Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2007., 00:39   #81
Quote:
mani* kaže: Pogledaj post
3 kilograma secera!!!?????

ja mislim da se netko tu prevario,ja sam radila po receptu 10-12 zlica (jusnih) secera,pola limuna,2-3 zlice vode,i kad se secer rastopi bude to dosta tekuce.ja sam ostavila da se malo stisne,da bude onak keljavo ko vosak,pa nanijela stapicem u smjeru suprotnom od rasta dlaka,narezala staru plahtu na trakice i mogu reci bila jako zadovoljna.

i to mi je bilo za potkoljenice,pa onda za cijele noge valjda treba malo vise...ali sigurno ne 3 kg
zar se ne nanosi u smjeru rasta dlaka bilo smjesa bilo traka a onda se traka povlaci u suprotnom smjeru??
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 02:36   #82
Meni bi stvarno dobro došlo par savjeta što se depilacije tiče... Uništila sam si noge, a na dobrom sam putu da i druge dijelove tijela

Evo problema... Imam nešto jače dlačice od drugih. Depiliram noge britvicom od osnovne. I kad me isfrustriralo sto tako brzo rastu, kupila sam onaj epilator tj. masinicu. No, da bi imala glatke noge, ja bi ih nakon čupanja jos obrijala. To nije bilo pametno, jel?

Onda su mi dlačice počele na veliko urastat, a ja bi rovala pincetom po tome. Noge su mi bile uzas. Onda sam stala dirati (nakon puno vremena i propalih pokusaja popravljanja) Uf, kako je teško bilo odoljeti pokusaju da nesto popravim Pa su mi se noge malo oporavile, no oziljci su tu zauvijek. Nego, kako sad ne diram, nema rana no ja se želim riješiti tih dlačica na nogama - o bedrima govorim. Dosta su jake i ružne. Probala sam s voskom i onda tracala noge aloe verom, kasnije uljima, masirala, nakon tuširanja ručnikom trljala da se jedno jutro ne probudim s crvenim točkicama. No, probudila sam se

Treba li uopće govoriti da sam posizila... Pomislila da nema lijeka, da mi je život jadan, da sam odvratna zauvijek...

Imala li lijeka? Nisam bas pazila da prije voska dobro operem noge, nekad ne bi uopće. Velika greška? Što je s tim brijanjem nakon čupanja? Kad samo obrijem, nema urastanja. No, kako se radi o bedrima gdje mi je koža tako tanka i njezna, ne mogu obrijati da bude glatko. Uvijek ih osjetim... Vosak je bio super dok dlačice nisu narasle. I urasle

Inače, imam i par dlačica oko bradavica. Nije strašno, ali ih počupam. Ne bi smjela? Jednom mi je jedna urasla i upalila se... Uzas.

Sto onda? Nadam se da ce neka od vas pomoci jer lagano očajavam Svaki savjet je dobrodosao.
Stella_R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 14:26   #83
@stella r najbolje bi bilo da ne diras sama dlacice
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:02   #84
Dakle, da odem kod kozmetičarke? Malo mi je bed no otići cu jer ne znam sto bi drugo... Nek se javi netko tko ima sličnih problema. Jel stvarno takva greška obrijati noge nakon čupanja? Negdje sam pročitala da da...
Stella_R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 15:09   #85
ja nakon čupanja više ništa ne radim i ne diram. ustvari, nakon što porđem aparatićem nemam potrebu više išla dirati ili brijati. a i ne bi se usudila to raditi, jer mi je koža poslije crvena i nadražena.

mislim da je najbolje da odeš kod kozmetičara, pa ti tamo pokušaju sve to srediti i dati savjet za dalje...
__________________
kaj da tu napišem?
the-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 17:15   #86
@stella da, nakon redovnog posjecivanja dobre kozmeticarke(bolje one koja ne upotrebljava vruci vosak) neces vise imati tih problema.
mislim da noge nakon cupanja nema smisla brijati. onda jos treba vidjeti kako ih brijes to treba biti uvijek u smjeru rasta dlaka da bi pravilno rasle i tako omogucile dobro cupanje i da nebi doslo do upale itd. definitivno na neko vrijeme predaj se u ruke dobre kozmeticarke
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 19:57   #87
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
zar se ne nanosi u smjeru rasta dlaka bilo smjesa bilo traka a onda se traka povlaci u suprotnom smjeru??

ma da, to sam htjela reci, sorry
mani* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 20:55   #88
ne znam koliko vam može pomoći i tko je voljan to koristit - ja imam problema s upalicama bilo da se brijem ili čupam kod kozmetičarke, pa mi je moja kozmetičarka kad je to vidla preporučila Klindamicin - to je neš ko tekući antibiotik kolko sam skužila i pakiran je npr. ko alkohol
ne treba ga koristit prečesto al tu i tamo kad ti iskoči takav problem slobodno se namaže, malo se stavi na vaticu i tapka laganini (nemojte samo baš drito po pici to tapkati, usnama i kajjaznam i operite ruke nakon korištenja)
Miichelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:16   #89
Angry

joj mene isto ubija ta depilacija,ajde dobro jos zimi kad ne depiliram stalno bikini zonu ali kad dode ljeto strava!! depilacijsku kremu koristim i poslije stavim baby puder i onda jos kasnije i aloe veru i ali mi se OPET stvore prištići i onda se moram skrivati i istrcavati iz vode i u vodu da netko ne skuzi!!!(ko da mi nije dovoljan kompleks zbog celulita! ) i urastaju mi dlake kasnije!!! Molim prijedloge??????
joanie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 18:41   #90
žiletom zimi, ljeti noge hladnim voskom i to kad odem na vikend u split jer je tamo i više nego duplo jeftinije
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 19:25   #91
Ja sam se dugo masakrirala britvicom ali sam skupila hrabrosti i kupila u dm- u ona Čupko u patronama koji zagriješ i trake i -SPASILA SE! Potkoljenica ne boli ali natkoljenica da! BTW imam jaaako dlakave noge i neke frendice se se začudile kad sam im pokazala jer se one briju samo ispod koljena (sretnice) i nemaju šta iznad. Malo mi je nezgodna počupat onaj dio iznad koljena a ispod guzice ali se isplati boli jer sam tjednima mirna a i jeftinije je od. kozmetičarke. Bikini zonu također počupam. potrošim sveukupno pola patrone na obje noge poslije dobro izmasiram losionom na bazi aloe i to je to! Doktorica mi je rekla da se pazuhe ne preporuča depilirati voskom zbog žljezda i slično, a dlačice oko bradavica jednostavno počupam pincetom i baš me briga. Dlake su mi se skoroz stanjile i ne trebam se čupat po mjesec dana. Prije ljeta se počupam i svakih par dana prođem epilatorom od Phillipsa koji mi je zakon jer ima dio koji hladi, da bi uklonija eventualno koju izraslu dlaku. Kad sam probala epilator na skroz ''obrasle'' noge skoro sam umrla od boli. Preko zime si mogu dozvolit da mi dleke narastu na dovoljnu dužinu za čupanje ali ljeti ne pa zato koristim epilator samo da bi održavala voskom izdepilirane noge. jedino su mi problem ruke ali sam odustala od depiliranja i jednostavno se pomirila s tim.Što vi mislite o čupanju brkova i kakvih iskustva imate s time?
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 19:33   #92
Quote:
crknjica1 kaže: Pogledaj post
ja ovako malo neuka.... moze li mi tko tocno reci koje podrucje obuhvaca brazilska...?? cisto se nadam da mi necete reci ono sto ja mislim....
brazilska obuhvaca picu, i moram priznat da je najbolji nacin depilacije, ja idem na brazilsku ,te sve ostalo depiliram voskom
__________________
...princip je isti...
buba-mara00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:32   #93
Molim vas da mi es preporucite...
ovako prije sam bikini zonu brijala,pa mi se stvarali pristici,onda sam sa pincetom,i onda mi se pristici stvarali....kod kozmeticarke mi je bad otici,jer sam cula da ti dlake moraju biti dosta dugacke,pa mi se bad pojaviti tako!!
Pa da li mi netko iskusan moze preporuciti esto za moj problem,a da nije SKUPO!!!
Molim vas,Hvala....
Monita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 11:54   #94
Quote:
Monita kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi es preporucite...
ovako prije sam bikini zonu brijala,pa mi se stvarali pristici,onda sam sa pincetom,i onda mi se pristici stvarali....kod kozmeticarke mi je bad otici,jer sam cula da ti dlake moraju biti dosta dugacke,pa mi se bad pojaviti tako!!
Pa da li mi netko iskusan moze preporuciti esto za moj problem,a da nije SKUPO!!!
Molim vas,Hvala....
Ne shvaćam zasto ti je bed u kozmetičarke otići dlakava

Pa to radi svaki dan, ne znam zasto bi se sablažnjavala nad tvojim dlakama

Ja ti preporučam epilator. Zvuči bolno, ali uopće nije, mene tu manje boli nego kad noge depiliram. Mozda prvih par min, ali navikneš se, a i isplati se izdržati jer traje tjednima.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:04   #95
ma odi kod kozmeticarke nema ti zasto bit bed, koliko se ona toga dnevno nagleda.uf
__________________
...princip je isti...
buba-mara00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:42   #96
Jel netko čupa dlake na licu i kako?
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 19:01   #97
Nair

Quote:
rijecanka kaže: Pogledaj post
trake za depilaciju voskom strep u dm-u su mi super.. bar tri tj sam na miru..i ne uzrokuju mi ni pristice ni na koji drugi nacin ne iritiraju kozu

a moram pohvalit i nair vosak u roll-on pakiranju..ima isto u dm-u..samo sto moras dlacice podosta ostavit da rastu jer ne kupi skida ove krace..

neke vosak neopisivo boli ali nakon nekog vremena otupish

od tih kombajnica za epilaciju su mi urastale dlacice

a najbezbolnije i najbrze je brijanje..ali i najkrace traje..shteta

Gdje, ma gdje se u Zagrebu moze naci Nair -hladni vosak rollOn?!
Bilo ga je jednom u dm-u, a onda je bez traga nestao, rekli su mi da su vratili cijeli asortiman naira i da ...ga vise nece biti!!! Ja vise necu kupovati niti jedan drugi glupi proizvod s police za depiliranje! Inace imama pravih problema sa dlakama po cijelim nogama i ne smijem se pojaviti ne depilirana, niti sa gustim carapama! Ovaj, Nair je stvarno jednostavan za upotrebu, malo se trosi, nije agresivan za kozu, dobro cupa, samo ga okrenes naopacke, i nanosis sa rollOn -om! Preporucujem! Ako znate gdje ga
__________________
pikula
PIKULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 19:06   #98
Brazilska

Inace, zna li netko sto je to brazilska depilacija, navodno boli, ali je jako djelotvorna.
__________________
pikula
PIKULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 19:20   #99
Kaj nisi citala temu?

Brazilska je kada ti skine sve dlakice, cak i one oko guze.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 19:25   #100
a da ti zabunom zaljepi klitoris na traku? ha ha ha ha ha ha ha kaj tad? ne želim ni pomislit
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.