Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 22:31   #1361
Quote:
tonka27 kaže: Pogledaj post
Bok jel netko možda koristio maybe-baby ???? Zanima me jer ciklus mi je poremećen dolazi mi svako 17-22-pa čak i 3 dana! Pijem duphaston, pokušavam zatrudniti imapar mjeseci ali ništa! inače je sve uredu jajnici i to! Danas mi je 23 dan ciklusa već osjećam menstrualne bolove nadam se da neće doć uopće ali ako da kupila bi maybe-baby! Zanima me da li je to neko od vas isprovao!
Joj ja imam maybe b i nisam zadovoljna uopce.....stalno nesto bezveze pokazuje...puno je to love a niko ti nezna sa sigurnoscu rec da to radi
Ja nebi dala 450 kn za to radije si kupi LH testice pa sa njima gledaj jer oni su super i nece iznevjerit...a i jeftiniji su ti.

Kad sam citala na netu o maybe b ima vise negativnih iskustava nego pozitivnih....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 01:21   #1362
Maybe baby je meni bio dobar tj zaista sam mogla vidjeti paprataste forme, ali moras vjezbati i pratiti i treba nekoliko ciklusa za ufurati se.
LH trakice su jednostavnije.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 10:22   #1363
puffko (i ostali) molim te da mi komentiraš nalaz hormona od muža, ima 34 godine

FSH - 3,73 (muškarci 0,9-12,0)
LH - 2,35 (1,1-8,7)
testosteron - 13,9 (4,56-28,2 normalno za muškarce 20-50g)

i još da se pohvalim da napokon imamo sterilne briseve i ja i on, nakon skoro godinu i pol, mislim da je najzaslužniji čaj od one časne :-)
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 10:31   #1364
Super za briseve!!! Eto i lijepih vijesti!!

U hormone se ne kužim pa ćemo pričekat puffka...
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 12:38   #1365
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Joj ja imam maybe b i nisam zadovoljna uopce.....stalno nesto bezveze pokazuje...puno je to love a niko ti nezna sa sigurnoscu rec da to radi
Ja nebi dala 450 kn za to radije si kupi LH testice pa sa njima gledaj jer oni su super i nece iznevjerit...a i jeftiniji su ti.

Kad sam citala na netu o maybe b ima vise negativnih iskustava nego pozitivnih....
Ma i lh trakice su nekako pimplave,trebaš pogoditi pravu nijansu a ako su ti hormoni zbrčkani kao kod pcos-a neće dobro pokazati,najbolje je pratiti sluz i bazalnu temperaturu
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 12:56   #1366
....

A joj koji je onda najbolji način da saznam kad mi je ovulacija i to.....jer i mjerenje temp je jako zeznuto i za to triba puno vremena da bi se ushemila....
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:03   #1367
Quote:
tonka27 kaže: Pogledaj post
A joj koji je onda najbolji način da saznam kad mi je ovulacija i to.....jer i mjerenje temp je jako zeznuto i za to triba puno vremena da bi se ushemila....
Gin bi ti na ultrazvuku vidjela i točno ti rekla ako ti se da ići...
Sex svaki drugi dan i ne možeš fulat
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:09   #1368
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
puffko (i ostali) molim te da mi komentiraš nalaz hormona od muža, ima 34 godine

FSH - 3,73 (muškarci 0,9-12,0)
LH - 2,35 (1,1-8,7)
testosteron - 13,9 (4,56-28,2 normalno za muškarce 20-50g)

i još da se pohvalim da napokon imamo sterilne briseve i ja i on, nakon skoro godinu i pol, mislim da je najzaslužniji čaj od one časne :-)
napokon, krenulo je na bolje sve
Meni ovaj nalaz izgleda ok, ali pričekajmo puffko
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 14:04   #1369
.....

Hvala na savjetu pokušat ću jedno i drugo naravno heheheh!!! Valjda će jednom upalit
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 14:09   #1370
Evo da se i ja javim! Muž je bio na spermiogram i nalaz je ok(normospermio), ali su mu leokociti povišeni(6-7L), pa ce morati na dodatne pretrage da vide je li u pitanju neka bakterija ili se, pak, radi o varikokeli. Uglavnom, ti povišeni leukociti mogu predstavljati prepreku zacecu. Muž je bio bolesten odn. prehladjen, pa nije mogao ici na preteage, jer su mu rekli da mora biti zdrav, pa ce sljedece sedmice ici, a vjerovatno cu i ja morati uraditi mikrobiološke nalaze, pa cemo vidjeti.
Meni je danas 66 dc i još nema menge, sinoc me je malo bolio stomak(onako više pece donji dio trbuha), pa se nadam da cu uskoro dobiti da mogu uraditi potrebne pretrage, jedino me zanima sljedece: da li se dani ciklusa racunaju po satima(24h) ili danima? Ilusracije radi: ako dobijem mengu danas u 15h, to racunam kao prvi dan ciklusa, sutra je drugi dan ciklusa, ali da li da ga racunam kao drugi od zore ili tek od 15h, jer o tome i ovisi kada cu vaditi hormone 5 dc? Ako racunam po danima onda mi je peti dc u ponedjeljak, ako po satima onda mi je u utorak, jer sam tek dobila danas u 15h, a 5 dc nastupa u ponedjeljak u 15h i traje do 15h sledeceg dana tj. utorka, a hormoni se vade ujutro, pa bi to bio utorak. Ja nisam još dobila, ali sam ovo navela kao primjer, pa molim odgovor.
I da, mjerim BT vec 10 dana da se pripremim za sljedeci ciklus, a šecer mi je vec 20-ak dana poceo divljati, vjerovatno mi je nastupila druga faza ciklusa, povišen progesteron, povišena inzulinska rezistencija, te kao posljedica toga visok guk. pa uzimam vecu dozu inzulina. Znam da ovo mjerenje BT ništa ne znaci, ali eto htjela sam da vidim kako to izgleda.
BT izgleda ovako: 56 dc-37.2, 57dc-36.9, 58dc-37.1, 59dc-37.0, 60dc-37.0, 61dc-37.0, 62dc-37.1, 63dc-36.9, 64dc-37.0, 65dc nisam mjerila, 66dc-36.9. Jedva cekam sljedeci ciklus, pa da se ozbiljno pozabavim ovim mjerenjem.
pozitivna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 14:36   #1371
ima li ovdje nekoga???
tihana999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 15:22   #1372
Quote:
pozitivna kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim! Muž je bio na spermiogram i nalaz je ok(normospermio), ali su mu leokociti povišeni(6-7L), pa ce morati na dodatne pretrage da vide je li u pitanju neka bakterija ili se, pak, radi o varikokeli. Uglavnom, ti povišeni leukociti mogu predstavljati prepreku zacecu. Muž je bio bolesten odn. prehladjen, pa nije mogao ici na preteage, jer su mu rekli da mora biti zdrav, pa ce sljedece sedmice ici, a vjerovatno cu i ja morati uraditi mikrobiološke nalaze, pa cemo vidjeti.
Meni je danas 66 dc i još nema menge, sinoc me je malo bolio stomak(onako više pece donji dio trbuha), pa se nadam da cu uskoro dobiti da mogu uraditi potrebne pretrage, jedino me zanima sljedece: da li se dani ciklusa racunaju po satima(24h) ili danima? Ilusracije radi: ako dobijem mengu danas u 15h, to racunam kao prvi dan ciklusa, sutra je drugi dan ciklusa, ali da li da ga racunam kao drugi od zore ili tek od 15h, jer o tome i ovisi kada cu vaditi hormone 5 dc? Ako racunam po danima onda mi je peti dc u ponedjeljak, ako po satima onda mi je u utorak, jer sam tek dobila danas u 15h, a 5 dc nastupa u ponedjeljak u 15h i traje do 15h sledeceg dana tj. utorka, a hormoni se vade ujutro, pa bi to bio utorak. Ja nisam još dobila, ali sam ovo navela kao primjer, pa molim odgovor.
I da, mjerim BT vec 10 dana da se pripremim za sljedeci ciklus, a šecer mi je vec 20-ak dana poceo divljati, vjerovatno mi je nastupila druga faza ciklusa, povišen progesteron, povišena inzulinska rezistencija, te kao posljedica toga visok guk. pa uzimam vecu dozu inzulina. Znam da ovo mjerenje BT ništa ne znaci, ali eto htjela sam da vidim kako to izgleda.
BT izgleda ovako: 56 dc-37.2, 57dc-36.9, 58dc-37.1, 59dc-37.0, 60dc-37.0, 61dc-37.0, 62dc-37.1, 63dc-36.9, 64dc-37.0, 65dc nisam mjerila, 66dc-36.9. Jedva cekam sljedeci ciklus, pa da se ozbiljno pozabavim ovim mjerenjem.
napravi si graf na fertilityfriend.com bit će ti lakše a i zabavnije
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 15:32   #1373
Pa namjeravam to i uciniti, ali cekam da dobijem, pa da ispocetka krenem, samo mi treba poziv, jer ne možeš se ukljuciti bez toga, vec sam pokušavala, pa sam mislila tu uslugu tražiti od nekog ko je vec na ff, ali tek kad dobijem.
Ovo gore što sam mjerila je više eksperimentalnog karaktera. U svakom slucaju, hvala ti.
pozitivna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 18:18   #1374
ja sam ga otvorila bez poziva!
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 19:54   #1375
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
puffko (i ostali) molim te da mi komentiraš nalaz hormona od muža, ima 34 godine

FSH - 3,73 (muškarci 0,9-12,0)
LH - 2,35 (1,1-8,7)
testosteron - 13,9 (4,56-28,2 normalno za muškarce 20-50g)

i još da se pohvalim da napokon imamo sterilne briseve i ja i on, nakon skoro godinu i pol, mislim da je najzaslužniji čaj od one časne :-)
JFF, hvala ti sto imas povjerenja u mene, no nazalost ja o andrologiji znam jako malo. Na fakultetu nas o muskoj spolnoj endokrinologiji izuzev testosterona/androgena gotovo nista ne uce a poslije nisam imala s tim kontakata

Onoliko koliko znam, niske-normalne vrijednosti (kakve ima tvoj muz) su dobre i govori o tome da testosteron u povratnoj petlji uspjesno drzi hormone hipofize (FSH, LH) pod kontrolom.
To ti je ekvivalent toga kad estrogeni i progesteron drze LH i FSH u primjerenim rasponima.

Tako da--u mom ogranicenom znanju--ovdje ne vidim nista zabrinjavajuce ili abnormalno ali vjerojatno ce androlog ili endokrinolog to moci bolje prokomentirati
(ne znam zasto su radjeni: koliko se sjecam tvoj muz je imao nesto slabiji spermiogram ali nista bas jako lose sto bi upucivalo na ozbiljan hormonski poremecaj)

Super za briseve, stogod da je pomoglo!

Quote:
pozitivna kaže: Pogledaj post
Meni je danas 66 dc i još nema menge, sinoc me je malo bolio stomak(onako više pece donji dio trbuha), pa se nadam da cu uskoro dobiti da mogu uraditi potrebne pretrage, jedino me zanima sljedece: da li se dani ciklusa racunaju po satima(24h) ili danima? Ilusracije radi: ako dobijem mengu danas u 15h, to racunam kao prvi dan ciklusa, sutra je drugi dan ciklusa, ali da li da ga racunam kao drugi od zore ili tek od 15h, jer o tome i ovisi kada cu vaditi hormone 5 dc? Ako racunam po danima onda mi je peti dc u ponedjeljak, ako po satima onda mi je u utorak, jer sam tek dobila danas u 15h, a 5 dc nastupa u ponedjeljak u 15h i traje do 15h sledeceg dana tj. utorka, a hormoni se vade ujutro, pa bi to bio utorak. Ja nisam još dobila, ali sam ovo navela kao primjer, pa molim odgovor.
Konvencija je da ako si dobila popodne ili uvecer, racunas 1. dan od sljedeceg dana.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 19:58   #1376
Quote:
pozitivna kaže: Pogledaj post
Pa namjeravam to i uciniti, ali cekam da dobijem, pa da ispocetka krenem, samo mi treba poziv, jer ne možeš se ukljuciti bez toga, vec sam pokušavala, pa sam mislila tu uslugu tražiti od nekog ko je vec na ff, ali tek kad dobijem.
Ovo gore što sam mjerila je više eksperimentalnog karaktera. U svakom slucaju, hvala ti.
Ne treba ti poziv, mozes i sama otvoriti.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 20:28   #1377
@puffko, hvala ti na odgovoru! Vec sam se registrovala na ff, prije mi je pravilo problem traživši poziv, no, vec sam ga riješila.
pozitivna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 09:22   #1378
Quote:
tonka27 kaže: Pogledaj post
Bok jel netko možda koristio maybe-baby ???? Zanima me jer ciklus mi je poremećen dolazi mi svako 17-22-pa čak i 3 dana! Pijem duphaston, pokušavam zatrudniti imapar mjeseci ali ništa! inače je sve uredu jajnici i to! Danas mi je 23 dan ciklusa već osjećam menstrualne bolove nadam se da neće doć uopće ali ako da kupila bi maybe-baby! Zanima me da li je to neko od vas isprovao!
Mislim da je problem kod Maybe baby šta ga većina žena ne zna koristiti. A s obzirom na njegovu cijenu, svi očekuju nešto dosta jednostavno za uporabu.
Treba paziti na količinu sline na stakalcu i treba pustiti dovoljno vremena da se ta slina kristalizira. Ja sam uzorak stavljala ujutro, prije pranja zubi, prije nego li se iti vode napijem. Ostavila bi da se suši i pogledala kad dođem s posla. Meni funkcioniralo
E sad,malo prednosti da ne ispadne sve loše:
- mogu ga koristiti neograničeno puta a ne kao trakice (naravno, ja sam mislila da će mi trebati barem 3-4 mjeseca do bebice )
- ako ga koristiš svaki dan, pokazuje ti i vrijeme prije dolaska O ( polupaprat 1-2 dana prije O, tako da se možeš "pripremit" )
- nema rok trajanja

Eto, pa sad sama odluči
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:22   #1379
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
(ne znam zasto su radjeni: koliko se sjecam tvoj muz je imao nesto slabiji spermiogram ali nista bas jako lose sto bi upucivalo na ozbiljan hormonski poremecaj)
pa urolog ga je uputio da napravi pretrage tih hormona, krvne slike itd

kad je bio kod urologa na uzv ga gledao i pregledavao mu ja jaja i kaže sve ok, pa kao ovo da je idući korak u otkrivanju uzroka

a briseve mu nije dao da radi

a čula sam od cura kad idu kod urologa zbog spermiograma, da im traži briseve sve i spermokulturu
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:00   #1380
hej curke! imam jedno pitanje. jucer piskila na lh trakice(nisu trakice nego je digitalni) i pokazao se smajlic znaci plodan dan ali danas kad sam ponovo radila bio je prazan krug znaci nista. jel se to dogodilo nekom od vas? i sta bi to znacilo?
vespa 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.