Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 15:24   #1
Question Više ga ne volim

osjećam se kao da se moja bajka preko noći pretvorila u horor film..
ukratko.. u vezi sam s dečkom 9+ godina, živimo zajedno 6+ mj u vlastitoj kući, ja 23, on 28 god.. i sada, kada je sve idealno, ja njega više ne volim..

imali smo uspona i padova, ali nikad se nismo svađali, sve je nekako funkcioniralo.. zatim su došli problemi, rastava roditelja, izgradnja kuće, stres na poslu i on se ponašao jako loše prema meni, a ja sam šutjela i trpjela.. sada je to sve došlo na naplatu.. nisam to tada vidjela jer sam ga toliko voljela da sam to nekako stavljala pod tepih i samo sam maštala o vjenčanju, o djeci, našoj kućici itd..
već nekih godinu dana ne gledam ga istim očima, kao da mu sve to zamjeram.. toliko mi je trauma nanio da više ne znam da li se mogu uz njega oporaviti uz to.. svaki put kad želim otići, moli me da ostanem, da nam super ide, da ne može bez mene.. ali ja više njega ne poštujem, ne mogu ga iskreno pogledati u oči i reći mu da ga volim i da vidim budućnost s njim.. svi oko nas se udaju, došlo je i to vrijeme, a ja sam tako očajna i na sam spomen ljubavi bi najrađe plakala.. nikad nisam bila takva, vjerovala sam u ljubav i kompromis, u to da možeš na kraj svijeta ako voliš nekoga, a sad mi se cijeli svijet srušio.. svaki dan razmišljam o tome, a ne znam kako se pomaknuti, što napraviti.. ne želim nikoga povrijediti, ali povrijedila sam sebe time što se nisam dovoljno borila za ono što zalužujem i sad konačno znam što želim i ne pristajem na ništa ispod toga.. stvar je u tome da on to sve zna jer smo razgovarali i trudi se i bolji je čovjek, sada imamo sve što smo željeli i sad kad je vrijeme za ozbiljne poteze, ja više ne osjećam ono nešto i da je to zbilja to.. i da, jako me povrijedilo to što je znao da ja jako želim vjenčanje i djecu, ali je cijelo vrijeme ignorirao moje želje i snove sve dok nisam došla do toga da ne želim ništa od toga s njim.. očajna sam i ne znam kako izaći iz ovog svega.. pokušavam ostati smirena i nadati se da će se moja razmišljanja promijeniti i da će sve doći na bolje, ali padam u depresiju...
zašto se to moralo meni dogoditi? naizgled imam savršen život, koji bi mnogi poželjeli, zaista mi ništa ne nedostaje, ali ja sam tako nesretna da bi najrađe pobjegla nekud.. toliko se prazno osjećam da se to ne može opisati..
mama mi kaže da sam napravila savršenog muža od njega, a sad ga želim ostaviti i dati nekoj drugoj..
a ja samo želim onu sreću kad nekog ugledaš, onaj sjaj u očima, onaj osjećaj da zbilja voliš, smijeh, veselje.. trebate nas vidjeti, čangrizavi i ljuti, negativni ljudi..
u novu kuću sam donijela naše slike, stoje na dnu ormara i nemam ih volje staviti na zid jer imam osjećaj da lažem samu sebe..
upozanala sam neke nove ljude s kojima se smijem i sretna sam i sad mi je ova situacija još gora.. ali to je već neka druga priča.. mislim da oni nemaju veze s ovim problemom..
do sad smo bili većinom samo ja i on, i djelovalo mi je sve ok.. ali sad kada sam više među ljudima, mijenjam se i drugačije gledam neke stvari..
gledam dedu i baku kako su u braku 55 godina i plačem kako to i ja želim.. koma..
da li je to zbilja kraj? ili je kriza? ako je kriza, zašto traje tako dugo? što biste vi napravili? mogu li se osjećaji vratiti? kako? ako mislite da trebam otići, kako da odem bez da ikoga povrijedim?
tako mi je teško, tako se loše osjećam, a nitko mi nije izravno ništa učinio.. sve je u mojoj glavi koja pucaa..
rastrgana sam između odgovornosti prema toj vezi i traganja za vlastitom srećom..
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:39   #2
Ako dobro računam, započeli ste vezu kada si imala 14 godina. Puno prerano za ozbiljnu vezu. One godine kada si se trebala zabavljati, izlaziti s drugim dečkima, ti si posvetila samo njemu. Čak i da nije bilo ružnih stvari, po meni takva veza nema budućnsoti. Vi ste zajedno odrastali, učili se ljubavi, ali sad je došlo vrijeme da odete svatko na svoju stranu. Prerasli ste vašu vezu. Sa 23 godine ti nije vrijeme da se udaš nego da uživaš u životu, izlascima, putovanjima. Po meni će biti velika greška ako ostaneš s njim iz neke navike, reda radi ili nekog tako glupog razloga. Još uvijek stigneš upoznati nekog novoga, ali ako se zakopaš sa sadašnjim dečkom, ako dođe dijete sve će biti teže. Ne treba ti s 23 godine da se zatučeš u kući s osobom koju ne voliš kako bi trebalo (ne znači da ga nisi voljela, ali to više nije to), nego ti treba netko s kime ćeš uživati u svakoj zajedničkoj sekundi.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:49   #3
Daj preciziraj malo na koji se način loše ponašao prema tebi. Nije da je bitno, samo sam znatiželjna.

Ono bitno si i sama napisala:

Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
ja više njega ne poštujem, ne mogu ga iskreno pogledati u oči i reći mu da ga volim i da vidim budućnost s njim... svaki dan razmišljam o tome, a ne znam kako se pomaknuti, što napraviti.., ja više ne osjećam ono nešto i da je to zbilja to...i ja sam tako nesretna da bi najrađe pobjegla nekud.. toliko se prazno osjećam da se to ne može opisati..

a ja samo želim onu sreću kad nekog ugledaš, onaj sjaj u očima, onaj osjećaj da zbilja voliš, smijeh, veselje.. trebate nas vidjeti, čangrizavi i ljuti, negativni ljudi..
u novu kuću sam donijela naše slike, stoje na dnu ormara i nemam ih volje staviti na zid jer imam osjećaj da lažem samu sebe..
upozanala sam neke nove ljude s kojima se smijem i sretna sam i sad mi je ova situacija još gora..
I kaj je to odgovornost prema vezi, molim te? Imaš odgovornost prema njemu, da mu kažeš kako se osjećaš i odgovornost prema sebi, da učiniš najviše što možeš da budeš sretna. I to je to.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:20   #4
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
i sada, kada je sve idealno, ja njega više ne volim..
Baš ga ne voliš?

Quote:
da li je to zbilja kraj? ili je kriza?
Vrijeme će ti pokazati.

Quote:
ako je kriza, zašto traje tako dugo? što biste vi napravili?
Nema roka trajanja za krizu. Krize su individualnog karaktera.
Nemam pojma što bi napravila, odlučila bi da trebam donijeti odluku da ću odlučiti ostajem li u vezi ili ne. Nema potrebe za žurbom sa tako važnim emocijama.

Quote:
mogu li se osjećaji vratiti? kako?
Odlukom da ćeš vratiti osjećaje prema dečku. Trebaš htjeti vratiti osjećaje. Inače ćeš mučiti samu sebe.

Quote:
ako mislite da trebam otići, kako da odem bez da ikoga povrijedim?
Nikako.

Quote:
rastrgana sam između odgovornosti prema toj vezi i traganja za vlastitom srećom..
Hm. A, vlastita sreća u toj vezi?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:23   #5
sve odgovore imas u sebi.

ima situacija kada se stvari poprave,a ima i onih kada se dvoje jednostavno razidju.

ti moras sebe zapitati jel ti zelis vama dati priliku? kakve emocije imas trenutno? jesi ljuta,povrijedjena,tuzna,sto sve osjecas? i Zasto to osjecas?

zasto si ga nekad davno zavolila? jel mozes nabrojati koje su to njegove dobre strane bile?

mozda ti je fokus na losim stvarima,a drzanjem fokusa na losem,privlacis sve vise loseg,to zahtijeva rad na sebi,i iskrenost. ti najbolje znas,i sta osjecas,i zasto,i sta zelis,i sta je tvoja definicija ljubavi i partnerstva. ako pristanes u zivotu ziviti ono sta tvoja definicija ljubavi nije,jednostavno na virujen da ces ti ili biloko drugi,biti sritna,jer da bi zivila svoju ljubav jednostavno ne smis pristajati na nista manje od tog.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:25   #6
skrati to na minimalizam. ako ti nesto smeta u zivotu rijesi se tog. ljudi napustaju kuce, preprodaju biznis traze ljubavnice i sto vec samo da bi bili zadovoljni. meni je crkva preko puta i nikad ne ulazim u nju. ne treba mi kava za pocet dan. trgni se i raspodjeli to sve. ne treba ti glazba za utjehu. ne treba ti ego i kolekcinarstvo oces li dobit 1m2 vise ili manje. uzmi sto to pripada, ako treba izgubi i kreni dalje.

roditelji, prijatelji isto nisu nesto sto je zapisano da moras s njima bit vjecno. tvoja dobra volja koliko se zelis zrtvovat za njih. zvuci opako? ima tog jos, postoji oko 20 aplikacija di mozes nac novog ljubavnika. isto tako na stotine gradova za nov zivot.

tvoj dan zapocinje s feed back-om okoline. to sto ti danas nama pricas se odbilo od okoline i sad od forumasa pa opet do tebe. izadi, promjeni lokaciju i promjeni temu.

ako sto pomaze,

uz sve dobronamjerne pozdrave, zivot je kratak

za pocetak mozda da posjetis forum putovanje
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:51   #7
Prekidaj i idi svojim putem!
Ovo je samo mrcvarenje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:53   #8
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Daj preciziraj malo na koji se način loše ponašao prema tebi. Nije da je bitno, samo sam znatiželjna.

Ono bitno si i sama napisala:



I kaj je to odgovornost prema vezi, molim te? Imaš odgovornost prema njemu, da mu kažeš kako se osjećaš i odgovornost prema sebi, da učiniš najviše što možeš da budeš sretna. I to je to.

Ruzno je govorio, omalovazavo me, a njegovi izgovori su bili da je to šala koju ja ne znam prihvatiti.. Na racun mog izgleda.. Npr slika me dok ne gledam i ispadnem glupo i onda mi se smije i radi budalu od mene.. Ili ak nesto krivo izgovorim il kazem neku glupost, napravi od tog slona i ismijava me.. Tolko smo skupa, a ja i dalje moram razmisljat jel cu dobro izgovoriti ime nekog grada il sl da ne bi ispala glupa pred njim

Jedan perod mi nije dao da mu se priblizim, nije se htio slikat samnom, mazit, ljubit, sve sam ja inicirala i nagovarala ga..

Ali sada se promijenio, nijr vise tako hladan.. Kaze da je to bio stresan period i da mu jr zao sto je bio takav..

Ali u meni kao da je nesto puklo..
Nije da ne zelim spasiti vezu, ali ne znam da li to mogu i jel sad kasno..
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:59   #9
Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
sve odgovore imas u sebi.

ima situacija kada se stvari poprave,a ima i onih kada se dvoje jednostavno razidju.

ti moras sebe zapitati jel ti zelis vama dati priliku? kakve emocije imas trenutno? jesi ljuta,povrijedjena,tuzna,sto sve osjecas? i Zasto to osjecas?

zasto si ga nekad davno zavolila? jel mozes nabrojati koje su to njegove dobre strane bile?

mozda ti je fokus na losim stvarima,a drzanjem fokusa na losem,privlacis sve vise loseg,to zahtijeva rad na sebi,i iskrenost. ti najbolje znas,i sta osjecas,i zasto,i sta zelis,i sta je tvoja definicija ljubavi i partnerstva. ako pristanes u zivotu ziviti ono sta tvoja definicija ljubavi nije,jednostavno na virujen da ces ti ili biloko drugi,biti sritna,jer da bi zivila svoju ljubav jednostavno ne smis pristajati na nista manje od tog.
Meni je u glavi samo "ŽELIM BITI SRETNA", vrištim u sebi.. Zasto nisam sretna, ne mpgu tocno objasniti... Kad razmisljam o nama, a to je svaki dan u zadnje vrijeme, toliko samm tuzna i nesretna, place mi se.. Mrzim ljubavne pjesme, filmove, valentinovo i sve sto ima veze s tim.. A voljela sam sve to.. Kako je moguce da imam nekog pored sebe, a tako se osjecam? Ne mogu shvatiti... Mozda sam bila u nekoj svojoj iluziji i sad kad sam recimo odrasla, vidim stvari koje do sad nisam...
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:04   #10
Ako nisi sretna, bježi glavom bez obzira. Sretna veza e ona u kojoj jedva čekaš da budete zajedno, u kojoj se veseliš njegovom dolasku posla, smiješ se "glupostima". Veza u kojoj se bojiš da ne izrečeš nešto krivo da te partner ne ismijava, i u kojoj ti se plače nije sretna veza i nikome takva veza ne treba. Šta si uopće proživila od života? Pa cijelu svoju mladost si vezana uz jednu osobu i nisi vidjela dalje od njega. Još si mlada i trebaš uživati u životu, smijati se, glupirati, biti bezbrižna, a ne plakati u vezi.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:06   #11
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Ako dobro računam, započeli ste vezu kada si imala 14 godina. Puno prerano za ozbiljnu vezu. One godine kada si se trebala zabavljati, izlaziti s drugim dečkima, ti si posvetila samo njemu. Čak i da nije bilo ružnih stvari, po meni takva veza nema budućnsoti. Vi ste zajedno odrastali, učili se ljubavi, ali sad je došlo vrijeme da odete svatko na svoju stranu. Prerasli ste vašu vezu. Sa 23 godine ti nije vrijeme da se udaš nego da uživaš u životu, izlascima, putovanjima. Po meni će biti velika greška ako ostaneš s njim iz neke navike, reda radi ili nekog tako glupog razloga. Još uvijek stigneš upoznati nekog novoga, ali ako se zakopaš sa sadašnjim dečkom, ako dođe dijete sve će biti teže. Ne treba ti s 23 godine da se zatučeš u kući s osobom koju ne voliš kako bi trebalo (ne znači da ga nisi voljela, ali to više nije to), nego ti treba netko s kime ćeš uživati u svakoj zajedničkoj sekundi.
Toliko sam se izgubila da vise ne znam sta je pametno.. Nakon tolkih godina, pustit sve, zao mi je.. A opet s dr str udat se i rodit djecu jer je red, joa je veca ludost.. Ja zivom za obitelj i toliko se veselim djeci i svemu, ali mislom da on nije taj s kim cu to ostvariti.. kad tako razmisljam, vidim to kao svoj osobni poraz.
__________________
Gdje ima nade, prilika pokuca na vrata!
wedxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:08   #12
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Meni je u glavi samo "ŽELIM BITI SRETNA", vrištim u sebi.. Zasto nisam sretna, ne mpgu tocno objasniti... Kad razmisljam o nama, a to je svaki dan u zadnje vrijeme, toliko samm tuzna i nesretna, place mi se.. Mrzim ljubavne pjesme, filmove, valentinovo i sve sto ima veze s tim.. A voljela sam sve to.. Kako je moguce da imam nekog pored sebe, a tako se osjecam? Ne mogu shvatiti... Mozda sam bila u nekoj svojoj iluziji i sad kad sam recimo odrasla, vidim stvari koje do sad nisam...
Eto,sama si odgovorila na pitanja koja si postavila.Odrasla si i više ništa nije isto ko i prije.Nemoj pokušavati spasiti tu vezu,nema smisla,gnjavaža,mrcvarenje.
I nemoj na to sve gledati kao na osobni poraz.Ta veza je bila ok dok je trajala a sad je bilo dosta i to je to,nema tu nikakvog poraza.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:30   #13
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Meni je u glavi samo "ŽELIM BITI SRETNA", vrištim u sebi.. Zasto nisam sretna, ne mpgu tocno objasniti... Kad razmisljam o nama, a to je svaki dan u zadnje vrijeme, toliko samm tuzna i nesretna, place mi se.. Mrzim ljubavne pjesme, filmove, valentinovo i sve sto ima veze s tim.. A voljela sam sve to.. Kako je moguce da imam nekog pored sebe, a tako se osjecam? Ne mogu shvatiti... Mozda sam bila u nekoj svojoj iluziji i sad kad sam recimo odrasla, vidim stvari koje do sad nisam...

gle, moras sebi definirati sta znaci sreca za tebe? nije istina da ne znas?
mozes si napisati na papir i sta za tebe nije sreca,i na taj nacin si pomoci ali gle,jednostavno moras prema sebi biti iskrena,ne tribas to ovdje pisati nama,ali da bi istinski u sebi bila sretna moras biti iskrena sama sa sobom,jer virujen da ko i svi mi,ti tezis emociji,da se osicas radosno,moras sama odgovoriti na pitanja:

zasto trenutno nisi sretna?
sto ti mozes uciniti da poboljsas vas odnos?
sto za tebe je ljubav? da li trazis nekog da tebe usreci ili prvo ti zelis nekog usreciti?

nema to veze sa odrasloscu,izazova u vezama imaju ljudi svih dobnih skupina,dvojbe,pitanja..

da li mozete uistinu otvoreno i iskreno komunicirati? jer to je stvarno najbitnije,jedino iskrenom komunikacijom mozete vidjeti sta mozete uciniti i da li gledate u istom smjeru.

kazes da je on napravio neke pomake,ti znas je li iskren u njima,ili ih radi trenutno,nasilu,iz straha da ne odes,to ti najbolje mozes znati.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:02   #14
Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
nema to veze sa odrasloscu,izazova u vezama imaju ljudi svih dobnih skupina,dvojbe,pitanja..
Da,stvarno su jednaki izazovi u vezama curice od 14,15 ili 16 godina i koja još ide u srednju školu i cure od 23 godine koja razmišlja o udaji.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:30   #15
Kažu da se brak ne održava ljubavlju, nego poštovanjem.. ti si sama rekla da poštovanja prema svom dečku više nemaš.. kako biste danas-sutra funcionirali u braku, samo nebo zna.. al' ja mogu bar pogađat.. Ti frustrirana ženturača koja na svaku njegovu riječ koluta očima i krivi ga za svo zlo u životu.. On će se truditi još neko vrijeme dok mu ne pukne film i oboje skontate da ste sami sebi krivi za situaciju u kojoj ste se našli..
dara333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:44   #16
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Da,stvarno su jednaki izazovi u vezama curice od 14,15 ili 16 godina i koja još ide u srednju školu i cure od 23 godine koja razmišlja o udaji.
sta oces reci?

odredjeni izazovi idu uz odredjene godine?

prva se ne cu slozit s tim,jer su me uvijek mucila ista pitanja,i sa 16 i sa 30.
i znan osobno 3 para koja su se upoznala dok su ili oboje isli u srednju,cure su svakako sve tri bile mladje,jedna je isla u 8i razred,danas su u dugogodisnjim brakovima,imali su svojih izazova kroz godine,ja im nisam drzala svijecu,ali samo onaj ko prica zna sta ga/nju muci i na koja pitanja trazi odgovore.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:48   #17
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
da li je to zbilja kraj? ili je kriza? ako je kriza, zašto traje tako dugo? što biste vi napravili? mogu li se osjećaji vratiti? kako? ako mislite da trebam otići, kako da odem bez da ikoga povrijedim?
tako mi je teško, tako se loše osjećam, a nitko mi nije izravno ništa učinio.. sve je u mojoj glavi koja pucaa..
rastrgana sam između odgovornosti prema toj vezi i traganja za vlastitom srećom..
Čija je kuća u kojoj živite? Ako nije tvoja, imaš li posao i ušteđevinu, imaš li kamo otići?

S obzirom da si s njim provela cijelo svoje formativno razdoblje, poprilično ste ovisni jedno o drugome i bilo bi ti jako teško nositi se s činjenicom da on više nije uz tebe. Zato ti ne savjetujem da zasad s njim prekineš. Prvo trebaš postati psihički i ekonomski samodostatna i pritom dobro izanalizirati želiš li ostati s njim. Mlada si, mnoge cure u tvojim godinama, pa i kasnije, tek nađu prvog dečka. Ako želiš prekinuti s njim, nemoj gledati na vašu vezu kao na bačeno vrijeme nego kao na period života u kojem si puno toga doživjela i naučila. Ponekad je jednostavno vrijeme da se krene dalje. Savjetujem film Annie Hall dok se već preispituješ (nije klasični ljubić). Pred sobom imaš još bar 50 godina života i bilo bi šteta da ih provedeš s osobom koju ne želiš pored sebe.

Najbitnije zasad: nemoj zatrudniti i nemoj se udati za njega. To bi te samo stavilo u još težu poziciju (o djeci da ne govorim).
Nihil nimis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:07   #18
Nije to nikakav horor, samo je ljubavi nestalo.
Imaš samo 23 godine.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:11   #19
Koliko sam ja shvatila zivite zajedno tek 6 mj i u tom razdoblju si shvatila da on zapravo nije ono sto zelis. A to je najbitnije. Osobu se upozna tek kada se sve dijeli.
I naravno da nisu isti ljubavni izazovi sa 16, 19, 25, 35,...
Jedno je veza kroz skolovanje, drugo kroz posao, trece kroz djecu,...

Definitivno krenite svatko svojim putem. Biti ce ti tesko mozda i godinu, dvije, ali nakon toga ces biti sretna i poceti disati punim plucima.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:17   #20
S 14 godina sam ja učil pišat stoječki?! Kako neko završi u dugotrajnoj vezi sa 14 godina? Pa to je 1 srednje pobogu?! U šoku sam. Ispričavam se. Žao mi je kaj ga više ne voliš. A kaj možeš. Život piše romane. Reci mu da bi htjela malo probat biti sama. Još si beba. Cijeli život je pred tobom!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.