Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2003., 21:19   #1
Student servis i ostala studentska pitanja

Jel netko upućen u novi zakon po pitanju dizanja love prek SCa koji limitira podignuti godišnji iznos bez posljedica na 7 000 Kn? Zanima me što se točno događa kad iznos prelazi tu cifru?

Neki kažu da roditelji gube neke porezne povlastice koje imaju ako imaju djecu studente, a neki kažu da se plaćaju dodatna davanja, dakle preko onih 16,866 % (ili nešto malo više)...

Što je istina?
Starfaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2003., 17:47   #2
To ti sve zavisi kako si dobar sa onim malim ćelavim, onom debelom i Suzy.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2003., 18:42   #3
Ne može biti baš tako, za neke stvari je dobro biti s njima dobar, ali na ovo oni nemaju utjecaja...
Starfaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 00:39   #4
Mislim da nije 7000 kuna jer imas ljude koji imaju ugovore i dizu 10% a nista ne rade! Ja sam prije 2 godine imao 7000 kn mjesecno ali sam i radio. Mislim da si se zeznuo u cifri.
 
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 17:15   #5
ja sam prije par godina uspio doći do brojke od 45000 kuna u jednoj akademskoj godini... heheheh, poslali me na razgovor kod neke direktorice i ona meni "znate, mi samo pitamo, jer, znate, ima ljudi koji tako peru nofaccc", a ja se snebivam "ma, neeee? kaj zbiiiljaaa? strašno. ja vam radim i zao studiram tri godine prvu godinu" "ahaa, znate, po pravilniku moramo pitati, da fidimo što je" "nije bad".. strašno.

ne, nisam prao nofce ako ste to mislili.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 03:26   #6
Rad preko studen servisa

Sve je veća navala ilegalnog korištenja ovog servisa. Mada vlada griješi da če to ispraviti večim davanjima koja traži od studenata i servisa.
__________________

MADE IN HEAVEN!
Anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 11:08   #7
Ma sta te briga! Dobro 'poslodavcu', dobro studentu, dobro student servisu... Svima su ucinjene usluge. I to one financijske. I svi su sretni i zadovoljni.
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:29   #8
ma ne znam ja bash kolko to tvoje stoji ako uzmesh u obzir onaj novi zakon po kojem student ne smije zaradit vise od 7000 kn godisnje ili se skida starcima kao porezna olaksica...a ako podjelis 7000 kn godisnje sa 10 mjeseci to ti je 700 kn mjesecno za sto se uopce ne isplati radit....tak da mislim da nas je vlada solidno za....... i da je to malo krivi nacin gusenja ilegalnog rada, shvacam ja ogranicenja, ali 7000 kn godisnje ?!? ma dajte molim vas
jila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 14:58   #9
Quote:
jila kaže:
ma ne znam ja bash kolko to tvoje stoji ako uzmesh u obzir onaj novi zakon po kojem student ne smije zaradit vise od 7000 kn godisnje ili se skida starcima kao porezna olaksica...
A zasto bi starci imali poreznu olaksicu za studenta koji ostvaruje veliki prihod. Poznajem tvrtke koje zaposljavaju studente upravo zato sto su najmanji trosak.
__________________
P.S. There is always a way!
Z-Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2003., 10:15   #10
Quote:
jila kaže:
ma ne znam ja bash kolko to tvoje stoji ako uzmesh u obzir onaj novi zakon po kojem student ne smije zaradit vise od 7000 kn godisnje ili se skida starcima kao porezna olaksica...a ako podjelis 7000 kn godisnje sa 10 mjeseci to ti je 700 kn mjesecno za sto se uopce ne isplati radit....tak da mislim da nas je vlada solidno za....... i da je to malo krivi nacin gusenja ilegalnog rada, shvacam ja ogranicenja, ali 7000 kn godisnje ?!? ma dajte molim vas
U kojoj je fazi taj zakon? Jel aktualan?

Znam da se pričalo o tome, ja zvao SS negdje u 4, 5 mjesecu i oni nisu pojma imali o tome, rekli su da nema nikakvih ograničenja, samo klasična davanja 17, 263%...

Kažem, to je bilo prije cca 3-4 mjeseca...
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 09:00   #11
Question Student servis i ostala studentska pitanja

Naime, kako ovi iz Porezne znaju koliko sam ja recimo digao love preko Student-servisa, i da mi mami (preko koje sam prijavljen) uskrate osobni odbitak zbog prekoračenja iznosa?? Jer sad je ograničenje čini mi se 9600kn. Što ako ja dignem više, a od poreznoj prijavi mama stavi normalno priznavanje osobnog odbitka?

thanx!
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 09:51   #12
uloviti će vas zbog prevare, svakom odsjeć po jednu ruku i strpati u zatvor za primjer drugima....

jel baš morate potkradat vlastitu državu?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 10:16   #13
Quote:
brzi kaže:
jel baš morate potkradat vlastitu državu?
pa ako ona potkrada nas...

pa ne, nego fora je u tome što ne podižem tu lovu za sebe, već prijatelju...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 10:19   #14
a kaj da ti velim?

što se mene tiče možete slobodno krepat obadvojica prevaranata...

a jesi preporučio prijatelju da se redovno zaposli...i sad ćeš naravno odgovoriti da je to nemoguće. pa naravno da je nemoguće dok god ćeš ti kao student, na kojem leži budućnost ove države jadna nam majka svima, omogućavati ovakve zlouporabe sustava.

a kad bi te slučajno ćopili i pokušali ti oduzet studentska prava zbog zloupotrebe onda bi naravno bile pune novine represivne države. sisaj
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 10:29   #15
Quote:
brzi kaže:
a kaj da ti velim?

što se mene tiče možete slobodno krepat obadvojica prevaranata...

a jesi preporučio prijatelju da se redovno zaposli...i sad ćeš naravno odgovoriti da je to nemoguće. pa naravno da je nemoguće dok god ćeš ti kao student, na kojem leži budućnost ove države jadna nam majka svima, omogućavati ovakve zlouporabe sustava.

a kad bi te slučajno ćopili i pokušali ti oduzet studentska prava zbog zloupotrebe onda bi naravno bile pune novine represivne države. sisaj


s toliko SVOG gnjeva nećeš daleko dogurat'...

ma bitno da si ti pošten u svakom pogledu. Barem ti 1, ako već nitko drugi....
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 11:04   #16
Quote:
globus kaže:

pa ne, nego fora je u tome što ne podižem tu lovu za sebe, već prijatelju...
Jednostavno - nemoj to raditi, jer ako dođe do problema - ti ćeš biti u problemima, a ne tvoj prijatelj.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 11:10   #17
MOLIM, DA PRESTANE

isuse Vojky pa što ti je došlo, skroz si promašio temu. pitanje je bilo fakat jasno. kako da se prevari a ne kako da se odigra pošteno....

ajde daj probaj s nekim drugim odgovorom....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 11:44   #18


vi ste pukli

neću dalje raspravljati, ali jeste li vi svjesni da veeeelika većina studenata radi upravo to! Nisam ja kriv što nam je zakonodavstvo tj. provođenje istog, trulo! Nisam ja kriv što je ekonomska situacija u komi! Jel vi svaki put tražite i dobijete račun?! Zašto ne pomoći nekome da prehrani obitelj, i na kraju krajeva, da RADI! Nažalost, u HR ekonomska situacija nije bajna, većina ljudi radi samo da bi mogla preživjeti, a ne živjeti, i logično je da će se svatko potruditi nekako 'ušićariti'. Da nam je dobro, ne bismo to išli raditi. Naravno, dok je god ovakvih situacija, tako će nam i biti, jer to je začarani krug, ali da toga i nema, sumnjam da bi nam bilo bolje, jer stvari cure na drugoj strani.

__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 11:46   #19
da svjesni smo da velika većina studenata studira besplatno i da još povrh toga vara državu i još hoće dodatne povlastice u obliku poreznih olakšica...

e pa sve takve studentice mi mogu posisat
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2005., 11:49   #20
Quote:
brzi kaže:
da svjesni smo da velika većina studenata studira besplatno i da još povrh toga vara državu i još hoće dodatne povlastice u obliku poreznih olakšica...

e pa sve takve studentice mi mogu posisat
pa nek ti sišu ak su voljne!

ko ti kriv što nisi student! sumnjam da bi imao išta protiv takvih radnji da nemaš love, ovisiš o starcima itd.

drugi put!

P.S. A ništa, onda se idući put kandidiraj na izborima i sredi stvar! Jer drugačije očito ne ide! Ali, sumnjam da ćeš išta moći napraviti... Jer znaš onu: ruka ruku mije! (ne mislim direktno na tebe). Nažalost, ali je tako...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.