Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 16:11   #2881
Da prijavim da mi je ova što je zaboravila da radim ostavila 'seen' na poruci kojoj joj čestitam novu godinu
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:20   #2882
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Da prijavim da mi je ova što je zaboravila da radim ostavila 'seen' na poruci kojoj joj čestitam novu godinu
Mozda je zaboravila i da je nova godina?

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 08:56   #2883
jel vam se dogodilo kad da vas netko stalno zivka, iako se ne javljate i rekli ste da imate posla?
riječ je o kolegici. bar je ja tako doživljavam, ali izgleda da ona misli da smo frendice.
jer mi se počela povjeravati i sve češće me pitati "šta da radim".



ja joj govorim ono tipično ne znam, moraš sama blabla... ali žena se ne da.

jeste nekad nekome rekli neka vas ne zove i ne pita više ništa?

ignoriranje ne razumije ili ne želi razumijeti, očito.

i da, jako je nesigurna. što meni otežava stvari jer je ne želim povrijediti.
ali ne želim ni sebe povrijediti slušanjem njenih priča
seriousbusiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:00   #2884
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
I meni ide na zivce se kad petljaju s njih vise ili se dopisuju pa onda svake subote nakon izlaska ili dejtanja moram slusati novi nastavak sapunjare, a vise ne znam tko je tko u cijeloj prici.


Poslano s mog kauča

ovo ova kolegica radi. znači kad god me zove, ja već znam da joj se neki javio
i onda mene pita šta da radi. i da, počne s "znaš tko mi se javio" ili "znaš kome sam se javila"

da nije to sve ista žena?
seriousbusiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:13   #2885
Quote:
seriousbusiness kaže: Pogledaj post
jel vam se dogodilo kad da vas netko stalno zivka, iako se ne javljate i rekli ste da imate posla?
riječ je o kolegici. bar je ja tako doživljavam, ali izgleda da ona misli da smo frendice.
jer mi se počela povjeravati i sve češće me pitati "šta da radim".



ja joj govorim ono tipično ne znam, moraš sama blabla... ali žena se ne da.

jeste nekad nekome rekli neka vas ne zove i ne pita više ništa?

ignoriranje ne razumije ili ne želi razumijeti, očito.

i da, jako je nesigurna. što meni otežava stvari jer je ne želim povrijediti.
ali ne želim ni sebe povrijediti slušanjem njenih priča
Nisam to dozivjela, sam se sjetila da je jedna moja frendica imala kolegicu na poslu koja ju je svaki dan zivkala da idu na pauze zajedno.
Ova moja si je bila okej s njom, ali ne bas da su svaki dan na pauzi vec jednom tjedno.
Jos je ta cura njihov odnos shvatila kao dosta blizak i povjeravala joj neke intimne stvari - da pocinje zivjeti s deckom i ne zna kako rasporediti financije posto je oduvijek zivjela s roditeljima. Pitala je ovu moju kak ona i decko raspolazu mjesecnim financijama i slala joj poruke koliko novca da izdvoji za odjecu ovaj mjesec, koliko na knjige i td.
Ova moja ju je otpilila na pristojan nacin i rekla da to mora s partnerom rijesiti i dogovoriti koliko ce tko davati za kucanstvo.
Ne znam, ja bi ignorirala poruke. Prvo bi na svaku drugu odgovorila, pa na svaku trecu...
Ako ne skuzi nakon pola godine odbrusila bi joj da nemam vremena za nju.

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:41   #2886
Kad se svi žale, moram ispričati priču o Jakači.

Jakača - jer je priča sto na sat i uglavnom o sebi.

Te kave su izgledale otprilike da Jakača sjedne, pita kako sam i prije nego krenem reći, već priča kako je ona.

Imam problem na poslu? Nema veze. Ima Jakača isto, još veći i važniji.

Uvijek ona, uvijek njeni frajeri koje ne mogu popamtiti, sve hektično, sve važno.

S vremenom sam počela odbijati druženja s njom nasamo uz ispriku da sam negdje ili da imam već dogovoreno, jer se uvijek javljala na knap. Jednostavno je takva osoba, a meni to ne odgovara. Shvaćam da svatko ima svoje probleme, da nam se nekad čini da je nešto važnije nego što je, ali ajde sjaši više... Sad se družimo samo u velikim društvima. Nikad solo. Nemam snage.

Zadnje uređivanje VeronaM : 05.01.2018. at 09:54.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:48   #2887
Jakača Pa barem te pitala kako si

Imam jednu koja si je počela govoriti u trećem licu. Ne znam što joj je
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:54   #2888
Meni je jedna davna novogodišnja odluka bila da se udaljim od takvih Jakača.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 13:18   #2889
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Jakača Pa barem te pitala kako si
Pričala mi treća frendica kad je nakon rođenja djeteta prvi put izašla van iz kuće sama, to je bilo na kavu s Jakačom. I kaže frendica:

"Ajme kako je lijepo maknut se nakon 2 mjeseca pelena i hranjenja!
"Tebi je lijepo maknut se?! Ja sam danas bila na poslu! Jedva sam čekala da se maknem!"

Onako... dan na poslu usporediti s dva mjeseca nespavanja i buljenja u bebu. Da... isto je
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 14:32   #2890
A kako znate da vi niste nekoj te Jakače? Ljudi načelno više vole pričati nego slušati, i ako sretnu nekoga tko ih je spreman slušati lagano će se pretvorit u Jakaču. Žene naročito. Projekcija, da nam u drugome smeta ili nervira ono što sami radimo, je zapravo jako učestao fenomen. Pa najveće tračare uvijek se žale i zgražavaju na to kako ljudi vole tračati. Ili npr.malo promiskuitetnije cure će jedva dočekati da neku žensku proglase kurvetinom .
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 15:21   #2891
Pa naravno da Jakača čuči u svakoj od nas. Ali kada u cijelom društvu netko ima reputaciju Jakače, onda je očito gdje šteka. Tako netko ima reputaciju Oštrokondže ili Kuknjave, Njonjave, Umetni Po Želji...

I moja Jakača zna da je Jakača, ali je ne hebe živa sila. Nađe nekoga tko će je slušati i bok.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 15:43   #2892
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Ili npr.malo promiskuitetnije cure će jedva dočekati da neku žensku proglase kurvetinom .
Prvi put čujem.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:24   #2893
Mene je sestricna oprala da sam tasta kad sam rekla da me ispadanje kosa uslijed kemoterapije pogodilo vise nego sto sam ocekivala. Ne bi to ni isla sama spominjat, al pitala me kako sam. Beat that bitches!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:51   #2894
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Mene je sestricna oprala da sam tasta kad sam rekla da me ispadanje kosa uslijed kemoterapije pogodilo vise nego sto sam ocekivala. Ne bi to ni isla sama spominjat, al pitala me kako sam. Beat that bitches!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Reci joj da je kretenuša i da su amebe inteligentnije od nje.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:04   #2895
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
Reci joj da je kretenuša i da su amebe inteligentnije od nje.
Prekinula sam vezu i potom kontakte. Bilo je to prije koju godinu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:05   #2896
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Prekinula sam vezu i potom kontakte. Bilo je to prije koju godinu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Jebeni zadrti kršćanski mozgovi. Koje smeće.

Zadnje uređivanje Purple Sky : 06.01.2018. at 20:17.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:16   #2897
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
Jebeni zadrti kršćanski mozgovi. Koje smeće.
Motiv iza ovog komentara je nedostatak empatije, ne krscanski mozak. Doticna je neprakticni krscanin, onog tipa koji ide na polnocku i na Uskrs u crkvu jer je red i da je se vidi, a ne iz vjere. Ujedno je sama itekako tasta pa je mozda i do toga.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:25   #2898
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Motiv iza ovog komentara je nedostatak empatije, ne krscanski mozak. Doticna je neprakticni krscanin, onog tipa koji ide na polnocku i na Uskrs u crkvu jer je red i da je se vidi, a ne iz vjere. Ujedno je sama itekako tasta pa je mozda i do toga.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Želja za ljepotom i osjetljivost na istu imaju veze sa samo-percepcijom i pozitivnom slikom o sebi koja je prirodna i normalna i nije nikakva taština. Radi se o pozitivnoj slici, a ne precijenjenoj umišljenoj slici.

Jedino su Islam i Biblija osudili ljudsku težnju za slavom, uspjehom i ljepotom, jer po Bibliji i Islamu loše je željeti biti prihvaćen i "hvaljen" od drugih ljudi jer hvaljenje je samo za Boga. Ne smije se nitko diviti nama jer diviti se smijemo samo Bogu. Pa su tako normalnu ljudsku prirodu označili riječi taština i dali nečemu zdravom i prirodnom negativni oznak. Kao što su i normalnu ljudsku potrebu za seksom označili negativno i pretvorili u grijeh.

Moderna inačica taštine mimo Biblijskog tumačenja znači potreba za dokazivanjem svoje više vrijednosti naspram drugih ljudi, umišljenost, arogancija. Kada netko zbog ljepote ili uspjeha misli da je time superiorniji i bolji od svih drugih ljudi, umišljenost i arogantnost.

No sama težnja ljepoti i uspjehu je sasvim normalna i u tome nema ništa loše, te se odnosi na stvaranje pozitivne slike o nama, a ne ove umišljene.

Religije su bolesne, ali svakim danom broj vjernika opada. Evolucija još traje..neki još nisu sapiens.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:30   #2899
Slazem se s tobom, Purple sky, u tvojoj ocjeni religije, samo u mom slucaju zaista ne krivim religiju. Dozvoli da svoju rodjakinju ja ipak bolje poznajem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:32   #2900
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Slazem se s tobom, Purple sky, u tvojoj ocjeni religije, samo u mom slucaju zaista ne krivim religiju. Dozvoli da svoju rodjakinju ja ipak bolje poznajem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Ma išamarala bi ju. Sam mi ju pošalji.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.