Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 21:58   #2481
Quote:
lost.nirvana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Nakon iskustva od prije tri dana (odnosno noći) posjetila sam ovu temu kako bih pronašla odgovore na neka svoja pitanja - ili barem objašnjenja za ono što mi se dogodilo. Općenito me stvari poput AP, paralize u snu i sl. zanimaju i čitala sam o njima na forumu i ranije, prije godinu, dvije - no nikad nisam imala preveliku želju isprobati tako nešto, vjerojatno zbog straha a i nedovoljne količine samodiscipline.

Međutim, dogodilo se da je AP došla k meni, odnosno doživjela sam ju - ili ju barem pokušala doživjeti u potpunosti samoinicijativno, bez želje za time..
Ne znam kako, niti zašto, no eto - prije četiri noći, legla sam u krevet i idem spavati, kao i obično. Ležala sam na leđima i odjednom sam čula nekakve šumove, na početku su bili ugodni (usporedila bih to sa šumom valova) a potom sve glasniji i glasniji (npr. kao da je netko pored mene i sa plastičnom vrećicom mi šušti odmah pored uha, ne znam kako da to drugačije opišem + pojavio se snažan osjećaj prisutnosti u sobi.) Bitno je za napomenuti da sam cijelo vrijeme oči držala otvorene, dakle vidjela sam svoju sobu i sve u potpunosti normalno, bez nekakvih iskrivljenih slika, halucinacija i sl. I odjednom - paraliza. Kompletna paraliza, pritisak na prsima, nemogućnost pomicanja bilo kojeg djela tijela, osim očiju, njih sam jedino mogla pomicati i bile su cijelo vrijeme otvorene. Sjećam se da sam svim snagama pokušala dozvati roditelje u susjednoj sobi, no nisam uspjela. I to je trajalo cca minutu, dvije te me ta paraliza pustila, odnosno cijelo vrijeme sam si ponavljala kako se moram pomaknuti, te sam se nakon minute i uspjela pomaknuti.

Preletila sam ovu temu, sada krećem u dublje istraživanje i ono što sam do sad pročitala graniči s AP - ili barem nekakvim pokušajem. E sad, pojavljuje se problem.... užasno me strah toga, od kad se to dogodilo ja se ne usuđujem zaspati jer me osjećaj paralize, strah od nepoznatog i činjenica da je to sve toliko realno... ne znam, zapanjuje me. Inače nisam neki skeptik, no dok se tako nešto nije dogodilo meni osobno, priznajem da bi mi bilo teško povjerovati u takve stvari... zanima me što bih trebala raditi i kako da se pokušam rješiti tog straha, jer ne samo da me strah nekakvih "noćnih mora" i sl., više se uopće ne usuđujem zaspati zbog toga što se sve čini tako realno i stvarno... nevjerojatno
A s druge pak strane, AP me, kao što i napisah dosta zanima i voljela bih iskusiti taj osjećaj odvojenosti od vlastitog tijela...
Ne moram niti napominjati koliko sam, od kada mi se to dogodilo izbezumljena + umorna + loše volje i puna negativne energije... imate li neke savjete kako to promijeniti, što raditi?

I da, kako je ovo bila nekakva AP koju nisam sama izazvala, ili barem nisam imala želju za time, zanima me je li moguće da nekakvi vanjski događaji (stresovi i sl.) tijekom dana utječu na to hoće li um sam "pokrenuti" AP?

Unaprijed hvala.
ova druga 2 ulomka vrijede i za mene. al nemoj se previše bojat. to ti napravi još gorje. jer tvoja pozitivna ili negativna energija se može odraziti na to kakvu ćeš AP imati.to ti je odgovor na tvoje zadnje pitanje. ako te baš tako jako strah (i mene je bilo) pomoli se prije spavanja.. al ne ono preletiš sve molitve i to, več moli s razumijevanjem.
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 01:59   #2482
Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi jel ima ko knjige od monroa?Bas bi volio procitat a na netu nemogu nigdje nac!
pa pogledaj od Brennana on koristi i opsiju nejegove tehnike (fokus 10 recimo i sl)

http://www.amazon.com/ASTRAL-PROJECT.../dp/0850308119

knjiga je prevedena

mislim da imas u gradskoj knjiznici ili nekoj drugoj po z agrebu

http://www.kupindo.com/Astrologija-i...JA-J-H-Brennan
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 18:11   #2483
Pozdrav svima,
zanima me jesu crne pojave vezane za AP, ono oblik covjeka ali crno ne razaznaje se nista osim oblika. Nisam imao nikakvu paralizu sna ili nesto takvo i ne sjecam se da sam zaspao nego neko cudno stanje. I bio sam pokretan, ustao sam se i krenuo prema tome jer sam mislio da mi je netko od ukucana u sobi i dozivao sam tko je ali nista i sto sam blize prisao tako se polako rasplinulo. Dozivio sam par puta i bas me zanima kakve je to pojava jer koliko sam svjestan sam sebe nebih rekao da sam lud ili nesto takvo. Ako bi se nekom dalo pojasniti malo, unaprijed hvala.
viddaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:20   #2484
Quote:
viddaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
zanima me jesu crne pojave vezane za AP, ono oblik covjeka ali crno ne razaznaje se nista osim oblika. Nisam imao nikakvu paralizu sna ili nesto takvo i ne sjecam se da sam zaspao nego neko cudno stanje. I bio sam pokretan, ustao sam se i krenuo prema tome jer sam mislio da mi je netko od ukucana u sobi i dozivao sam tko je ali nista i sto sam blize prisao tako se polako rasplinulo. Dozivio sam par puta i bas me zanima kakve je to pojava jer koliko sam svjestan sam sebe nebih rekao da sam lud ili nesto takvo. Ako bi se nekom dalo pojasniti malo, unaprijed hvala.
ak je sve trajalo relativno kratko vjerojatno si bio pod utjecajem halucinacija...tj nisi "došao k sebi"..nznam prvi put čujem za takvo što
Ripper_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:59   #2485
Neznam ni sam sto bih rekao, mislim da nisam lud ili da su bile halucinacije. Nikada nisam imao psihickih problema niti mi je to u obitelji koliko ja znam. Citao sam malo ovu temu i jedino sam mogao donekle svoj događaj povezati s tim, ali opet zato sam i pitao jer ovdje ima dosta ljudi kojima su se slicne stvari dogodile pa cisto zelim malo rasvijetliti svoj slucaj. Dosta sam skeptican kao osoba, ali kad ti se nesto takvo dogodi onda te malo baci u razmisljanje.
viddaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 14:28   #2486
Zapazio sam da je većina savjeta u svezi astralne projekcije ( u nastavku teksta AP ) , kako postići AP tj. tehnike postizanja AP-a. Mene zanima što nakon postizanja AP-a, odnosno neki savjeti za bolje snalaženje tijekom AP-a.
zadovoljstina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 17:21   #2487
Ako hoćemo pokrenuti AP, trebamo li biti u nekom polusnu/snu ili samo budni sa zatvorenim očima i opuštenim mišićima?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 22:01   #2488
čitala sam jednu knjigu di ljudi opisuju svoja izvantjelesna iskustva, provode se i istraživanja.
mene se dojmilo to što ti ljudi, barem ne u toj knjizi nisu opisivali nikakve entitete, znači nisu ih vidjeli. dali je moguće da su ti entiteti samo u vašoj glavi, da ono što želite, to i vidite. da ako vjerujete isključivo u dobro i ne hranite svoje demončeke negativnom energijom dali onda postoji mogućnost da nećete viđati te zle entitete?

ja vas samo pitam, ja nisam nikad iskusila tako nešto. al zanima me vaše mišljenje.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:01   #2489
http://www.4shared.com/document/0CFx...mazing_Jo.html

ovdje se tvrdi da su sanjanje (nesvjensa Ast.P) ili Luc.S(svjesna Ast.P) i astralna projekcija isto...u tom svijetu u kojem smo svaki dan nitko nam nemože AMA BAŠ NIŠTAA...knjiga je jedna od najboljih....što se tiče demona koji nas ondje plaše knjiga govori da se to događa kad zalutamo u "niži astral" na kojem ne možemo dugo biti zbog niže frekvencije...ponašanje tih demonskih entiteta ovisi o našim trenutnim mislima...što znači da smo mi sami krojači svoga straha....a upravo strah na takav način je najteže prijeći...treba puuuno vježbati na razmišljanju i ostati miran znajući da ti ništa ne može biti....osim upropaštene prilike za prisustvo u Ast.svijetu

Zadnje uređivanje Ripper_010 : 02.06.2012. at 11:11.
Ripper_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:15   #2490
Znači kada legnemo u krevet i opustimo se, o čemu treba razmišljati?
Neki kažu da treba razmišljati o nečemu nerealnom sa puno detalja, šarenila itd. dok neki kažu da se samo gleda u tamu ili da se zamišlja kako se propada u neki buner ili sl.
Što je od toga učinkovitije?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:25   #2491
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
čitala sam jednu knjigu di ljudi opisuju svoja izvantjelesna iskustva, provode se i istraživanja.
mene se dojmilo to što ti ljudi, barem ne u toj knjizi nisu opisivali nikakve entitete, znači nisu ih vidjeli. dali je moguće da su ti entiteti samo u vašoj glavi, da ono što želite, to i vidite. da ako vjerujete isključivo u dobro i ne hranite svoje demončeke negativnom energijom dali onda postoji mogućnost da nećete viđati te zle entitete?

ja vas samo pitam, ja nisam nikad iskusila tako nešto. al zanima me vaše mišljenje.
Nisam ni ja nažalost iskusio astralno putovanje, ali ovo ljeto ću to vježbati.

Možda nisu oni htjeli pričati o enitetima, ali oni postoje i to je sigurno.

S astralnim putovanjima neki su bili na različitim planetima, i ja sam čitao priču kako je lik bio na tamnoj strani mjeseca i vidio tamo izgrađene različite baze i puno vojske i vozila koji su stalno radili.
To je bilo za vrijeme Clintona. Čak mu je ušao u sobu, i vidio ga kako piše nešto na papiru.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:58   #2492
Quote:
dd15 kaže: Pogledaj post
Znači kada legnemo u krevet i opustimo se, o čemu treba razmišljati?
Neki kažu da treba razmišljati o nečemu nerealnom sa puno detalja, šarenila itd. dok neki kažu da se samo gleda u tamu ili da se zamišlja kako se propada u neki buner ili sl.
Što je od toga učinkovitije?
Imaš dosta tehnika, potraži malo.

Inače, dvaput sam prekinuo AP. Oba je puta bio isti slučaj. Probudim se iz sna, i odmah počinje AP. Ne znam kako točno opisati taj osjećaj, kao da prelaziš u neku drugu stvarnost. Ruke ti postanu neobično teške i teško ih je pomaknuti ( kao i čitavo tijelo ). Nije bilo lako to prekinuti. A razlog svjesnog prekidanja AP-a je kvalitetna priprema za to iskustvo. I zato bih molio za neke savjete.
__________________
Vidjet ćeš kako prošlost postaje ono što se i mudrima događa, nešto između smijeha i odbrojavanja, nešto između šutnje i čekanja. I kad bizarno sasvim stvarno ostane bez ijednog iznenađenja, i kad se nađeš kao i toliko puta u mome naručju, tko će onda biti tvoj novi guru?
zadovoljstina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:18   #2493
Najlakse je ostvariti Ap kroz san, jer se tada telo maksimalno opusti i zaspi.
treba samo biti svestan da se budis i ostanes smiren, bez pokreta i stezanja misca. Samo umni napor da se napusti telo. Za 10 sek, cuces pucketanje u usima i jake vibracije u stomaku ukliko nemate dobar protok energije kroz cakre.
Zatim sledi odlepljivanje od tela koji prati zvuk odlepljivanja lepljive trake sa stola.
A posle kud vas masta povede, u svet ruzicastih boja.
BISS9831 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:02   #2494
svi vi ISKUSNI u području lucidnog sanjanja i astralne projeckije....ima li netko tko to nije doživljavao od malena..tko nema supertalente...nego čistom vježbom i svjesnošću ??
Ripper_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 11:13   #2495
Evo, ja bih isto molio onoga koji je uspio napraviti AP svojom vježbom i mukom, da mi ovdje ili u PM objasni kako je to radio. Ja imam neke upute, nisam ih još probao, ali mi malo izgledaju bedasto pa pomalo sumnjam u njih.

tnx
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:56   #2496
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Evo, ja bih isto molio onoga koji je uspio napraviti AP svojom vježbom i mukom, da mi ovdje ili u PM objasni kako je to radio. Ja imam neke upute, nisam ih još probao, ali mi malo izgledaju bedasto pa pomalo sumnjam u njih.

tnx
dosta je tesko i iziskuje truda. meni prvih 100 puta nije uspjelo. bit je da postanes svjestan onog između, ko polusan. često pomaže da ležiš na leđima, ,isprazniš glavu i zamisliš portal pred sobom u koji ulazis. ali ne bih ti preporučila da radiš ap. koliko god jest zanimljivo, u tom stanju si osjetljiv i ranjiv jer si na nepoznatom području.
fg_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 08:23   #2497
Ja sam pokušavao par puta ,ali ništa.. Valjda se dovoljno ne opustim ,a misli mi bježe na nešto drugo.
Nego, može li se astralna projekcija pokušavati i preko dana ,a ne samo prije spavanja? I što vi zamišljate dok se opuštate? Neki kažu da gledaju u tamu zatvorenih očiju, neki zamišljaju livade, neki ovo, neki ono.

Iskreno, nebi ni meni bilo ovo svejedno raditi. najviše me strah bića tj. entiteta koje mogu vidjeti. Ali opet, znatiželja mi prevladava strah.
A ti entiteti, bića, demoni itd. nisu samo naša podsvijest nego oni tamo "žive"?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 17:24   #2498
Prema teoriji koju sam čitao, astralna projekcija je praktički ulaženje u 4. denzitet, pa je sasvim normalno da vidiš bića koja žive tamo.
To je sasvim logično, sad i dok ovo pišem vrlo vjerojatno su mi neka bića u sobi i gledaju me, ali ih ja ne mogu niti vidjeti niti osjetiti jer nismo u istom rangu i ne vibriramo isto.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:54   #2499
Mene je toga jedino i strah. Bojim se da ću vidjeti neka bića ili nekakvu utvaru ako pogledam u ogledalo.
Ali opet, radoznalost prevladava strah.

Tražit ću još po netu neke dobre vježbe pa ću vidjeti.. Ima dosta različitih ,a ne znam koja je naj učinkovitija metoda.
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 22:03   #2500
Maja Mandic - Astralna projekcija, to je sve sto cu vam reci
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.