Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2008., 23:31   #1021
ja sam kupila švedske na čičak u nami na trgu (zg), ali mi je patronažna pokazala široko povijanje bez ikakve švedske
tetra presavijena na pola se preklopi na trećine, presavine po dužini i stavi bebici između nogu preko jednokratne. sve se fiksira bodićem.
na uzv-u kukova ortoped me pohvalio da dobro široko povijam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:33   #1022
meni su te na čičak skroz nepraktične
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:54   #1023
nismo siroko povijali.. nije bilo potrebe.
a sto se tice jednokratnih.. moja topla preporuka:
koristili smo 1 = pampers new born, 2 = libero i sada smo na 3 = pampers active fit
probali smo huggies 3.. ok su mi bile na pocetku.. a onda je sve pocelo curiti van.. (valjda je malo narastao.. nemam pojma sto se desilo..).. probali smo libero 3.. prevelike.. pa babylove (2 ili 3 :misli).. te su zivi shit.. i pampers 3 - active baby.. te imaju losion i to mi je bilo uzas!.. uz to nemaju ni onu rastezljivu pasicu... uglavnom imam vreću pelena za pokloniti frendici..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:52   #1024
ja sam prvi mjesec široko povijala dok pedijatrica nije napravila drugi ultrazvuk kukova koji je pokazao da su u redu. dakle na pempars sam stavila platnenu pelenu široko, ca. 15-tak cm.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 08:59   #1025
mi koristili jednokratnu pa tetra pa švedska na čičak (deblja)...puno su mi jednostavnije nego vezanje (zapravo isti princip kao i jednokratne pelene)

tih na čičak ima na placu na Trešnjevci (na istom štandu gdje su i majice sa raznim natpisima) za 20 kn/kom (proizvodnja Duga Resa)...meni bile dovoljne 3
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 13:57   #1026
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ja sam prvi mjesec široko povijala dok pedijatrica nije napravila drugi ultrazvuk kukova koji je pokazao da su u redu. dakle na pempars sam stavila platnenu pelenu široko, ca. 15-tak cm.
tako smo i mi i više nemoramo mali ima 7 tjedana i bili smo na uzv kukova i sve je ok...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 14:04   #1027
pelene?!?

moj mali je malo okrugliji od nekog uvaženog prosjeka.problem sa pelenama je taj da se svako jutro probudi mokar na predjelu bokova.mrsko mi ga je buditi u sred noći da ga mjenjam ali ne znam sto da učinim.mislim da je stvar u tome da su mu bedrice malo šire pa da pelene tu bas i ne drze.probali smo par vrsta pelena i čak i one broj veće ali nije pomoglo.
frkica me da mi se ne prehladi ili sl.
ima netko prijedlog?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 16:46   #1028
Mi imamo problem sa pelenama, dosada smo koristili babylove mini, i bile su super ali bebac je sada nakon dva mjeseca aktivniji pa mu se dio oko trbuha uvijek otvori i onda mu sve procuri po robici. Onda smo probali pampersice sleep and play mini, i nis nam ne valjaju, super je kaj su elasticne ali premali kapacitet, dovoljno je da se malac jednom popiski ili pokaka i govoto - pelena puna, sve izlazi van.. Sad vise ne znam koje probati, mozda Libero ili Huggies? kakva su vasa isksutva s tim pelenama?
mala_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 19:09   #1029
Huggies mislim premium- uglavnom one s Vinie poo medvjedićem su dublje i sasvim ok. Clasic ne valjaju jer nema elastične trakice na leđima. Ali- iz svake je kakica izletila jer je moja curka kakala 2x tjedno pa je toga bilo.............
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:13   #1030
Kako nam ljeto dolazi,skinut ću mališu golog,ionako uživa biti gol i nek kaki i piški di ga volja
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:16   #1031
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Kako nam ljeto dolazi,skinut ću mališu golog,ionako uživa biti gol i nek kaki i piški di ga volja
Pa da znaš da mi je i to bilo u mislima - baš će mu biti super. Ak niš, bude samo u pelenama, di ću ga još oblačiti na +30 do +35.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:39   #1032
Tetre ima kupiti u apoteci,a švedske sam našla u mtč-a,odlične sa čičkom,a onih plastičnih trokuta ima u TL i apoteci
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:56   #1033
Švedske ćemo vidjeti hoće li uopće trebati široko povijati - to u zadnje vrijeme i nije neka praksa, posebno ne s dečkima.
Želim se opskrbiti s tetrama - trebaju mi za pelene i kao gaze i za pranje - ma tetra je zakon

Ah...
Nama i slično, imate kakve ideje još cure??
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 18:19   #1034
Znaš kako sam ja radila široko povijanje- tetru bi poduplala i stavila mu na guzu,pa iznad nje stavila libero pelenu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 19:32   #1035
Pa tako sam i razmišljala.
Iako kažu čak da uz platnene pelene nije potrebno široko povijati jer su drugačije od jednokratnih pa sam već jače šire kukiće

Mene sad samo malo muči gdje nabaviti tetru. Moram još malo istražiti.
Tebi hvala i
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 20:44   #1036
misiz - pa bilo gdje..u dm-u, adaxu, turbo limaču, kiki...no, kužiš - u dućanima s baby opremom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:41   #1037
Ma to me i muči. Baš sam danas gledala u Muelleru, Turbo Limaču... i nigdje nisam uočila. Zato...

Al moram još malo proučiti
Zato vas pitam
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:41   #1038
Odlične tetre - fini pamuk, čvrste, a mekane da ne žuljaju guzu i noge su od Lole Ribara, čini mi se, u dm-u ih ima za kupit, 6 komada, 3 zelene, 3 bijele.
I u kiki ima kvalitetnih, a još imaju i male medeke po sebi.

Naglašavam di sam kupila ok pelene, jerbo imam i 20-ak turbo loših - ili preglatke nekako ili previše na gazu liče (te koristimo za brisanje nakon kupanja; stavim gazastu pelenu na ručnik da pokupi vodu s bebe kad je tek izvučem iz kade, pa onda sklonim mokru pelenu, a beba ostane golišava na frotiru koji je suh i topal....).
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:09   #1039
meni su reki da su tetra pelene najbolje od lole ribara, ima ih u nami, billi, konzumu...zelene i bijele... a da one iz dm-a od tosame nisu tako dobre jer da se uopće nedaju opeglat kak spada.
kaj vi kažete na to?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:45   #1040
ja kažem da mi je svejedno kakve su. kupila sam 20 komada u adaxun (jer smo tamo kupili 95 stvari za bebu, ali nemojte i vi - preskuje su) i 10 komada u DM-u.
ove iz adaxa su one gazaste koje se 'ne daju popeglat' i nisu neka divota, al bože moj, služe svrsi - za široko povijanje, bebi svejedno jel to kaj joj je između nogu izgleda savršeno.te koristim kad mi još zatreba tetra, iako se ne mogu sjetit za šta, za bljucanje imam gazice.
ove iz DM-a su veće i glađe, njih podmećem pod glavicu, u kolica, na viper i sl. peglaju se ok.

tetra pelene su ionak peri-deri komadi bebi opreme i apsolutno mi je svejedno što ne izgledaju savršeno. služe svrsi, rekoh.

al ne slušajte mene, ja sam poslovično neopterećena time da je sve pic-mic. a bebi je tek svejedno.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.