Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 12:37   #2281
želim zatrudniti

Drage moje, već duže vrijeme poklušavam uzatrudniti. Imala sam spontani u devetom tjednu i poslije toga nikako, iako imam neredovite cikluse do 40 dana, pratim putem trakica plodne dane, pa ništa. Ja i partner smo zdravi, ali pomalo me hvata depra zbog tog, pomagajte...
palonk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 22:03   #2282
Quote:
daca-gaga kaže: Pogledaj post
Drage moje dame,najlakše se ostaje u drugo stanju posle ciklusa 3dana,to je najsigurniji i najlakši način,nebojte se da će biti curica,jer to nema veze sa ti nikakve da ce biti curica ako se ostane u drugom stanju 2-3 dana nakon ciklusa,postoji formula i datum kad treba za dečaka ili za curicu.Ja sam ostala 2 puta u drugom stanju 2dana posle ciklusa i rodila sam obadva puta decake a sad čekam vreme za curicu

Daj ponovi osnovnoškolsko gradivo biologije.

Ot: ja sam zatrudnila iz prve. Svaki put bi se pazili, bili plodni ili neplodni, jedino taj put nismo (a bili su plodni), i odma nakon odnosa sam otišla u wc na pranje.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 12:31   #2283
Quote:
palonk kaže: Pogledaj post
Drage moje, već duže vrijeme poklušavam uzatrudniti. Imala sam spontani u devetom tjednu i poslije toga nikako, iako imam neredovite cikluse do 40 dana, pratim putem trakica plodne dane, pa ništa. Ja i partner smo zdravi, ali pomalo me hvata depra zbog tog, pomagajte...
Ako već nisi, moja preporuka ti je napraviti nalaze hormona, uzv, papu, i briseve. Za početak. a mm spermiogram. Tako ćeš znati zasigurno. Jer ciklusi od 40 dana mi nekako vuku na pcos. Ne mora biti, al opet....
To ti je moj savjet, ja sam 6 godina pokušavala i na kraju na mpo išla. Al dobro, u nas je bila druga dijagnoza, al svakako bi ti preporučila te pretrage prije trudnoće napravit.
Nekima se čini lako(tipa moja kolegica/rodica/prija su ostale trudne iz prve) ali dosta toga se mora poklopiti za trudnoću. Samo ponavljam riječi stručnjaka za plodnost.

A kad pročitam pojedine savjete ovdje mislim stvarno, nemam komentara
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 01:22   #2284
Drage moje pozdrav. Ja sam tu nova. Vidim da nas nazalost ima puno sa istim ili slicnim problemom. Ja imam PCOS,neredovite cikluse itd.a MM ima sve nalaze u redu. Vec 4 god pokusavamo zatrudniti ali ne ide nam bas najbolje. Zadnji mj sam imala ovulaciju i odnos po uputi dr. ali vjestica je vecersa stigla. Recite mi kako se vi nosite sa konstantnim minusima jer ja sam koma,samo placem. :-(
MC84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 17:58   #2285
Quote:
MC84 kaže: Pogledaj post
Drage moje pozdrav. Ja sam tu nova. Vidim da nas nazalost ima puno sa istim ili slicnim problemom. Ja imam PCOS,neredovite cikluse itd.a MM ima sve nalaze u redu. Vec 4 god pokusavamo zatrudniti ali ne ide nam bas najbolje. Zadnji mj sam imala ovulaciju i odnos po uputi dr. ali vjestica je vecersa stigla. Recite mi kako se vi nosite sa konstantnim minusima jer ja sam koma,samo placem. :-(
Draga, žao mi je i razumijem da ti je sigurno jako teško, ipak su četiri godine puno, ali ne odustaj i drži se, treba probati sve - smanjiti razinu testosterona ako je povišen, što je kod PCOS-a čest slučaj (čitala sam za sladić i boražinu da u kombinaciji jako dobro snižavaju testosteron), provjeriti hormone štitnjače ako nisi, izbalansirati prehranu ... i čvrsto vjerovati.

Pridruži nam se na Vanna bee temi, tamo je puno trudilica.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 17:41   #2286
Cure, zna li neka nešto više o inverziji vrijednosti lh i fsh?

Meni je uslijed PCOS-a lh viši od fsh, a treba biti obrnuto, i u mom slučaju to znači da ipak ne dolazi do ovulacije ... kako tome doskočiti, što da radim?

Zna li itko nešto više o tome?
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:34   #2287
Draga Molly, hvala ti na podrsci i razumijevanju. Vec se bolje osjecam.To je valjda normalna tuga prvih par dana :-) A probat cu sve i svasta samo da pomogne. A sto se tice tvog pitanja u to se bas ne razumijem najbolje. Znam da su meni hormoni bili jako niski. Uzimala sam gonal i uspila sam ovulirati. Ali nazalost ipak nista. Ali samo hrabro i puno strpljenja i biti ce + :-)
MC84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 20:31   #2288
Quote:
MC84 kaže: Pogledaj post
Draga Molly, hvala ti na podrsci i razumijevanju. Vec se bolje osjecam.To je valjda normalna tuga prvih par dana :-) A probat cu sve i svasta samo da pomogne. A sto se tice tvog pitanja u to se bas ne razumijem najbolje. Znam da su meni hormoni bili jako niski. Uzimala sam gonal i uspila sam ovulirati. Ali nazalost ipak nista. Ali samo hrabro i puno strpljenja i biti ce + :-)
Draga MC, hvala i tebi na ohrabrenju.

Na jednom od nižih topika, Vanna bee, ima puno cura koje sve pokušavaju dobiti bebe i stvarno su velika međusobna podrška jedne drugima pa kada budeš imala vremena i volje, navrati

Čitala sam da, vezano uz PCOS, sladić snižava vrijednosti muških hormona, pa prouči ako misliš da bi ti to moglo biti od pomoći i drži se, draga, negdje gore je jedan veliki nebeski dječji vrtić sa puno slatke bucmaste dječice koje čekaju na nas, dobit ćemo i mi naše male musavce, sigurna sam
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 21:15   #2289
Cure, što mi preporučate kao pomoć pri začeću? Ciklusi su mi uglavnom redoviti, koji dan gore-dolje, ovulacija prisutna, ali ne uspjevamo... Koristim Lh trakice, no mislila sam još nešto. Vrkuta mislim da mi ne treba s obzirom na redovite cikluse i ovulaciju, iako nemam baš sluzi, ali me strah da ne bi što njome poremetila. Isto tako se bojim Evinih kapi. Pada mi na pamet lubrikant "prijatelj" začeća, da li je koja to koristila i da li je pomoglo?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 18:20   #2290
Ja sam imala redovite cikluse, 28 do 30 dana, ovulaciju između 13 i 15 dana i nikako nisam uspjevala ostati trudna nakon sponatnog u 9tt.
da bi nakon 8 mjeseci počela piti vitex kapsule, pila sam ih mjesec dana i ostala trudna.
uz vitex sam počela piti vitamin c, e, zink i folnu. muž zink, e i c.

vjerujem da je vitex zaslužan za moju bebicu, sad smo 29+6tt. i trudnoća je i više nego uredna.

inače sve pretrege su mi bile ok, progesteron, brisevi i spolni hormoni.
ali eto očito je vitex na neki način pomogao
__________________
Sreća najveća
Zigotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 22:57   #2291
Kako se piju te vitex kapsule, sve dane ciklusa ili koliko je pakiranje? Ja ću si uzeti taj lubrikant, čitala sam pozitivna iskustva pa se nadam da će mi pomoći... Pitati ću da napravim spolne hormone, šta mislite da li mi je kasno vaditi 5 dan ciklusa hormone koji se vade od 2-5 dana ciklusa? Mislim da će biti ok, ali eto, bolje pitati
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:35   #2292
Pozdrav svima, ne znam jel tu dosta cura s teme Vannabe, ali čisto ako ima netko iskustva i sl.
Ciklusi su mi zadnjih cca 3 mjeseca sve duži i duži.

31-38-37-41-46 ... i još traje.

bila sam na duphastonima, ali sam se skinula s toga jer sam odlučila odraditi hormonalnu sliku ne bi li vidjela kako stvari stoje. Već oko 10tak mjeseci radimo na bebachu i ništa. Hormoni su ok. PAPA test ok, cisti nema na jajnicima (iako su bile). Pila sam jedno vrijeme i vrkutu i noćurak i konopljiku ali ništa...
Mjerim bazalnu sada drugi mjesec i po tome ispada da se dešava O, samo ja sumnjam u kvalitetu iste i u prohodnost jajnika jer kroz već 8 mjeseci ciklusa imam svaki ciklus u različitim terminima neki spotting i ni sama ne znam (ni doktori) usljed čega bi to uopće moglo biti ...

Trenutna slika je ovakva, pa ako netko ima iskustva u iščitavanju bila bi zahvalna:
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:23   #2293
Ima li netko za preporucit stranicu preko koje se mogu naruciti testovi za trudnocu? Probala sam preko http://www.testforless.com ali me ne dozivljavaju
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 20:43   #2294
Quote:
manc kaže: Pogledaj post
Ima li netko za preporucit stranicu preko koje se mogu naruciti testovi za trudnocu? Probala sam preko http://www.testforless.com ali me ne dozivljavaju
možeš preko njuškala!
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 10:58   #2295
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
možeš preko njuškala!
Hvala! Idem vidjet
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 11:07   #2296
Bebich, a što je s mužem?
Jel on radio koju pretragu poput npr. spermiograma?
I muž i ja imamo svoje dijagnoze. Iako smo išli na IVF odlučili smo si pomoći nekim tableticama i pripravcima.
Prije postupka on je 3 mjeseca pio Profertil tbl (dosta su skupe, ali su poboljšale spermiogram), a ja sam uzimala matičnu mliječ.
Oboje je dosta skupo, istrošili smo se, ali bih opet sve isto napravila.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:53   #2297
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Bebich, a što je s mužem?
Jel on radio koju pretragu poput npr. spermiograma?
I muž i ja imamo svoje dijagnoze. Iako smo išli na IVF odlučili smo si pomoći nekim tableticama i pripravcima.
Prije postupka on je 3 mjeseca pio Profertil tbl (dosta su skupe, ali su poboljšale spermiogram), a ja sam uzimala matičnu mliječ.
Oboje je dosta skupo, istrošili smo se, ali bih opet sve isto napravila.
Nismo još radili spermio jer je meni ciklus toliko poremećem svakim mjesecom sve više tako da prvo želim sebe riješiti, jer ja iskreno sumnjam da je sve ok s O, ... jer su hormoni ok. Tako da idemo nekim redom za sada.
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:53   #2298
Kako želite. To je vaša stvar, naravno, samo sam priupitala.
Samo sam iz tvog posta dobila dojam da vjeruješ da je veliki problem u tebi.
Znam mnogo žena sa smrdanim ciklusima pa ostaju trudne bez problema.

A muškarci misle da oni nikad ne mogu biti problem pa se žena opterećuje misleći d je za neplodnost isključivo ona kriva.
Možda ako on napravi spermiogram oboje ćete imati osjećaj da nešto poduzimate i da se trudite saznati gdje je zapelo.

Držim vam fige!
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 16:23   #2299
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Kako želite. To je vaša stvar, naravno, samo sam priupitala.
Samo sam iz tvog posta dobila dojam da vjeruješ da je veliki problem u tebi.
Znam mnogo žena sa smrdanim ciklusima pa ostaju trudne bez problema.

A muškarci misle da oni nikad ne mogu biti problem pa se žena opterećuje misleći d je za neplodnost isključivo ona kriva.
Možda ako on napravi spermiogram oboje ćete imati osjećaj da nešto poduzimate i da se trudite saznati gdje je zapelo.

Držim vam fige!
Hvala
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 08:43   #2300
Prema statsistici, svaka neplodnost, "kriv" je svaki treci muskarac ..
______________________
Fitoterapija
Desies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.