Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 16:55   #901
Quote:
dankešn kaže: Pogledaj post
Cure, mi danas navrsili 23 tj., neznam jel sam ja luda ali ovi dani su mi fakat spori.još 5 tj. ali izdržati ćemo mi to.ak ste vi mogle, jelda? Dobro smo, čekam pregled 30.12 da mi to i potvrde ;-), onda sam opet par dana u bolnici, nije bad.
Ma naravno draga, izdržat ćeš sve, bitno da se ti dobro osjećaš i samo tako nastavi
Uvijek smo mi ovdje ako ti bilo šta treba i da brže prolaze dani
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:07   #902
Quote:
linda00 kaže: Pogledaj post
Ma naravno draga, izdržat ćeš sve, bitno da se ti dobro osjećaš i samo tako nastavi
Uvijek smo mi ovdje ako ti bilo šta treba i da brže prolaze dani
Tnx, a kako si ti? Koji si tjedan? Kontrole?
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:36   #903
Quote:
dankešn kaže: Pogledaj post
Tnx, a kako si ti? Koji si tjedan? Kontrole?

Sada sam 35+4 tt, i dalje imam česte kontrakcije/trudove ali se psihički puno bolje osjećam, napokon da sam opuštena, čak sam počela malo šetati, odem do dućana ili odvedem malenu u vrtić! Sve me živo boli, nakon 18 tjedana teško se dignut i počet šetat!
Bila sam na kontroli prošli tjedan pa je maleni procijenjen na 3250gr, veliki frajer, ako dočekam termin sigurno 4kg! Ma samo da bude živ i zdrav, jedva ga čekam primit u naručje, da se sav trud isplatio i sve zaboraviti!
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:25   #904
Pozdrav svima, kako se mi danas?
Zna li itko kako ide skidanje serklaže? Na živo ili je opet procedura kao i kod stavljanja?
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:24   #905
Ma kakvi. Samo ti recnu sav na stolu za pregled. Navodno ne boli. Idem ja iza nove pa javim.

Ja sam sad skroz mirna i sve se vise krecem po stanu. Konacno nemam paranoje kad perem kosu. Trbuh mi je ogroman. Jedva cekam badnjak i uzv da saznam kolki je mali

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:04   #906
Uh, idem i ja poslije Nove Meni dok rekao da bi mogla odmah i roditi jer je maleni jako nisko i težak. Još malo
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 19:38   #907
U kojem si ti sad tjednu?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:32   #908
Sada sam 33. puni. Kad uđem u 9mj idem na skidanje ser. Ti?
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:06   #909
Ja sam sad 35+3. Meni su rekli da cu na skidanje sava 7.1. sto mi je malo cudno jer cu tad bit 38+3. Malo mi je to kasno jer me strah da ce mi ako porod krene ranije sav poceti trgati okolno tkivo dok ja stignem do bolnice. Treba mi 40 min iz gorice do vinogradske a mozda i vise ak ce bit guzva po centru. Razmisljam bi li zvala hitnu.

S kolko se zapravo ulazi u 9 mjesec?
Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 13:18   #910
Da, meni isti datum i tada ću biti prvi dan 37. tjedna (meni je to bilo nekako logično da je početak 9mj.) a sada nalazim na netu :
....
9. mjesec: 35., 36., 37. tjedan i do termina

a ovdje opet drugačije:

http://www.baby2see.com/pregnancylength.html

A valjda oni znaju šta rade, vjerovatno ćeš imati i pregled prije pa možda procijene da treba i ranije? A ne znam šta bi ti rekla, meni hitna zvuči kao sigurnije riješenje ako krenu trudovi. Pitaj šta bi trebala napraviti u takvoj situaciji.

Zadnje uređivanje ImaDaBude : 18.12.2014. at 13:47.
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 10:44   #911
Budem.
Meni to s tjednima i mjesecima nista nije jasno. U prosloj trudnoci su mi govorili da je npr. 37+1 vec 38 tjedan, a sad to racunaju kao 37 tjedan.
Sad imam kontrolu i uzv za badnjak pa cu ih pitati opet za skidanje sava.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 20:33   #912
Mi smo danas s 36+2 bili na uzv i kontroli. Sav je i dalje postojan a beban procijenjen na 2550 g. Nije puno ali je u granicama normale.
Idemo opet na kontrolu za staru godinu. Tad ce vidjeti kad ce mi skinuti sav. Sad vec pocinjem odbrojavanje

E da, pitanje za curke koje su mi blizu terminu. Jesu vama radili onaj vaginalni bris na streptokok i jos nesto? Ja se sjecam da sam u prosloj trudnoci to radila u zadnjim tjednima u TA a sad mi to jos nisu spomenuli.
Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.

Zadnje uređivanje wannabenot : 24.12.2014. at 20:47.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 11:39   #913
Sretan Božić curke koje slavite, nadam se da uživate s najmilijima!

wannabenot super za bebicu! Znači još jedan pregled pa brojiš sitno! Joj ja jedva čekam

Meni nisu spominjali briseve ali ću priupitati na slijedećoj kontroli!
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 08:35   #914
Sretan Božić, od srca sve najbolje Vam želim!

wannabenot radila sam bris na streptokok u 35tt, nalaz je u redu, u slučaju da je pozitivan pri porodu se prima antibiotik tako da se ne trebaš brinuti

Kako ste vi curke? Ja sam danas 37+1, blistam od sreće nakon 19 tjedana mirovanja napokon na nogicama iako me sve živo boli, leđa, trtica, pušem kao kit, ufff, ufff... Jedva čekam svoju mrvicu primiti u zagrljaj
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 08:47   #915
Sve najbolje, curke

Ne kuzim kak meni nisu onda radili taj bris na zadnjoj kontroli sa 36 tj. Nista, idem opet na kontrolu sad na staru godinu pa cu ih pitati. Stvarno mi ide s tim kontrolama. Bila sam za badnjak i sad opet na staru godinu. Dobro, bar ne cekam dugo jer nije guzva
Ja sam isto pocela vise se kretati i bas je super osjecaj. Ja bi rado da mi skinu sav sad s 37+2 dok jos ne padne snijeg. I dalje me strah da ce mi trebati dugo do bolnice. Odlucila sam da cu zvati hitnu jer ako mi muz i bude doma trebao bi prvo odbacit malog kod staraca pa ne bi mozda stigao na porod.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 21:20   #916
Pozdrav cure, sve najbolje za ove blagdane 🎄 neka sve dodjemo doma zdravi živi i veseli.
Mi smo danas 25 tj i 30.12 idemo u bolnicu na pregled kontrolu na nekoliko dana. Još 3 tj., pa da malo odahnem.
Cure, vi koje ste imale serklažu, a sad ste na kraju...Jel ste cijelo vrijeme mirovale? Jer ja sam krevet- wc ništa više. Kako je to prolazilo i kad ste se počele polako kretati i opuštati?
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 08:42   #917
Ja sam ful strogo mirovala sve do 32 tjedna. Samo wc i nazad. Nakon toga sam se pocela dizati da si odem po nesto u kuhinju i sl. Nakon 34 tjedna dizem se za sve sto mi padne napamet ali i dalje lezim i ne idem van stana osim na preglede. E da, ne dizem malog i ne kuham rucak.
Cimerica iz bolnice koja je vec izgubila jednu bebu bila je puno fleksibilnija. Isla je cak i na misu. Dobro, njoj su radili preventivnu serklazu i nije se uopce otvarala. Sad je u 32 tjednu.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 16:34   #918
dankešn baš mi je drago zbog tebe, fino napreduješ, nadam se da će ti što prije proletjeti vrijeme do 28og

Ja sam mirovala krevet-wc u bolnici 5 dana i od kada sam došla kući isto tako samo si dozvolim malo šetuckanja po stanu (ne izlazim vani), uzmem sebi za jesti i to je to, ništa ne radim, tuširam se toplom vodom (ne smiješ vrelom), jedem na kauču izvaljena na bok jer nastojim ne sjediti...
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 18:16   #919
Moje mirovanje se vec 8 tjedana mijenja strogo-nestrogo-strogo.. pod strogo uzimam da lezim vecinu dana,ali malo i sjedim,dok pojedem,popijem kavu i sl. Danas bila na pregledu,gad od mog hematoma se izduzio ali i stanjio,valjda ce kroz par tjedana nestati..odljepljen je plodni ovoj radi njega,kaze gin da ce se priljepiti kad gad skroz ode,ali i dalje mirovanje,bez setnji i icega.guramo dalje!
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 11:39   #920
Hi, curke. Ja preksutra sa 38+2 skidam sav. Usla sam u termin
Izgleda da se nakon otvaranja u 24 tjednu uz pomoc serklaze moze izdrzati do termina. Nadam se samo da se necu poroditi isti dan kad mi skinu sav. Dobro bi mi doslo jos par dana pripreme.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.