Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 21:52   #1
Liječenje akni alternativom?

Bok, ljudi!
Nova sam ovdje, a jako me zanima ima li onih koji su uspijeli izliječiti akne i probleme s kožom nekakvom alternativnom metodom?
Naime, ja sam probala sve i svašta- i ne ide I stvarno više šta da radim.
Pa ako itko ima bilo kakva iskustva, pliz help!
*MiMi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:15   #2
Pliz ljudi... help!
*MiMi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:24   #3
Quote:
*MiMi* kaže: Pogledaj post
Bok, ljudi!
Nova sam ovdje, a jako me zanima ima li onih koji su uspijeli izliječiti akne i probleme s kožom nekakvom alternativnom metodom?
Naime, ja sam probala sve i svašta- i ne ide I stvarno više šta da radim.
Pa ako itko ima bilo kakva iskustva, pliz help!
Svi kožni problemi su ogledalo unutrašnjih problema:
- loša prehrana,
- hormonalna neravnoteža
- slabi rad jetara

Promijeniti prehranu; uništiti mikroorganizme (gljivice, parazite); detoksikacija.

Predlažem Budwig prehranu, ne jesti industrijsku hranu, što više povrća (i to više sirovog) i voća; neki način čišćenja tijela (MMS, čajevi za jetru, jodna tinktura, vodikov peroksid,...); kupanje u kadi sa sodom bikarbonom, ...

Sretno,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:16   #4
Hvala ti na odgovoru! Ja vjerujem zaista u to da je sve izvana refleksija onoga unutra. Ali što se tiče prehrane, prije skoro godinu dana prešla sam na makrobiotički prehranu. Zaista se zdravo hranim (dobro, tu i tamo malo slatkoga nikog neće ubiti ) i ne mislim da je ovo povezano konkretno s prehranom.
Hm, pogledat ću si tu Budwig prehranu!
tnx
*MiMi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:23   #5
Slažem se s Tornadom. Ja sam se rješila akni tek kad sam potpuno promijenila prehranu. Kupke sa sodom bikarbonom nisam probala, ali sam koristila limun. Malo prije kupanja iscijedila bi sok, namazala po koži i ostavila malo da stoji.
Za lice je super i maska od gline,a glina se može koristiti i za detoksikaciju.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:58   #6
Quote:
*MiMi* kaže: Pogledaj post
Bok, ljudi!
Nova sam ovdje, a jako me zanima ima li onih koji su uspijeli izliječiti akne i probleme s kožom nekakvom alternativnom metodom?
Naime, ja sam probala sve i svašta- i ne ide I stvarno više šta da radim.
Pa ako itko ima bilo kakva iskustva, pliz help!
Prehrana može biti jedan od uzroka, no obično su akne posljedica hormonalne neravnoteže. Imaš puno teksta i savjeta na Prirodnoj kozmetici, a mogli bi se svi skupa nazvati i alternativnom njegom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 00:53   #7
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Slažem se s Tornadom. Ja sam se rješila akni tek kad sam potpuno promijenila prehranu. Kupke sa sodom bikarbonom nisam probala, ali sam koristila limun. Malo prije kupanja iscijedila bi sok, namazala po koži i ostavila malo da stoji.
Za lice je super i maska od gline,a glina se može koristiti i za detoksikaciju.
Da, pročitala sam već na forumu za tu glinu. Znači pomaže, kažeš? A gdje se može nabaviti, u ljekarnama? Jedno sam vrijeme koristila neki sapun od gline ili nešto slično iz Lusha i nije imalo pozitivne efekte, dapače, stanje se pogoršalo pa sam sad malo skeptična po pitanju gline
*MiMi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 00:54   #8
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Slažem se s Tornadom. Ja sam se rješila akni tek kad sam potpuno promijenila prehranu. Kupke sa sodom bikarbonom nisam probala, ali sam koristila limun. Malo prije kupanja iscijedila bi sok, namazala po koži i ostavila malo da stoji.
Za lice je super i maska od gline,a glina se može koristiti i za detoksikaciju.
i da, što to točno misliš pod "potpuno promijenila prehranu"? Ja sam već skoro godinu dana makrobiotičarka, ništa mliječno, bez jaja, a od mesa samo ribu i ništa više...
*MiMi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 04:48   #9
Quote:
*MiMi* kaže: Pogledaj post
Da, pročitala sam već na forumu za tu glinu. Znači pomaže, kažeš? A gdje se može nabaviti, u ljekarnama? Jedno sam vrijeme koristila neki sapun od gline ili nešto slično iz Lusha i nije imalo pozitivne efekte, dapače, stanje se pogoršalo pa sam sad malo skeptična po pitanju gline
Ne znam o kakvom se sapunu radi, pa necu njega komentirati.

Glina ima jako puno korisnih funkcija. Glavna je detoksikacija, koja ustvari mozda i nije glavna, jer glina zaista pomaze ozdravljenje i uravnotezenje svih funkcija tijela. Cak moze izvuci i radijaciju iz tijela, teske metale. Ubija i patogene.

Glinu uzimati oralno i raditi obloge. U ljekarna glinu nisam vidio, kad sam trazio. Ima u trgovinama zdrave hrane. Vec se ovdje i pise o glini.

I da, ja sam isto primjetio kozmetice pomake sa svojom kozom, ali meni su primarni bili zdravstveni problemi, pa me to sto mi je ten postao ljepsi nije toliko diralo. Ustvari, i prije nego sto sam detaljno proucio sto je glina, znao sam da se koristi u kozmeticke svrhe. Ma, kad kazem da sam detaljno proucio, mogu reci da ne znamo za sto je glina sve korisna. Jednostavno, s glinom ne mozes pogrijesiti (naravno, postoje neka pravila, da me se sad ne shvati krivo). Odlicna je za rane (kad sam se nedavno porezao, odmah sam stavio glinu na ranu, krvarenje je stalo), za opekotine (makne bol odmah, a vrlo brzo i ikakve tragove opekotine), detoksikaciju, rast ostecenog tkiva, kosti, ma, da ne duzim, sve.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 08:33   #10
Quote:
*MiMi* kaže: Pogledaj post
Da, pročitala sam već na forumu za tu glinu. Znači pomaže, kažeš? A gdje se može nabaviti, u ljekarnama? Jedno sam vrijeme koristila neki sapun od gline ili nešto slično iz Lusha i nije imalo pozitivne efekte, dapače, stanje se pogoršalo pa sam sad malo skeptična po pitanju gline
Na ovoj temi već se pisalo o glini. Ja sam glinu kupio u bio & bio trgovini. Na linku prije Alan_SP naveo je još neka mjesta gdje se može kupit. Mislim da pola kilograma košta 75 kn. Ta glina je čini mi se filtrirana ( ma što to značilo) i pogodna je za oralnu uporabu također. Glinu sam prvenstveno kupio za brata koji se nikako nije mogao riješit akni. Konvencionalna medicina i njene besmislene tablete nisu davali rezultata. Kad je počeo koristit masku od gline, rezultati su bili vidljivi. Obujam akni nekako se smanjio, ne znam jel im se broj smanjio, ali obujam sigurno je. Isto tako htio bih nadodati da on nije bio dosljedan i nije redovito stavljao masku. Uglavnom, da zaključim priču, zelena glina mu je od svih stvari do sada dala najbolje rezultate. Što se tiče maske, na googleu možeš naći recepte. Ja sam glinu miješao samo s običnom vodom i tako nanosio na lice. Tko zna, da sam napravio neku po receptu možda bi rezultati bili i bolji? Na licu ju je potrebno držati 10-15 minuta i onda isprati.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:28   #11
hvala vam svima na savjetima. danas odmah hitam u bio&bio po glinu, pa ću vidjeti kakvi će biti rezultati!
*MiMi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 04:31   #12
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Ja sam glinu miješao samo s običnom vodom i tako nanosio na lice. Tko zna, da sam napravio neku po receptu možda bi rezultati bili i bolji? Na licu ju je potrebno držati 10-15 minuta i onda isprati.
Mogu i razne masnoce, u malom omjeru, ali naravno, zdrave i prirodne. Em pricamo o lanenom ulju, moze ono. Moze i maslinovo. Uz to mogu i jos neki kozmeticki pripravci prirodne provijencije, lavandino ulje recimo. Samo malo dodas, napravis smjesu da se maze, ostavis da odmori. Glina za obloge treba malo odmoriti, tj. ne stavljati neposredno na tijelo cim se napravi.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 14:32   #13
Quote:
*MiMi* kaže: Pogledaj post
Da, pročitala sam već na forumu za tu glinu. Znači pomaže, kažeš? A gdje se može nabaviti, u ljekarnama? Jedno sam vrijeme koristila neki sapun od gline ili nešto slično iz Lusha i nije imalo pozitivne efekte, dapače, stanje se pogoršalo pa sam sad malo skeptična po pitanju gline
Ako imaš jako masnu kožu u glinu možeš dodati i kašikicu kvasca i/ili nekoliko kapi limuna ,2-3kapi ulja lavande ili čajevca,probaj pa vidi šta tvojoj koži odgovara.
Bitno je da glinu nediraš ničim metalnim.
Ja koristim sapun od gline i čajevca od Ulole.Kupujem ga u dm-a.Svi sastojci su isključivo biljnog porijekla bez konzervansa pa treba pripazit na rok trajanja.
2 puta tjedno dok se umivam ili kupam stavim na dlanove malo palente i s tim napravim piling kože.Jednako dobro a puno jeftinije nego kupovati gotove pilinge.

Što se tiče prehrane bila sam na anti-candida dijeti pa sam i nastavila s takvom prehranom. Ukratko, izbacila sam potpuno šećer i sve što sadrži šećer u bilo kojem obliku, sve s kvascem i konzervansom. Jedem povrće (svježe ili kratko kuhano),puno bistrih juha od povrća, probiotike s zobi,lanom i svim sjemenkama, a od mesa samo piletinu i ribu.Pijem limunadu (bez šećera) i sve biljne čajeve.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 14:37   #14
I bitno je da sničim ne pretjeruješ, da nebi došlo do iritacije kože. Rezultati se neće dogoditi preko noći, treba bit uporan i strpljiv.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 14:38   #15
Quote:
*MiMi* kaže: Pogledaj post
Da, pročitala sam već na forumu za tu glinu. Znači pomaže, kažeš? A gdje se može nabaviti, u ljekarnama? Jedno sam vrijeme koristila neki sapun od gline ili nešto slično iz Lusha i nije imalo pozitivne efekte, dapače, stanje se pogoršalo pa sam sad malo skeptična po pitanju gline
Ako imaš jako masnu kožu u glinu možeš dodati i kašikicu kvasca i/ili nekoliko kapi limuna ,2-3kapi ulja lavande ili čajevca,probaj pa vidi šta tvojoj koži odgovara.
Bitno je da glinu nediraš ničim metalnim.
Ja koristim sapun od gline i čajevca od Ulole.Kupujem ga u dm-a.Svi sastojci su isključivo biljnog porijekla bez konzervansa pa treba pripazit na rok trajanja.
2 puta tjedno dok se umivam ili kupam stavim na dlanove malo palente i s tim napravim piling kože.Jednako dobro a puno jeftinije nego kupovati gotove pilinge.

Što se tiče prehrane bila sam na anti-candida dijeti pa sam i nastavila s takvom prehranom. Ukratko, izbacila sam potpuno šećer i sve što sadrži šećer u bilo kojem obliku, sve s kvascem i konzervansom. Jedem povrće (svježe ili kratko kuhano),puno bistrih juha od povrća, probiotike s zobi,lanom i svim sjemenkama, a od mesa samo piletinu i ribu.Pijem limunadu (bez šećera) i sve biljne čajeve.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 18:40   #16
Ma imam mješovitu kožu - masnu T-zonu a ostatak lica normalan do dehidriran. Najgora kombinacija. I nekako mi se čini (možda griješim, ali ipak...) da mi se pojačano masti u periodima stresa. Često pomislim da je stres glavni uzrok problema. A kako danas živjeti bez stresa? Nekako mi se čini nemoguće, ali izgleda da ću stvarno morati proati reducirati stres na minimum.
Odlučila sam poslušati savjet i potpuno izbaciti šećere. Ali inače se hranim dosta zdravo - samo integralne namirnice, puno soje, zobeno mlijeko, riba 1-2 puta tjedno, izbacila sam meso. Čak ne jedem ni ništa mliječno, ali moram priznati da me ona Budwig dijeta zainteresirala jer sam naišla na jako dobre komentare za miješavinu svježeg sira i lanenog ulja - da za kožu stvarno jako pomaže! Sad sutra brzo hitam po laneno ulje i sir pa ću probati!
A koliko ti je teško bilo potpuno izbaciti šećer? Mislim, sve je to ok dok je čovjek doma i dok si sam ima mogućnosti spremati hranu i kupovati i to. Ali što kad odeš negdje vani? Mislim, znam koliko je meni komplicirano s ovom makrobiotičkom prehranom...
*MiMi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 19:47   #17
Imaš isti tip kože kao ja,meni nijedna krema ne odgovara.Ja sam ih se uspjela rješit samo na ovaj način.
Teško je odrediti šta ih uzrokuje, meni je moja dermatologinja rekla da imam najmanje 3-4 različite vrste akni, neke su alergija na prašinu,neke na sunce, nešto zbog prehrane, i naravno ,stres je neizostavan.Teško je propisat neku terapiju jer ono što će pomoći jednima druge će pogoršati.
Pokušaj smanjit stres meditacijom ili nekim načinom opuštanja koji ti najviše odgovara.Meni pomogne kada odem daleko u prirodu gdje nema nikoga i dobro se izvrištim i izbacim sve negativno iz sebe.
Što se tiče prehrane,nije lako,trebaš čvrsto odlučiti i pridržavat se toga, uvijek ima kriza ali ja se tad prisjetim zašto to radim i kako mi je bilo prije i znam da neželim da mi opet bude tako, pa onda i te krize nekako lakše prebrodim.Sve je to do psihe.Budwigovu dijetu nisam probala,ali svako jutro popijem čašu mlake vode sa sokom limuna a zatim doručkujem jogurt sa zobi i dodam 1-2 žlice lanenih sjemenki. Mislim da je to slično.
I uz prehranu bi trebala napravit detoksikaciju s glinom ili nečim drugim da ti se organizam potpuno očisti. Meni su se u jednom trenutku jako pogoršale pa sam mislila da mi ništa ne djeluje a nakon toga se sve počelo smirivat, pa sam shvatila da je to bila samo faza čišćenja, organizam je izbacivao.
Kad negdje idem teže je sve to tako držat,ali ako malo i popustiš jedan dan neće previše štetit. Ja tad grickam mrkvu i ostalo povrće, sjemenke, kokice, snalazim se.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 20:00   #18
imah užasne probleme s aknama i rješih ih se uzimanjem roaccutanea (nikakvih problema kolko god ljudi tupe da se može ne znam kaj desit) i micanjem mlijeka iz prehrane (uzimam sam prerađene mliječne jer nemaju hormona kao).
no uglavnom, isto jedem samo piletinu, puretinu i ribu od mesa i povrće.
al jedem i šećer i čokolade i nikakvih problema zbog toga..

u da. nitijedan preparat ne pomaže ak se naživciraš.. ja bum za 2-3 dana imal 3 prišta. nazval bum ih kemija, matiša i fizika. -_-
a protiv stresa probaj meditirat.

fakat se suosjećam sa svima koji su imali/imaju problema s aknama, jer ja sam imo cijela leđa i lice puna potkožnih..
nisam se mogao legnut na leđa od boli a i kad bi naslonio lice na jastuk, isto je bilo užasno bolno. :/
hope da buš se rješila toga..
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:33   #19
Roaccutan uništava jetru i bubrege a daje se samo u najtežim slučajevima kad ništa drugo ne pomaže.
Bolje je pokušat s prirodnim načinima i uložit malo više vremena i truda ,nego uništit zdravlje i imat fino lice.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 23:22   #20
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Roaccutan uništava jetru i bubrege a daje se samo u najtežim slučajevima kad ništa drugo ne pomaže.
Bolje je pokušat s prirodnim načinima i uložit malo više vremena i truda ,nego uništit zdravlje i imat fino lice.
ja sam ti savršeno zdrav
imam jednu prehladu il gripu svake godine, i to mahom kad se previše počnem uzrujavat, i nikakvih problema nisam imal nikad.
i znam sve posljedice korištenja roaccutanea. od suicidalnosti, preko leukemije i do uništenja kose, noktiju do unutarnjih organa. al ak se zdravo hraniš (s tim da maaal više beta karotena i a vitamina moraš uzimat), sve je super..
jer meni ni nič

a i trust me.. bio sam najteži slučaj.. :/ čekal bi ja s drugim terapijama, sam problem je bio tolki da ja nisam mogao normalno živjet od bolova tih pa ono.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.