Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2005., 16:29   #81
Quote:
to reci kada dodju pred kafic u mnogim mjestima sirom BiH pa pa napadaju ljude jer piju alkohol.
Ovo nikad nisam cula, a na svakom uglu imas prodavnice koje prodaju pivo, da ne govorim o kaficima....smijesna izjava, jel ti ovo fakat znas ili bubas nesto sto si procitao u novinama?!?

Quote:
To reci djevojkama koje su na ulicu izasle u minicu u nekoj pretezno bosnjackoj sredini u BiH
Laz! Nije tacno, jednostavno. Puno je i Sarajevo i Zenica i Mostar minica i cura koje su napola obucene...mislim da smo jedini u Europi koji se tako oblacimo, cak se vise skidaju nego u zap. europi. Ponekad mi cak lice na prostitutke, pogotovo kad frisko dodjem iz Skandinavije pa vidim kolika je razlika u oblacenju.(tek toliko da ne vidis da ovo ne govorim zato sto sam mudzahedin vec zato sto se onako ne oblaci ni u europi, jedino mozda prostitutke).

Quote:
To nije u duhu BiH i svatko tko brani nesto tako ekstremno i netolerantno unutar svoje vjere neprijatelj je istoj
Ja poznajem ljude koji, vjerovao ili ne, imaju bradu, i zene su im pokrivene i nebi mrava zgazili. Po cemu ti vidis da su ti ljudi opasni?
Jel zato sto klanjaju 5 puta na dan? Ili mozda zato sto imaju bradu? Ne kazem ja da oni ne uvode svoje neke obicaje koji svakako medju Bosnjacima nikad zaziviti nece, ali to je vecinom vezano za njihov pogleda na zivot(nema veze sa ekstremizmom), nacinom klanjanja, nacinom oblacenja pogotovo.

Quote:
Opasnost su samim tim sto nisu tolerantni
A ovo ti je jagoda na torti!
Zivimo u zemlji u kojoj je pocinjen genocid, u kojoj je protjerano 2 miliona i vise stanovnika, u kojoj je sve spaljeno, u kojoj imamo ulice koje se zovu Budak i Francetic, u kojoj se grade i crkve i dzamije i krstovi na ne-mjestima, u kojima svak kmeci kako je ugrozen, u kojima i dan-danas otkopavaju masovne grobnice ubijenih neduznih civila, u kojoj se skrivaju najveci zlocinci od ww2, u kojoj pola naroda cak podrzava te zlocince i smatra ih herojima a zahvaljuje im na srebrenici i genocidu....
I ni zasta od ovoga NISU KRIVI TI LJUDI, vehabije. Jel de?
I onda oni nisu tolerantni! A mi ko jesmo! Ovdje ubrajam i tebe i mene i onog tvog komsiju i mog komsiju!
Ma daj molim te. Od drveta ne vidis sumu, ili mozda ne zelis.
Odmah da ti kazem, nemam nikoga u familiji ko je u tim vehabijama, ne bih nikad zivjela takav nacin zivota, ali je licemjerno u njih upirati prstom bas u tolikoj mjeri,a pogotovo lazno, a pogotovo ne rijesavati probleme koji nas sve tiste.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 15.10.2005., 16:31   #82
Quote:
Shockwave kaže:
Ma nije problem slike. Onakvih slika ima na stotine ako ne i vise. Mogla je biti uslikana prije 10 godina. Mogla je biti i montaza. To je najmanje bitno odakle sad slika. I nije poanta u 20 ljudi iz jednog sela. Poanta je u tome da lazu svi koji tvrde da ljudi sa takvim stavovima u BiH nema. Ima ih zive takvim zivotom i predstavljaju opasnost ne samo za Hrvate i Srbe nego i za obicne Bosnjake koji zive normalnim zivotom kakvim su uvijek zivjeli. Oni su manjina ali su tu. Ti ljudi jednostavno vjeruju da su jedino oni ispravni i da svi drugi trebaju zivjeti po njihovim normama da bi svijet bio dobar i ne libe se napasti one koji ne zive tako. A to je cisti ekstremizam sta god tko rekao o tome.
Pa u svakom zitu ima kukolja, sta zelis da kazes ?

Ne spominjes cetnicki teroristicki ravnogorski pokret ? Koliko njih ima ? Na hiljade!

Ko ubi svecenika u Bos. Gradisci ?

Ko je ubio u Konjicu ono troje Hrvata ?

Ko je ubio u Vlasenicu djevojcicu od 12 ili 14 godina ?

Ko i ko i ko ? Dakle, samo govoris o jednoj skupini i sve ih svrstajes u jedan kos, dok ni najmanju paznu ne obracas na mnogo vece skupine kao sto su planci genocida u Srebrenici, kao sto su oni koji su izvrsili agresiju na medjunarodnu priznatu drzavu Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, itd.

Jos jednom, mani se corava posla.
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:35   #83
Quote:
Nista ja ne branim sto je netolerantno i sto je eksteremno, vec sto je moralno i cestito, a to je da moja sutra kci nemadne sex prvu bracnu noc po 151 put vec samo po prvi put kao nevina i jos dosta takvih primjera ima.
A kako ti to mislis nju natjerati da to tako bude?!? I kako mislis sina natjerati da i njemu bude to prva noc?!?
Ako se on ne prihvati islama, SAM, nema sanse da ti to za njega uradis.
Stvar koja se ovdje treba podvuci jeste da covjek sam BIRA HOCE LI BITI VJERNIK ILI NE. I nema sanse da ti nekoga natjeras na to. Mozes ukazati na neke stvari, ali nikako natjerati. I ti to sam znas da u islamu nema tjeranja u vjeru.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 15.10.2005., 16:36   #84
U glasu srpskom, jedan od vehabija, Enes Mukovic je rekao
-To su siitske izmisljotine. Autors tog teksta je siitski musliman, a poznato re je da izmedju njih i sunima, kojima pripada ova zajednica , odnosi nikada nisu bili dobri. To sve objasnjava. Mi smo cisit i nemamo od cega da se peremo.

Jos govore da Osama Bin Laden nije terorista nego borac za ljudska prava

http://www.glassrpske.com/site/1/default.aspx
 
Old 15.10.2005., 16:38   #85
Opasnosti vehabizma

Brak vehabija i Saudijske Arabije datira još iz XVIII veka, kada je, zahvaljujući ovoj islamskoj sekti, Muhamed ibn Saud, rodonačelnik današnje kraljevske porodice, osvojio veći deo Arabijskog poluostrva, osnovao Kraljevinu, a njegovi sledbenici su je tokom 200 narednih godina proširili do današnjih geografskih granica.

Saudijskim društvom vladaju zakoni Korana i šerijatsko pravo. Kao svoj dug vehabijama, saudijska kraljevska porodica, koja broji oko 7.000 članova, godinama je finansirala različite islamske institucije za širenje vere, a novac je, u stvari, išao na adrese različitih sumnjivih terorističkih organizacija. Vehabizam kritičari smatraju najekstremnijim učenjem u islamu - njegovo nepoverenje prema vernicima, optuživanje drugih sekti za otpadništvo i zanos "džihadom" - stvara osnovu za pojavu terorizma.
Prema istraživanju koje je u novembru prošle godine sproveo bosanski. magazin "Start", svaki stoti musliman u BiH je vehabija. Dok vehabizam jedni poistovećuju sa terorističkim ili ekstremističkim pokretom, drugi ga smatraju potpuno legalnom sektom u okviru fundamentalističkog islamskog učenja, nešto poput "povratka veri".

Vehabije ćete prepoznati po bradi, karakteristično podšišanoj, bez brkova, u širokim pantalonama, prilikom klanjanja noge su im nešto više raširene nego kod "običnih" muslimana, ne konzumiraju svinjetinu, alkohol i cigarete, u prodavnicama koje drže čak ni ne prodaju ove proizvode.

"Ideje vehabizma davno su počele stizati u Bosnu i Hercegovinu, prenosili su ih, pomalo nesvesno, profesori koji su o islamu učili u Kairu, Bagdadu... Te ideje su donosili u Bosnu i prenosili ih učenicima u Gazi Husrev Begovoj medresi u Sarajevu. Tek u poslednje vreme uspevamo da razlikujemo šta je našim muslimanima doneo tradicionalni islam, a šta vehabijska varijanta islama", kaže za "Start" Senad ef. Agić, glavni imam bosanske Islamske zajednice u SAD.
Smatra se i da je vehabizam u Bosnu i Hercegovinu stigao dolaskom dobrovoljaca iz islamskih zemalja tokom rata, pogotovo iz Saudijske Arabije, gde ima status zvanične religije, ali izbegava dvor. "Vehabizam u svojoj propagandi ističe kako je on jedini autentični predstavnik islama, što je nonsens. U svom puritanskom zanosu, oni su umislili da su naslednici autentičnog islama", tvrdi Rešid Hafizović, teolog i profesor na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu.

Tokom rata, najviše vehabija i mudžahedina bilo je u Zenici, Maglaju i njihovoj okolini. "U selu Bočinja, nadomak Maglaja, danas živi mala zajednica mudžahedina. Prve komšije su im domicilni Srbi, a netrpeljivost među njima je očigledna", piše "Start".
 
Old 15.10.2005., 16:40   #86
Quote:
nordea kaže:
A kako ti to mislis nju natjerati da to tako bude?!? I kako mislis sina natjerati da i njemu bude to prva noc?!?
Ako se on ne prihvati islama, SAM, nema sanse da ti to za njega uradis.
Stvar koja se ovdje treba podvuci jeste da covjek sam BIRA HOCE LI BITI VJERNIK ILI NE. I nema sanse da ti nekoga natjeras na to. Mozes ukazati na neke stvari, ali nikako natjerati. I ti to sam znas da u islamu nema tjeranja u vjeru.
Stvar jeste na covjeku da bira hoce li biti vjernik ili ne, ali kad ? Kad ostari, medjutim, u mojoj porodici ako se odgajaju djeca od malena po islamskom nacelu onda ce sigurno biti muslimani, vjernici te cu ih tako odgojiti i odma postoji manja sansa da kcerka postane ku...va prije braka, a tako isto i sin. U suprotnom sta mislis ?

I zamjericu ti na onome sto si svrstala dzamije medju crkve i ostalo, kao da se grade na mjestima gdje im nije mjesto.
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:41   #87
Quote:
majormijerealizacija kaže:
Opasnosti vehabizma

Brak vehabija i Saudijske Arabije datira još iz XVIII veka, kada je, zahvaljujući ovoj islamskoj sekti, Muhamed ibn Saud, rodonačelnik današnje kraljevske porodice, osvojio veći deo Arabijskog poluostrva, osnovao Kraljevinu, a njegovi sledbenici su je tokom 200 narednih godina proširili do današnjih geografskih granica.

Saudijskim društvom vladaju zakoni Korana i šerijatsko pravo. Kao svoj dug vehabijama, saudijska kraljevska porodica, koja broji oko 7.000 članova, godinama je finansirala različite islamske institucije za širenje vere, a novac je, u stvari, išao na adrese različitih sumnjivih terorističkih organizacija. Vehabizam kritičari smatraju najekstremnijim učenjem u islamu - njegovo nepoverenje prema vernicima, optuživanje drugih sekti za otpadništvo i zanos "džihadom" - stvara osnovu za pojavu terorizma.
Prema istraživanju koje je u novembru prošle godine sproveo bosanski. magazin "Start", svaki stoti musliman u BiH je vehabija. Dok vehabizam jedni poistovećuju sa terorističkim ili ekstremističkim pokretom, drugi ga smatraju potpuno legalnom sektom u okviru fundamentalističkog islamskog učenja, nešto poput "povratka veri".

Vehabije ćete prepoznati po bradi, karakteristično podšišanoj, bez brkova, u širokim pantalonama, prilikom klanjanja noge su im nešto više raširene nego kod "običnih" muslimana, ne konzumiraju svinjetinu, alkohol i cigarete, u prodavnicama koje drže čak ni ne prodaju ove proizvode.

"Ideje vehabizma davno su počele stizati u Bosnu i Hercegovinu, prenosili su ih, pomalo nesvesno, profesori koji su o islamu učili u Kairu, Bagdadu... Te ideje su donosili u Bosnu i prenosili ih učenicima u Gazi Husrev Begovoj medresi u Sarajevu. Tek u poslednje vreme uspevamo da razlikujemo šta je našim muslimanima doneo tradicionalni islam, a šta vehabijska varijanta islama", kaže za "Start" Senad ef. Agić, glavni imam bosanske Islamske zajednice u SAD.
Smatra se i da je vehabizam u Bosnu i Hercegovinu stigao dolaskom dobrovoljaca iz islamskih zemalja tokom rata, pogotovo iz Saudijske Arabije, gde ima status zvanične religije, ali izbegava dvor. "Vehabizam u svojoj propagandi ističe kako je on jedini autentični predstavnik islama, što je nonsens. U svom puritanskom zanosu, oni su umislili da su naslednici autentičnog islama", tvrdi Rešid Hafizović, teolog i profesor na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu.

Tokom rata, najviše vehabija i mudžahedina bilo je u Zenici, Maglaju i njihovoj okolini. "U selu Bočinja, nadomak Maglaja, danas živi mala zajednica mudžahedina. Prve komšije su im domicilni Srbi, a netrpeljivost među njima je očigledna", piše "Start".
Osim hrpe gluposti, nasao si i novine veoma povjerljive.
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:44   #88
Quote:
nordea kaže:
Ovo nikad nisam cula, a na svakom uglu imas prodavnice koje prodaju pivo, da ne govorim o kaficima....smijesna izjava, jel ti ovo fakat znas ili bubas nesto sto si procitao u novinama?!?



Laz! Nije tacno, jednostavno. Puno je i Sarajevo i Zenica i Mostar minica i cura koje su napola obucene...mislim da smo jedini u Europi koji se tako oblacimo, cak se vise skidaju nego u zap. europi. Ponekad mi cak lice na prostitutke, pogotovo kad frisko dodjem iz Skandinavije pa vidim kolika je razlika u oblacenju.(tek toliko da ne vidis da ovo ne govorim zato sto sam mudzahedin vec zato sto se onako ne oblaci ni u europi, jedino mozda prostitutke).



Ja poznajem ljude koji, vjerovao ili ne, imaju bradu, i zene su im pokrivene i nebi mrava zgazili. Po cemu ti vidis da su ti ljudi opasni?
Jel zato sto klanjaju 5 puta na dan? Ili mozda zato sto imaju bradu? Ne kazem ja da oni ne uvode svoje neke obicaje koji svakako medju Bosnjacima nikad zaziviti nece, ali to je vecinom vezano za njihov pogleda na zivot(nema veze sa ekstremizmom), nacinom klanjanja, nacinom oblacenja pogotovo.



A ovo ti je jagoda na torti!
Zivimo u zemlji u kojoj je pocinjen genocid, u kojoj je protjerano 2 miliona i vise stanovnika, u kojoj je sve spaljeno, u kojoj imamo ulice koje se zovu Budak i Francetic, u kojoj se grade i crkve i dzamije i krstovi na ne-mjestima, u kojima svak kmeci kako je ugrozen, u kojima i dan-danas otkopavaju masovne grobnice ubijenih neduznih civila, u kojoj se skrivaju najveci zlocinci od ww2, u kojoj pola naroda cak podrzava te zlocince i smatra ih herojima a zahvaljuje im na srebrenici i genocidu....
I ni zasta od ovoga NISU KRIVI TI LJUDI, vehabije. Jel de?
I onda oni nisu tolerantni! A mi ko jesmo! Ovdje ubrajam i tebe i mene i onog tvog komsiju i mog komsiju!
Ma daj molim te. Od drveta ne vidis sumu, ili mozda ne zelis.
Odmah da ti kazem, nemam nikoga u familiji ko je u tim vehabijama, ne bih nikad zivjela takav nacin zivota, ali je licemjerno u njih upirati prstom bas u tolikoj mjeri,a pogotovo lazno, a pogotovo ne rijesavati probleme koji nas sve tiste.
Ne bubam ja nista. Je li normalno da u glavnom gradu drzave kada narucis pivu kazu ti ovaj mjesec nema pive? A to se meni jucer desilo u centru Sarajeva. Sta kazes na to? A Nordea? A znas i ti dobro da je tako ali to presucujes.
Nemam ja nista protiv zena koje su zamotane ili ljudi koji nose bradu. NIsu svi oni vehabije. Ti tu pokazujes elementarno neznanje. Po meni vehabije su ekstremna zajednica koja zivi po svojim nacelima nesto kao amisi u zapadnom svijetu samo sto su ovi jos ludji. I jesu opasnost. Samim tim sto nas vracaju u srednji vijek.

@tuzlak:

Moram te razocarati. U Ustavu BiH pise da je ona zemlja svih njenih gradjana i da je demokratskog uredjenja a ne islamska totalitarna drzava kako bi ti volio da bude.
Ti kazes:

Je li ti nazivas tolerancijom i moralom da se siri u tvojoj ulici, dvoristu/avliji pa kasnije i u kuci nemoral ? Ljube se na ulici i tako uce i ostale djecake i djevojcice kako se treba nemoral siriti itd.

Zaboravio si izgleda da ovo nije Zapad, vec sredina gdje su muslimani vecina a sa obzirom da to strogo zabranjuje islam - vjera ti istih koji su vecina na ovom podrucju, onda nije ni ocekivati nista nego da budu malo zesce reakcije, jer ako im se vec ... da se ne izrazajem, neka idu na zatvoren prostor i neka rade sta zele.

E pa nece ici druskane moj. Ja imam jednaka prava u toj zemlji isto kao i ti i ako se meni ljubi sa mojom curom nasred ulice ti NEMAS prava da mi to branis. Ako ti smeta imas pravo da okrenes glavu.

[I]

Ti kazes:

Nista ja ne branim sto je netolerantno i sto je eksteremno, vec sto je moralno i cestito, a to je da moja sutra kci nemadne sex prvu bracnu noc po 151 put vec samo po prvi put kao nevina i jos dosta takvih primjera ima.

E pa vidis razlika izmedju mene i tebe je sto cu ja sutra mojoj kcerki pustiti na volju da sama odluci hoce li i kada stupiti u intimne odnose isto kao sto sam i ja odlucio i to je moje pravo. I opet vrijedi ona tvoja ako je to meni dobro ja cu to raditi jer time tebe nista ne ugrozavam i ostavljam ti tvoje pravo da zivis u skladu sa svojim uvjerenjima. A ti meni to pravo branis i kazes da ja svoje mogu obavljati izmedju 4 zida u zatvorenom a ne javno. Ma malo si se prekontao.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 15.10.2005., 16:44   #89
Quote:
nordea kaže:
I ti to sam znas da u islamu nema tjeranja u vjeru.
U islamu nema tjeranja nemuslimana, ali u svojoj porodici se zna ko je gazda. Ne moze radi ko sta hoce ko zivotinje.
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:45   #90
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Osim hrpe gluposti, nasao si i novine veoma povjerljive.
to je www.ekonomist.co.yu
 
Old 15.10.2005., 16:45   #91
Quote:
Shockwave kaže:
Ne bubam ja nista. Je li normalno da u glavnom gradu drzave kada narucis pivu kazu ti ovaj mjesec nema pive? A to se meni jucer desilo u centru Sarajeva. Sta kazes na to? A Nordea? A znas i ti dobro da je tako ali to presucujes.
Nemam ja nista protiv zena koje su zamotane ili ljudi koji nose bradu. NIsu svi oni vehabije. Ti tu pokazujes elementarno neznanje. Po meni vehabije su ekstremna zajednica koja zivi po svojim nacelima nesto kao amisi u zapadnom svijetu samo sto su ovi jos ludji. I jesu opasnost. Samim tim sto nas vracaju u srednji vijek.

@tuzlak:

Moram te razocarati. U Ustavu BiH pise da je ona zemlja svih njenih gradjana i da je demokratskog uredjenja a ne islamska totalitarna drzava kako bi ti volio da bude.
Ti kazes:

Je li ti nazivas tolerancijom i moralom da se siri u tvojoj ulici, dvoristu/avliji pa kasnije i u kuci nemoral ? Ljube se na ulici i tako uce i ostale djecake i djevojcice kako se treba nemoral siriti itd.

Zaboravio si izgleda da ovo nije Zapad, vec sredina gdje su muslimani vecina a sa obzirom da to strogo zabranjuje islam - vjera ti istih koji su vecina na ovom podrucju, onda nije ni ocekivati nista nego da budu malo zesce reakcije, jer ako im se vec ... da se ne izrazajem, neka idu na zatvoren prostor i neka rade sta zele.

E pa nece ici druskane moj. Ja imam jednaka prava u toj zemlji isto kao i ti i ako se meni ljubi sa mojom curom nasred ulice ti NEMAS prava da mi to branis. Ako ti smeta imas pravo da okrenes glavu.

[I]

Ti kazes:

Nista ja ne branim sto je netolerantno i sto je eksteremno, vec sto je moralno i cestito, a to je da moja sutra kci nemadne sex prvu bracnu noc po 151 put vec samo po prvi put kao nevina i jos dosta takvih primjera ima.

E pa vidis razlika izmedju mene i tebe je sto cu ja sutra mojoj kcerki pustiti na volju da sama odluci hoce li i kada stupiti u intimne odnose isto kao sto sam i ja odlucio i to je moje pravo. I opet vrijedi ona tvoja ako je to meni dobro ja cu to raditi jer time tebe nista ne ugrozavam i ostavljam ti tvoje pravo da zivis u skladu sa svojim uvjerenjima. A ti meni to pravo branis i kazes da ja svoje mogu obavljati izmedju 4 zida u zatvorenom a ne javno. Ma malo si se prekontao.
U Ustavu BiH pise...bla bla bla.. je li pise da se moraju cmokati i ciniti zinaluk, blud na ulici i pred narodom ? Kao prvo, to se desava u BiH, pa zasto onda pricas nebuloze ?
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:46   #92
Quote:
majormijerealizacija kaže:
to je www.ekonomist.co.yu
I sta sad ? Da povucem ono sto sam rekao? Naprotiv, podebljacu isto:

Osim hrpe gluposti, nasao si i novine veoma povjerljive.
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:47   #93
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
U islamu nema tjeranja nemuslimana, ali u svojoj porodici se zna ko je gazda. Ne moze radi ko sta hoce ko zivotinje.
Ti nisi normalan. Ne mogu vjerovati da u 2005. godini u srcu Europe postoje ljudi sa ovako primitivnim stavovima. Svaki covjek je jedinka. Svak ima pravo na svoje opredjeljenje. Hoces li sutra toj svojoj kcerki i odabrati muza i reci joj ima da se udas za njega bez obzira voli li ga ona?
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 15.10.2005., 16:49   #94
Quote:
Shockwave kaže:
Ti nisi normalan. Ne mogu vjerovati da u 2005. godini u srcu Europe postoje ljudi sa ovako primitivnim stavovima. Svaki covjek je jedinka. Svak ima pravo na svoje opredjeljenje. Hoces li sutra toj svojoj kcerki i odabrati muza i reci joj ima da se udas za njega bez obzira voli li ga ona?
Svakako da sam ja normalan, a ne znam za tebe. Ako nisi, preporucujem ti dok. Jurica iz Zivinica. Veoma dobar doktor, ozbiljno. Sve kaze ti i lijek veoma dobar dadne.

Ne, necu reci to svojoj kcerci, vec ti izmisljas, ali cu je uputiti koliko je u mojoj mogucnosti da ide pravim i cestitim putem, a buduceg muza ona sama bira, to nije moje da ja joj odabiram.
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:50   #95
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
U Ustavu BiH pise...bla bla bla.. je li pise da se moraju cmokati i ciniti zinaluk, blud na ulici i pred narodom ? Kao prvo, to se desava u BiH, pa zasto onda pricas nebuloze ?
Ne pricam ja nebuloze nego ti. Ti nesto pricas o Srebrenici i drugim zlim dogadjanjima. Ljudi koji su tamo cinili zlocine bili su vodjeni istim idejama kao i ti. Iskljucivosti i ubijedjenosti da je samo njihovo ispravno i da drugi nemaju pravo na zivot prema svom opredjeljenju.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 15.10.2005., 16:51   #96
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Evo sta se govori u dzamijama u BiH. To cak javno objavljuju na netu.


http://www.bih.org/islam/hutba160600.htm

Ljubav prema Muhamedu, sallallahu alaihi we sellem
Hutba, Imam Muderis, Dzamija Kralj Fahd, Sarajevo, 16.06.2000
Hvala Allahu dz.s., Gospodaru svih svjetova i neka je salavat i selam na
posljednjeg Allahova Poslanika Muhameda sallallahu alaihi we sellem, sa
kojim je zapecacena misija poslanstva. Braco u islamu, podsjecam sebe i vas
na cvrsto vjerovanje u: Allaha dz.s. i Njegova Poslanika Muhameda sallallahu
alaihi we sellem, meleke, kitabe, poslanike i Sudnji dan, te na :
Kelime-i-sehadet, namaz, post, zekat, hadz i dzihad. Podsjecam sebe i vas na
takvaluk i ustrajanost na putu islama. Klonimo se svih zabranjenih stvari i
natjecimo se u dobru! Budimo od onih koji se samo Allaha boje i koji se na
plase klevete klevetnika!
Danasnja hutba je nastavak teme koju sam zapoceo proslog petka, a odnosi se
na naseg Poslanika Muhameda sallallahu alaihi we sellem. Prije toga da nas
ukratko upoznam sa najnovijim vijestima iz Cecenije, u kojoj malobrojni,
slabo naoruzani, gladni i napaceni, ali nadasve odlucni muslimani vode borbu
za ocuvanje svjetla islama i svoj opstanak. Da li ce Cecenija i siri prostor
Kavkaza biti prostor sa kojeg ce doci vojska sa crnim zastavama, kojoj ce
biti draza smrt od zivota, samo Allah zna. Hadisi Poslanika sallallahu
alaihi we sellem govore o toj vojsci, a Allah dz.s. zna kome ce pripasti
cast da bude vojnik ili komandant te vojske!
Prije devet dana je dvadesetogodisnja Cecenka, usprkosila cijelom svijetu,
ali i postidila ummet, kada je svojom hrabroscu i odlucnoscu u akciji koju
je izvela postigla sehadet. Naime, amidzicna komandanta Arebi Barajeva, po
imenu Hava, je sa autom punim eksploziva provalila u bazu specijalnih ruskih
snaga. Auto kojim je upravljala je eksplodiralo pri cemu je ubijeno 27
ruskih oficira i vojnika. Hava je Allah najbolje zna, pala kao sehid. Ovu
lekciju ummet mora da nauci i nikada ne zaboravi. Hava Barajev, pod nadimkom
"Mac sa hidzabom" je prije izvrsenja zadatka kazala: " Znam sta radim.
Dzennet ima cijenu i ja se nadam da ce ovim njegova cijena biti placena."
Svojim dzihadom Hava je porucila Rusima: "izlazite ili umrite!".
Naravno, u Ceceniji se vodi dzihad i nizu pobjede, dok ja i ti ovdje
dozivljavamo nova ponizenja i sramote: kada djevojcice od 14 do 16 godina
bjeze iz svojih kuca i prepustaju se kriminalnim grupama, kada golisava
Bosnjakinja u Zagrebu pozira za Plejboj da bi time "otvorila oci"
Bosnjakinjama i ohrabrila ih da i one krenu njenim stopama itd. Mi zivimo u
gradu u kojem samo nakon cetiri i po godine od Dejtona kandidat sa liste SDP
za opcinu ilidza (koji je na proslim opcinskim izborima bio treci na listi),
Goran Kapor kaze: "Ja sam ovdje da ne dozvolim balijama da zaposjednu
vjekovnu srpsku zamlju. Ja sam tu da to sprijecim i ako hoces bas da znas,
moj zadatak je da nastavim da pravim Veliku Srbiju." i jos je dodao: "Zelim
da vam kazem da se vi ovdje jos uvijek bojite Srba, a ja sam tu da vratim
Srbe na njihova vijekovna ognjista i da se konacno oslobodimo Sandzaklija,
Hercegovaca i Siptara. Ja cu u tome uspjeti." Goran nije nista novo kazao,
nego je bio samo jedan od onih koji su naglas poceli razmisljati, ali je
veci problem sto se tim rijecima suprotstvaio samo jedan covjek i samo jedan
casopis. Kada bi na svaki napad na Bosnjake odgovaralo samo 1% Bosnjaka, to
bi znacilo da bi svaki opozicioni magazin, casopis ili list bio sedmicno
zatrpan sa najmanje po 20 000 reakcija i demanta.
Zapamtimo: cecenska djevojka je ubila 27 Rusa! Koliko je nas uspjelo izvuci
zivu glavu iz agresije, a da nismo ni vidjeli 27 agresorskih vojnika, a
kamoli da smo ih toliko pobili? Naprotiv, pouzdano znam da je mnogo nas koji
nismo uspjeli ubiti ni 27 komaraca. Doduse, nase sestre, majke, supruge i
kcerke suncajuci se na obalama rijeka i jezera izlazuci svoja tijela suncu i
svakom insanu i hajvanu mozda i budu u prilici da napadnu pokojeg komarca
koji bude napadao njihovo razgoliceno tijelo ili ih bude remetio u
posljednjim "pripremama za dzehennem". To nam ne smeta i smatramo sasvim
normalnom stvari, dok pokrivene djevojke svakodnevno bivaju uznemiravane od
bosnjackog olosa, koji im nasilno skidaju mahrame sa glava i prijete.
Kratko nakon vijesti o operaciji koju je izvela Hava, komandant Ramadan
Ahmadov je rekao:"Muskarci Cecenije koji sjede kod kuca i nista ne cine, ne
mogu vise nikad pogledati u lica njihovih zena (od sramote). Neka se Allah
dz,s, smiluje Havi".
Jedan ruski vojnik koji je presao na islam i odabrao ime Abdurrahman,
jacajuci svoj iman, odlucio je na najbolji nacin pokazati svoju iskrenost u
vjeri, time sto je sa autom, napunjenim eksplozivom, raznio jedan kontrolni
punkt i Allah zna, pao kao sehid.
Protekle sedmice u Ceceniji je ubijeno 148 ruskih vojnika i tri oficira, dok
je unisteno 7 transportera, 1 helokopter, 4 samohotke, i 9 kamiona.
Predsjednik Rusije Putin je stavio ceceniju pod direktnu "predsjednicku
upravu", kako on kaze "u neredne dvije-tri godine" dok se stanje u Ceceniji
ne normalizira. Medjutim poruke ruske komande iz Cecenije su sasvim
drugacije i govori se da ruski vojnici kojih je 270 000 trenutno u Ceceniji
fakticki ne kontroliraju nista u pravom smislu rijeci, te da ih diverzije
Cecena raspamecuju i dovode u ocaj.
U hadisu koji prenosi Dzabir ibn Abdullah, Muhammed sallallahu alaihi we
sellem kaze: "Dato mi je pet stvari koje nisu date nikome prije mene:
potpomognut sam strahom (neprijatelja od mene) na udaljenosti od mjesec
(hoda), zemlja mi je data mjestom za sedzdu i cistom pa gdje god nekog
covjeka od moga ummeta zadesi namaz neka klanja, dozvoljen mi je ratni
plijen koji nije bio dozvoljen nikome (od poslanika) prije mene, dat mi je
sefaat (mogucnost zalaganja za vjernike) i svi poslanici su slati samo svom
narodu, a ja sam poslat svim ljudima!" (Buharija)
Prema tome, Poslaniku sallallahu alaihi we sellem je dato ovih pet stvari
koje predstavljaju posebnu pocast njemu, ali i njegovu ummetu. Neprijatelji
islama su se njega bojali na udaljenosti mjesec hoda, jer je bio potpomognut
sa uljevanjem straha u njihova srca. i njegovi ashabi, kao i casni i
dosljedni sljedbenici njegova sunneta su ulijevali strah u neprijateljska
srca na velikim udaljenostima i to je trajalo sve dok muslimani nisu uzeli
za kiblu nesto drugo mimo Ka`be. Onada je nastupio period nase zajednicke
slabosti, koju nam Poslanik sallallahu alaihi we sellem nagovjestava
rijecima: "Gotovo da je doslo vrijeme u kojem ce na vas navaliti razni
narodi, kao sto divljac navali na svoju zrtvu (cinjiu)." Upitase ashabi:
"Hoce li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslanice?" Odgovori: "Ne, u
to vrijeme ce vas biti puno, ali cete biti kao pjena na vodi. Allah ce
iscupati strah iz srca vasih neprijatelja, a u vasa srca ce ubaciti vehen".
Rekose: " A sta je to vehen, o Allahov poslanice? Rece: "Ljubav prema
dunjaluku i strah od smrti!".
Da li se nalazimo u vremenu u kojem nam se neprijatelji unose u lice i ne
plase se nasih reakcija, sto oznacava jedan od vidova nase slabosti? Naravno
unosenje u lice mnogi Bosnjaci razumiju kao jos jedan u nizu zagrljaja sa
onima koji su ih i ranije grlili toliko cvrsto da ih gotovo od "ljubavi" ne
zadavise. Allahovu Posslaniiku i ummetu je icinjena zemlja cistom za
klanjanje, tako da mu`mini ma gdje da se zadese moraju izvrsiti obavezi
namaza. Prema tome namaz oznacava stalnu vezu roba sa Gospodarom i ta se
veza ne smije prekinuti, jer prekidanjem te veze musliman gubi orijentaciju
i rusi svoju gradjevinu islama. Jedna od pocasti koja je data Muhammedu
sallallahu alaihi we sellem je i ta da kao jedan od dunjaluckih plodova
dzihada bude i ratni plijen. Sefaat je pitanje kojim je odlikovan nas
Poslanik kao i to sto je poslat svim ljudima kao Poslanik, onaj koji
opominje i donosi radosne vijesti. Time se njegova poslanicka misija ne
ogranicava na prostor, vrijeme i odredjenu etnicku skupinu, nego dobija svu
svoju snagu i sirinu.
Gospodaru, pomozi mudzahidima Ceceije, uputi nas na pravi put, ucvrsti nase
vjerovanjem ucini nas od onih koji slijede sunnet Muhammeda sallallahu
alaihi we sellem i budi nam milostiv na Obecanom danu!
 
Old 15.10.2005., 16:53   #97
Quote:
Shockwave kaže:
Ne pricam ja nebuloze nego ti. Ti nesto pricas o Srebrenici i drugim zlim dogadjanjima. Ljudi koji su tamo cinili zlocine bili su vodjeni istim idejama kao i ti. Iskljucivosti i ubijedjenosti da je samo njihovo ispravno i da drugi nemaju pravo na zivot prema svom opredjeljenju.
Jesi li ti, stvarno te sad pitam, normalan ? Sta je sa tobom ?

Ti mene poredis sa zlocincima i da bih ja nekome nesto kao zabranjivao, tj. natjerivao sve na svoje misljenje ? Smatram ovo kao laz na mene.

Ja sam govorio o svojoj porodici gdje ce biti onako kako mislim da je najbolje, a necu dozvoliti da moja kci hoda ko stoka bez glave, a ako ces ti to dozvoliti, bujrum, to me ne zanima. Tebi tvoje a meni moje. Ne mijesam se u tvoje licne stvari u porodici, ali ni ti nemoj da se mijesas u moje.
TuzlaK_i_ is offline  
Old 15.10.2005., 16:54   #98
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Svakako da sam ja normalan, a ne znam za tebe. Ako nisi, preporucujem ti dok. Jurica iz Zivinica. Veoma dobar doktor, ozbiljno. Sve kaze ti i lijek veoma dobar dadne.

Ne, necu reci to svojoj kcerci, vec ti izmisljas, ali cu je uputiti koliko je u mojoj mogucnosti da ide pravim i cestitim putem, a buduceg muza ona sama bira, to nije moje da ja joj odabiram.
Je li ti nazivas tolerancijom i moralom da se siri u tvojoj ulici, dvoristu/avliji pa kasnije i u kuci nemoral ? Ljube se na ulici i tako uce i ostale djecake i djevojcice kako se treba nemoral siriti itd.

Zaboravio si izgleda da ovo nije Zapad, vec sredina gdje su muslimani vecina a sa obzirom da to strogo zabranjuje islam - vjera ti istih koji su vecina na ovom podrucju, onda nije ni ocekivati nista nego da budu malo zesce reakcije, jer ako im se vec ... da se ne izrazajem, neka idu na zatvoren prostor i neka rade sta zele.

Nista ja ne branim sto je netolerantno i sto je eksteremno, vec sto je moralno i cestito, a to je da moja sutra kci nemadne sex prvu bracnu noc po 151 put vec samo po prvi put kao nevina i jos dosta takvih primjera ima.

Stvar jeste na covjeku da bira hoce li biti vjernik ili ne, ali kad ? Kad ostari, medjutim, u mojoj porodici ako se odgajaju djeca od malena po islamskom nacelu onda ce sigurno biti muslimani, vjernici te cu ih tako odgojiti i odma postoji manja sansa da kcerka postane ku...va prije braka, a tako isto i sin. U suprotnom sta mislis ?

I zamjericu ti na onome sto si svrstala dzamije medju crkve i ostalo, kao da se grade na mjestima gdje im nije mjesto.

Je li ti ovdje nalazis nekoliko kontradiktornosti? Ja da. A sto se tice Zivinica ne hodam po selendrama. Da je taj doktor ista valjao radio bi ili u Tuzli ili nekom vecem gradu.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 15.10.2005., 16:55   #99
Senad ef. Agić, glavni imam IZ-a SAD
Vehabizam će nas, ako ništa ne poduzmemo, koštati života

http://www.bhdani.com/arhiva/230/t23005.shtml
 
Old 15.10.2005., 16:55   #100
Quote:
majormijerealizacija kaže:
Evo sta se govori u dzamijama u BiH. To cak javno objavljuju na netu.


http://www.bih.org/islam/hutba160600.htm

Ljubav prema Muhamedu, sallallahu alaihi we sellem
Hutba, Imam Muderis, Dzamija Kralj Fahd, Sarajevo, 16.06.2000
Hvala Allahu dz.s., Gospodaru svih svjetova i neka je salavat i selam na
posljednjeg Allahova Poslanika Muhameda sallallahu alaihi we sellem, sa
kojim je zapecacena misija poslanstva. Braco u islamu, podsjecam sebe i vas
na cvrsto vjerovanje u: Allaha dz.s. i Njegova Poslanika Muhameda sallallahu
alaihi we sellem, meleke, kitabe, poslanike i Sudnji dan, te na :
Kelime-i-sehadet, namaz, post, zekat, hadz i dzihad. Podsjecam sebe i vas na
takvaluk i ustrajanost na putu islama. Klonimo se svih zabranjenih stvari i
natjecimo se u dobru! Budimo od onih koji se samo Allaha boje i koji se na
plase klevete klevetnika!
Danasnja hutba je nastavak teme koju sam zapoceo proslog petka, a odnosi se
na naseg Poslanika Muhameda sallallahu alaihi we sellem. Prije toga da nas
ukratko upoznam sa najnovijim vijestima iz Cecenije, u kojoj malobrojni,
slabo naoruzani, gladni i napaceni, ali nadasve odlucni muslimani vode borbu
za ocuvanje svjetla islama i svoj opstanak. Da li ce Cecenija i siri prostor
Kavkaza biti prostor sa kojeg ce doci vojska sa crnim zastavama, kojoj ce
biti draza smrt od zivota, samo Allah zna. Hadisi Poslanika sallallahu
alaihi we sellem govore o toj vojsci, a Allah dz.s. zna kome ce pripasti
cast da bude vojnik ili komandant te vojske!
Prije devet dana je dvadesetogodisnja Cecenka, usprkosila cijelom svijetu,
ali i postidila ummet, kada je svojom hrabroscu i odlucnoscu u akciji koju
je izvela postigla sehadet. Naime, amidzicna komandanta Arebi Barajeva, po
imenu Hava, je sa autom punim eksploziva provalila u bazu specijalnih ruskih
snaga. Auto kojim je upravljala je eksplodiralo pri cemu je ubijeno 27
ruskih oficira i vojnika. Hava je Allah najbolje zna, pala kao sehid. Ovu
lekciju ummet mora da nauci i nikada ne zaboravi. Hava Barajev, pod nadimkom
"Mac sa hidzabom" je prije izvrsenja zadatka kazala: " Znam sta radim.
Dzennet ima cijenu i ja se nadam da ce ovim njegova cijena biti placena."
Svojim dzihadom Hava je porucila Rusima: "izlazite ili umrite!".
Naravno, u Ceceniji se vodi dzihad i nizu pobjede, dok ja i ti ovdje
dozivljavamo nova ponizenja i sramote: kada djevojcice od 14 do 16 godina
bjeze iz svojih kuca i prepustaju se kriminalnim grupama, kada golisava
Bosnjakinja u Zagrebu pozira za Plejboj da bi time "otvorila oci"
Bosnjakinjama i ohrabrila ih da i one krenu njenim stopama itd. Mi zivimo u
gradu u kojem samo nakon cetiri i po godine od Dejtona kandidat sa liste SDP
za opcinu ilidza (koji je na proslim opcinskim izborima bio treci na listi),
Goran Kapor kaze: "Ja sam ovdje da ne dozvolim balijama da zaposjednu
vjekovnu srpsku zamlju. Ja sam tu da to sprijecim i ako hoces bas da znas,
moj zadatak je da nastavim da pravim Veliku Srbiju." i jos je dodao: "Zelim
da vam kazem da se vi ovdje jos uvijek bojite Srba, a ja sam tu da vratim
Srbe na njihova vijekovna ognjista i da se konacno oslobodimo Sandzaklija,
Hercegovaca i Siptara. Ja cu u tome uspjeti." Goran nije nista novo kazao,
nego je bio samo jedan od onih koji su naglas poceli razmisljati, ali je
veci problem sto se tim rijecima suprotstvaio samo jedan covjek i samo jedan
casopis. Kada bi na svaki napad na Bosnjake odgovaralo samo 1% Bosnjaka, to
bi znacilo da bi svaki opozicioni magazin, casopis ili list bio sedmicno
zatrpan sa najmanje po 20 000 reakcija i demanta.
Zapamtimo: cecenska djevojka je ubila 27 Rusa! Koliko je nas uspjelo izvuci
zivu glavu iz agresije, a da nismo ni vidjeli 27 agresorskih vojnika, a
kamoli da smo ih toliko pobili? Naprotiv, pouzdano znam da je mnogo nas koji
nismo uspjeli ubiti ni 27 komaraca. Doduse, nase sestre, majke, supruge i
kcerke suncajuci se na obalama rijeka i jezera izlazuci svoja tijela suncu i
svakom insanu i hajvanu mozda i budu u prilici da napadnu pokojeg komarca
koji bude napadao njihovo razgoliceno tijelo ili ih bude remetio u
posljednjim "pripremama za dzehennem". To nam ne smeta i smatramo sasvim
normalnom stvari, dok pokrivene djevojke svakodnevno bivaju uznemiravane od
bosnjackog olosa, koji im nasilno skidaju mahrame sa glava i prijete.
Kratko nakon vijesti o operaciji koju je izvela Hava, komandant Ramadan
Ahmadov je rekao:"Muskarci Cecenije koji sjede kod kuca i nista ne cine, ne
mogu vise nikad pogledati u lica njihovih zena (od sramote). Neka se Allah
dz,s, smiluje Havi".
Jedan ruski vojnik koji je presao na islam i odabrao ime Abdurrahman,
jacajuci svoj iman, odlucio je na najbolji nacin pokazati svoju iskrenost u
vjeri, time sto je sa autom, napunjenim eksplozivom, raznio jedan kontrolni
punkt i Allah zna, pao kao sehid.
Protekle sedmice u Ceceniji je ubijeno 148 ruskih vojnika i tri oficira, dok
je unisteno 7 transportera, 1 helokopter, 4 samohotke, i 9 kamiona.
Predsjednik Rusije Putin je stavio ceceniju pod direktnu "predsjednicku
upravu", kako on kaze "u neredne dvije-tri godine" dok se stanje u Ceceniji
ne normalizira. Medjutim poruke ruske komande iz Cecenije su sasvim
drugacije i govori se da ruski vojnici kojih je 270 000 trenutno u Ceceniji
fakticki ne kontroliraju nista u pravom smislu rijeci, te da ih diverzije
Cecena raspamecuju i dovode u ocaj.
U hadisu koji prenosi Dzabir ibn Abdullah, Muhammed sallallahu alaihi we
sellem kaze: "Dato mi je pet stvari koje nisu date nikome prije mene:
potpomognut sam strahom (neprijatelja od mene) na udaljenosti od mjesec
(hoda), zemlja mi je data mjestom za sedzdu i cistom pa gdje god nekog
covjeka od moga ummeta zadesi namaz neka klanja, dozvoljen mi je ratni
plijen koji nije bio dozvoljen nikome (od poslanika) prije mene, dat mi je
sefaat (mogucnost zalaganja za vjernike) i svi poslanici su slati samo svom
narodu, a ja sam poslat svim ljudima!" (Buharija)
Prema tome, Poslaniku sallallahu alaihi we sellem je dato ovih pet stvari
koje predstavljaju posebnu pocast njemu, ali i njegovu ummetu. Neprijatelji
islama su se njega bojali na udaljenosti mjesec hoda, jer je bio potpomognut
sa uljevanjem straha u njihova srca. i njegovi ashabi, kao i casni i
dosljedni sljedbenici njegova sunneta su ulijevali strah u neprijateljska
srca na velikim udaljenostima i to je trajalo sve dok muslimani nisu uzeli
za kiblu nesto drugo mimo Ka`be. Onada je nastupio period nase zajednicke
slabosti, koju nam Poslanik sallallahu alaihi we sellem nagovjestava
rijecima: "Gotovo da je doslo vrijeme u kojem ce na vas navaliti razni
narodi, kao sto divljac navali na svoju zrtvu (cinjiu)." Upitase ashabi:
"Hoce li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslanice?" Odgovori: "Ne, u
to vrijeme ce vas biti puno, ali cete biti kao pjena na vodi. Allah ce
iscupati strah iz srca vasih neprijatelja, a u vasa srca ce ubaciti vehen".
Rekose: " A sta je to vehen, o Allahov poslanice? Rece: "Ljubav prema
dunjaluku i strah od smrti!".
Da li se nalazimo u vremenu u kojem nam se neprijatelji unose u lice i ne
plase se nasih reakcija, sto oznacava jedan od vidova nase slabosti? Naravno
unosenje u lice mnogi Bosnjaci razumiju kao jos jedan u nizu zagrljaja sa
onima koji su ih i ranije grlili toliko cvrsto da ih gotovo od "ljubavi" ne
zadavise. Allahovu Posslaniiku i ummetu je icinjena zemlja cistom za
klanjanje, tako da mu`mini ma gdje da se zadese moraju izvrsiti obavezi
namaza. Prema tome namaz oznacava stalnu vezu roba sa Gospodarom i ta se
veza ne smije prekinuti, jer prekidanjem te veze musliman gubi orijentaciju
i rusi svoju gradjevinu islama. Jedna od pocasti koja je data Muhammedu
sallallahu alaihi we sellem je i ta da kao jedan od dunjaluckih plodova
dzihada bude i ratni plijen. Sefaat je pitanje kojim je odlikovan nas
Poslanik kao i to sto je poslat svim ljudima kao Poslanik, onaj koji
opominje i donosi radosne vijesti. Time se njegova poslanicka misija ne
ogranicava na prostor, vrijeme i odredjenu etnicku skupinu, nego dobija svu
svoju snagu i sirinu.
Gospodaru, pomozi mudzahidima Ceceije, uputi nas na pravi put, ucvrsti nase
vjerovanjem ucini nas od onih koji slijede sunnet Muhammeda sallallahu
alaihi we sellem i budi nam milostiv na Obecanom danu!
Citiras mene i kazes: "TuzlaK kaze: " pa ovaj tekst.

Ovo nisam ja rekao, dakle, nisam autor teksta, a sta hoces sa ovim da kazes ?

Da kazes da se najveci ratni zlocinci kriju po crkvama u Istocnoj BiH, Crnoj Gori i Srbiji ? Da ih stiti SPC ? Itd. Istina.
TuzlaK_i_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.