mislim naveo u standby troši oko 6w kad se upali prvo radi samo ventilator jedno vrijeme a to je sada izmjereno 1 ipol minutu i potrošnja je oko 25w poslije tih minutu ipol počinje hlađenje i koliko povuče najviše struje i koliko joj treba vremena za smanjnje potrošnje te na održavanju dole u linku možete pogledati video.

https://www.youtube.com/watch?v=UiOBeej7Lnk&t=104s
BatmanBg is offline  
Old 12.08.2017., 20:20   #8096
Hm, jel to doista kod tebe tako tiho radi ili je zvuk na snimku vrko tih? Kolika je razlika izmedju sobne i zadane na pocetku grijanja
Ulavnom, kod mene kao sto rekoh nedavno, kad ga upalim pocne na trenutak puhati izuzetno jako, onda se cuje neki klik i smanji se na neku normalnu jacinu i tad valjda pocne hladiti. Razlika izmedju sobne i zadane uvijek bude 3-5 c. Taj klik se znao cuti i sa starim haierom, a frend mi kaze da je to kad prebaci ventil.kakva je,potrosnja u kojem trneutku nemam pojma kad ne mjerim
Neki dan upalili smo i ras16. Pocetna sobna je bila 26,5 skinuo ju je na 24 vrlo,brzo. Pri tome je bio na 770w. Stigao je i na 23,8 a i dalje je vukao preko 700w i dosta jako puhao. Ocigledno je on mjerio neku drugu temp u tom trenutku. No nakon jedno sat vremena smo ga ugasili


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 12.08.2017., 20:31   #8097
@BatmanBg: A zasto ti se ruke tako tresu, jel to zbog one zabrane konzumacije duhana i alkohola u kuci.
A je ti klima ruzna snimana odozdola.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 12.08.2017., 20:46   #8098
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Nikomah koliko trenutno sa klimom hladiš m2 neznam tu informaciju ako nije problem za tu navedenu potrošnju..

dnevni mi ima 16 al su vrata uglavnom stalno otvorena, wc i ostava su uvijek zatvoreni a sad ti ne bih previše ulazio u to koliko oni imaju, uglavnom, imam nezgodan raspored i što se tiče raspodjele topline loše pozicioniranu klimu tako da su velike razlike u temperaturi pa moram pojačati u dnevnom da bi se štogod rashladilo drugamo.
Stan je 45, pa kad oduzmeš ostavu i wc u kojem je stalno otvoren prozor ali zatvorena vrata.


Quote:
Ja sa Suzumijem 10-tkom hladim spavaću 14.7m2 sa uvijek otvorenim vratima prema hodniku tako da hladim i kupatilo i jedan dio hladnoće dolazi u drugu spavaću od Suzumija a jedan dio od Hitachia.

Juče sam snimio video kako se klima ponaša kad se upali i koliko vuče struje tj. kako starta u odnosu na Fujitsu gdje je navedeno da starta jako pa onda smanjuje snagu po potrebi.

Toshiba radi ovako a i prije sam mislim naveo u standby troši oko 6w kad se upali prvo radi samo ventilator jedno vrijeme a to je sada izmjereno 1 ipol minutu i potrošnja je oko 25w poslije tih minutu ipol počinje hlađenje i koliko povuče najviše struje i koliko joj treba vremena za smanjnje potrošnje te na održavanju dole u linku možete pogledati video.

https://www.youtube.com/watch?v=UiOBeej7Lnk&t=104s
meni isto troši oko 7W u standby-u - a mislim da ventilator na prvoj brzini troši 8, znači isto mi je ako ugasim i ako ostavim da vrti u prvoj brzini
Nikomah is offline  
Old 12.08.2017., 22:53   #8099
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post

Ako mozes postavi izvor informacija? Daj da svi vidimo te podatke u celosti a ne samo deo dokumentacije.........???
1973zoran is offline  
Old 12.08.2017., 23:43   #8100
Nemate pojma koliko sam vam svima zahvalna ( @ Nikomah,& Edgar,& UffUff, pa cak i rovacc koji misli da sam trol koji kuka bezveze).

Vase informacije su mi pomogle neizmjerno, i hvala vam svima.

Jako sam puno naucila o klimama, jer dosad sam samo bila osoba koja bi stisnula gumb i mislila da ce sve bit u redu- nisam se zamarala detaljima, nije me zamaralo niti zanimalo kako masina radi.

Meni je bilo bitno samo da radi. A sad shvacam kompleksnost svega i masineriju, i uzroke i posljedice, zahvaljujuci svima vama. Dugo sam provela vremena citajuci vas sve.

Hvala vam svima.

Ostajem pri tome da treba biti regulirano trziste, tj. da instalateri trebaju biti manje 'pogonjeni' od strane njihovih robovlasnika, pa da ih se tjera da instaliraju nesuvisle brojeve klima, gdje varaju i fushaju, da bi ispunili 'daily target' koji ide vlasniku firme, a ne njima. Oni su samo izvrsitelji i robovi.

Ne zaradjuju oni od tog nemara, nego zaradjuje vlasnik firme koja ih pogoni kao robove.

Zato, u Septembru, krecem na napad na firmu koja mi je sve krivo instalirala.

Mislim da bismo se trebali poceti buniti. Svi mi ovdje.
Dosta je tog jadnog stava od strane nas ( kupaca), da mi moramo biti 'reneissance man' ( onaj koji sve zna) koji jos i placa nedovoljnu i losu uslugu.

Vrijeme je za povrat dostojanstva, sugradjani moji.
agnaby14 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.