Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 11:25   #1
Naknada štete kod slijetanja u ogradu

Pozdrav

Danas ujutro se klinac sa cca 200 km/h(očevid) zaletio u moju ogradu i ostao živ nasreću. Nije mu gotovo ništa, bio je pri svjesti i u bolnici je, ali nema težih ozljeda.
Uglavnom, mene zanima kako slijedi sada procedura naknade štete za ogradu. Dakle ograda je bila normalno cijela, složena uredno, a sada je podrobljena kompletno + 2 ogromna čempresa su polomljena, jer je klinac letio doslovce. Što sada dalje? Dali je bolje prijaviti štetu osiguranju ili se dogovoriti sa djetetovim ocem, kako je dotični predložio?
Dali osiguranje možda plaća više novaca ili manje?
Što ako počinitelj ne pristaje na iznos koji ja zatražim?

Ima li netko iskustva u tome?

Hvala
tarantul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:59   #2
Ne znam sada točno kako ide, ali trebao si razgovarati s policijom da vidiš šta ti kažu. Problem je u tome što usmeni dogovor kod nas ne vrijedi pišljiva boba zato obrati pažnju na to da bez papira ništa. Tako je moj otac imao sudar autom s glupom ženskom koja mu je oduzela prednost, brzo nazvala muža da se dogovore bez policije i osiguranja. I naravno čovijek nije poštovao dogovor, pola odradio, pola nije do današnjeg dana, a prošlo je već 10 godina.

Uglavnom usmeni dogovor ništa ne vrijedi, sve mora bit na papiru da moš poslije tužiti.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:34   #3
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ne znam sada točno kako ide, ali trebao si razgovarati s policijom da vidiš šta ti kažu. Problem je u tome što usmeni dogovor kod nas ne vrijedi pišljiva boba zato obrati pažnju na to da bez papira ništa. Tako je moj otac imao sudar autom s glupom ženskom koja mu je oduzela prednost, brzo nazvala muža da se dogovore bez policije i osiguranja. I naravno čovijek nije poštovao dogovor, pola odradio, pola nije do današnjeg dana, a prošlo je već 10 godina.

Uglavnom usmeni dogovor ništa ne vrijedi, sve mora bit na papiru da moš poslije tužiti.


Veli mi frend koji radi sa osiguranjima da ppišem europsko izvješće i da je tako najbolje, jer oni daju pristojnu svotu za štetu po zakonu. Ovak ako se dogovorim sa likom, baš to kaj veliš, ko zna jel bude ispoštovao dogovor. Neda mi se glumiti lovca na dugove i tražiti nekoga... Ipak ću preko osiguranja.

Hvala na odgovoru
tarantul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 15:40   #4
Samo ti daj preko osiguranja i zdravo. Ako bude srao reci mu lijepo da je bolje da nek osiguranje plati stetu nego on.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:24   #5
Quote:
tarantul kaže: Pogledaj post
Veli mi frend koji radi sa osiguranjima da ppišem europsko izvješće i da je tako najbolje, jer oni daju pristojnu svotu za štetu po zakonu. Ovak ako se dogovorim sa likom, baš to kaj veliš, ko zna jel bude ispoštovao dogovor. Neda mi se glumiti lovca na dugove i tražiti nekoga... Ipak ću preko osiguranja.

Hvala na odgovoru
Europsko izvješće nije nikakav dokument. Ono samo služi za razmjenu podataka.
Pošto je bila policija i napravila očevid (valjda je i slikala štetu na ogradi) ti si siguran. On ne može ne ispoštovati dogovor. Samo provjeri sa frendom u osiguranju koji je rok za prijavu štete (od njenog nastanka)
Sad je samo pitanje kako ćete se dogovoriti. Da li će ti on platiti ili ćeš ići na osiguranje. Osiguranje ponudi nagodbu (neki mali iznos) da ti isplati ili angažiraš neku firmu koja će to popraviti pa ispostaviti račun osiguranju.
Sad ti vidi šta ti je isplativije.

Zadnje uređivanje Pero_Kanister : 07.01.2018. at 17:48.
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:39   #6
Probaj se dogovoriti na osiguranju da ti bude ovlaštena firma s računom radila ogradu i da onda budeš dostavio račun. Tako ćeš najbolje proći jer iznos kakav bude nije te briga zato što će osiguranje to platiti.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:16   #7
Vani je procedura prilicno jednostavna: Stvar se prijavi osiguranju, osiguranje plati stetu (dal´ u novcu ili placa original racune, nije vazno).
Kad je proces gotov, osiguranje ponudi pocinitelju stete placanje iznosa, koje je osiguranje platilo.
Ako pocinitelj stete plati osiguranju, ne gubi nikakav bonus. Ako ne zeli platiti, onda je to njegova osobna procjena.
To je (po meni) puno cisci nacin.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.