Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 11:49   #61
Komunistički cinici i krvožedni apologeti Staljnizma na ovom forumu me sve više živciraju. Pa jel vas nije sram umanjivati zločine koji su se očigledno događali. Nije bitno jel od planski stvorene gladi umrlo 7 ili 5 ili 3 milijuna, ali to se dogodilo, isto kao što se dogodio i strašan zločin po gulazima širom bivšeg SSSR-a. Milijuni su umrli, čitavi narodi su podvrgnuti genocidu, nasilnom preseljenju i uništenju.

Jeste li vi gospodo normalni, jel vi znate tko je bio Staljin???
Evo vam domaće zadaće, pročitajte ovu knjigu, pa ćete vidjet što je istinski komunizam tovariša Staljina:

http://www.amazon.com/Gulag-History-.../dp/0767900561

Modernu američki i europski historiografi su napokon počeli producirat mnoštvo knjiga koje ogoljuju komunizam i realno prikazuju monstruozne zločine tog bolesnog totalitarnog sustava. I pitanje je vremena kad će izaći jedna o Titu.
sjekira is offline  
Old 16.01.2007., 11:52   #62
smiješno

Kozaci umirali od gladi HA HA HA, to je stvarno smiješno da smiješnije nemože biti.
Prije svega treba imati u vidu da Rusi uopšte ne zavise od prinosa žitarica već se isključivo hrane mesom i ribom.

Po svoj prilici ti pokrepali od gladi u ukraini su bili jevreji.

I dan danas kad novak dođe u rusku (redovnu) vojsku on zna da će se u sljedećih 3 mjeseca biti na tzv Voden programu.
Uza sve napore prvih mjeseci u jednoj prvoklasnoj vojsci on će se isključivo hraniti teškom vodom i tzv boršćem čorbom od crvenog kupusa i graška bez imalo proteina i ugljičnih hidrata.
Niko nikad nije pokleknuo pod tim bremenom da postane prvoklasni vojnik uostalom zato i izgledaju onako mršavo na filmovima i fotosima ruske vojske.
Poslje ta tri mjeseca on se prvoklasno hrani isključivo mesom i kvalitetnom riječnom i morskom ribom.
Niko nikad nije umro od gladi u ruskoj vojsci sem ponekog nepozvanog jevreina.

Sve drugo uključjući i te nazovi dokumenta su čisto judeo-masonsko sranje.
jaromil is offline  
Old 16.01.2007., 12:04   #63
Quote:
jaromil kaže:
Uza sve napore prvih mjeseci u jednoj prvoklasnoj vojsci on će se isključivo hraniti teškom vodom i tzv boršćem čorbom od crvenog kupusa i graška bez imalo proteina i ugljičnih hidrata.
Ne znam bih li se smijao ili plakao...
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Old 16.01.2007., 12:37   #64
tragikomično

ne znam stvarno šta je tu zaista smiješno !!?

Imam nekolko rođaka koji su bili u ruskoj vojsci.
Temo prvih mjesec dana praktično nemaš ništa za jelo izuzev boršća od povrća a u sledeća dva pored boršća imaju jedino po konzervu ribe dnevno.
Niko od tog nije crko jedino im pomaže da očvrsnu i uz teške naporew trpe glad.

U ostalom dal je iko od vas bio u Rusiji i uporedio njihov standard sa recimpo američkim.
U standard ne uračunavaj luksuzna kola i bespotrebne stvari već jedino uopšte kvalitet života.
jaromil is offline  
Old 16.01.2007., 13:34   #65
Quote:
jaromil kaže:
ne znam stvarno šta je tu zaista smiješno !!?
Quote:
jaromil kaže:
Uza sve napore prvih mjeseci u jednoj prvoklasnoj vojsci on će se isključivo hraniti teškom vodom
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Old 16.01.2007., 13:50   #66
Hajmo mi malo u Hrvacku vojsku pa malo drila malo kući na domaću klopu.
jaromil is offline  
Old 16.01.2007., 17:38   #67
Quote:
jaromil kaže:
za sve napore prvih mjeseci u jednoj prvoklasnoj vojsci on će se isključivo hraniti teškom vodom i tzv boršćem čorbom od crvenog kupusa i graška bez imalo proteina i ugljičnih hidrata.
Mozda je taj crveni kupus radioaktivan? A teska voda sluzi poput moderatora? Popiju toliko tek da se ugreju malo a da ne ekplodiraju !
hrko is offline  
Old 16.01.2007., 17:56   #68
Zato je pedeset godina kasnije došlo do one teške nesreće u Černobilu.
Vojnici su popilu svu tešku vodu.
Blaise is offline  
Old 16.01.2007., 20:36   #69
dali znate da je u sssr-u za vrijeme hruščova umrlo više ljudi(žena,djece) od gladi nego što je staljin ubio.
-ali hruščov je bio zapadni "ulizica" pa mu to nisu uzimali za zlo.
-za vrijeme hruščova u zapadnoj europi je bio na cijeni kukuruz,i hruščov nije niti jednu žitaricu dao sijati već samo kukuruz jer je to izvozna grana.
ali kukuruz nije mogao svagdje rasti ,niti je otporan kao pšenica,pa je i urod bio jadan,a rusi umirali od gladi(oko 12 miliona).
-e tako ti je to kada se neznalice diktatori guraju u agrarnu politiku.
o_l_u_j_a is offline  
Old 16.01.2007., 20:42   #70
amerika i engleska bi trebali staljinu podigniti zlatni spomenik,
staljin nije bio zainteresiran za daljnje širenje komunizma u europi,držao se potpisa iz jalte.nije slao vojnu pomoć grčkim i talijanskim komunistima za vrijeme revolucije,da je umijesto staljina bio che guevara poslao bi vojnu pomoć i grčka i jug italije bio bi komunistički na njihovu nesreću
o_l_u_j_a is offline  
Old 17.01.2007., 10:52   #71
Stvarno mi nije jasno o kakvoj se to gladi radilo u Rusiji u staljinovo a evo i u hruščevljevo vrijeme.
Lično mislim da ste dezinformirani do kraja.
Uostalo dal je iko od vas ikad bio u Rusiji i ustanovio stanje stvari.
Gladi jedenostavno nikad nije bilo u Rusiji to je tamo apsolutno nezamislivo
pored onakvih resursa.
Čovjek jednostavno mora bit debil da bi iole gladovao u rusiji.

Jednostavno ekonomija rusije je uvijek bila u boljem stanju od recimo francuske danas ivjerovatno i od američke.
Dok rusija permanentno napreduje ogromnim koracima ovdje se ništa ne radi a zapad stagnira ili propada.

Rusija je apsolutni šampion u teškoj metalurziji u proizvodnji plemenitih teških metala.
Rusija je apsolutni šampion u mašinskom sektoru.
ž
Vaš računar je nezamisliv bez komponenti proizvedenih u rusiji.
Praktično i danas bi ste koristili nešto slično komodoru ili spektrumu.
Apsolutni šampion u proizvodnji superprovodnika i poluprovodnika je rusija.
Jel vi mislite da oni silni čipovi dolaze iz tajvana i japana ?
To vam je čisto ruska roba koja se na dalekom istoku jedino montira.
i elementi za hard disk dolaze vam iz rusije.

Prvi operativni sistem Unix vam je stigao iz rusije( doduše posredno he he).
Linux je po svoj prilici dobrim djelom pravljen u rusiji.
po svoj prilici i osnova grafičkog jezgra, he he, windowsa je unix.
Čisti plagijati.
Jednostavno da nisu dobili mastan kolač u tom sektoru ameri bi izazvali treći svjetski rat.
Jenostavno čisto pitanje kvalitetne metalurgije i pravilne matematike he he.
Sve nuklearne centrale pravljene u svijetu u zadnjih 20 godina su nezamislive bez elemenata jezgra pravljenih u rusiji.
pPraktične svo nuklearno gorivo ( teška voda ) za nuklearne elektrane je proizvedeno u rusiji.
Najveći izvoznik nafte i gasa je rusija.
Ruski preduzetnici su trenutno bez premca u ulaganju u zapadne ekonomije.
U rusiji se sasvim kvalitetno, jednostavno i bez glamora danas živi.
mOŽETE OVDJE PROSIPAT MASONSKO SRANJE A DA NIKAD NISTE BILI U RUSIJI.

ONE RUMUNSKE, MAĐARSKE I BUGARSKE CIGANČURE KURVE NEMOJTE OVDJE I VI NAVODIT KAO RUSKE,
u RUSIJI APSOLUTNO NIKAD NIJE BILO PROSTITUCIJE.
jaromil is offline  
Old 17.01.2007., 11:14   #72
Ispravak krivog navoda:
"Praktične svo nuklearno gorivo ( teška voda ) za nuklearne elektrane je proizvedeno u rusiji."
Ne, Rusi su to sve potrosili na prehranu svojih vojnika.
Opce je poznata cinjenica da se sva svjetska teska voda proizvodi u Jamnici, na nacin da se u normalnu kiselicu dodaju teski metali (pa se onda zove "Metallicka kiselica").
lappino is offline  
Old 17.01.2007., 11:36   #73
Cool

Jenostavno osnovno nuklearno gorivo vam je teška voda iz arktičkih glečera nastala usljed snažnog zračenja perunova( zvijezda sjevernjača) na sjevernoj arktičkoj hemisferi.
Gluposti o nakakvom metalu uraniumu nema kraja.
sam taj metal proizvodi se putem obogaćivanja teškom vodom u ruskom tokamaku.
Može da ga kupi ko hoće ali je praktično bezvrijedan izuzev za metalurgiju.
Što se bolesti zračenja tiče njih u rusiji nema, jednostavno mi nije jasan princip.
Što se tiče nuklearke černobil koja je praktično bila pokusni reaktor ( tokamak) za obogaćivanje teške vode. reaktor je jednostavno eksplodirao jer se pritisak vodene pare u njemu otrgao kontroli.
poginuli su ljudi koji su radili na njemu njih preko 120.
Ubijeni su jednostavno toplinskim efektom a posljedica zračenja koliko ja znam nije bilo.
jednostavno po misljenju ruskih naučnika nordijci uopšte su izvajani u ledu sjeverne hemisfere nemaju sklonosti ka bolestima zračenja za razliku od ostalih ljudi.
Jenostavno i na zapadu za potrebe rada na nuklearkama i nuklearnim brodovima regrutuju se ljudi podrijeklom nordijci.
jaromil is offline  
Old 17.01.2007., 12:40   #74
Jednostavno ne znam o čemu pričaš jednostavno stavljaš ovdje neka masonska sranja.
Zemlja od svih 35 miliona kilometara kvadratnih ( sa kazakstanom koji je stabilan član federacije) (stara zapadna proekcija je u potpunosti netačna) sa nepresušnim izvoriuma lososa, omula i jesetre sa jedne strane i ogromnih pašnjaka sa ogromnim krdima goveda, ovaca i jelena i gladuju he he.
Što se triče ukraine ona nikad nije bila žitnica jer je prilično brdovita.
Ukrajina praktično nema žitnicu jer je sva u bregovima i brdima.
Zimu od 8 mjeseci praktično nećeš naći nigdje pa ni sjevernom polu.
Da uzgoiš raž ( rusi uopšte jedu vrlo malo kruha i povrća) treba ti uz sjetvu i žetvu svih 2 i po mjeseca i naimalo više.
Klima se u rusiji uopšte ne razlikuje od klime recimo korduna i slunja jedino je zimi snjega dosta više na zadovoljstvo naroda.
Treba imat u vidu da i danas 80 procenata rusa živi na selu i da je i industrija pretežno locirana u tzv ruralnim oblastima.
Isti za razliku od naših radnika i seljaka imaju izuzetno kvalitetan život i dobar standard izuzev što su jako konzervativni pa im netrebaju razne gluposti luksuzna auta svake druge ili treeće godine.
Što se tiče industrijalizacije rusija je bila vrlo poznata po svojoj metalurziji i mašinstvu još u tsarsko doba.
Imala je ogroman izvoz kao što ga i danas ima.
jaromil is offline  
Old 17.01.2007., 12:45   #75
što se tiče vlaka iz Moskve za vladivostok put traje svih 22 dana prosječnom brzinom od 90 kim i nešto zaustavljanja.
Rus nikad nije zavisio o trgovini što se hrane tiče.
I sad u trgovini kupuju jedino raženi kruh i djelom mlijko za djecu uz nešto južnog voća.
jaromil is offline  
Old 17.01.2007., 13:17   #76
E sad si ga baš pretjerao.
Taj tvoj prijatelj mora da je neki ješa iz Cia.
Jednostavno u ruskoj poljoprivredi nikad nisi imao javni sektor.
Tzv solhoz je čista privatna zadruga seljjaka u kojoj država nasuprot zapadnom mijenju nije imala nikakve ingerencije.
Što se tiče krima u to doba ( kao i danas ) je bio ogromna trgovačka luka u kojoj se taj tvoj prijatelj mogao za nešto malo para sit najesti mesa ili ribe a ni južno voće mu je bilo nadohvat ruka sa ruskih transportnih brodova.

Gospodine jednostavno otiđi u švedsku pa onda u rusiju da vidiš ko je bolje građen a samim tim i ishranjen.
Jednostavno vidiš ruskog mornara građenog ko bog negdje na jadranu il na zapadnu pa misliš da je u pitanju norvežanin il britanac he he.
Čak i zastavu koju vidiš na brodu misliš da je britanska il neka skandinavska pomorska zastava he he.
I u hladnom ratu nosili su istu ( djelimično se razlikuju zavisno od navalne tradicije oblasti iz koje posada dolazi ) pa si mislio kako su nato mornari savršeni i superiorni.

Jednostavno ako te interesuje rusija otputuj u nju.
jaromil is offline  
Old 17.01.2007., 13:22   #77
Quote:
jaromil kaže: Pogledaj post
Jenostavno osnovno nuklearno gorivo vam je teška voda iz arktičkih glečera nastala usljed snažnog zračenja perunova( zvijezda sjevernjača) na sjevernoj arktičkoj hemisferi.
Gluposti o nakakvom metalu uraniumu nema kraja.
sam taj metal proizvodi se putem obogaćivanja teškom vodom u ruskom tokamaku.
Može da ga kupi ko hoće ali je praktično bezvrijedan izuzev za metalurgiju.
Što se bolesti zračenja tiče njih u rusiji nema, jednostavno mi nije jasan princip.
Što se tiče nuklearke černobil koja je praktično bila pokusni reaktor ( tokamak) za obogaćivanje teške vode. reaktor je jednostavno eksplodirao jer se pritisak vodene pare u njemu otrgao kontroli.
poginuli su ljudi koji su radili na njemu njih preko 120.
Ubijeni su jednostavno toplinskim efektom a posljedica zračenja koliko ja znam nije bilo.
jednostavno po misljenju ruskih naučnika nordijci uopšte su izvajani u ledu sjeverne hemisfere nemaju sklonosti ka bolestima zračenja za razliku od ostalih ljudi.
Jenostavno i na zapadu za potrebe rada na nuklearkama i nuklearnim brodovima regrutuju se ljudi podrijeklom nordijci.

Koliko s.ranja na jednome jedinom mjestu, Daj covjece,izgarat ce ti cevapi
hrko is offline  
Old 17.01.2007., 13:25   #78
A što se tiče sibira moraš imati na umu da ga rusi nisu napuštali još od skitskih vremena.
Tamo trenutno živi oko 70 mliona rusa velikom većinom starosjedioca neizloženih zapadnom uticaju ,većinom slavenskih pagana starovjeraca.
jaromil is offline  
Old 17.01.2007., 13:43   #79
Koliko s.ranja na jednome jedinom mjestu, Daj covjece,izgarat ce ti cevapi

Jednostavno čovječe sam led je radioaktivan.
Jednostavno uzmi gajgerov brojač pa pravo na alpe.
Izmjeri radioaktivnost nekog glečerskog potoka il jezera pa nemoj da te srce strefi kako si još živ.
U rusa ti nema filozofije u nauci već jedino praksa i praksa.
Nema ni nobelovaca sa svojim teorijama i tlapnjama bez veze i bez ikakve koristi.
Sam nobel je prosto obožavao jevrejske naučnike i njihovu domišljatost i filozovske poglede na stvarnost he he pa je odlučio da ima oda poštovanje godišnjom nagradom od kojih 15 000 $.
Fond je praktično iscrpljen prije kojih 12 godina al izgleda soc-demokratska švedska vlada nalazi izvore finansiranja.
U rusiji nigdje nećeš nać bolnicu za bolesti radioaktivnosti niti bolesnike od iste bolesti.
Bolest je faktički nepriznata od ruskog lijekarskog kora,
Sam termin je izmišljen od strane amerikanaca da bi se spriječila izgradnja nuklearnih bojevih glava i prvenstveno nuklearnih centrala u ostalim zemljama svijeta.
Kancer je zaista rijedak jer se svi kvalitetno hrane i žive u prirodi.
Radi se o čistoj fuzionoj energiji pa ameri mogu i dalje da naklapaju o tom kako će je napravit a imaju je već od polovine proteklog vijeka.

Koje budalaštine zapadne civilizacije.
jaromil is offline  
Old 17.01.2007., 13:47   #80
Uostalom ko bi vam radio na nuklearkama da postoji iole opasnost od ozračivanja.
Sam tokamak vam je čist perpetum mobile i može da radi za vječnost na osnovu crpljenja svemirske energije i nikakvo vam novo gorivo nije potrebno što izgleda ni njemci nisu shvatili a svako rusko dijete zna.
Jenostavno rusi su pravi majstori kad treba izvuć nekom pare na osnovu njegove gluposti.
jaromil is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.