Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 13:14   #3261
Joj ja cu u nedjelju u Pariz, skorz se veselim makar nemam pojma sta cu u tih par dana koliko ostajem
MatteaM is offline  
Old 22.02.2011., 13:16   #3262
Quote:
MatteaM kaže: Pogledaj post
Joj ja cu u nedjelju u Pariz, skorz se veselim makar nemam pojma sta cu u tih par dana koliko ostajem
Ne brini...neće ti tamo bit dosadno. Samo ponesi dovoljno novčeka.
Robierre is offline  
Old 22.02.2011., 13:22   #3263
Quote:
Robierre kaže: Pogledaj post
Ne brini...neće ti tamo bit dosadno. Samo ponesi dovoljno novčeka.
hihi super odgovor )
posto neznam kaj da radim citave te dane prosvrljala sam po forumu da vidim kaj pisu ljudi, sta se isplati pogledat i gdje otic
MatteaM is offline  
Old 22.02.2011., 13:51   #3264
Evo mene sa iscrpnim izvješćem....

Hotel Palace : Vrlo kratko,LOŠE STRANE: hotel (mene podsjeća više na motel ), ovako zamislite podstanarski stan koji recimo plaćate 150 eura na nekoj atraktivnoj lokaciji ( namještaj star, nema tv u sobi, nema klime ,wc i tuš mali nije baš prečisto u kutevima tuša ) ja inače jako volim čiste prostorije pa sam možda malo vidjela više nego što bi netko drugi. Kreveti-nema jastuka-nego mi izgleda kao duga deka zamotana u plahtu i tako zarolana stavljena na mjesto jastuka. Par jastuka je bilo u ormaru ali nije bilo navlaka na njima pa nisam ih ni pomišljala koristiti,deke stare- ma sve u svemu ako imate nešto lijepše za tu lovu definitivno idite tamo.
Ako planirate ići u hotel po ljeti ne zaboravite : NEMA KLIME !!!!
DOBRE STRANE : Fantastična lokacija, veliki supremarket ( koji radi od 9-21h svaki dan) , velika tržnica i pekarna sve u ulici gdje je hotel.Praona rublja isto odmah do hotela,ako nekom treba.Prepuno kafića,restorana,dućana...
Blizina metroa i rera. Zaista lokacija je predobra i to je jedino što meprivuklo tamo.
Ako vam je bitnija lokacija i cijena i nije tako loše ako želite udobnost i lijepo namještenu i ultra-čistu sobu definitivno nije mjesto za vas.
E sad rezervacije : Jedino telefonom i to tražite gospodina FEDLIJA,on jedino priča engleski malo bolje,on vas upiše u knjigu/kompjuter i tako ostaje,ne treba polagati depozit za rezervaciju,tako mi je rekao.
BTW vidjela sam tu sliku prekrcati su i dok smo mi bili tamo bili su puni.Mislim da je cijena presudna u odlukama ljudi za taj hotel.
E sad što bih ja preporučila za smještaj LATINSKU ČETVRT, ljudi moji tamo je fantastično pogotovo za mlada ljude željni zabave,pogotovo vikendom, prepuno je restorana,kafića i klubova( više mi liče na pubove ) ma fenomenalno.Skoro svi restorani imaju neke menije za 10 i 15 eura u koji su uključeni predjelo,gl.jelo i desert, mi smo svaki dan išli u dr.restoran i zaista se prenajeli i to nas četvoro( doduše moja dva prekrasna sina malo jedu) zanči ja i mm.
E sad što se tiče pass-ova za metro i muzeje. Kada dođete na aerodrom tolike su gužve za kupiti te passove za muzeje daje to prestrašno ali ipak ako vam se da cekati,cekajte jer je dobra mogućnost da tamo jedino pričaju dobro engleski. Metro i pass mozete kupiti kada dodete u centar skoro svaka velika stanica( sijecište velikih broja linija) metroa ima informacije i prodaju tih pasova. Mi smo platili 64 eura 4 karte-pass-a ( 2 djece i 2 odraslih ) i sa njima smo mogli ići 3 dana na sve linije mertoa i rera bez obzira na zonu.
To je najbolja investicija koju mozete kupiti jer putujete cijeli dan od mjesta do mjesta podzemnom i nemojte štediti jer ako ne kupite pass morat cete se zezati sa aparatima gdje se prodaju karte. Čak na nekima smo vidjeli da se ne moze platiti novcem nego samo karticama tako da se dobro raspitate na tim informacijama koja je najbolaj opcija za vas.
E sad snalaženje: UZMITE KARTU U METRO-U KAD BUDETE KUOVALI PASS!!! - to je besplatno.To vam je najbolji način kako doći do mjesta kojeg želite posjetiti i koju liniju uzeti,zaboravite mape tu se sigurno nećete snaći.
Evo ako imate bilo koje pitanje a ja sam zaboravila napisati pitajte.Pozdrav svim budućim privremenim Parižanima
adelaide is offline  
Old 22.02.2011., 14:27   #3265
Oprostite na pravopisu brzo sam pisala zaboravite mape tu se sigurno nećete snaći. ( mapa Pariza sa svim ulicama )
adelaide is offline  
Old 22.02.2011., 14:36   #3266
Quote:
adelaide kaže: Pogledaj post
Ako vam je bitnija lokacija i cijena i nije tako loše ako želite udobnost i lijepo namještenu i ultra-čistu sobu definitivno nije mjesto za vas.

.
.
.

Mislim da je cijena presudna u odlukama ljudi za taj hotel.
Tebi je vjerojatno ovo bilo prvi put u Parizu?

Vjeruj mi, velika većina pariških hotela na lošijim lokacijama s 50 - 100% većim cijenama nemaju ni malo bolje/namještenije/urednije/čišće/itd. sobe od ovog što si opisala.

Dakle, za smještaj osjetno bolji od ovog - najčešće treba bar 4-5 puta više platit.

(A i "uski" jastuci su tamo normalni i vrlo česti - i ja sam se prije 20-tak godina kad sam prvi put bio u Parizu poprilično iznenadio - u međuvremneu sam se naviko. )
nvnk is online now  
Old 22.02.2011., 15:19   #3267
Hvala za sve informacije, ali zar stvarno nije moguće da nema neki jeftiniji prijevoz od CDG aerodroma do Bauvais aerodroma izravno i relativno često?
AnteD is offline  
Old 22.02.2011., 15:21   #3268
Putujem u Pariz u svibnju i imala bih par pitanjca vezano za lokacije u gradu i smještaj.
Rezervirala sam hotel koji prema trip advisoru i nije nešto super ocijenjen (2*, lokacija navodno ok jer je taman ispred Gare de l’Est).. sad, kako čujem, ti hotelčići sa 2* znaju biti stvarno rupčage, pa sam mislila da bi možda bolja opcija bilo rentanje stana (2 osobe, za 5 noći) ili možda hostel? Preporuka za neku ok stranicu preko koje se mogu pretražiti stanovi bi stvaaarno dobro došla?

Druga stvar, navodno postoje kvartovi koje bi bilo bolje izbjegavati. Pošto ne znam ama baš ništa o takvim detaljima Pariza, može pomoć? Latinska četvrt je navodno ok ali tamo su cijene poprilično visoke?
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Old 22.02.2011., 15:31   #3269
Quote:
AnteD kaže: Pogledaj post
Hvala za sve informacije, ali zar stvarno nije moguće da nema neki jeftiniji prijevoz od CDG aerodroma do Bauvais aerodroma izravno i relativno često?
Pa ocito da nema potrebe. Ja zbilja jako cesto letim s oba glavna pariska aerodroma, a nikad nisam bila na onom u Beauvaisu. Vecina zap. Europljana ima Ryanair u svojim drzavama i ne moraju zato do Beauvaisa.
Francuska zeljeznicka mreza je jako razgranata pa vecini Francuza/Belgijanaca nije nikakav problem doci do Pariza vlakom pa od tamo do Beauvaisa. Osim svega, Ryanair leti i iz drugih gradova tipa Lille, Bordeaux, Saint Etienne itd.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 22.02.2011., 15:36   #3270
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Putujem u Pariz u svibnju i imala bih par pitanjca vezano za lokacije u gradu i smještaj.
Rezervirala sam hotel koji prema trip advisoru i nije nešto super ocijenjen (2*, lokacija navodno ok jer je taman ispred Gare de l’Est).. sad, kako čujem, ti hotelčići sa 2* znaju biti stvarno rupčage, pa sam mislila da bi možda bolja opcija bilo rentanje stana (2 osobe, za 5 noći) ili možda hostel? Preporuka za neku ok stranicu preko koje se mogu pretražiti stanovi bi stvaaarno dobro došla?

Druga stvar, navodno postoje kvartovi koje bi bilo bolje izbjegavati. Pošto ne znam ama baš ništa o takvim detaljima Pariza, može pomoć? Latinska četvrt je navodno ok ali tamo su cijene poprilično visoke?
O tome se stvarno jako puno pisalo, i o stanovima i o hostelima.
Uzmi si vremena pa procitaj malo temu unatrag, recimo oko stranice 100. Ili upotrijebi trazilicu.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 22.02.2011., 16:06   #3271
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Tebi je vjerojatno ovo bilo prvi put u Parizu?

Vjeruj mi, velika većina pariških hotela na lošijim lokacijama s 50 - 100% većim cijenama nemaju ni malo bolje/namještenije/urednije/čišće/itd. sobe od ovog što si opisala.

Dakle, za smještaj osjetno bolji od ovog - najčešće treba bar 4-5 puta više platit.

(A i "uski" jastuci su tamo normalni i vrlo česti - i ja sam se prije 20-tak godina kad sam prvi put bio u Parizu poprilično iznenadio - u međuvremneu sam se naviko. )
Meni je ovo 2x da sam bila u Parizu, prvi put sam bila u F1 motelu i bilo je ok.Ma nije meni da sam neka picajzla i da nemogu podnijeti malo prljavštine ali ovo fakat izgleda staro i loše, ali ako ti je bitna lokacija i samo prenoćište onda je ok. Uglavnom hotel je pun/krcat znači ipak ima nešto i dobro u svemu tome...Slijedeći put idem u Sheraton
adelaide is offline  
Old 22.02.2011., 16:15   #3272
NVNK, onda ideš tamo ili ostaješ u svom hotelu?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 22.02.2011., 20:14   #3273
Quote:
adelaide kaže: Pogledaj post
Meni je ovo 2x da sam bila u Parizu, prvi put sam bila u F1 motelu i bilo je ok.Ma nije meni da sam neka picajzla i da nemogu podnijeti malo prljavštine ali ovo fakat izgleda staro i loše, ali ako ti je bitna lokacija i samo prenoćište onda je ok. Uglavnom hotel je pun/krcat znači ipak ima nešto i dobro u svemu tome...Slijedeći put idem u Sheraton

Može se naći i čišće zato uvijek otprilike ljudima savjetujem da traže novije smještaje ili obnovljene jer ipak postoji šansa da će teže naletjeti na - čorak.
Ipak, nisam niti ja bila najpametnija na svijetu u pelenama - učila sam na svom primjeru kada sam bukirala cijenu samo bazirajući prosudbu na fotkama hotela pa sam naletjela na hotel bez lifta a soba na 3 katu, zapravo više mračna izba iako je imala finu kupaoničicu u čijoj sam kadi svaki dan liječila koljena (od hodanja ) - ostatak je bio užas.
Zaključno, smatram da se u Parizu isplati uzet privatan stan ne samo radi toga želiš li praviti klopu tamo ili ne već zbog komocije.

Što se krcatosti tiče - većina ljudi smatraju da je na smještaj najlošije ulagati osobito u Parizu gdje te isti ne vidi 95% vremena stoga ne čudi odluka ljudi.

Lijepo si opisala situaciju hotela - ipak sličnih lokacijskih dodataka ima u svakom kvartu, a vjerujem da si uvidjela da prijevoz nije nikakav bed u gradu poput Pariza gdje jedino ako ostaneš u tunelu metroa ne možeš dalje - svuda drugdje dospiješ u roku keks.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 22.02.2011., 20:19   #3274
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Putujem u Pariz u svibnju i imala bih par pitanjca vezano za lokacije u gradu i smještaj.
Rezervirala sam hotel koji prema trip advisoru i nije nešto super ocijenjen (2*, lokacija navodno ok jer je taman ispred Gare de l’Est).. sad, kako čujem, ti hotelčići sa 2* znaju biti stvarno rupčage, pa sam mislila da bi možda bolja opcija bilo rentanje stana (2 osobe, za 5 noći) ili možda hostel? Preporuka za neku ok stranicu preko koje se mogu pretražiti stanovi bi stvaaarno dobro došla?

Druga stvar, navodno postoje kvartovi koje bi bilo bolje izbjegavati. Pošto ne znam ama baš ništa o takvim detaljima Pariza, može pomoć? Latinska četvrt je navodno ok ali tamo su cijene poprilično visoke?

Ovisi što se tebi čini kao previsoka cijena.
Osim Pigalea, nisam ljubitelj niti područja tj. hotela oko kolodvora jer se tu skuplja čudnovati svijet.

Hostel pazi koji.
Imaš ih par modernih u kojem postoji uvijek fluktuacija mladih ljudi a postoje oni koji ustvari služe čudnovatim kljunašima prije navedenim
St. Cristopher je najbolje ocjenjen hostel već duže vrijeme, a niti FIAP Jean Monnet ne zaostaje puno.

Što se hotela tiče - zvjezdice nisu pokazatelj već iskustva putnika. Uvijek pogledaj fotke.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 23.02.2011., 00:42   #3275
@UglyKidJoe - zahvaljujem na savjetu

@colbert - hvala, listala sam zaista puno, doduše mislila sam na neku općenitu tražilicu stanova, a ne ovako pojedinačne web stranice...al u svakom slučaju ovo oko 100 str je bilo od pomoći, hvala
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Old 23.02.2011., 01:23   #3276
Bok,

ovako, 27. idem s curom u Pariz na par dana. Procitao sam vecinu ovog topica i stvarno mi je puno pomogao. No zanima me sljedece. Da li bi netko mogao preporuciti neku pjesacku rutu od par sati (uz pokoje stajanje) gdje bi mogli setnjom vidjeti dosta znamenitosti ili atrakcija u centru ili sirem centru pariza za pocetak
Pa eto, ako netko ima volju i dobru ideju, nek je slobodno iznese ovdje

LP
mjau: is offline  
Old 23.02.2011., 11:31   #3277
Evo o hotelu gdje smo mi bili:
O hotelu - na odlicnoj poziciji, svega 5 minuta hoda udaljen od crkve Notre dame. Soba je bila cista i velika, kupaonica isto ok, a tusevi su bili zajednicki, no pri svkaom tusiranju bilo je potrebno platit 2 eura sto je mali minus, ali s druge strane oni na taj nacin odrzavaju tuseve cistima , a i internet je free. Hotel nije imao dorucak, ali je imao ogromnu blagavaonicu, a supermarket sa povoljnim cijenama je udaljen samo minutu hoda. Osoblje je isto bilo odlicno, posebno jedan presimpatican Tunizanin koji svakog gosta izreseta sa tisucu pitanja. Sve u svemu , bilo je lijepo tamo boravit, a i cijena je pristupacna (23 E noc). Jedina zamjerka ovom hotelu su stare stepenice koje izgledaju jezivo, ali nije to od tolike vaznosti. Evo tu dolje je ulica (s desne strane je hotel, vidi se znak).



Ruta (kopirano s bloga):
Nas put po gradu zapoceli smo od Notre dame koja ostavlja bez daha. Nakon toga presli smo most i zaputili se ka Louvreu koji je na 10ak min hoda. Buduci da sam ja u Parizu bila vec 3.put, odlucila sam ne ulaziti u muzej opet, vec smo ga samo obisli iz vana i osvjezili se pokraj fontana u dvoristu muzeja, u kojemu se nalaze i cuvene staklene piramide. Nakon fotkanja zaputili smo se pjeske prema Slavoluku (Arc de Triomphe) , sto je znacilo da smo usput bili u vrtovima Louvrea, zatim na Place de la Concorde te prepjesacili Champs Elyses. Ova je ruta zbilja dugacka, i posteno smo se nahodali, jos kada se uzme u obzir da je bilo pakleno vruce. Inace ovaj dio grada na kojemu se nalazi Louvre i Concorde je lijep sam po sebi, ali ima jako puno turista, pa zapravo i nemate neki feeling da ste u Parizu. Chaps Elyses je vec druga prica, ulica obiluje ducanima, restoranima i kaficima, sve vrvi od ljudi, i cijelo vrijeme vas prati lagana muzika koja dopire iz kafica.
Nakon razgledavanja Arca, ponovo smo se vratili na "Champ" i hodali do Ulice Alexandra III. u kojoj smo presli istoimeni most koji je poznat po tome sto je oblozen kipovima od lijevanog zlata , a koji vodi direktno do Des Invalidesa - grobnice Napoleona. Inace njegov je lijes ogroman, kolko se sjecam stavljen je u nekoliko "kovcega" koji na kraju dosezu par metara. Iz Invalidesa je naposlijetku vrlo lako doc do tornja jer mu se vidi vrh , pa samo hodate prema njemu.

Da prodes ovu rutu treba ti uz razgledavanje i fotkanje cijeli dan
perla7 is offline  
Old 23.02.2011., 11:51   #3278
[QUOTE=Toma Sawyer;31774894 Hotel....
Fotkaj sobe, napiši esej od 500 riječi koji sadrži epitete s minimalno 6 slova u višestrukosloženim rečenicama, provjeri žvučnu izolaciju, čistoću wc sjedalice s UV lampom, protupožarni sustav na djelu i mislim da bi to bilo sve.
[/QUOTE]

Dakle?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 23.02.2011., 12:56   #3279
Quote:
adelaide kaže: Pogledaj post
Mi smo platili 64 eura 4 karte-pass-a ( 2 djece i 2 odraslih ) i sa njima smo mogli ići 3 dana na sve linije mertoa i rera bez obzira na zonu.

Kako se zove ta karta?
Ariela___ is offline  
Old 23.02.2011., 13:59   #3280
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
NVNK, onda ideš tamo ili ostaješ u svom hotelu?
Još se nisam 100% odlučio, ali najvjerojatnije ostajem u svojem. (Ako ti je to tako jako važno, javim ti na PM kad odluka bude konačna.)

Kao što se vidi iz mojih upisa, komfor i kvaliteta sobe i nisu mi neki jaki argument, 33 eura manje (za tri noći po osobi) ne bi mi bili na odmet, ali, kao što rekoh, pomalo sam se "napalio" na opise noćnog života oko Cosmo's-a, pa rekoh da i to probam.

Zadnje uređivanje nvnk : 23.02.2011. at 14:16.
nvnk is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.