Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 10:26   #1
Je li stranac uvijek stranac?

Pitanje za sve koji su negdje vanka: da li vrijedi ono da je stranac uvijek stranac? Da li se vi osjećate kao stranac ? Da li vas okolina doživljava kao stranca?

Bio bi lijepo kad biste napisali kad ste otišli, koliko imate godine, gdje ste otišli, koja ste stručna sprema i što radite.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Old 25.08.2017., 13:17   #2
Po Aziji, da, tamo sam uvijek stranac, i to je OK i shvatljivo i prihvatljivo. Doma u SAD-u pak smo skoro svi nekakvi stranci tak da si tako i manje stran.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 25.08.2017., 13:23   #3
39 godina, otisao s 37. VSS s MBA. Privatni poduzetnik. Dozivljavaju me kao stranca iz zapadne Europe. Preporucujem prvom prilikom promijeniti prezime, ako zavrsava na -ic ili ima puno palatala u sebi. Moje nema.
pesdewschegg is offline  
Old 25.08.2017., 13:59   #4
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
39 godina, otisao s 37. VSS s MBA. Privatni poduzetnik. Dozivljavaju me kao stranca iz zapadne Europe. Preporucujem prvom prilikom promijeniti prezime, ako zavrsava na -ic ili ima puno palatala u sebi. Moje nema.
Koji MBA?
astor pec is offline  
Old 25.08.2017., 15:13   #5
Jedan od domacih. Za Bocconi ili Rotterdam nisam imao love, a nitko me od poslodavaca nije htio financirati. Mislim ipak da je OT ako idem u detalje... Uglavnom, taj domaci MBA mi je u Hrvatskoj samo smanjio broj pozivnica za razgovore za posao...pa sam odlucio zbrisati. Znanja iz strategije i financija / racunovodstva su mi puno pomogla medjutim vani (pregovori s bankarima).
pesdewschegg is offline  
Old 25.08.2017., 15:25   #6
Nekako mi se čini da nije Cotrugli, već Algebra. Daj budi konkretan, zanima me. Koji MBA? Bled nije sigurno.
astor pec is offline  
Old 25.08.2017., 22:38   #7
Tema postoji.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.