Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 01:52   #341
da sumiramo, težnja za ljepotom je dobra, a ti nisi tašta i shodno tome loša osoba jer nisi ovakva:

Quote:
colour me happy kaže: Pogledaj post
... tastina je kad lijepa zena, ili ona koja misli da je lijepa, ocekuje neki poseban tretman zbog tog sto je lijepa, ocekuje stalne potvrde da je lijepa i drzi se kao bolja i posebnija od drugih.
jel tako?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 01:56   #342
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
da sumiramo, težnja za ljepotom je dobra, a ti nisi tašta i shodno tome loša osoba jer nisi ovakva:



jel tako?
Ti si superioran autoritet za donošenje zaključaka o tuđem karakteru?
Pitam se što to govori o tvom.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 01:57   #343
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
Ti si superioran autoritet za donošenje zaključaka o tuđem karakteru?
Pitam se što to govori o tvom.
???

damn. a baš sam mislio da sam shvatio poantu.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 01:58   #344
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
???

damn. a baš sam mislio da sam shvatio poantu.
Šmrc.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 01:59   #345
znači nisi to htjela reći svime ovime?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 02:00   #346
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
znači nisi to htjela reći svime ovime?
???

damn. a baš sam mislila da kužim što pišeš.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 01:46   #347
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Mana je zato jer su taste osobe previse okrenute svom egu, preosjetljive i nesigurne te ovise o divljenju ljudi oko sebe. Tasta osoba je sretna samo kad joj se komplimentira.


Znam, znam, na ignore sam.


Sto se tice ljepote, na koju si se ti fokusirala, nije problem u tome sto netko zeli lijepo izgledati. Problem je kad je to centralni dogadjaj dana i nesto o cemu ta osoba ovisi.


Svi smo tasti i svi zelimo lijepo izgledati, samo je razlika koliko je to kod nekoga izrazeno i koliko netko svoju srecu bazira na tome.
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ne znam nikoga kome je tastina pozitivna osobina.
Uopće nije istina da smo svi tašti = umišljeni i arogantni. Otkud ti to?
To je moderna svjetovna definicija taštine koja znači arogantnost, umišljenost - smatrati da si vrijedniji od drugih i bolji od njih jer si uspješan, bogat ili lijep. To jest negativna osobina. Ako si tu definiciju imala u glavi?
(Pitam s obzirom da taština ima svjetovnu i religijsku definiciju.)
Ali uopće nisu svi ljudi arogantni niti umišljeni!

A to što svi želimo lijepo izgledati nije taština niti je to negativna osobina.

*Jedino su Biblija i Kuran osudili samu težnju za ljepotom i rekli da je to taština. Stoga jedino vjernici za sebe mogu smatrati da su tašti ako žele biti lijepi. (No čak i oni interpretiraju taj njihov grijeh taštine kao pretjeranu brigu za ljepotu, a ne generalnu želju da se lijepo izgleda)

Ostali ljudi koji nisu vjernici želju za ljepotom ne zovu nikako, nego želja za ljepotom je želja za ljepotom koja je pozitivna osobina. A osuđuju jedino ako je netko arogantan i umišljen (tašt) zbog toga što je lijep.


Ne odustajem od razjašnjenja jer osudit će se ne sumnjam u ovom nazadnom društvu još koje djevojče pa kad guglanjem bude tražilo pojam taštine bar će imati razjašnjeno crno na bijelom.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:00   #348
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Psihologinja Ellen ovo, psihologinja Ellen ono... zao mi je, ali ne. Podsjetit cu te na tvoj citat:

"Zaključak temelje na MIŠLJENJU kao i sve ostalo u psihologiji."

Tako da si pobila i Ellen i sve ostale. Psiholozi su ti sarlatani koji trkeljaju i nema nikakve Ellen. Takoder, ti ne predstavljas autoritet odrediti koji psiholog trkelja dobro, a koji lose. Nisi.

Zasto jednostavno ne posaljes privatnu poruku toj curi koja te, ne znajuci, uvrijedila s dugokosim komentarom i ne napises joj zla kurvo ili tako nesto. Vjerujem da ces se tako ispuhati i postediti samu sebe stranica i stranica dokazivanja kako neka osobina ne postoji zato sto tako ti kazes i psihologinja za koju si ti odlucila da jedino vrijedi nesto na svijetu u toj profesiji.

Netko je nesto rekao na internetu. Ispusi se nekako i nastavi dalje. Tastina postoji. Postoji i neurednost, iako bih ja radije da ne. I skrtost. Koliko god neki psih to izrelativizirao kao "neuobicajeni nacin odlaganja stvari" ili "proracunata stedljivost".
Tastinu, skrtost ili sklonost neredu shvacamo onako kako je uvrijezeno i kako smo cijeli zivot naucili. Koliko god Ellen to drukcije izvrnula.

Ellen nije ništa izvrnula.

Problem je u tome što jedni definiraju taštinu kao običnu težnju za ljepotom (Abrahamske religije) i to smatraju negativno LOL, drugi je definiraju kao pretjerivanje u ljepoti i to pretjerivanje smatraju negativnim, a treći (svjetovna definicija) je definiraju kao preveliko mišljenje o sebi, umišljenost, arogantnost. Totalno različito viđenje i totalno različito ponašanje. Tri različite definicije.

Psihologica Ellen je ukazala na to da ovo prvo - obična težnja iliti "jako mi je bitno da budem lijepa, da dostignem ljepotu" nije nikakva taština ili idjfifho ili koju god riječ izmislili, nego univerzalna karakteristika ljudskog roda, potpuno prirodna i pozitivna. Koja utječe na samopouzdanje i radi se o samopoimanju, stvaranju slike o sebi.

Pretjerivanje je drugo. To može prijeći u opsjednutost, ali opet nije taština, kako je i ovdje jedna cura rekla, nego ima veze sa psihološkim funkcioniranjem.

A umišljenost i preveliko mišljenje o sebi je treće. I to jest negativno.


Zato ti mene uopće nisi razumjela. Ti si davala primjere kada netko pretjeruje u brizi za ljepotu u vremenskom omjeru sređivanja i u kontekstu razmišljanja o nekoj primjedbi vezanoj za izgled. A Ellen nije govorila o pretjerivanju koje je skoro opsesija, čak i sama kaže u knjizi da težnja za ljepotom može postati patološka, ali opet to nije taština, nego psihološko funkcioniranje individue. Ona samo kaže da obična normalna razmjerna težnja za ljepotom i to što je ljudima (većini) bitna ljepota nije negativno niti je taština. Kao što su ovdje i druge cure rekle : (bar neke su inteligentne)

Quote:
colour me happy kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je moguca, zasto ne bi bila? Tastina nije teznja za ljepotom, tastina je kad lijepa zena, ili ona koja misli da je lijepa, ocekuje neki poseban tretman zbog tog sto je lijepa, ocekuje stalne potvrde da je lijepa i drzi se kao bolja i posebnija od drugih.

Teznja za ljepotom moze biti samo plus, kao i bilo koje nastojanje covjeka da bude bolji u necemu.

Tako da ne izvrći smisao i ne pričaj gluposti. Kada ne znaš niti reći koju od tri definicije koristiš.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:21   #349
Quote:
Purple Sky kaže: Pogledaj post
To može prijeći u opsjednutost.
Upravo to je pojam koji mi se kristalizira kad pogledam ovaj topic.

Likica na internetu pokusava cijeli svijet uvjeriti da zive sa znanjem krivog tumacenja jednog lako shvatljivog pojma, zato sto je jednom u zivotu procitala jedan u moru internetskih komentara koji ju je smrtno uvrijedio. I ne pusta i ne pusta.

Ja mislim da se ti trebas obratiti nekome

Tocno tako mogu zamisliti da se shizofrenik pravda za ubojstvo, jer niiiitko osim njega ne shvaca da je to zapravo nesto drugo, sve dok ga ne vjestace kao bolesnog koji ne moze odgovarati i strpaju u bolnicu.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:30   #350
ja uopće ne kužim ovo temu

čak i da je taština, koga briga. wtf?!?
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:36   #351
Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Upravo to je pojam koji mi se kristalizira kad pogledam ovaj topic.

Likica na internetu pokusava cijeli svijet uvjeriti da zive sa znanjem krivog tumacenja jednog lako shvatljivog pojma, zato sto je jednom u zivotu procitala jedan u moru internetskih komentara koji ju je smrtno uvrijedio. I ne pusta i ne pusta.

Ja mislim da se ti trebas obratiti nekome

Tocno tako mogu zamisliti da se shizofrenik pravda za ubojstvo, jer niiiitko osim njega ne shvaca da je to zapravo nesto drugo, sve dok ga ne vjestace kao bolesnog koji ne moze odgovarati i strpaju u bolnicu.
Kak si ti retardirana jako. Evo opet ne kužiš da postoje tri tumačenja pojma koja su dijametralno suprotna. Pa ti si retard.

A nisam pustila temu jer sam čak dobila poruke u inbox od nekih cura koje ne mogu isto vjerovati šta neke tu trkeljaju. NEKE.

Recimo ti si preglupa da skužiš da se pojam definira trostruko. I ne kužiš razliku između opsesije i normalne brige.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.01.2018., 16:42   #352
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ja uopće ne kužim ovo temu

čak i da je taština, koga briga. wtf?!?
Briga žene koje neki nazovu taštima za nešto što nije taština (briga za ljepotu) i još ti neki kažu da je to što im je bitno da su lijepe negativna mana karaktera.

I onda naravno da se žene pitaju po kojem kurcu svemirskom je bitnost ljepote negativna mana.

Pojam se definira trostruko. Kao što rekoh jednima je taština pretjeranost u ljepoti i ta pretjeranost im je negativna, drugima je problem arogantnost, umišljenost i to im je taština i negativno, a treći (retardi) običnu težnju za ljepotom, normalnu težnju i ulaganju u ljepotu zovu taština i kažu da je to negativno. Ovi treći su retardi, ako Laaaa13 to ne kužiš ti se obrati da te prime u vrtić nazad.

Ova Laaaa13 ne kuži razlike između crnog i bijelog.

Nebitno. Neka stoji. Rvacka je puna zadojenih kršćana, nazvat će retardi još nekog taštim samo jer mu je bitna ljepota, pa bar tu ima objašnjenje da to nije negativno i nije taština.

Negativno je jedino pretjeranost, a to što je pretjerano je subjektivno i kako je jedan dečko rekao pretjerano je kada je "na štetu svih ostalih kvaliteta osobe i života." Drugim riječima fokusiranost isključivo na izgled. A arogantnost naravno da nije pozitivna osobina.

No sama težnja za ljepotom, normalna, pa čak i plastične operacije Jovana Švonja tip nije pretjerano ako se baviš i drugim stvarima jednako i to nije negativno niti je težnja za ljepotom taština.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:48   #353
purple sky, previše se opterećuješ s tuđim mišljenjem
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:55   #354
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
purple sky, previše se opterećuješ s tuđim mišljenjem
To sam joj ja rekla n puta ovdje, nemoj da i tebe nazove retardom, preglupom i zadojenom krscankom. Vidis kolika joj se kolicina agresije i nezdrave fiksiranosti stvara za nebitnu stvar.

Ja u biti najvise strahujem za tu curu koja je ovdje negdje prije pola godine napisala da joj dugokosi ljudi izgledaju tasto Strah me da joj ova ne dode na vrata

Ono kad mislis da si samo napisao jedan od milijun komentara jos jednog "mog nepopularnog misljenja", a ono si otvorio vrata pakla
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:57   #355
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
purple sky, previše se opterećuješ s tuđim mišljenjem
Ova kretenuša Laaaa nije mogla shvatiti o čemu govorim ja niti o čemu govori psihologica.
Ja joj cijelo vrijeme ponavljam (išla sam čitati temu opet jer sam dobila poruku još jednu) da postoji razlika između opsjednutosti i normalne ambiciozne brige da žena bude lijepa. I da ova briga, pa čak i dosta velika briga, nije ništa negativno i da nije nikakva taština i o tome je psihologica cijelu knjigu napisala. Da je to samopoimanje, stvaranje slike o sebi, koje utječe na samopuzdanje.

To su rekle i cure.

Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post

Inače što se tiče ove teme koja je pokrenuta o ljepoti i taštini.....ne povezujem nužno ta dva pojma, tašt se može biti i zbog drugih stvari a ne samo zbog ljepote. isto tako, ne smatram da su ljudi koji žele biti lijepi tašti - problem mi je jedino kada netko poduzima zbog ljepote takve zahvate koji mu ugrožavaju život (pretjerane plastične opeacije) i mijenjaju neku normalnu svakodnevnicu - npr. nemaš za kruh ali moraš imati za frizera i kozmetičara
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
jedna od bezveznijih tema u zadnje vrijeme, ali štaćeš, od nekud moram početi..

osobe koje se brine za sebe, u granicama normalnog, nisu tašte.
osobe koje provode vrijeme pred ogledalom (iako to mi svi radimo, u nekim ranijim perodima života više, a kasnije sve manje) i opsjednute su svojim izgledom, opet nisu tašte, nego moguće imaju neke psihičke poremećaje.

taština je jedan od 7 smrtnih grijeha u kršćanstvu, i posebno je, čini mi se, skrojen da bi se zaplašilo žene, vječnim prokletstvom, da im ne bi palo na pamet da izvuku neku korist za sebe ljepotom.
recimo da se spasi lomače.
pa je stoljećima bilo lakše uprijeti prstom u neku zgodnu nesretnicu, viknuti "gle, taštine!" i vužgati.
odma su svi ljepše spavali, jer je ionako kažnjena griješnica.
ja osobno ne koristim izraz "taština" nikad, čak ni ne pomišljam za nekog da to jest, taj izraz mi ima neku besmislenu težinu, i ne bi to nikad primjenjivala na obične ljude.
Opsesija je nešto drugo i opet nije taština nego psihološko funkcioniranje koje ima uzroke u raznim stvarima ovisno o pojedincu.

Treća definicija je preveliko mišljenje o sebi tj. umišljenost.

I onda ova Gzena kaže svi smo tašti. Bez da kaže misli li na 1) običnu težnju ljepoti 2) pretjerivanje u ljepoti na način da je to jedino na što čovjek misli, li 3) aroganciju / preveliko mišljenje o sebi.

Istom riječi taština ljudi zovu tri različite stvari i onda Laaaaa kažeš pojam koji svi isto shvaćamo.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.01.2018., 17:03   #356
De smiri dozivljaj i prestani vrijedjat Laaaa.


Kao drugo, napisala sam ti sto je tastina. Ono kad patis da ti svi govore da si lijepa i divna i krasna/ prepametna / jebenica u krevetu itd. Ukratko. A ti sad vidi jel to pretjerano ili ne.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:11   #357
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
De smiri dozivljaj i prestani vrijedjat Laaaa.


Kao drugo, napisala sam ti sto je tastina. Ono kad patis da ti svi govore da si lijepa i divna i krasna/ prepametna / jebenica u krevetu itd. Ukratko. A ti sad vidi jel to pretjerano ili ne.
Napisala si i da smo svi tašti Gzeno. Što uopće nije istina ako tako definiraš taštinu! Takva definicija je ona koju zovu moderna definicija i definira se kao preveliko mišljenje o sebi/umišljenost. I okej kužim da je to blago negativno. No neki ljudi naprosto vole da im se komplementira, velika stvar. Ništa posebno negativno. Iritantno možda, ali ništa strašno.

ALI, ja sam cijelu temu pokrenula jer neki ljudi ne definiraju tako taštinu, nego kažu da je to što je ženama jako bitno da su lijepe taština i da je to što im je jako bitno da su lijepe - negativna osobina. Znači samo to što ti je bitno da si lijepa (bez da tražiš komplimente okolo i da te svi moraju hvaliti stalno) sama činjenica da ti je zbog samopuzdanja i između ostalih stvari bitno i da si lijepa (što ženama jest bitno) neki zovu taština i kažu da je to negativno.

ETO. O tome se radi. Za to što je curama jako bitno da su lijepe sam ja i citirane cure i psihologica rekla da nije taština (jer ljepotu jedino Biblija i Quran osuđuju) i da nije nikakva negativna osobina.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:17   #358
Vac jor problem?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:21   #359
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
Vac jor problem?

OVO :


Ja sam cijelu temu pokrenula jer neki ljudi ne definiraju taštinu kao aroganciju i prevelik ego, umišljenost, nego kažu da je to što je ženama jako bitno da su lijepe taština i da je to što im je jako bitno da su lijepe - negativna osobina. TO JE MOJ PROBLEM. Jer je takvo rezoniranje debilana.

Znači samo to što ti je bitno da si lijepa (bez da tražiš komplimente okolo i da te svi moraju hvaliti stalno) sama činjenica da ti je zbog samopuzdanja i između ostalih stvari bitno i da si lijepa (što ženama jest bitno) neki zovu taština i kažu da je to negativno. Dno dna.

ETO. O tome se radi. Za to što je curama jako bitno da su lijepe sam ja i citirane cure i psihologica rekla da nije taština (jer ljepotu jedino Biblija i Quran osuđuju) i da nije nikakva negativna osobina.
Purple Sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:31   #360
pa, ako bolje promisliš i je negativno jer je ljepota prolazna. prevelika vezanost uz vanjski izgled može prouzročiti duševnu bol kad žena počne stariti. sve treba biti s nekom mjerom.

međutim, ne bi se trebala toliko zabrinjavati tko što misli. koga briga.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.