Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2008., 15:41   #1
Prizivanje duhova i demona


Prizivanje duhova pomoću čaše i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Je li to tako bezazleno i mislite li da je to dobar oblik zabave?

Citat iz Biblije: "Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; zbog takvih odvratnosti njih i goni ispred tebe Jahve, Bog tvoj."

Nisam nikad prizivao duhove, ali neki od mojih dobrih prijatelja jesu. Svi na kraju imaju isti zaključak: nikad više!
Često se dogodi suprotno željenom cilju, a to je dobra zabava. Počne puhati hladni vjetar, lupaju prozori i vrata, lete predmeti po stanu (što naravno izaziva strah kod svih). Teži oblici zlostavljanja duhova su nanošenje fizičke boli, pa čak i opsjednutost (psihički problemi).

E sad, svako ko vjeruje u Boga vjeruje i u zle duhove i sile, pa prema tome nebi ih trebao pokušati pozvat. Isto tako, nevjernici ne bi trebali zvat jer od početka znaju da se ništa neće dogodit. A ipak, ljudi to jako često rade. Zašto?

Ja npr. ne želim zvat duhove iako nisam baš neki vjernik, al opet me strah i ne želim izazivat ništa što na kraju mora ispast loše.

Imate li vi kakva iskustva sa prizivanjem duhova predaka, zlih duhova, demona, izgubljenih duša.....i koja je svrha tog prizivanja?
__________________
"Can you pull in the leviathan with a fishhook or tie down his tongue with a rope? Can you put a cord through his nose or pierce his jaw with a hook? ...Can you fill his hide with harpoons or his head with fishing spears?"
Leviathan Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 16:02   #2
čula sam mnogo priča jer mi je cjelo susjedstvo prizivalo duhove...
susjed mi je prizivao duhove i još uvijek nespava normalno...vidi neke likove u kutevima sobe...
čula sam toliko priča da ti se sledi krv u zilama kad ih čujes...
od frendice teta je prizivala duhove kad je bila u srednjoj skoli...ona i još par djevojaka u sobi...sva su svjetla pogasila i ona je sjedila na krevetu prekrivena pokrivačem...a krevet se tresao nekoliko sekundi...
čim se dozove duha postoji neki znak da je on tamo...tako da se u većini slučajeva svi upišaju od straha...i kazu više nikada
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 16:19   #3
hmmm...
nebrojeno puta smo kao klinci prizivali duhove. i nikad se niš nije dogodilo.
do sad su mi samo dvije osobe laprdale o groznim prizivanjima, straaaaašnim duhovima i neznamčemsvene, al tim dvjema ne vjerujem ni kad mi uz predočenje osobne iskaznice kažu svoje ime.
ostavljam mogućnost da duhova čak i ima otvorenom, no nekak si mislim da imaju puno pametnijeg psola neg plašit malu djecu.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 17:23   #4
ja mislim da ovo ide na magija i mistika...
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 22:11   #5
dobro mislis..
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 22:49   #6
tenk ju
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 23:15   #7
ja iskreno ne vjerujem u nikakve duhove niti ostale paranormalne pojave, također nisam religiozna niti vjerujem u boga.... jedna sam od onih koji ne vjeruju u ono što ne vide
ali ajd zanimljive su mi uvijek te priče o duhovima
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 03:59   #8
Quote:
Leviathan Black kaže: Pogledaj post

Prizivanje duhova pomoću čaše i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Za početak, piše se ouija board. Čita se weegee.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 04:01   #9
Quote:
Leviathan Black kaže: Pogledaj post


Imate li vi kakva iskustva sa prizivanjem duhova predaka, zlih duhova, demona, izgubljenih duša.....i koja je svrha tog prizivanja?
Obrati se Baphometu.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 07:07   #10
Na osnovu nekih mojih iskustava, mogu reci
da prizvati duha nije narocit problem,
da se covek krece u sferama gde obitavaju duhovi, to je vec malo veci problem,
a najveci problem je raditi to sto radis,
a istovremeno biti na deset razlicitih mesta.
U tom poslednjem je pravo majstorstvo, a ovo sa casam i duhovima, to je detinjarija.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 08:59   #11
Quote:
Leviathan Black kaže: Pogledaj post

Prizivanje duhova pomoću čaše i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Je li to tako bezazleno i mislite li da je to dobar oblik zabave?

Citat iz Biblije: "Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; zbog takvih odvratnosti njih i goni ispred tebe Jahve, Bog tvoj."

Nisam nikad prizivao duhove, ali neki od mojih dobrih prijatelja jesu. Svi na kraju imaju isti zaključak: nikad više!
Često se dogodi suprotno željenom cilju, a to je dobra zabava. Počne puhati hladni vjetar, lupaju prozori i vrata, lete predmeti po stanu (što naravno izaziva strah kod svih). Teži oblici zlostavljanja duhova su nanošenje fizičke boli, pa čak i opsjednutost (psihički problemi).

E sad, svako ko vjeruje u Boga vjeruje i u zle duhove i sile, pa prema tome nebi ih trebao pokušati pozvat. Isto tako, nevjernici ne bi trebali zvat jer od početka znaju da se ništa neće dogodit. A ipak, ljudi to jako često rade. Zašto?

Ja npr. ne želim zvat duhove iako nisam baš neki vjernik, al opet me strah i ne želim izazivat ništa što na kraju mora ispast loše.

Imate li vi kakva iskustva sa prizivanjem duhova predaka, zlih duhova, demona, izgubljenih duša.....i koja je svrha tog prizivanja?
nemam iskustava sa prizivanjem duhova..
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 09:09   #12
Ne možeš ništa prizvati sa čašom i abecedom, osim ako prazna čaša ne znači da je prije u njoj bilo alkohola
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:56   #13
Quote:
Mademoiselle X kaže: Pogledaj post
ja iskreno ne vjerujem u nikakve duhove niti ostale paranormalne pojave, također nisam religiozna niti vjerujem u boga.... jedna sam od onih koji ne vjeruju u ono što ne vide
ali ajd zanimljive su mi uvijek te priče o duhovima
Znaci ne vjerujes da postoji zrak???

Znaci ne vjerujes da postoje prirodni plinovi???

Znaci ne vjerujes u postajanje radiovalaova???

Znaci ne vjerujes u postajanje radijacije???

Znaci ne vjerujes u postajanje virusa, bakterija???

Znaci ne vjerujes u postajanje atoma???

Znaci ne vjerujes u postajanje planeta u suncevom sustavu???

Znaci ne vjerujes u postajanje udaljenih galaksija???

Znaci ne vjerujes u postajanje lasera tj. laserske zrake???

Znaci ne vjerujes u postajanje drugih dimenzija???

Znaci ne vjerujes u postajanje vremena???

Znaci ne vjerujes u postajanje vjetra???

Znaci ne vjerujes u postajanje topline???

Znaci ne vjerujes u magnetizam???



Bravo za tebe!!!

Dobro da si nam rekla u kaj vjerujes a kaj ne....

Ako nekaj ne vidis to ne znaci da to ne postoji.....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:08   #14


ne trebam vidjeti stvari poput zraka da bi znala da postoje, jer za njihovo postojanje postoji dokaz i mogu se osjetiti.... a gdje je dokaz da bog postoji?

ali dobro da si mi dao do znanja kakva sam ja to glupa nevjernica

bravo za tebe!!!
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:10   #15
uostalom, moja je stvar u što ću vjerovati, a u što ne, ne znam zašto to tebe toliko opterećuje
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:39   #16
Quote:
Mademoiselle X kaže: Pogledaj post


ne trebam vidjeti stvari poput zraka da bi znala da postoje, jer za njihovo postojanje postoji dokaz i mogu se osjetiti.... a gdje je dokaz da bog postoji?

ali dobro da si mi dao do znanja kakva sam ja to glupa nevjernica

bravo za tebe!!!
ma nisi ti glupa..... samo su ti isprali mozak....
pala si pod utjecaj iluminata i New Age ekipe...

PS: kaj se tice Boga.... daj ti meni dokaz da On ne postoji...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:44   #17
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
PS: kaj se tice Boga.... daj ti meni dokaz da On ne postoji...
Daj ti meni dokaz da ne postoji Nevidljivo Plavo Prase, Ružičasti Jednorog, Leteće Špageti Čudovište,....

Gluposti, kao i pitanje da li svemogući bog može napraviti kamen koji ne može dignuti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:17   #18
mogli bi znanstvenike pozvati ovdje da nam izvedu formule i dokaze za postojanje zivota, emocija i drugih sitnih radosti.
ko je za?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:55   #19
Razni hormoni i kemikalije proizvode razne "osjećaje". Nema tu ničeg mističnog.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:03   #20
...prizivanje duhova je stvarnost, moji prijatelji su zazivali duhove i uvijek ti odgovore istinu, osim što se nesmiju postavljati pitanja u vezi s dobitnom kombinacijom za loto i takve gluposti...
sve u svemu NAJVAŽNIJE KOD ZAZIVANJA DUHOVA JE TO KAD ONI ZAPOČINJU SA SVOJOM LJUTNJOM, NPR. KAD POČINJU LUPATI, BACATI ČAŠE I OSTALO MI SE NESMIJEMO UZNEMIRIT I MORAMO U MIRU ZAVRŠIT TO, NAPROTIV AKO SVE POBACAMO I POBJEGNEMO ONI OSTANU UZ NAS I RADE NAM VELIKE PROBLEME, kako fizičke tako i psihičke..
u tome još ima i kakav duh če ti prvi doći, jel dobar ili loš, uglavnom ja nisam zazivao i nikad neču, vjerujem u Boga i sve što mi je prosudio neka tako bude...
p.s. kod postavljanja pitanja duhu bit če sve u redu ako postavite 1 pitanje max. 2, i to samo jednom u životu..
jer koliko sam i negdje čitao ZAZIVANJE nije grijeh ako nas npr. nešto jako muči i nemožemo nikako saznati, i nemožemo zaboravit, onda možemo postavit pitanje duhu i u miru otići..

evo toliko od mene a na vama je da odlučite...
vedro777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.