Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 00:07   #1
Inozemne mirovine visestruko oporezovane u Hrvatskoj

Mislim da bi slijedeci tekst mogao i morao zanimati sve dijasporase:

Hrvatska Vlado,

Dana 26 lipnja, poslala sam vam jedan upit na adresu [email protected]. Danas, 3 srpnja, kako ne primih nikakav odgovor, evo mene ponovo.
Nitko ne bi bio sretniji od mene da ovo sto cu vam izloziti nije tocno. Ako vi niste prava i kompetentna institucija za slijedecu problematiku, najbolje cete znati tko jeste. Da krenemo :

Negdje godine 2015, Hrvatska Vlada je odlucila oporezovati inozemne mirovine. Odlucila ih je ne samo oporezovati, nego ih oporezovati tri godine unatrag, od godine 2012. Cak i umirovljenike zemalja koje ne smije oporezivati, npr Njemacka, Hrvatska Vlada je odlucila ne ostaviti na miru. Pa je njemacke umirovljenike Hrvatska vlada pocela locirati, te traziti od njih brojne papire, dokumente i formulare.
Ostali umirovljenici, ipak, zavide njemackim umirovljenicima. Inozemne mirovine, koje Hrvatska Vlada ima pravo oporezivati, oporezuju se na slijedeci nacin :
do 2017 :
0-2200 kuna, po stopi 12%
2200-8800 kuna, po stopi 25%
iznad 8800 kuna, po stopi od 40%.

od 2017 godine :
0-17 500 kuna, po stopi 24%
iznad 17500 kuna, po stopi od 36%

Suma za koju se porez ne placa je 3400 kuna, a ako od navedenih mirovina zivi jos jedna osoba, tj ukupno dvije, moguce je odbiti 1100 kuna. Sve tocno do sada ?

Tako da, za mirovine od 1000 i 1500 eura, nova pravila daju iznos poreza 144,32 eura za one koji zive u Splitu (prirez 10%), te 105,6eura ako od mirovine zive dvije osobe.

Kako ovo ne uporediti sa porezima u zemljama koje te mirovine isplacuju ? Hrvatska ne isplacuje niti jedan jedini cent. Sto za te poreze nudi, o tom cemo kasnije, i o lavovskom dijelu , ako su mirovine, ne daj Boze, vece.

Dakle, primjer Francuske : Za godisnje prihode od 15000 eura, tj 1250 mjesecno, porez je 14%, a ako uzdrzavate jos jednu osobu, onda su to dva dijela, a ne odbitak od bijednih 1100 kuna, pa se , za mjesecne prihode od 1250 eura za dvije osobe, porez ne placa, tj porez je 0%. A kako je porez 0%, onda te osobe automatski imaju pravo na subvencionirane stanarine, socijalne tarife telefona, struje, plina, imaju pravo na socijalne prodavnice, subvencionirani prijevoz te besplatnu zdravstvenu zastitu.
A da bi morao placati 40% poreza, onda znaci da zaradjujes preko 8 000 eura.
Za dvoje, nije 40%, nego 30%.

Zasto bi onda netko tko zna sto ga ceka u Hrvatskoj, dosao tamo k vama ?

Ako netko sa vecom mirovinom dobije losu ideju da dodje zivjeti u Hrvatsku, a zapadnoeuropski umirovljenici traze i zele na jug, veselje je jos vece ! Mirovina od 3000 eura, a vi biste zagrabili negdje oko 700 eura svaki mjesec. Jedan umirovljenik iz Norveske, cija je supruga Hrvatica i koji vec 12 godina zivi u Hrvatskoj, postao je tuzno slavan kad je od Hrvatskih vlastodrzaca primio cestitku po kojoj Hrvatskoj duguje 99 000 kuna, a sve to samo za 9 mjeseci jedne godine, mislim 2015. A gdje je sve ono unazad i unaprijed ! U Norveskoj covjek na isu mirovinu placa 15%, u Hrvatskoj 40%.
A da i ne govorimo kako sve te ljude osudjujete na kucni pritvor, jer svaki mjesec, najkasnije 8 dana od primitka mirovine, moraju kupovati obrasce-dva ili vise- osobno racunati koliko imaju platit nekakav predujam drzavi, pa sve to ici placati, te na kraju, nekakav trinaesti put, predavati godisnji obrazac. Ukratko, raditi posao vasih sluzbenika. Jeste li vi pri zdravoj pameti ?

Pored cinjenice da niste vi koji te mirovine isplacujete, pitam vas-sto nudite za sav taj novac ?

Hrvatska, mada ne samo ona,(jos ) ima jednu jedinu prednost pred zemljama zapadne Europe- jos je sigurna na cjelokupnom teritoriju. Mada, promatrajuci politicke smjernice, podilazi me jeza.Prijevod- tko zna do kada ce tako ostati.

Zdravstvo :ljudi sa kancerogenim bolestima mjesecima cekaju na preglede. Na moju veliku srecu, niti ja ni moji bliznji nismo morali ovo provjeravati. Ipak, bilo bi mi drago da nije tocno.U bolnicama, stropovi padaju na glavu, ljudi leze na polomljenim krevetima, jastuke i pokrivace moraju donijeti od kuce, cesto i toaletni papir.. Jesmo li mi u godini 1947, ili 2017 ? Lijecnici bjeze u Norvesku, Svedsku ; Irsku, Njemacku..Zubarske usluge su (jos) jeftinije u Hrvatskoj, ali nisu od onih u Madjarskoj gdje je dentalni turizam lijepo razvijen vec dugo godina.

Rezije : Struja, plin, telefon, voda- sve je skuplje nego u puno zapadneoeuropskih zemalja.
PDV je jedan od najvecih, ako ne i najvecu u Europi.
Cijene tehnike, odjece, obuce-iste, cesto i vece.
Cijene hrane u Hrvatskoj i drugdje su iste, osim onih na placu.
Vas porez na nekretnine jos cekamo.
Hrvatska ima nize cijene u nekim restoranima, te nize cijene cigareta. Tko li samo ne moze zivjeti bez toga ?!!
Javni prijevoz : U gradskom prijevozu, autobus ocekujes kad ga vidis, a ne kad bi trebao biti na tom autobusnom stajalistu. Vozni red niti nemas, niti ime tog stajalista gdje si. Ako kojim slucajem moras negdje tim istim prijevozom, ne znas ni kojim busom, ni u kojem smjeru, ni gdje izaci .
Koliko treba brzom vlaku Zagreb split da dodje iz Zagreba u Split ?
Autoput-europski, uz europske cijene u trgovinama, goriva i cestarina.
Kupiti nekretninu u Hrvatskoj cesto riskirate da je istu kupilo jos pet drugih osoba, da kompanija ode u stecaj pa da ostanete bez svega, da nekretnina nije upisana u katastar pa da opet ostanete bez svega. Posljedicno, upustate se u sudske procese ravne onima u zoni sumraka.

Jos jedna anomalija-vec nakon kratke potrage, jasno je da se, posebno na sjeveru zemlje, kuce prodaju po manjoj cijeni nego stanovi, sto je van svake logike. A ponuda i jednih i drugih je o-gro-mna.

U danasnjoj globalnoj situaciji, kada su Maroko, Tunis, Alzir postali nesigurni a gdje je vecina francuskih umirovljenika provodila ili vecinu, ili cijelo vrijeme, kada Grcka i Italija imaju sve vise imigranata, Portugal je napravio nesto suprotno od vas. Naime, oni su ukinuli sve poreze za umirovljenike iz EU na 10 godina. Sto to znaci ? Pa, umjesto da probaju staviti sapice na manje ili vise lavovske dijelove tudjih mirovina, oni su lijepo rekli-izvolite !
Rezultat-stotine tisuca, sada vec mozda i do milijuna EU umirovljenika iz Velike Britanije, Njemacke, Francuske, Spanjolske, Norveske, Svedske, Finske koji odlaze tamo, te priliv cjelokupnih mirovina, cijelog iznosa, kroz kupovinu i unajmljivanje nekretnina, placanje lokalnih i drzavnih usluga, a sto znaci i vise radnih mjesta itd. Hrvatska je blize svim navedenim zemljama nego Portugal, sigurno ima ljepsu i obalu i klimu, a o potrebi za novcanim prilivima da i ne govorimo. A vi radite to sto radite- ljudi vam bjeze iz zemlje glavom bez obzira, jer ili mjesecima ne dobijaju place, ili su place mizerne, jer se radnici tretiraju kao zadnje smece,ili posla jednostavno nema, hrvatski narod se tretira kao umobolnike, ponizava ih se i ismijava. Strucni kadrovi (programeri, ljecnici itd ) idu gdje su bolje placeni. Vidim i da je i delozacija jako puno. Sada ste vi odlucili otjerati i drzati na udaljenosti jos jednu kategoriju-dijasporu. Sa svoje strane, informiracu sadasnje i buduce umirovljenike oko mene o situaciji u Hrvatskoj i reci im da izaberu ici na Tajland.

Hrvatska nije samo Zagreb Hrvatska niste samo vi. Na kraju, jos jedno retoricko pitanje-Je li vi to

cinite sve da ispraznite Hrvatsku (i BiH)?

Tihana TALON



said presenting her party’s electoral program on Monday.
__________________
Ne sudi o knjizi po omotu!
Planinski lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 18:30   #2
Izgleda da po losem starom obicaju svaka porezna uprava u RH radi kako lokalni hajduci odluce. Njemacke mirovine se oporezuju samo u Njemackoj, ali lako mi je zamisliti da uhljepska smeca maltretiraju umirovljenike zahtjevima da prijavljuju svasta.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:27   #3
Meni je zanimljiv ovaj dio o zdravstvu.
Znaci radili ste vani, uplacivali poreze, mirovinsko, zdravstveno.. i konacno docekali zasluzenu penziju.
I sad bi preselili u stari kraj.. vratili se doma.

Ko bi i s kojim/cijim novcima trebao placati vase zdravstvene usluge?
Vidim da su vam komentari negativni prema kvaliteti zdravsvenog sustava (koji i je dosta los), a s druge strane znam dosta ljudi koji dolaze iz inozemstva na racun poreznih obveznika popraviti zube, uzeti lijekove itd.
Od moje place se odvaja za policiju, vatrogasce, sudstvo... da li bi i vi koristili te usluge?

A i ovo o praznjenju Hrvatske vam je smjesno...
nama trebaju mladi, sposobni i pametni.
bez uvrede, ali penzionere slobodno posaljite na Tajland

Zadnje uređivanje balbazor : 08.08.2017. at 12:43.
balbazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:19   #4
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
A i ovo o praznjenju Hrvatske vam je smjesno...
nama trebaju mladi, sposobni i pametni.
bez uvrede, ali penzionere slobodno posaljite na Tajland
hahaha, jel si ti slučajno pao s marsa, a?

danas mladi obrazovani ljudi ramišljaju "što država može napraviti za mene da me zadrži, a ne naopako"
a hrvatska samo traži gdje te može oguliti bez protuusluge.
i tu se dugo dugo neće ništa mijenjati.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:35   #5
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
hahaha, jel si ti slučajno pao s marsa, a?

danas mladi obrazovani ljudi ramišljaju "što država može napraviti za mene da me zadrži, a ne naopako"
a hrvatska samo traži gdje te može oguliti bez protuusluge.
i tu se dugo dugo neće ništa mijenjati.

ma jasno, ali mislim da to nije primarna tema ove dretve.
htjedoh reci da mi je smijesno do bola kad se ljudi koji su zivjeli i radili vani cude da zasto bi oni trebali placali poreze kada se vrate. najbolje da se iz doprinosa ovih malo radnika placa i za njihove zdravstvene usluge itd. I kao mi bi trebali biti sretni da nam se vrate penzici. Hvala, ali ja bi radje nesto mladje
balbazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 15:59   #6
Koliko je meni poznato, porez bi trebali placati umirovljenici iz zemalja, koje nemaju dogovor sa HR.

A sto se zdravstvenog osiguranja tice, svi umirovljenici koje ja znam iz Njemacke u Hrvatskoj, izbjegavaju hrvatske zdravstvene usluge koliko je moguce....jer su nikakve. Zbog toga mnogo njih i dalje ostaju prijavljeni u Njemackoj, kod npr. djece, tako da te zdravstvene usluge ionako placa njemacko zdravstveno osiguranje.

Bez brige, doci ce sigurno i nesto mladje.....poput mladih afganaca, afrikanaca itd. itd.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 16:24   #7
Ja sam shvatio da porez ide prema rezidentosti. Znaci ako zivis vise od pola godine tu, trebas platiti i porez.
vezano za zdravstveno, znam dosta emigranata, ali jos nisam cuo za takav slucaj, a obrnutih situacija znam masu..
I ovaj komentar vezan za afrikance ti je ono.. poprilicno rasisticki. Ti si u Njemackoj? jesi tamo isto pricao da ti smetaju afrikanci?
Pa nece nam penzioneri popravljati natalitet i uplacivati u mirovinske i ine fondove. Ako vec hrvati ne zele praviti djecu neka nam afrikanaca... ipak ce trebat neko da cisti staracke guzice
balbazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 17:19   #8
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio da porez ide prema rezidentosti. Znaci ako zivis vise od pola godine tu, trebas platiti i porez.
vezano za zdravstveno, znam dosta emigranata, ali jos nisam cuo za takav slucaj, a obrnutih situacija znam masu..
I ovaj komentar vezan za afrikance ti je ono.. poprilicno rasisticki. Ti si u Njemackoj? jesi tamo isto pricao da ti smetaju afrikanci?
Pa nece nam penzioneri popravljati natalitet i uplacivati u mirovinske i ine fondove. Ako vec hrvati ne zele praviti djecu neka nam afrikanaca... ipak ce trebat neko da cisti staracke guzice
Ako sam dobro razumio, ne ide prema rezidentosti, nego prema tome u kojoj je drzavi doticna osoba zaradila mirovinu i jel se radi o regularnoj drzavnoj mirovini.
Ako se umirovljenik i odluci na zivot u HR na vise od 6 mjeseci godisnje, u HR se treba prijaviti i uplacivati zdravstveno u HR.

Ne znam na kojoj osnovi zakljucujes da je moj komentar rasisticke naravi. Jesam u Njemackoj i ovdje smijes izraziti svoje osobno misljenje.
Pricao sam ja i stosta drugoga u Njemackoj....mozes li to zamisliti?


Nisam bas siguran da ce ti oni cistiti staracke guzice.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:15   #9
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato, porez bi trebali placati umirovljenici iz zemalja, koje nemaju dogovor sa HR.

A sto se zdravstvenog osiguranja tice, svi umirovljenici koje ja znam iz Njemacke u Hrvatskoj, izbjegavaju hrvatske zdravstvene usluge koliko je moguce....jer su nikakve. Zbog toga mnogo njih i dalje ostaju prijavljeni u Njemackoj, kod npr. djece, tako da te zdravstvene usluge ionako placa njemacko zdravstveno osiguranje.

Bez brige, doci ce sigurno i nesto mladje.....poput mladih afganaca, afrikanaca itd. itd.
haha, moš mislit. dolaze ovdje i kod zubara, i ginekologa. i to iz švice. skupo im.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:23   #10
e773

Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljiv ovaj dio o zdravstvu.
Znaci radili ste vani, uplacivali poreze, mirovinsko, zdravstveno.. i konacno docekali zasluzenu penziju.
I sad bi preselili u stari kraj.. vratili se doma.

Ko bi i s kojim/cijim novcima trebao placati vase zdravstvene usluge?
Vidim da su vam komentari negativni prema kvaliteti zdravsvenog sustava (koji i je dosta los), a s druge strane znam dosta ljudi koji dolaze iz inozemstva na racun poreznih obveznika popraviti zube, uzeti lijekove itd.
Od moje place se odvaja za policiju, vatrogasce, sudstvo... da li bi i vi koristili te usluge?

A i ovo o praznjenju Hrvatske vam je smjesno...
nama trebaju mladi, sposobni i pametni.
bez uvrede, ali penzionere slobodno posaljite na Tajland
Balbazore moj..
nekim dijelom si u pravu ali vidi ovako sa ove strane sad..
npr iz Slavonije iseljavaju manje vise mladi ljudi sa djecom.. niti oni niti ta djeca nece biti u HR jako jako dugo vremena, bar ne do penzije a mozda I nikad.. e sad ako ja npr sad dodem sa mojom penzijom iz vana u Slavoniju onda cu tamo I trositi svoj novac, ducani, restorani,toplice bla bla ( mislim nisam ja jos za peeeemmmmziju ali dajem samo primjer)..
isto tako kuce stoje prazne I napustene vec sada.. jeli nebi bilo bolje da ti barem penzioneri iz vana zive pokraj kuce ili da ti se stakori mnoze u visokoj travi...
Hrvatska je mala zemlja ...svaki pensioner iz vana ce si sam I uplacivati extra dodatno socijalno....
Ja si takoder popravljamzube u HR ali sve platim kesom...
ako nema radnih mladih ljudi hrvatska bi trebala biti sretna da barem ima penzionere bez obzira odakle su..
pola britanskih penzica zivi po Spanjolskoj, Portugalu, Francuskoj, Italiji itd I svaka od tih zemalja isto ima problema I sa nekretninama I sa obrtajem love.. barem im UK penzici piju I jedu I trose tamo...
samo retrospektiva.. uzmi sta ti se da u tako losoj situaciji kao sto je Hr.
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:17   #11
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
ma jasno, ali mislim da to nije primarna tema ove dretve.
htjedoh reci da mi je smijesno do bola kad se ljudi koji su zivjeli i radili vani cude da zasto bi oni trebali placali poreze kada se vrate. najbolje da se iz doprinosa ovih malo radnika placa i za njihove zdravstvene usluge itd. I kao mi bi trebali biti sretni da nam se vrate penzici. Hvala, ali ja bi radje nesto mladje
ja sam u prijevremenoj penziji, plaćam automatski porez i zdravsteno u austriji.kad bi preselio u hrvatsku zdravstveno nebi bilo problem jer se osiguranja međusobno obračunavaju kao kod svih penzionera, znači hrvatstsku ne košta ništa.
ali bi u hrvatskoj trebao porez nadoplatiti jer je moja penzija za hrvatsku sf. za par godina ide u moja žena u penziju a ona bi plaćala prilično više nego ja.
to nema smisla. još se samo trebam riješiti nekretnine na moru
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 09:51   #12
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
ja sam u prijevremenoj penziji, plaćam automatski porez i zdravsteno u austriji.kad bi preselio u hrvatsku zdravstveno nebi bilo problem jer se osiguranja međusobno obračunavaju kao kod svih penzionera, znači hrvatstsku ne košta ništa.
ali bi u hrvatskoj trebao porez nadoplatiti jer je moja penzija za hrvatsku sf. za par godina ide u moja žena u penziju a ona bi plaćala prilično više nego ja.
to nema smisla. još se samo trebam riješiti nekretnine na moru
nisam znao da tako ide... ja vec mislio zapoceti forumsku revoluciju
a nista, posalji mi na pvt podatke o nekretnini, pa ako mi bude zanimljiva mozda ja uzmem... ipak ne idem nigdje
balbazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 09:58   #13
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio da porez ide prema rezidentosti. Znaci ako zivis vise od pola godine tu, trebas platiti i porez.
vezano za zdravstveno, znam dosta emigranata, ali jos nisam cuo za takav slucaj, a obrnutih situacija znam masu..
I ovaj komentar vezan za afrikance ti je ono.. poprilicno rasisticki. Ti si u Njemackoj? jesi tamo isto pricao da ti smetaju afrikanci?
Pa nece nam penzioneri popravljati natalitet i uplacivati u mirovinske i ine fondove. Ako vec hrvati ne zele praviti djecu neka nam afrikanaca... ipak ce trebat neko da cisti staracke guzice
Bome načekati ćeš se dana kad će ti Afrikanci i Bliskoistočnjaci brisati guzicu. Možeš dobiti samo nešto u guzicu, po glavi i da ti "počiste" stan.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:07   #14
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Bome načekati ćeš se dana kad će ti Afrikanci i Bliskoistočnjaci brisati guzicu. Možeš dobiti samo nešto u guzicu, po glavi i da ti "počiste" stan.
bas sam prije par dana bio u francuskoj.. i nisam nista dobio u guzicu.. vidim, ti imas drugacije iskustvo?
a za ovo drugo imas pravo.. soba je bila uredno pociscena.. cak mi je teta napravila i srce od rucnika :klap:
balbazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:18   #15
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
bas sam prije par dana bio u francuskoj.. i nisam nista dobio u guzicu.. vidim, ti imas drugacije iskustvo?
a za ovo drugo imas pravo.. soba je bila uredno pociscena.. cak mi je teta napravila i srce od rucnika :klap:
Tim bolje. Zadrži se u Francuskoj još malo pa ćeš vidjeti što te čeka. Taman do mirovine.
Pa će ti napraviti srce od kralježnice.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:36   #16
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljiv ovaj dio o zdravstvu.
Znaci radili ste vani, uplacivali poreze, mirovinsko, zdravstveno.. i konacno docekali zasluzenu penziju.
I sad bi preselili u stari kraj.. vratili se doma.

Ko bi i s kojim/cijim novcima trebao placati vase zdravstvene usluge?
Vidim da su vam komentari negativni prema kvaliteti zdravsvenog sustava (koji i je dosta los), a s druge strane znam dosta ljudi koji dolaze iz inozemstva na racun poreznih obveznika popraviti zube, uzeti lijekove itd.
Od moje place se odvaja za policiju, vatrogasce, sudstvo... da li bi i vi koristili te usluge?

A i ovo o praznjenju Hrvatske vam je smjesno...
nama trebaju mladi, sposobni i pametni.
bez uvrede, ali penzionere slobodno posaljite na Tajland
Uh uh, kako smo samo pametni!!!!
Pa ovako....
Jedan od velikih pluseva Hrvatske je da je blizu (i) Francuske, bas u slucaju potrebe za lijecnickom pomoci i hospitalizacije. Pametnjakovicu dragi moj, sigurno ti nitko, ama bas nitko tko je pri zdravoj pameti, nece ici u bolnicu u Hrvatskoj. Popraviti zube? Otkad to netko iz onozemstva dolazi popravljati zube u Hrvatsku na racun poreznih obveznika? Nitko!!! Sve usluge sto dobiju i plate u privatnom su sektoru, i dolazi se u Hrvatsku jednostavno zato sto je blizu, i (jos) jeftinije. Jedna mala informacija- Madjarska je isto tako blizu, puno jeftinija, a putovanja i sami tretmani puno bolje organizirani.
Jos nesto- koristenje zdravstvenih usluga stranci koji se nastane u Hrvatskoj p l a c a j u svaki mjesec (za svotu nisam sigurna pa ju necu ni navoditi. Znaci-bio bolestan ili ne, on to placa kroz zdravstveno osiguranje.
Praznjenje Hrvatske? Ako ti je smijesno to, onda si ti tragican!! A sto se tice umirovljenika koje ti ne trebas, neka ih ne trebas, zivi svoj zivot;
Onda ne trebas ni turiste?
Umirovljenik iz zapadnih zemalja ima 55, 60 godina, nije izrauban teskim radom, nije podrtina koja ceka smrt. Dolaze sa mirovinama 1500- cak i do 8 000 eura, kako bi to sve ostavio u zemlji koja bi to znala primiti (da, Portugal)!!! Onda imas stan prodati-on ga kupi ili unajmi, idu frizeru svaki tjedan, jako cesto jedu u restoranima, itd itd itd.. A za one jako stare, umirovljenicki domovi, naplacuju se zlatom. Vidis li sanse? Ne, ti
mi pametujes kako se "starih" treba rijesiti, a traziti mlade i sposobne? Pa gdje su vam mladi i sposobni? U Irskoj, Njemackoj, Svedskoj, Kanadi.....? Smijesno??
Mozda bi bilo smijesno, da nije tragicno.
A ti nastavi svoju izvrnutu filozofiju,
__________________
Ne sudi o knjizi po omotu!
Planinski lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:44   #17
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
ma jasno, ali mislim da to nije primarna tema ove dretve.
htjedoh reci da mi je smijesno do bola kad se ljudi koji su zivjeli i radili vani cude da zasto bi oni trebali placali poreze kada se vrate. najbolje da se iz doprinosa ovih malo radnika placa i za njihove zdravstvene usluge itd. I kao mi bi trebali biti sretni da nam se vrate penzici. Hvala, ali ja bi radje nesto mladje
Pogledaj moj prethodni odgovor. Mada, meni se cini da ti samo obozavas sebe (slusati) citati, a sto u stvari laprdas, nije vazno.
Kao prvo, ne "cudim se zasto bi trebalo placati poreze"! trebas procitati, zaista procitati ono na sto odgovaras. (Valjda nisi ulozio maksimum napora kako bi razumio??)
Da ponovim- ne cudim se sto se treba placati porez, nego se cudim sto se treba placati i O S AM P U T A, da, osam puta ili osamsto posto veci porez u Hrvatskoj, nego u Francuskoj, za usluge koje su barem isto toliko puta jadnije u Hrvatskoj. Capisci???? A zdravstvene usluge, opet-stranci koji zive u Hrvatskoj PLACAJU svaki mjesec zdravstvenu zastitu!! A to sto bi ti radije mladje- pa pripremi se-pocni ih traziti drugdje. I bolje probaj razmisliti o cemu govoris!
__________________
Ne sudi o knjizi po omotu!
Planinski lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 07:32   #18
Ima i crna gora i albanija more Jadransko.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:37   #19
Quote:
Planinski lav kaže: Pogledaj post
Uh uh, kako smo samo pametni!!!!
Pa ovako....
Jedan od velikih pluseva Hrvatske je da je blizu (i) Francuske, bas u slucaju potrebe za lijecnickom pomoci i hospitalizacije. Pametnjakovicu dragi moj, sigurno ti nitko, ama bas nitko tko je pri zdravoj pameti, nece ici u bolnicu u Hrvatskoj. Popraviti zube? Otkad to netko iz onozemstva dolazi popravljati zube u Hrvatsku na racun poreznih obveznika? Nitko!!! Sve usluge sto dobiju i plate u privatnom su sektoru, i dolazi se u Hrvatsku jednostavno zato sto je blizu, i (jos) jeftinije. Jedna mala informacija- Madjarska je isto tako blizu, puno jeftinija, a putovanja i sami tretmani puno bolje organizirani.
Jos nesto- koristenje zdravstvenih usluga stranci koji se nastane u Hrvatskoj p l a c a j u svaki mjesec (za svotu nisam sigurna pa ju necu ni navoditi. Znaci-bio bolestan ili ne, on to placa kroz zdravstveno osiguranje.
Praznjenje Hrvatske? Ako ti je smijesno to, onda si ti tragican!! A sto se tice umirovljenika koje ti ne trebas, neka ih ne trebas, zivi svoj zivot;
Onda ne trebas ni turiste?...
blablabla kmee kmeeeee
kad procitam vase upise vidim samo: ovo ne valja, ovo ne valja, ovo skupo, u vrancuskoj bolje, kmeee kmeee
pa gospodjo, ako nista ne valja, zasto bi se uopce vratili?
i ja sam zivio u inozemstvu i nisam nikad nikome cvilio da cu se vratiti u hrv ako mi smanje porez ili mi daju bolju zdravstvenu uslugu ili placu od xxx... stavite na papir pluseve i minuse, i ako vam plusevi prevagnu vratite se, a ako ne tajland ceka samo vas.
balbazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:36   #20
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
blablabla kmee kmeeeee
kad procitam vase upise vidim samo: ovo ne valja, ovo ne valja, ovo skupo, u vrancuskoj bolje, kmeee kmeee
pa gospodjo, ako nista ne valja, zasto bi se uopce vratili?
i ja sam zivio u inozemstvu i nisam nikad nikome cvilio da cu se vratiti u hrv ako mi smanje porez ili mi daju bolju zdravstvenu uslugu ili placu od xxx... stavite na papir pluseve i minuse, i ako vam plusevi prevagnu vratite se, a ako ne tajland ceka samo vas.
Francuska je druga na svijetu po visini oporezivanja. Ne znam jesu li ukalkulirali i Hrvatsku.Ne placem, to je sigurno, ovdje gdje jesam sigurno je da dobivam natrag barem dio poreza. U ovakvu Hrvatsku vratiti se necu, sigurno,Ionako ce uskoro samo ostati "matanovi dvori", te napuhanci vaseg tipa kojima je jedna iglica dovoljna i pfffffffff. A kako li vas samo Tajland zaokuplja....
__________________
Ne sudi o knjizi po omotu!
Planinski lav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.