Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 17:23   #81
knjiga putnih naloga

E pa kad ti inspekcija ništa ne nađe,onda znaju gdje će jer u ovom dijelu svi vele"lako ćemo" pa bi bilo dobro imati tu nazovi knjigu,možeš u običnoj biljkežnici otvoriti redom,možeš si u programu napraviti,kako god,bitno da imaš.
Pitaš zašto? E pa ako imaš knjigu naloga onda ne postoji mogućnostb da retroaktivno pišeš naloge.
__________________
Oni koji se brzo obogate,u velikoj su pogibelji da brzo osiromaše
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 07:19   #82
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
E pa kad ti inspekcija ništa ne nađe,onda znaju gdje će jer u ovom dijelu svi vele"lako ćemo" pa bi bilo dobro imati tu nazovi knjigu,možeš u običnoj biljkežnici otvoriti redom,možeš si u programu napraviti,kako god,bitno da imaš.
Pitaš zašto? E pa ako imaš knjigu naloga onda ne postoji mogućnostb da retroaktivno pišeš naloge.

apsolvirala sam takve naloge, kad sam učila posao ) svaki kraj godine, ja dobila gomilu putnih naloga i udri! koji se god dao s čim spojiti (gorivo, autocesta, da mi pašu sati) i u knjigu upisati.
zato ih sad ne pišem opće.
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 22:01   #83
Isplata putnih troškova za prošlu godinu

Interesira me zna li netko smije li neprofitna udruga u 2010. godini isplatiti putne troškove za 2008.i 2009. godinu.Ako ne smije znate li na koji propis se mogu pozvati.
anamaria892 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 12:57   #84
službeni auto u službene svrhe

Molim vas da mi odgovorite na sljedeće pitanje:
Kada vodim evidenciju za službeno auto u službene svrhe, a prelazi 100 - 200 km u 8 satnom radnom vremenu, osim upisa u evidenciju tj putnog radnog lista, da li trebam napisati i putni nalog sa podacima gdje je išao, zadatak i km ili samo da nastavim pisati evidenciju s obzirom da nije bilo dnevnica i sl.

Hvalča
TA-MA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 00:49   #85
pitanje,da li netko ima iskustva s programom putni biz,jel to stvarno besplatno ili možda tek poslije saznamo da moramo nešto platiti???? HVALA
iivanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:43   #86
Putni nalozi- korištenje osobnog automobila za službene potrebe

što se putnih naloga tiče tu je sve jasno, ali nigdje nisam uspio saznati da li se smije koristiti osobni automobil nekoga tko nije zaposlen u firmi koja taj automobil koristi u službene svrhe. Ovako jedan banalni primjer, da li ja kao direktor i zaposlenik firme xyz d.o.o. mogu koristiti i napisati putni nalog na auto svojega frenda/cure/tate koji nisu zaposleni u firmi xyz d.o.o. niti imaju bilo kakve veze s tom firmom? Tvrtka xyz d.o.o. je počela poslovati tako da za sada nema love za investicije poput automobila niti ja imam auto, ali za službene potrebe mi je auto potreban i to bih koristio auto koji bih posudio od frendova, roditelja i slično pa bih prema tome na taj auto trebao pisati i putni nalog (ukoliko se smije i može). Još jedna stvar me zanima, a vezana je uz ovo, a to je da li se vožnja taxiem može pravdati kao trošak poslovanja?
Hvala!
Ramiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 23:49   #87
Možeš koristiti auto prijatelja, roditelja i pisati putne naloge
I troškovi taxi vozila mogu ići u trošak, naravno ako su povezani sa poduzetničkom aktivnošću
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:10   #88
Hvala na odgovoru
Ramiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:40   #89
Jel važe putni nalozi ako nemam ni jednu cestarinu jer idem starom cestom?
Usamljena33ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 13:51   #90
Trebali bi važiti. Nažalost to je kategorija koju inspekcija posebno voli, pa je i lako izbaci iz troškova.
Ali ne postoji prepreka da napraviš PN bez cestarina
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 08:56   #91
zašto ne bi važili? što ako ideš negdje gdje nema autoceste?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:51   #92
Da li za putni nalog treba imati neki dokaz da si bio na putu?...Recimo ideš po neku robu, te robe trenutno nema na skladištu, nisi ništa kupio, nemaš dokaz o kupovini...
izbor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 20:55   #93
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
zašto ne bi važili? što ako ideš negdje gdje nema autoceste?
Pa nije lili rekla da ne važe, nego samo da poreznjaci to gledaju drugim okom.
Ali ako imaš uz taj putni nalog neki rn od goriva ili parking kartu ili neka kava (koju ne moraš staviti u troškove, ali je tu) ili sl. umanjit ćeš potencijalnu sumnju da li je putovanje stvarno i izvršeno.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 22:06   #94
pa dobro, onda kava
ima još kakvih finti? mi do sada nismo uzimali nikakve potvrde, tankali smo uvijek prije puta u zgbu i nismo išli na kave
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:59   #95
Da li je potreban putni list (putni radni list ili kako se već zove) za teretno vozilo? Situacija je slijedeća: teretno vozilo (Peugeot Partner, dva sjedala i teretni prostor - u prometnoj piše teretno vozilo) svaki dan je na teretu. Pravna osoba je vlasnik, vozač je djelatnik te pravne osobe. Tankira se jednom tjedno tako da nema govora o prilaganju računa za gorivo uz putni list. Što je sve potrebno (osim vozačke i prometne) imati u autu? Na jednom mjestu sam pročitao da treba biti čak i dosje radnika koji upravlja vozilom kako bi se provjerilo da li je radnik prijavljen u firmi.
Toliko raznih informacija sa svih strana da mi mozak otekao (sad je veličine oraha!). U ovom podforumu sam našao dosta provjerenih informacija tako da više neću nigdje tražiti već vjerujem samo vama, forumašima, stručnjacima.
Dakle, u autu se nalazi:
1. vozačka dozvola vozača
2. prometna dozvola vozila
3. atest vozila (za nadgradnju)
nastavite niz, molim lijepo.
Hvala svima.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 00:37   #96
Dovoljna je odluka direktora firme da službeno vozilo mogu koristiti marko, pero .... za obavljanje redovne djelatnosti tvrtke. I to neka stoji u vozilu uz prometnu.
Drugo je pitanje pisanje loko vožnje i putnih naloga koji ti trebaju da bi opravdali korištenje vozila u poduzetničke svrhe (a ne u privatne).
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:14   #97
Obračun PN - prekid puta

Zna li netko kako se obračunava PN gdje je put na pola prekinut zbog iznenadne bolesti zaposlenika? Ima li zaposlenik pravo dio dnevnice?
__________________
Out of my mind. Back in five minutes.
Mallicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 16:51   #98
Quote:
Mallicka kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako se obračunava PN gdje je put na pola prekinut zbog iznenadne bolesti zaposlenika? Ima li zaposlenik pravo dio dnevnice?
Ima pravo na dio dnevnice (85,00 kn), ako je bio udaljen najmanje 30 km od sjedišta poslodavca i ako je bio na putu više od 8 a manje od 12 sati.
Preko 12 sati je puna dnevnica. Dovršeno putovanje i obavljeni posao u ovom slučaju nisu presudni, jer dnevnica služi za pokriće troškova prehrane, pića,..
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 20:36   #99
Inače dnevnica nije 170kn fiksno. To je maksimalni iznos.
U puno firmi imaju propisane razne cifre za razna radna mjesta i za razne svrhe putovanja.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:05   #100
Točnije, maksimalna neoporeziva dnevnica.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.