Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 12:31   #221
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Mene zanima kalo LSD uzrokuje sinesteziju,barem na netu tako pise i jos vaznijemi zasto nestaje??? Hvala.
Induction or modulation of synaesthesia through drug use.


Artificial synaesthesia or artificial paradises?


LSD reduces connectivity within brain networks, or the extent to which nerve cells or neurons within a network fire in synchrony.
LSD led to a more chaotic brain state not entirely dissimilar to what is seen in the prodromal phase of psychosis.
Increases in blood flow in the visual cortex at the back of the brain, which might explain the visual hallucinations and distortions so common in LSD intoxication. Decrease in alpha waves across the brain...the visual system is tethered more to the internal than to the external world.

LSD breaks the boundaries between well-established brain networks....networks start to blend with each other. The brain becomes more globally connected, operating in a more flexible way

Consistent with the extant literature, LSD produced only weak spontaneous synaesthesia-like experiences relative to placebo.

LSD-induced synaesthesia-like experiences do not meet two established criteria for synaesthesia: inducer-specificity and stimulus-colour consistency. .
LSD did not substantially alter the tendency to experience colour concurrents in response to sounds and graphemes and that stimulus-colour experiences under the influence of LSD did not meet accepted criteria for synaesthesia.


Insight into why LSD is linked to a transformed sense of consciousness and an intense feeling of “oneness” with other human beings and the universe, but also why people on acid can experience a loss of personal identity or confusion.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:08   #222
Kroejśn pliz { il barem slovenski}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:43   #223
Danas gleda sestra neki film,zove me kad ono neki violinist koji vidi glazbu 😻 ...
Inace Tumblr ima super ekipu sinestetika i redovito pricam s njima. Inace nzm je li ovo spada u personality color , ali za ljude iz svoje obitelji i rodicu imam boje. .npr za sestru je crvena,rodicu je ljubicasto roza,mama ima bijelo ime... Za sebe smatram da je plava moja boja iako sestra kaze da je njena...Nekad kad pricam nesto zamislim da sam obucena u neku drugu boju koja bi vise pripadala trenutku...

Tamne boje - osjecam se da mogu sve
Svijetle - osjecam se sretnije
..

Prije sam , a i sad nekad znam reci da plisanci imaju osjecaje..Naravno ljudi mi se smiju doma lol.

Poslusala sam od Ray LaMontagne Empty i mislim si ta pjesma mora biti crvene boje...Sad kako i zasto nzm...

I oduvjek bolje tipkam dok je glazba ukljucena...


P.S moja orijentacija u prostoru je ravna nuli, mjesam ljevo i desno, sport isto nula, smotana sam...smetaju mi glasni zvukovi i kad svi pricaju u glas...Ne volim guzve...
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:05   #224
Ni ja ne volim guzve. S vremenom, sve više volim tišinu, a istovremeno uživam u muzici i bojama koje iz nje izlaze.
I tišina mi ima boju.
Hrana.
Naziv hrane ima drugačiju boju od boje same hrane.
Mirisi...mirisi mi pogotovo imaju boje...
I vjetar mi ima boju, kao i kiša...
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:58   #225
Tako lijepo napisano
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 01:46   #226
@chemgirl, nekad te čitam na nekim drugim temama isto u boji
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 02:10   #227
Iskreno ove teme su mi najdraze , a nema nikoga mjesec dana skoro... Sinesteti javite se .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:39   #228
24 su mi i tek nedavno saznah za ovaj fenomen kojeg sam i sama dio. Oduvijek sam slova i brojeve 'u glavi' vidjela u bojama. Zanimljivo nadasve.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:29   #229
Ekipa cujete li vi ovaj GIF? Ja da:

https://www.facebook.com/humansoftum...26177817431190
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 09:41   #230
Vidim slova i neke brojeve, a i tonovi glazbeni su mi često u bojama. I mi je bijelo, E žuto, T crno, R crveno..
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:41   #231
Evo jos jednog sinesteta. Dosad mi je to bilo najnormalnije i nikad nisam o tome nesto napose razmisljala, a sad me bas zaintrigirala ova tema. Inace sviram klavir i c mi je zuti, d tamnozeleni, e svjetlozeleni, f narancasti, g plavi, a crveni, h boje hrdje (!!) svaka povisilica i snizilica imaju isto svoje boje, i slova abecede.
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:35   #232
Ima li ovdje OLP sinesteta, ili ti ga onih koji vide osobnost u slovima? Nemojte krivo shvatit ali kakav je osjecaj citati knjige? Hvalaa
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:18   #233
nisam ta, ali jesam ona koja doživljava mirror-touch sinesteziju.. i ponekad je bome taj osjećaj jako težak i opterećujući.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:07   #234
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
nisam ta, ali jesam ona koja doživljava mirror-touch sinesteziju.. i ponekad je bome taj osjećaj jako težak i opterećujući.
Gledas li Housea? Sorry ali to me vec duze vrijeme zanima , a nisam imala koga pitati . Vjerujem ti da je opterecujuce .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:12   #235
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Gledas li Housea? Sorry ali to me vec duze vrijeme zanima , a nisam imala koga pitati . Vjerujem ti da je opterecujuce .
gledam, ali i osjećam dok gledam
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:33   #236
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
nisam ta, ali jesam ona koja doživljava mirror-touch sinesteziju.. i ponekad je bome taj osjećaj jako težak i opterećujući.
Išla sam tražiti što je to. Jedino ako je u pitanju loš osjećaj. A pročitala sam da se odnosi na bilo kakav, ugodan ili neugodan.

Ne znam, ali onaj oblik koji imam, a imam od djetinjstva je slovo/riječ-boja/oblik/neki vizualni doživljaj i isto tako sa zvukom, zvuk mi "izgleda" nekako.
Mijenjalo se to kroz život, nije uvijek isto. A puno više je bilo izraženo u djetinjstvu.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:34   #237
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Išla sam tražiti što je to. Jedino ako je u pitanju loš osjećaj. A pročitala sam da se odnosi na bilo kakav, ugodan ili neugodan.

Ne znam, ali onaj oblik koji imam, a imam od djetinjstva je slovo/riječ-boja/oblik/neki vizualni doživljaj i isto tako sa zvukom, zvuk mi "izgleda" nekako.
Mijenjalo se to kroz život, nije uvijek isto. A puno više je bilo izraženo u djetinjstvu.
Imam i ja to za boje/slova/muziku/mirise, ali zadnjih par godina je i taj mirror.. je, super je dok je osjećaj lijep i ugodan, ali kad nije... jedno vrijeme me toliko bolio kuk da sam počela šepati, pogotovo ujutro...
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 22:09   #238
Sheldon Cooper ima sinesteziju. Bilo danas u prvoj epizodi. Brojevi imaju boje i mirise, sladoled ima okus brzine svjetlosti... ️.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 23:31   #239
https://youtu.be/KZ1ljTj6zhE
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 23:51   #240
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Sve što ima veze sa brojevima ima za mene svoju posebnu liniju, recimo, meseci su u obliku elipse i uvek ih gledam iz određenog ugla. A brojevi od 1-1000 su u pravoj zavrzlami od linije, koja je meni posve logična.

Boje ne povezujem ni sa slovima ni sa brojevima. Uspomene i mirisi su mi jako povezani.
Moj stari post na ovoj temi od pre 10 godina!

Interesantno je kako se brojevi kod mene pojavljuju na linijama i krivuljama u "prostoru", a neke su tako čudne, da ponekad moram promeniti i više "uglova" i perspektiva iz kojih ih gledam dok ne nađem "najugodniju". Pogotovo su mi interesantne godine i decenije, ali i meseci u godini. Ponekad naprosto poželim da se okrenem u nekom pravcu kad pomislim na neku godinu.

Prvi put sam saznala za sinesteziju kad sam pogledala japanski film "Synesthesia". Do tad sam mislila da svi vide brojeve kao ja. Čak sam se i čudila zašto su brojevi tako čudno "smešteni", zar ne bi bilo logičnije da se nalaze na nekoj pravoj liniji, a ne na linijama s krivuljama i uglovima, koje idu levo-desno i gore-dole.

Pokušala sam nekoliko puta da nacrtam svoje brojeve, ali nekako ne ispadaju pravilno. Teško ih je predstaviti kad su u mojoj svesti oni nekako... trodimenzionalni.

Nije preterano korisno (uopšte?), ali zabavno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.