Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2007., 15:19   #1
KOJI KVALITETNIJI DVD RECORDER KUPITI?

Spreman sam potrošiti max 3000kn. Dakle tražim nekakav "best-buy" model u tom cijenovnom razredu. Bitno je da ima 1080p upscalling, te dobru reprodukciju slike i zvuka.
SONY rdr hx 750 mi se čini ok (2500kn u svijetu medija) barem po njemačkim testovima (home vision spezial). Možda neki panasonic ili pioneer za preporuku?
thnx
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 12:48   #2
Ja već 2 godine koristim Panasonic DMR-EH50 i jako sam zadovoljna!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 20:43   #3
Panasonic DMR-EH57 je odlican i imam tek pokoju (zaista sitnu) primjedbu. Kvalitet uredjaj neupitan, opremljenost vrlo dobra (ima i HDMI, a kabel dobijes s uredjajem!), mogucnosti editiranja dobre.. Takodjer, posjeduje i 1080p Up-conversion. Cijena 2.600 Kn na svijet-medija.hr. Sta jos reci, osim topla preporuka..

Ovu sliku (svih kablova koji dodju u paketu) sam nacinio cim je uredjaj raspakovan. Inace, mislio sam napraviti jednu recenziju uredjaja, ali vrijeme mi nije naklonjeno (ova smjelost potrazuje vise sati neometanog rada, sto je meni tesko ostvarljivo)..

Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:45   #4
Iako ga nemam,vidio sam ga u živo na djelu kod prijatelja i jedna od opcija
je i Pioneer DVR 550 H-S.Super rekorder sa svim onim karakteristikama i
cijenom ( 2999,00 kn. svijet medija ).
Međutim,ja bih ipak radije uzeo Pioneer DVR 550 HX-S noviji model sa gotovo
identičnim karakteristikama samo što ima pored analognog i DVB-T ( digitalni )
tuner.S obzirom da nam predstoji postepeni prelazak na digitalnu televiziju,
mislim da bi to bio dobar odabir.Jedino je cijena 4299,00 kn. čini mi se malo prevelika.S druge strane čitam da se gasi DVB-T mpeg2 i da se prelazi na
DVB-T mpeg4 kompresiju.Neznam da li 550HX-S model podržava mpeg2 ili
mpeg4 kompresiju. Zato sam i sam u dilemi i volio bih nekog da napiše neke
svoje dojmove vezano na to.Još bolje,ako tko ima Pioneer DVR 550HX-S
da prenese svoja iskustva s njim.
Pozdrav.

P.S. DVR 550 HX-S ima još 1x CI slot i USB.

Zadnje uređivanje mladen : 06.08.2007. at 15:32. Reason: dodatne informacije
mladen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 15:41   #5
Moj upit je takodjer za odabir, jednostavnog i kvalitetnog DVD snimaca. Jedino sto bih trebao uredjaj imati je HDD (ne znam je li 80GB dosta), nadalja citanje + i - DVDa bi bilo jako pozeljno, kao i produkcija Divxa.

Brzim pregledom za oko su mi zapali:
Panasonic DMR-EH57EP-S 2600kn (tj ovo sto Sarayman preporucuje ) i
Sony RDR-HX520 80GB 2100kn ili Sony RDR - HX 722 2900kn

Uredjaj je namjenjen za starce, tako da bi svaka jednostavnost i lakoca koristenja uredjaja bil preporucljiva!

Takodjer ako moze poneki savjet na sto bi trebalo obratiti pozornost pri kupnji DVD snimaca?
Tnx in advance!
Dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 21:06   #6
Quote:
Dogma kaže: Pogledaj post
Moj upit je takodjer za odabir, jednostavnog i kvalitetnog DVD snimaca. Jedino sto bih trebao uredjaj imati je HDD (ne znam je li 80GB dosta), nadalja citanje + i - DVDa bi bilo jako pozeljno, kao i produkcija Divxa.

Brzim pregledom za oko su mi zapali:
Panasonic DMR-EH57EP-S 2600kn (tj ovo sto Sarayman preporucuje ) i
Sony RDR-HX520 80GB 2100kn ili Sony RDR - HX 722 2900kn

Uredjaj je namjenjen za starce, tako da bi svaka jednostavnost i lakoca koristenja uredjaja bil preporucljiva!

Takodjer ako moze poneki savjet na sto bi trebalo obratiti pozornost pri kupnji DVD snimaca?
Tnx in advance!
80 Gb je premalo, dok 160 predstavlja neki minimum za ugodno koristenje uredjaja. Primjetices da je na svim testovima HDD od 80 Gb mana cesto dobrog snimaca.
Panasonic DMR-EH57 je takodjer jako jednostavan za upotrebu, i jedan od rijetkih koji mogu poceti snimanje za 1 sekundu.
Kompatibilnost sa sto vise medija (osim DVD+RW, primjetio sam), i citanje raznih formata su mu takodjer naklonjeni, tako da se ja ne bih dvoumio..
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 19:27   #7
Dečki,ako ste se odlučili za kupnju Panasonicovog DVD rekordera DMR-EH 57
dotični model će vam biti na akciji u centrima Metroa od četvrtka 16.08.2007.
a cijena bi mu trebala biti 1939 kn.Ako ste u mogućnosti,prolistajte nove
Metro kataloge ( prilog audio-video ).

Pozdrav.
mladen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 02:05   #8
U Mostaru se za 1000 kn ( 200 KM ) moze nabaviti tzv. kako mi to zovemo " VIDEO MJESALICA " ,tj uredjaj ima na sebi i VHS rekorder i DVD rekorder...
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 12:05   #9
Quote:
mladen kaže: Pogledaj post
Dečki,ako ste se odlučili za kupnju Panasonicovog DVD rekordera DMR-EH 57
dotični model će vam biti na akciji u centrima Metroa od četvrtka 16.08.2007.
a cijena bi mu trebala biti 1939 kn.Ako ste u mogućnosti,prolistajte nove
Metro kataloge ( prilog audio-video ).

Pozdrav.
Ovo je vrlo koristan podatak. Hvala! Mislio sam danas skoknuti do Metroa i kupiti Samsung DVD-HR753, ali sada ću se strpiti i kupiti Panasonica.
A reci mi samo molim te koliko je ta informacija pouzdana, jer na ovim katalozima koji su online na metro-cc.hr nema ni spomena o tome.
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:14   #10
Ja sam ga vidio u prilogu "audio video" novog kataloga koji ti vrijedi od 16.08.
Na internetu je trenutno važeći katalog ( do 14.08.2007 ) pa ga zato nisi
pronašao. Posudi negdje taj dio kataloga ako se želiš uvjeriti da je to to.
Preporučam ti odlazak u Metro i uživo ga pogledaj.Nemoj predugo čekati,jer
ponekad se zna desiti da neke interesantne stvari prodaju za dan-dva.Još
bolje ti je da nazoveš tebi najbliži Metro centar i provjeriš odmah u četvrtak
da su DVD rekorderi stigli i da se nalaze u prodaji.

Pozdrav.
mladen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:20   #11
Quote:
mladen kaže: Pogledaj post
Ja sam ga vidio u prilogu "audio video" novog kataloga koji ti vrijedi od 16.08.
Na internetu je trenutno važeći katalog ( do 14.08.2007 ) pa ga zato nisi
pronašao...
Hvala još jednom Kad kupim javim dojmove
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 19:02   #12
Evo mene. Kupio sam Panasonica u Metrou još jučer. Prijatelj je nazvao u Metro i raspitao se o ovoj akciji, a ispostavilo se da taj model već imaju u ponudi, samo je 50 kn skuplji nego što će biti na akciji - 1999 kn
Prvi dojmovi su dobri. Nažalost, nema Chase Play ili Live TV Pause opcije, ali osim toga, čini se da će me moj novi Panasonic solidno služiti.
Ako netko kupi Samsunga, cijenio bih kada bi s nama podijelio iskustva

P.S.
U pakiranju nema manuala na engleskom, a ovaj koji je preveden na hrvatski je polovično preveden, dosta toga je 'izgubljeno u prijevodu', a i jako je loše kopirano, pa na nekim mjestima fali teksta ili slike. Eto, mislio sam da se bolje radi s Panasonicom u Hrvatskoj...
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 19:05   #13
Quote:
Sarayman kaže: Pogledaj post
Panasonic DMR-EH57 je odlican i imam tek pokoju (zaista sitnu) primjedbu. Kvalitet uredjaj neupitan, opremljenost vrlo dobra (ima i HDMI, a kabel dobijes s uredjajem!)...
UPS, ja ga nisam dobio u paketu iz Metroa. Valjda ima raznih pakiranja...
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 22:27   #14
To se zove brzina,čestitam! Ajde molim te reci kakva je kvaliteta tunera i kad
isprobaš napiši dojmove kako radi upscaling s analognim signalom s antene ili
s digitalnog satelitskog recivera.Da li se na oko vidi velika razlika u kvaliteti
( rezoluciji ) slike ili je to samo neznatno poboljšanje. ( naravno,kad nabaviš
HDMI kabel ).

Pozdrav.
mladen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 23:38   #15
Quote:
Johnny_Bravo kaže: Pogledaj post
Evo mene. Kupio sam Panasonica u Metrou još jučer. Prijatelj je nazvao u Metro i raspitao se o ovoj akciji, a ispostavilo se da taj model već imaju u ponudi, samo je 50 kn skuplji nego što će biti na akciji - 1999 kn
Prvi dojmovi su dobri. Nažalost, nema Chase Play ili Live TV Pause opcije, ali osim toga, čini se da će me moj novi Panasonic solidno služiti.
Ako netko kupi Samsunga, cijenio bih kada bi s nama podijelio iskustva

P.S.
U pakiranju nema manuala na engleskom, a ovaj koji je preveden na hrvatski je polovično preveden, dosta toga je 'izgubljeno u prijevodu', a i jako je loše kopirano, pa na nekim mjestima fali teksta ili slike. Eto, mislio sam da se bolje radi s Panasonicom u Hrvatskoj...
Uredjaj je opremljen Time Slip funkcijom. Ako ti je bitan TV program koji gledas, stisnes dugme Rec (proizvoljno odaberes brzinu, kod mene je to najcesce LP) i onda pritiskom tipke Play uporedo gledas propusteno dok se snima nastavak tekme (primjerice), s tim da mozes preskakati reklame i slicno. Sto se uputa na nasem (ili barem engleskom) jeziku tice, i ja sam dobio Ceski, Madjarski i Poljski, i to je to! Upitom putem e-maila rijesio sam problem. Naime, poslali su mi upute u .pdf formatu od ranijeg modela DNR-EH 56/56 koje su itekako korisne. Slicnost uredjaja i funkcija je skoro identicna. Zatreba li i tebi, javi PP-om.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:54   #16
Quote:
mladen kaže: Pogledaj post
To se zove brzina,čestitam! Ajde molim te reci kakva je kvaliteta tunera i kad
isprobaš napiši dojmove kako radi upscaling s analognim signalom s antene ili
s digitalnog satelitskog recivera.Da li se na oko vidi velika razlika u kvaliteti
( rezoluciji ) slike ili je to samo neznatno poboljšanje. ( naravno,kad nabaviš
HDMI kabel ).

Pozdrav.
Nažalost, nemam još neki ekran na kojem bih to mogao isprobati, već vulgaris 'cjevaša' Samsungovog Ali definitivno će i to doći na red za kupnju u neko dogledno vrijeme.
Tuner je super, osim što meni ne uspijeva uhvatiti gledljiv HTV1. Svi ostali programi su super!
Ne znam kako Sarayman stoji s tim...
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:00   #17
Quote:
Sarayman kaže: Pogledaj post
Uredjaj je opremljen Time Slip funkcijom. Ako ti je bitan TV program koji gledas, stisnes dugme Rec (proizvoljno odaberes brzinu, kod mene je to najcesce LP) i onda pritiskom tipke Play uporedo gledas propusteno dok se snima nastavak tekme (primjerice), s tim da mozes preskakati reklame i slicno. Sto se uputa na nasem (ili barem engleskom) jeziku tice, i ja sam dobio Ceski, Madjarski i Poljski, i to je to! Upitom putem e-maila rijesio sam problem. Naime, poslali su mi upute u .pdf formatu od ranijeg modela DNR-EH 56/56 koje su itekako korisne. Slicnost uredjaja i funkcija je skoro identicna. Zatreba li i tebi, javi PP-om.
Ma je, sve OK za time slip. Ali recimo Samsung je to mrvicu bolje riješio. U biti jedina fora je da kad na Samsungu stisneš gumb za Time Slip, on krene sa snimanjem i zamrzne sliku gdje si krenuo sa snimanjem. To je ta kao "live TV pause", a onda nastaviš s gledanjem kad se vrneš do telke. Velim, u biti je stvar ista, samo je Samsung to malo ljepše izveo. Ali nimalo nisam razočaran Panasonicom, naprotiv!
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 21:10   #18
Quote:
Johnny_Bravo kaže: Pogledaj post
Nažalost, nemam još neki ekran na kojem bih to mogao isprobati, već vulgaris 'cjevaša' Samsungovog Ali definitivno će i to doći na red za kupnju u neko dogledno vrijeme.
Tuner je super, osim što meni ne uspijeva uhvatiti gledljiv HTV1. Svi ostali programi su super!
Ne znam kako Sarayman stoji s tim...
Kao sto moj nick kaze, ja sam i geografski u - Sarajevu. Nemam nekih (fizickih) mogucnosti za sopstveni satelitski tuner, pa sam primoran koristiti usluge lokalnog kabelskog operatera. Tuzno je da mnogi strani tv programi (Natonal Geographic, RTL-ovi, MTV Adria, Cartoon Network...) imaju bolju kvalitetu slike od domacih tv stanica, ali to je vec za neku drugu diskusiju. Solidan HRT1 imam (za razliku od tebe, hehe..), ali je prijem HRT-a 2 bolji.
Vezano za pitanje, generalno, zadovoljan sam tunerom snimaca koji prosljedjuje analogni prijem u izvornoj kvaliteti.
Sarayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 00:38   #19
Quote:
Sarayman kaže: Pogledaj post
Kao sto moj nick kaze, ja sam i geografski u - Sarajevu. Nemam nekih (fizickih) mogucnosti za sopstveni satelitski tuner, pa sam primoran koristiti usluge lokalnog kabelskog operatera. Tuzno je da mnogi strani tv programi (Natonal Geographic, RTL-ovi, MTV Adria, Cartoon Network...) imaju bolju kvalitetu slike od domacih tv stanica, ali to je vec za neku drugu diskusiju. Solidan HRT1 imam (za razliku od tebe, hehe..), ali je prijem HRT-a 2 bolji.
Vezano za pitanje, generalno, zadovoljan sam tunerom snimaca koji prosljedjuje analogni prijem u izvornoj kvaliteti.
Istina je, tužno je da mnoge strane programe vidim kristalno jasno, a HTV 1 samo u tragovima. Inače, hvatam signal sa zajedničke antene na zgradi. Idući mjesec je na redu kupnja digitalnog zemaljskog receivera, pa da riješim taj problem i snimam digitalni signal
Johnny_Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 15:29   #20
Koja je razlika izmedu DVD recordera DMR EH-55 i DMR EH-57 ? Naime pokusao sam pronaci na Panasonicovim stranicama EH 57, ali ga nigdje nisam pronasao Kao niti njegov operating manual.

Hvala
acyel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.