Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 17:03   #61
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Stoga sada ne jedem mesne prerađevine, ali ne mislim da ću postati vegetarijanka. Isto tako ne mislim da je jedan ili drugi način prehrane jedini ispravan i zdrav. Dapače, čini mi se da treba jesti umjereno sve što čovjeku odgovara, a izbjegavati ono na što ga samo tijelo upozorava da mu ne paše.

I bilo da se govori o etici u prehrani, o zdravstveno poželjnoj promijeni prehranbenih navika ili o pomodarstvu, mislim da svaki čovjek treba sam za sebe izabrati čime će se hraniti, i onda to ne nametati drugima kao jedini ispravan način.
Ovo što si napisala je najispravnije: jesti ono što tijelo traži.
Inače, kada se sluša tijelo, vidjet će se da se mesina ne smije tamaniti u pretjeranim količinama. Danas ljudi koji jedu meso jedu daleko više mesa nego što bi smjeli. One poznate direktorske janjetine su overkill. Mesa treba jesti nekoliko dekagrama a ne u kilogramima. Ani koji rade teže fizičke poslove mogu i nešto više.
Kolesterol je posljedica disbalansa unijete i iskorištene energije, kao i pretilost.
No jedenje isključivo sjemenjki i sličnoga, dovodi do bolesti, prije ili kasnije (mjerljivo u mjesecima).
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:05   #62
Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
mila,
nikakvu veliku stvar nisi napravila,već ju je neko napravio umjesto tebe...toliko o pravim stvarima,mislim da tvoja ispovjed ide u rubriku zlostavljanje mld djece
...sorry...moji su jako protiv vegeterjanstva....tak da niko to nije učinio umjesto mene...
ja sam sama počelaq pljuvati meso...


vjeruj mi..moja stara bi sve dala da ja jedem meso..al neću
lana_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:18   #63
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Znam da će većina sada popizdit jer je ovo još jedna teorija zavjere. Ali uvjeravam vas da je ovo istina.
Naime o čemu se radi. Dugogodišnjim istraživanjem (izležavanje i gledanje TV-a), te naučen vlastitim iskustvom otkrio sam jednu veliku urotu u kojoj sudjeluje suvremena medicina i mediji. Riječ je o štetnosti jedenja mesa i masti. Doktori stalno nešto pričaju o kolesterolu i začepljenjima žila zbog jedenja takvih namirnica, no pravi uzrok je neaktivnost. A mediji onda takve priče napuhuju u daju u javnost.
No pravi krivci, oni koji stoje iza svega toga su vegetarijanski lobiji koji ne mogu podnesti da su u manjini pa žele sve ljude pretvoriti u biljoždere. Ne dajmo im se i u inat radimo pet kolinja godišnje.
Pouzdano znam da vas meso i mast neće ubiti. Recimo, moj djed je bio savršen primjer, jeo je mnogo mesa i sve je peko u mnogo masti. Doživio je duboku starost. Iznenadno je umro u 45. godini života, pokoj mu duši. Ako vas njegov primjer nešto nije naučio, onda je možda za vas prekasno.
:r ofl::
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:21   #64
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Isto tako ne mislim da je jedan ili drugi način prehrane jedini ispravan i zdrav. Dapače, čini mi se da treba jesti umjereno sve što čovjeku odgovara, a izbjegavati ono na što ga samo tijelo upozorava da mu ne paše.

I bilo da se govori o etici u prehrani, o zdravstveno poželjnoj promijeni prehranbenih navika ili o pomodarstvu, mislim da svaki čovjek treba sam za sebe izabrati čime će se hraniti, i onda to ne nametati drugima kao jedini ispravan način.
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:28   #65
studiram na Prehrambenom faksu u ZG i to smjer nutricionizam! i rečeno je da čisto vegetarijanstvo tj. vegani da to NIJE ZDRAVO!

jel po tome - ne ubijajte životinje, nemojmo ni biljke

da vi znate kaj jedete živjeli bi od zraka!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:43   #66
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Baš je fascinantno da nešto što je osmišljeno kao zajebancija uzrokuje toliko prepirki. Naravno usput je i provokacija. DANCE PUPPETS! DANCE!
upravo sam o tome razmisljala
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:49   #67
jer nekad ulja nije ni bilo, neg se sve peklo na svinjskoj masti svi ti su danas živi i zdravi!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:53   #68
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
studiram na Prehrambenom faksu u ZG i to smjer nutricionizam! i rečeno je da čisto vegetarijanstvo tj. vegani da to NIJE ZDRAVO!

jel po tome - ne ubijajte životinje, nemojmo ni biljke

da vi znate kaj jedete živjeli bi od zraka!
Da, slažem se. Nego, reci koliki je ono postotak insekata u požnjevenom žitu? Koliko je postotak toga u kruhu? Jede li krava puževe u travi?

Drugim riječima, i zakleti vegetarijanci, pojedu mesa a da i ne znaju.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:59   #69
nemam šta dodat!

i ona vegetarijanske paštete koje postoje na tržištu! 90% sastojaka je meso! a kao jedu biljnu paštetu!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 12:45   #70
Vidim da je tema stigla i do rubnih kutova svemira.
Ovde mozete ucestvovati u anketi

Quote:
agent kaže: Pogledaj post
studiram na Prehrambenom faksu u ZG i to smjer nutricionizam! i rečeno je da čisto vegetarijanstvo tj. vegani da to NIJE ZDRAVO!
Mozda se prekinuo neki net kabel pa vesti iz USA jos nisu stigle do Balkana ?!
Zar je moguce da u doba interneta jos uvek postoje ljudi koji veruju u tako nesto ?

Na osnovu danasnjih nutricionistickih i medicinskih saznanja to sto si napisala jednostavno nije tacno. Da ne govorimo o visemilionskom prakticnom opovrgavanju tvoje tvrdnje od strane danasnjih i proslih vegetarijanaca.
Mozda da pokazes svojim nastavnicima sledece sajtove ?!

Za pocetak mozes procitati sta pise, godine 2003,
American Dietetic Association (zajedno sa kanadskom asocijacijom ~11700 profesionalnih nutricionista):

"It is the position of the American Dietetic Association and Dietitians of Canada that appropriately planned vegetarian diets are healthful, nutritionally adequate and provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases.
...
Well-planned vegan and other types of vegetarian diets are appropriate for all stages of the life cycle, including during pregnancy, lactation, infancy, childhood and adolescence. Vegetarian diets offer a number of nutritional benefits, including lower levels of saturated fat, cholesterol, and animal protein as well as higher levels of carbohydrates, fiber, magnesium, potassium, folate, and antioxidants such as vitamins C and E and phytochemicals.
"

jos vise detalja

Evo sta o svemu kaze American Heart Association:

"# Protein: You don't need to eat foods from animals to have enough protein in your diet. Plant proteins alone can provide enough of the essential and non-essential amino acids, as long as sources of dietary protein are varied and caloric intake is high enough to meet energy needs.
# Whole grains, legumes, vegetables, seeds and nuts all contain both essential and non-essential amino acids. You don't need to consciously combine these foods ("complementary proteins") within a given meal.
# Soy protein has been shown to be equal to proteins of animal origin. It can be your sole protein source if you choose.
"

A evo sta kazu izmedju ostalog i vodeci svetski eksperti u oblasti epidemiologije kancera, ishrane i bilogije kancera u jednom raportu koji je proizasao iz petogodisnjeg projekta.
Raport je izdao World Cancer Research Fund zajedno sa Americkim institutom za istrazivanje kancera i ima 500 stranica, u kojima su utkani rezultati oko 7000 studija !
Jedan od zakljucaka je da oni koji najvise jedu crveno meso imaju 30% veci riziko da obole od kancera debelog creva nego oni koji su jeli najmanje istog.

4.3.7 Conclusions
The Panel concludes:
The evidence on red meat and processed meat is stronger than in the mid-1990s. Epidemiological evidence on other methods of preserving and preparing meats and other animal foods is sparse, and the overall evidence remains suggestive, at most. The evidence on poultry, fish, and eggs is
generally insubstantial.
The evidence that red meats and processed meats are a cause of colorectal cancer is convincing. Cantonese-style salted fish is a probable cause of nasopharyngeal cancer. This finding does not apply to any other type of fish product. Cantonese-style salted fish is also subject to fermentation.

Global report on food, nutrition, physical activity and the prevention of cancer

Quote:
agent kaže:
jel po tome - ne ubijajte životinje, nemojmo ni biljke
Ova logika (zivo je zivo), vodi do toga da je i ubiti coveka isto sto i ubiti zivotinju, ili biljku.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 12:57   #71
Sve ovo kaj si napisao zapravo ima malo veze s raspravom. Teza je da je vegeterijanstvo zdravije. Vegeterijanstvo nije zdravije od svejedstva. Naravno, ako se prežderavaš mesom ili bilo čime drugim da je štetno. Uravnotežena i raznovrsna ishrana je najzdravija i najprilagođenija čovječjem metabolizmu i ne zaboravimo....vježbanje. Naravno da možeš živjeti kao vegan ili vegeterijanac, pun svijet je takvih doduše najmanje po vlastitom izboru. No kaj se tiče tvojeg zadnjeg zaključka, tu "životnu" dilemu postavljaju vegeterijanci, ne svejedi zato i tvrdim da nisu dosljedni. S njima to moraš razriješiti.
BTW ne postoji biljna namirnica koja sadrži B12, pa to niti ne piše u svih onih 7000 stranica. Za djecu u razvoju je on iznimno bitan. Uostalom zakej bih trebao jesti soju. Da nema soje kaj bi jeli za proteine. Soja je dosta kak da velim.....usamljena proteinska namirnica u prehrani vegeterijanaca. Uz to kaj je jedna od dvije genetski manipulirane biljke u standardnoj upotrebi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 13:08   #72
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
da vi znate kaj jedete živjeli bi od zraka!

E da. Prijatelj koji je radio u Ledu više ne konzumira mliječne proizvode. Žena kod koje sam ljetovala, a radila je u tvornici sardina u Zadru, zgražala se kad je vidla da kupujem riblje konzerve. Frend iz mesne industrije dobije napad bljuvanja kad vidi nekog tko jede viršle ili paštetu. Prijatelj iz Zadra ne jede zelenu salatu, jer je vidio kako je zaljevaju govnom iz septičke jame...

Tata mi je rekao da je ne TV-u gledao emisiju u kojoj je neki tip pričao kako Zagrepčani, pijuči vodu iz slavina, u deset godina popiju kilu dreka.

E pa, obzirom da još uvijek nemremo živjeti od zraka i ljubavi, najbolje je vjerovati da su nam želuci dovoljno snažni da sve to prerađuju u našu korist, i ne se previše zamarati onime na što nemremo utjecati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 13:09   #73
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Sve ovo kaj si napisao zapravo ima malo veze s raspravom. ...
Ovo nikada necu uspeti da razumem.
Agent kaze da vegetarijanstvo nije zdravo (to je jos blaga definicija, dosta ih polazi od pretpostavke da nije moguce, tj. da je nakon nekog vremena smrtonosno)
Ja navodim zakljucak dve najvece nutricionisticke organizacije, koje tvrde da to nije istina.
Ti kazes da to ima malo veze sa raspravom !

Koja od ove tri tacke ne pripada logickom sledu ?

I onda ista prica ide dalje....
Quote:
BTW ne postoji biljna namirnica koja sadrži B12, pa to niti ne piše u svih onih 7000 stranica. Za djecu u razvoju je on iznimno bitan. Uostalom zakej bih trebao jesti soju.
Sin mi je od rodjenja vegetarijanac, dakle skoro 14 godina (ja~25), odlicna krvna slika, izuzetno dobro zdravlje, medju najpametnijima u razredu...
Osim toga imas u onom tekstu da je vegetarijanstvo ok za svako zivotno doba ! I sve o proteinima.
Zakaj bi trebao jesti soju ? A zakaj bi trebao jesti zivotinje ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 13:23   #74
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Sve ovo kaj si napisao zapravo ima malo veze s raspravom. ...
Ovo nikada necu uspeti da razumem.

1. Agent kaze da vegetarijanstvo nije zdravo (to je jos blaga definicija, dosta ih polazi od pretpostavke da nije moguce, tj. da je nakon nekog vremena smrtonosno)
2. Ja navodim zakljucak dve najvece nutricionisticke organizacije, koje tvrde da to nije istina.
3. Ti kazes da to "ima malo veze sa raspravom" !

Koja od ove tri tacke ne pripada logickom sledu ?

I onda ista prica ide dalje....
Quote:
BTW ne postoji biljna namirnica koja sadrži B12, pa to niti ne piše u svih onih 7000 stranica. Za djecu u razvoju je on iznimno bitan. Uostalom zakej bih trebao jesti soju.
Sin mi je od rodjenja vegetarijanac, dakle skoro 14 godina (ja~25), odlicna krvna slika, izuzetno dobro zdravlje, medju najpametnijima u razredu...
Osim toga imas u onom tekstu da je vegetarijanstvo ok za svako zivotno doba ! I sve o proteinima.
Zakaj bi trebao jesti soju ? A zakaj bi trebao jesti zivotinje ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:41   #75
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ovo nikada necu uspeti da razumem.

1. Agent kaze da vegetarijanstvo nije zdravo (to je jos blaga definicija, dosta ih polazi od pretpostavke da nije moguce, tj. da je nakon nekog vremena smrtonosno)
2. Ja navodim zakljucak dve najvece nutricionisticke organizacije, koje tvrde da to nije istina.
3. Ti kazes da to "ima malo veze sa raspravom" !

Koja od ove tri tacke ne pripada logickom sledu ?

I onda ista prica ide dalje....

Sin mi je od rodjenja vegetarijanac, dakle skoro 14 godina (ja~25), odlicna krvna slika, izuzetno dobro zdravlje, medju najpametnijima u razredu...
Osim toga imas u onom tekstu da je vegetarijanstvo ok za svako zivotno doba ! I sve o proteinima.
Zakaj bi trebao jesti soju ? A zakaj bi trebao jesti zivotinje ?
A) Zbog osnovne niti threada
B) Dakle B12 nije potreban A i na plotu piše.... Uostalom jesi li čitao i više od zaključka ili ti je i on dovoljan? Jesi li provjerio potrebu suplemenata kod takve prehrane istog tog izvještaja? Jesi li siguran da se zaključak odnosi na sve vrste raznih vegeterijanskih prehrana npr ja odlučujem jesti samo jabuke ili rajčicu, pa da li taj zaključak također vrijedi?
C) Zato jer su mi ukusne i nema nikakvog nutritivnog razloga da ih ne jedem uostalom ima ih različitih za razliku od monokulture.
Sin ti je vegeterijanac? Zašto? Naravno da je među najpametnijima, di neće biti od ovakvog oca kojem ne treba B12
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:09   #76
A osnovna nit threada je ?
Gde sam tvrdio da B12 nije potreban ?
Kako vegetarijanci prezivljavaju, ako ne uzimaju dovoljno B12 ?
Ko je pricao o jedenju samo jabuka ?
Quote:
kumek kaže:
C) Zato jer su mi ukusne i nema nikakvog nutritivnog razloga da ih ne jedem uostalom ima ih različitih za razliku od monokulture.
Ovo je zaparavo razlog na koji se sve svodi (ukusno, na osnovu navike i tradicije).
I to je ok - samo nemojte da spominjete vitamine, aminokiseline i zdravlje.

PS
Da se ne bi desilo kao na religiji gde je forumasica brezovka, tek nakon trostrukog ponavljanja teksta i pitanja, rekla da zapravo ne zna engleski (ali ionako ne veruje sta tu pise).

"It is the position of the American Dietetic Association and Dietitians of Canada that appropriately planned vegetarian diets are healthful, nutritionally adequate and provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases."

"Well-planned vegan and other types of vegetarian diets are appropriate for all stages of the life cycle..."

"Protein: You don't need to eat foods from animals to have enough protein in your diet. Plant proteins alone can provide enough of the essential and non-essential amino acids, as long as sources of dietary protein are varied and caloric intake is high enough to meet energy needs."

Treba li prevod (posebno boldovanog dela) ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 17:51   #77
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
A osnovna nit threada je ?
Gde sam tvrdio da B12 nije potreban ?
Kako vegetarijanci prezivljavaju, ako ne uzimaju dovoljno B12 ?
Ko je pricao o jedenju samo jabuka ?

Ovo je zaparavo razlog na koji se sve svodi (ukusno, na osnovu navike i tradicije).
I to je ok - samo nemojte da spominjete vitamine, aminokiseline i zdravlje.

PS
Da se ne bi desilo kao na religiji gde je forumasica brezovka, tek nakon trostrukog ponavljanja teksta i pitanja, rekla da zapravo ne zna engleski (ali ionako ne veruje sta tu pise).

"It is the position of the American Dietetic Association and Dietitians of Canada that appropriately planned vegetarian diets are healthful, nutritionally adequate and provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases."

"Well-planned vegan and other types of vegetarian diets are appropriate for all stages of the life cycle..."

"Protein: You don't need to eat foods from animals to have enough protein in your diet. Plant proteins alone can provide enough of the essential and non-essential amino acids, as long as sources of dietary protein are varied and caloric intake is high enough to meet energy needs."

Treba li prevod (posebno boldovanog dela) ?
Majstore ne čitaš, ponovno ne čitaš. Ako ti treba B12 što sam konačno sada od tebe makar indirektno doznao znači da uzimaš supplement. Jel ti sad ovo dovoljno jasno? Prehrana kojoj treba supplement je po mojem mišljenju nezdrava...jer treba supplement. Čovjek nije ovakav kakav jest jer mu je kroz razvoj trebao supplement. Zapravo prehrana vegana, vegeterijanaca i sličnih često koristi supplemente i to ne samo B12 nego i željeza, aminokiselina koje u sebi imaju sumpor etc i zato ti ja to spominjem a i svi drugi. To se već standardno dodaje u hranu koju kupujete kao i jod u kuhinjsku sol. Jel sada jasnije? Drugim riječima vaša prehrana je manjkava osim ako uzimate dodatke koje uzimate a da ih pola vas to uopće ne zna. Vidiš ja jedem uglavnom meso i voće a vrlo malo biljaka. Ribu i morske plodove gotovo nikad. Zadnji puta sam bio kod doktora prije 17 godina kada mi je trebala potvrda da sam zdrav zbog vize. Nisam popio niti andola za svo to vrijeme. Prehladu uopće ne pamtim kad sam imao. Ergo moja prehrana je najzdravija na svijetu jer sam ja jako zdrav za prosječnog stanovnika. Drugim riječima ja jedem jako zdravo.... . Toliko o osobnim iskustvima i zaključcima koji iz toga proizlaze. .
Kad smo kod toga evo da i ja malo citiram:
"Plants only supply B-12 to humans when the soil containing B-12-producing microorganisms has not been washed from them. Vegan humans who eat only washed vegetables and have minimal intake of feces, must take special care to supplement their diets accordingly. According to the U.K. Vegan Society, the only reliable vegans sources of B-12 are foods fortified with B-12 (including some plant milks, some soy products and some breakfast cereals) and B-12 supplements.[21] Fortified breakfast cereals are a particularly valuable source of vitamin B-12 for vegetarians and vegans.
While lacto-ovo vegetarians usually get enough B-12 through dairy products, it may be found lacking in those practicing vegan diets who do not use multivitamin supplements or eat B-12 fortified foods, such as fortified breakfast cereals, fortified soy-based products, and fortified energy bars."
Nadam se da znaš dovoljno engleskog, ako ne rado ću ti dati instrukcije uz pravičnu naknadu. Meni prijevod onog gore ne treba osim toga sumljam da bi ga ti dobro preveo pa da se ne sramotiš
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:03   #78
"While lacto-ovo vegetarians usually get enough B-12 through dairy products..."

I sta si zapravo hteo da mi kazes ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:18   #79
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
"While lacto-ovo vegetarians usually get enough B-12 through dairy products..."

I sta si zapravo hteo da mi kazes ?
Slušaj ne ulazi mi se u sve vrste vegeterijanstva. Ako ne jedeš meso onda to tako reci, ali onda nemoj zahebavati. Osim toga čitaj engleski....usually!!! Nadalje ako nisi ta smiješna inačica vegeterijanstva onda su supplementi obvezni, a ako čitaš i dalje i dublje u jajetu je u isto vrijeme i blokator tog ulaska zato i je tamo ona engleska riječ ali...čemu svi ti detalji. Na kraju buš još rekao da tu i tamo pojedeš piletinu, pa ribu, pa ponekad šnitu pršuta itd. Daj se ne trpaj u vegeterijance. Lijepo reci da ne jedeš meso osim ponekad pa da se ne natežemo a onda ćemo razgovarati s pravim vegeterijancima. Kako ti nalazim manjkavosti nu prehrani tako se mičeš sve dalje od biljaka. To je kao moja frendica koja je vegeterijanka a onda kad je roštilj uguši se u umakanju kruha u sok od roštilja.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 18:43   #80
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Slušaj ne ulazi mi se u sve vrste vegeterijanstva. Ako ne jedeš meso onda to tako reci, ali onda nemoj zahebavati. Osim toga čitaj engleski....usually!!! Nadalje ako nisi ta smiješna inačica vegeterijanstva onda su supplementi obvezni, a ako čitaš i dalje i dublje u jajetu je u isto vrijeme i blokator tog ulaska zato i je tamo ona engleska riječ ali...čemu svi ti detalji. Na kraju buš još rekao da tu i tamo pojedeš piletinu, pa ribu, pa ponekad šnitu pršuta itd. Daj se ne trpaj u vegeterijance. Lijepo reci da ne jedeš meso osim ponekad pa da se ne natežemo a onda ćemo razgovarati s pravim vegeterijancima. Kako ti nalazim manjkavosti nu prehrani tako se mičeš sve dalje od biljaka. To je kao moja frendica koja je vegeterijanka a onda kad je roštilj uguši se u umakanju kruha u sok od roštilja.
Uz sve te primjere koje si naveo i dalje jednostavno ignoriraš mišljenja i osobna iskustva ljudi koji su više godina na vegetarijanskoj prehrani i sa odličnim zdravljem.

Tvoje teorije su samo pretpostavke da vegetarijanci potajno jedu meso ili se šopaju kojećime kako bi nadoknadili manjak. Apsolutno ignoriraš studije i istraživanja koje govore upravo suprotno tvojim tezama.

Tvoja tvrdnja je da vegetarijanci svoje zdravlje mogu zahvaliti zapravo samo neznanju, tj jedu meso da to i ne znaju. Eto, na tome se zasniva tvoja teorija, pretpostavka.

Na zdrave vegetarijance gledaš sa nepovjerenjem.

I na kraju bih dodao, danas je znanost podijeljena oko svakog pitanja i oko svake teme. Ljudi se tako priklanjaju onim krugovima koji im više odgovaraju. Tvoje vjerovanje je kako se ljudi bez mesa ne mogu pravilno razvijati. Osobnih iskustva da li je to istina nemaš, vjeruješ. Ipak, imaš agresivan stav prema vegetarijanstvu.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.