Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 16:27   #1
Kuda idemo - putovanja, izleti, planiranja, želje, savjeti

Evo tražile ste izvještaj pa pošto nema još teme, a vidjeh da je mogu otvoriti, otvaram, da ne pišemo više o putu na Božiću ili Rim pripojimo Hrvatskoj

Prenosim s Turizma

Na samu Novu godinu odlučili smo se na impulzivnu avanturu puta u Italiju da pametno iskoristimo godišnji. Dragi je mislio da idemo srijeda-subota, ali u Jadroliniji saznali da trajekt vozi Pon-Sri-Pet oko 20. Pred šalterom smo zaključili da se ne isplati dat 200€ za trajekt da bi došli npr. u Rim i vratili se natrag. Tako da smo se u sekundi složili da ćemo se spakirati i ići večeras, pa kud puklo da puklo.

Karta za trajekt Split - Ancona - avio sjedala je cca 100€ po osobi, 20% popusta na povratnu (kako nama stoji, ST-AN 510+120AS+228takse - 858kn, AN-ST 408+96AS+228 - 732kn). Krevet u kabini je oko 1200 kn po osobi.

Dragi nije nikad bio u Italiji (osim Trsta) pa smo odlučili da je najbolje za prvi put otić u Rim, a ako stignemo iskombinirati napraviti eventualno kakav izlet. Pretraživanjem prijevoza vidjela sam da nam za put An-Rim najbolje odgovara Flixbus, vozi otprilike najkraće (brzi vlak je nešto brži, ali vozi tek popodne, a trajekt je u Anconi oko 7). Tako sam kupila karte (AN-R 45,80€ R-AN 25,80€), i ujutro u 8 smo bili u busu. Flixbusova stanica je desetak minuta hoda obalom od pristaništa. Oko 1 smo bili u Rimu, Flixbus staje na Tiburtinu.

Prešli smo u Metro i otišli do stana koji sam unajmila preko AirBNB (200€ za 3 noćenja, uredan jednosobni stan blizu Manzoni stanice na koji nismo imali zamjerki (ulica Bixio)). Iako smo bili pomalo umorni kad smo izašli iz busa sunce i predivan dan su nas razbudili pa smo odlučili odmah prošetati do Colosseuma (15 min od stana), a kad padne mrak odmarati. Nismo htjeli odmah kupovati kartu nego smo radije obišli sve okolo s vanjske strane, a sutra smo se vratili i šetali unutra. Bila je velika gužva u redovima, ali s obzirom da smo se planirali vratiti odmah pred otvaranje ujutro ipak smo odlučili ne kupovati kartu/rezervaciju online nego okušati sreću. To se ispostavilo pametnim jer ujutro nije bilo tako strašno, a još nas je redar preusmjerio na unutarnje blagajne poslije securityja na ulazu u Colosseum kako sam gore napisala, pa smo za desetak minuta ušli unutra i šetali. Karta je 12€ po osobi, vrijedi za dva dana i uključuje Coloseumm, Forum i Palatino. Lokacije su stvarno prekrasne i vani i unutra, park je divan, ima puno klupica gdje se može sjesti i nekoliko vidikovaca odakle se pruža lijep pogled na Rim.

Navečer smo išli pješke do Spagne i pratili na Google maps sve kraj čega smo prolazili, pa do Fontane di Trevi i Panteona. Baš smo uživali jer je grad predivan i naspram Splita ulice su ukrašene predivno. Pošto smo bili već umorni i pošteno se našetali kod Panteona smo ušli na bus i otišli u stan.

U četvrtak prijepodne smo se Metroom odvezli do Vatikana, šetali, slikali, kupili suvenire, pojeli sladoled i isto se Metroom vratili. Popodne smo busom otišli do Piazze Navone na božićni sajam i busom se i vratili.

Za petak smo se dogovorili oko 10:30 izići iz stana iako gospođa nije imala nikog poslije pa je rekla slobodno da ostanemo koliko želimo. Nama je Flixbus s Tiburtine polazio u 12 pa smo htjeli krenuti na vrijeme, išli smo busom da još malo možemo promatrati okolo, pojesti nešto i popiti kavu na stanici. Mogli smo i kasniji termin, ali pošto nam je kad smo došli u Anconu padala kiša htjeli smo još malo prošetati po Anconi. Oko 4 smo stigli, otišli u ured Jadrolinije na check in karata. Od ureda koji je skroz na vrhu luke vozi besplatni shuttle do trajekta, ali pošto je bilo lijepo odlučili smo pješačiti. Iznad pristaništa nalazi se Piazza del plebiscito i nekoliko jako lijepih ulica s hrpom dućana za shoppingholičare, supermarketom i restoranima/slastičarnama. Prošetali smo, pojeli nešto i ukrcali se na trajekt te pozdravili s Italijom.

Par postova prije spominjali su se supermarketi i da ih nema baš, ima ih i više nego dovoljno. Nama je jedan bio dvije minute od stana, a i po putu smo ih viđali u svakoj ulici. Nisu to veliki dućani kao kod nas (Nigdje nismo naletiti na neki u điru SuperKonzuma, Plodina, Interspara isl... iako sam vidjela da ima Lidl blizu na Google Maps, al nije nam se dalo ići jer nam nije to ni trebalo). Uglavnom dućana gdje se može kupiti malo kruha, mlijeka, peciva, keksa, voća isl za u apartman ima.

Što se tiče hrane
Kad smo stigli u stan žena nam je preporučila malu pizzeriu s druge strane zgrade Il Tempo di Minerva, dvije pizze (neka italliana i caprese čini mi se) (18) i boca vode (3) 21€. Uz račun smo dobili po malo sorbetta od limuna u plastičnoj čašici za kavu. Simpatično i jako ukusno. Sama pizza meni ok, ali dragi se razočarao jer kao što znate talijani tijesto za pizzu rade kao list papira, a on voli da je pizza debela i nadjevena skoro kao topli sendvič Svejedno, nismo ostali gladni
Ujutro smo na putu za forum kupili kavu, sok i dva topla sendviča (to go, za sjest naplaćuju skuplje) u Snack baru Roma Lazio kraj Manzoni stanice. Ukusno iako malo previše 12-13€ za to, ali When in Rome...
Za ručak smo probali restoran pokraj ITDM Mamma Mia, s nešto manjim cijenama i nešto boljom hranom. Njegova pizza je bila bogatija i deblja nego prva, a ja sam uzela lazanje koje su bile jedne od najboljih i najukusnijih koje sam probala u životu (a volim i često jedem lazanje ). Lasagne 7€, Pizza 4sira 8€, boca vode 2€, ali oni su naplatili 2€ postavu, što Minerva ne naplaćuje. S druge strane u Minervi je račun bio paragon blok, a ovde pravi.
Sutra smo šetali i naletjeli na Scala Santa Cafee koji nudi za 10€ glavno jelo (bira se između 6 vrsta tjestenine) + veliku zdjelu miješane salate +0,33l piće i kavu po osobi (4 bublice sa sezamom su odmah donijeli na stol i nisu naplaćene dodatno). Za okruglo 20€ jako obilno, ukusno i jako su bili dragi.
Navečer smo naletjeli na Miky bar gdje je dragi uzeo nekakav topli sendvič, a ja tortilla sendvič. Vrlo ukusno, ništa posebno, ali za najesti se nakon šetanja vrlo dobro, ne sjećam se cijene, ali mislim oko 3-4 € svaki (također to go, sjedenje se plaća).
Zadnju večer u Anconi smo jeli u Bar caffe Giuliani koji ima slastičarnu i restorančić. Dragi je jeo neke punjene torteline u umaku od sira a ja sea bass koji na kraju nije bio lubin nego john dory/st.peter - kovač iliti šampjer, nisam se žalila jer ga volim i svakako je bolji (a kod nas i daleko skuplji) od lubina, al da su blesavi jesu Talijani i engleski ... Za desert tiramisu i semifreddo s čokoladom, ja pila vino dragi veliko (0,4) pivo. pića i deserti su po 4€, riba sa salatom 13€, a tjestenina 9€, ali su naplatili još i po 4€ couverta. Malo previše 8€ po osobi, al ajde bilo je stvarno ukusno i uredno pa smo prešli preko toga.
Svuda smo u restoranima ostavljali uredno 10% napojnice.

Za desert, tj. na gellato smo se nekoliko puta vraćali (jednom 2 puta u danu ) u Gellateriu Fassi. Preukusni sladoledi, sladoledne torte i sladoledni frapei po smiješnim cijenama, velika slastičarna s puno izbora i mjestom za sjest. Prvo se na maloj blagajni odabere vrsta i veličina i plati, a onda se na pultu bira okuse i slaže sladoled. Jaooo to će sad jest naše bućkuriše koje zovemo sladoledom... Luka je mala maca prema njima. Veliki frape koji je moj muž jedva pojeo (i ponovio ga opet sutra) je 3€, a srednji kornet koji je 3 kugle sladoleda + kugla slatkog vrhnja(šlaga) 2€! Uglavnom to je neka jako stara slastičarna, imaju izložene stare aparate za proizvodnju sladoleda i pano s člancima o njima, prezanimljivo i definitivno wse isplati doć ako ste u Rimu čak i ako ste smješteni na drugom kraju
Jeli smo sladoled i u vatikanu, isto nije bio skup i ok je bio, ali ni blizu kao ovaj Na kraju, neki kafić (dućan/snack bar) na Tiburtini prije odlaska, veliki cappucino (doslovno veliki - ona staklena čaša od 3dc što daju vodu/cedevitu u njoj kod nas u kafićima) 2.50€, komad pizze (četvrtasti iz tepsije kakav se kod nas može nać, koji se najviše svidio mom dragom jer je najsličniji bio našoj pizzi) 3,40€.

Ako imate djecu kojima se ne smijete vratit s puta bez legića, mi smo našli blizu smještaja Lego dućan Pianeta Mattoncino srls. Cijene su slične kao i u našim dućanima, izabrali neki kamion + bager za 27€ koje nismo viđali kod nas... I kupili mu komplet za maškare za rimskog vojnika (kaciga, mač s koricom, sjekira, plašt, oklop i štitnik) za 20€ negdje u nekom dućaniću sa suvenirima po centru. Ima jeftinijih sa manje komada.
Magneta i onih malih figurica coloseuma, trga Sv Petra, Pise ima po euro čim se makneš ukakvu ulicu sa strane, kao i mirisnih krunica od ružinog drveta u Vatikanu tako da se za suvenire ne treba puno potrošiti.
Najviše sam potrošila na staklenu Roma/Piazza Navona kuglicu (6€) i kreaciju od školjaka, kao aranžman s tri svijeće (4€) za na bor na božićnom sajmu.

Mislim da sam više manje sve sažela, ako ima dodatnih pitanja tu sam po forumu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:27   #2
Nastavak (previše znakova)

E da, roaming (tj. nepostojanje istog) funkcionira i uredno smo koristili mobitele i tablet kao i da smo doma, ma da ima i wifi zona.

Roma pass smo preskočili, kao i kupnju karte za Coloseum online. Roma pass je preskup ako imaš stan unutar 20min hoda od Coloseuma i/ili centra. Metro smo koristili 3 puta, kad smo došli za do stana i do Vatikana i natrag. 3*1,5*2=9€ i kartu za Koloseum platili na ulazu (ne na vanjskim blagajnama, nego se odmah može ulaziti unutra i poslije securityja su blagajne, nema reda jer ljudi ne znaju i čekaju u koloni za vanjske. Redar šeta i preusmjerava ljude iz kolone ako čekaju krivo) 12€ *2 (na internetu se plaća +2€ po karti za rezervaciju koja uopće nema smisla jer je red za šaltere s rezervacijom bio veći nego naš bez iste). Dakle 33€ za oboje. Busom smo se vozili često (10ak puta) i besplatno, ne znam jel im gradski bus besplatan generalno ili se samo puno švercaju, ali niti jednom u 4 dana nismo vidjeli da je netko platio kartu, pitao vozača za istu, da je vozač ikoga zaustavio, ikakve kontrolore niti išta drugo, pa smo i mi tako...

Roma pass za 48h je 28€(*2) ili 72h 38.5€(*2).
Osim ako netko baš ne želi prilagoditi put onom što RP pokriva/nudi/daje popust mislim da se ne isplati i da se taj novac može i bolje potrošiti.

Sa Flixbus teme
Evo upravo se vozimo iz Rima u Anconu
U utorak smo išli obrnutim smjerom.
Pošto je put bio last minute odluka tako je i karta za Rim bila dan prije pa je plaćena 45,80€ za dvoje. Natrag sam rezervirala kad smo stigli u Rim pa je samo 25,80€ za oboje.
Vrlo zadovoljni, bus vozi oko 4ipo sata, stajanje radi 4 puta tamo, 3 sad natrag, ali samo par minuta za izlaz/ulaz putnika. Ne pravi klasičnu pauzu. Sjedala udobna i prostrana (muž je 2m/100kg, ne buni se), svako sjedalo ima utičnicu. Ima WC, al ne znam stanje, nisam koristila. Oboje imamo veću putnu torbu-ruksak, njegova je ispod sjedala, moja je stala iznad, nismo ništa predavali dolje, dovoljno je mjesta. Sjeli smo oko srednjih vrata, WiFi je odličan iako nam u Italiji i nije potreban, al eto, bolje da ga ima
U oba smjera je bus pun.
Iz Ancone je krenuo 10min prije, ali u aplikaciji svakako piše da se treba doći barem 15min prije, iz Rima po rasporedu.

Malo sam razdužila, al tko je čitao javljanja može i preskočit Nekom u budućnosti možda pomogne.

Sad smišljam što ćemo iza Uskrsa, da ne bude opet Last minute Ovaj put bi mi dobro došlo samo koji dan negdje u toplice/spa, opustit se, kupat i zaboravit na sve.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:42   #3
E super, sad si pišem na papirić šta si rekla...
Mi smo jučer rezervirali smještaj, 8 noći po italiji oko prvog maja, Parma, Toskana (2) , Rim (2), Napulj (2), San Marino pa nazad doma. Nismo još detaljno isplanirali, nabacujemo po papiru želje i prijedloge. Do prvog maja će bit posloženo.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:57   #4
Kod Napulja odma jedan dan piši za Pompeje a ako se stignete svratit do MonteCassina stvarno je lijepo i zanimljivo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:00   #5
Zato i idemo da vidimo pompeje. Ne znam ima li u samom Napulju nešto spektakularno? Nisam još proučavala. Ja se od cijele Italije najviše veselim vidjet vulkan. Ok pišem taj Monte, moram vidjet šta je to uopće, ali vidim da je na putu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:22   #6
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Montecassino
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Bitka_za_Monte_Cassino

U Napulju slikat se ispred Novog dvorca, pojest pizzu i popit kavu na Piazzi del plebiscito

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 20:56   #7
Ja sam novu godinu prije dvije godine provela u Rimu

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Zato i idemo da vidimo pompeje. Ne znam ima li u samom Napulju nešto spektakularno? Nisam još proučavala. Ja se od cijele Italije najviše veselim vidjet vulkan. Ok pišem taj Monte, moram vidjet šta je to uopće, ali vidim da je na putu.
Meni je u Napulju tura tunelima ispod grada bilo odlična, ali ako si klaustrofobična nemoj ići https://www.napolisotterranea.org/en...s-underground/ pogotovo dio kad prolaziš kroz jedan užasno uzak prolaz, ali taj dio možeš preskočiti. I na početku ture ima jedna prostorija gdje je kao simulacija vulkana, puštaju zvukove vulkana i kao na zidovima izgleda kao vulkan, jezivo je i super :klap:
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:48   #8
Ajme meni, nisam uopce znala za to u Napulju, zvuci presuper!
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 06:56   #9
Bilježim za kad budem vodila dragog... nisam ni ja za ovo znala, prefora
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:04   #10
Evo da odgovorim na pitanje iz naslova, željela bih ove godine posjetiti Pisu, Cinque Terre i Copenhagen. Pa da vidimo na kraju godine jesam li ostvarila svoj naum, obavjestit ću vas
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:50   #11
Kaj se tice klaustrofobije, meni je za sada vrh kaj uspijem proc kroz nesto kaj mi djeluje klaustrofobicno tunel kroz
Schlossberg u Grazu.
A ni njega nisam savladala iz prve.

E, al zato - tata i ja u Los Angelesu. Ja u nekoj tinejdjerskoj dobi. 21. kat hotela. Tata me budi u cik zore da je potres.
Ja skuzim da se sve ljulja i kazem: Ma nema veze, proci ce, pusti me da spavam.
Ah, bezbrizna mladost!
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:59   #12
Nisam klaustrofobična... Srećom, jer mi je između ostalog, stan na 6om katu s visokim prizemljem i ne baš velikim liftom
Ne bojim se ni potresa, kad je bio onaj zadnji jaki svi oko mene su paniku digli, a ja sam bila ko ti tada samo sam im rekla, zgrada je čvrsta, smirite se, ako se mora srušit ionako će se srušit dok vi dođete do skala. Palo je par vaza, al ništa drugo značajno. Prošao kao i svaki drugi.
Nikad me te stvari nisu spriječavale u putovanjima

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 01:08   #13
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nisam klaustrofobična... Srećom, jer mi je između ostalog, stan na 6om katu s visokim prizemljem i ne baš velikim liftom
Ne bojim se ni potresa, kad je bio onaj zadnji jaki svi oko mene su paniku digli, a ja sam bila ko ti tada samo sam im rekla, zgrada je čvrsta, smirite se, ako se mora srušit ionako će se srušit dok vi dođete do skala. Palo je par vaza, al ništa drugo značajno. Prošao kao i svaki drugi.
Nikad me te stvari nisu spriječavale u putovanjima

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ja sam ovo tvoje skuzila ko da si napisala da si na 60-om katu.
Ma moj tata se bio usrao, jer je taman nekak u to vrijeme izasao casopis Discover sa velikim naslovom "WAITING FOR THE BIG ONE", u kojem je pisalo da ce u slijedecih 50 godina Kaliforniju pogoditi strahovit potres i pisalo je nekaj u stilu "it could happen (ta godina+50), it could happen next week".
Mislim da smo ga tada i kupili, ali nisam sigurna, samo se sjecam da smo ga imali doma.
A na 21. katu se dosta osjeti, hotel je sav u staklu
http://www.romanticbug.com/wp-conten...e-Hotel-LA.jpg
i to je tak konstruirano da se zapravo dosta moze ljuljati i micati pri potresu, bez da se skrsi, pa se i prilicno ljuljalo.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:10   #14
Hahahaha nemoj me nasmijavat, ništa iznad desetog ne dolazi u obzir, nikad nije ni dolazilo. Ne jer se bojim visine nego jer kad se pokvari lift, nestane struje ili su kakvi radovi treba se dovuć do gore Do petog ide bez problema, šesti je uvijek tlaka, pogotovo sa stvarima, al preživi se... Tako i naša zgrada, osjeća se kad su najjače bure kako se savija... Al zgrada je iz bivšeg sistema... željeza u njoj ko da su most pravili kad smo preuređivali ne možeš zamislit odakle više šut izlazi. Nisu to ove američke što kad preuređuju imaju zidove od kartona...
I kad sam tako u velikim hotelima nekako uvijek pomislim, ajme nećemo valjda dobit sobu negdi u nebu. Iako je pogled lijep sa visina što jest jest.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:04   #15
I ja sam bila u Italiji za blagdane, ali za razliku od tiluriumm ja sam apsolutna penzionerka

3 noćenja u Padovi i 3 u Vicenzi. Išli smo Flixbusom Zagreb - Mestre pa dalje vlakom. E to preporučam od srca vlakovi brzi, jeftini i pouzdani. Ako ikako možete putujte s njima kroz Italiju
U Padovi smo čak i razgledali grad i znamenitosti, u Vicenzi smo se pretežno razvlačili po hotelskoj sobi
Padovu toplo preporučam svima, divan grad s puno toga za vidjeti, ali skup kao i svugdje u Italiji. Vicenza je malecna i dovoljan je jedna dan za nju. Onaj drugi dan kad smo izašli iz hotela otišli smo na Van Goghovu izložbu.

Ono što mi je najviše diglo živac je dvokratno radno vrijeme restorana - ili češ ručat od 12 do 14 ili čekaj večeru od 19 ..da je bilo ljeto ne bi bio problem ovak smo na silu jeli u 1, pol 2 Odlučila sam idući put kad ćemo ići definitivno uzimam apartman da mogu kuhati i jesti kad hoću. Hrana je najbolji dio Italije, a odlično opskrbljeni supermarketi i specijalizirani dućani su na svakom uglu

Evo link za vlakove

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/searc...D=Ou5rHjV1dArw

Ako možete kupite online karte, jednostavno je i brzo. Na samom kolodvoru su uvijek gužve i čeka se na red oko 20 minuta. Imaju sistem brojeva.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:11   #16
Mi prekosutra idemo na Maldive.

Ako je ovo tema o savjetima, imam ih puno.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:15   #17
I ja sam obišla sličan đir vlakom pred 5,6 godna. Znam da su bili neki sitni novci za vlak, tipa 10 € od Trsta s presjedanjem u mestreu pa kroz Padovu do Vicence. Išla bi i sad vlakom da planiramo samo kroz veće gradove, ali onda se ne mogu zaustavit po selima i gradićcima.
Dakle za ovu godinu je već uplaćena Italija, a ako bude sreće još bi ubacila i Sarajevo na jesen.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:15   #18
Joj ja kad sam na putovanju ne mogu toliko mirovat, ok mi je do na sat, dva u apartman, odmorit se pa nastavit. Ali provest odmor u apartmanu, (osim ako se ne radi vikend wellness odmoru u hotelu) mi je NO Muž možda i bi nakon dan, dva šetanja tako završio, al ja mu ne dam, lezi kad dođemo doma

@Maca detaljan izvještaj molim
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:17   #19
Mi kad idemo negdje obino prva 3,4 dana stavimo razgledavanje od jutra do sutra, a onda dva dana negdje gdje je malo mirnije. Ne da ležimo u apartmanu ali negdje gdje samo malo šetaš po prirodi i ne koristiš auto ili minimalno koristiš auto, pa onda opet jurnjava i tako naizmjence ovisi o dužini puta.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:19   #20
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Joj ja kad sam na putovanju ne mogu toliko mirovat, ok mi je do na sat, dva u apartman, odmorit se pa nastavit. Ali provest odmor u apartmanu, (osim ako se ne radi vikend wellness odmoru u hotelu) mi je NO Muž možda i bi nakon dan, dva šetanja tako završio, al ja mu ne dam, lezi kad dođemo doma

@Maca detaljan izvještaj molim
A što radiš kad lije ko iz kabla?
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.